Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülés fogadott orvossal vagy anélkül? fórum

Szülés fogadott orvossal vagy anélkül? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szülés fogadott orvossal vagy anélkül?

1 2 3 4
2009. jan. 7. 18:19

Sziasztok:)

Én ügyeletes orvosnál szültem.Előre meghoztam ezt a döntést, mert abból indultam ki, hogy az ügyeletes orvos is le tudja vezényelni a szülésemet.Nem vagyok szerencsére túl érzékeny, így nem érdekelt az hogy esetleg milyen az orvos modora, ha nem tetszett volna max visszaszólok.De megértem, hogy valakinek ez is fontos.Bementünk a kórházba a nagy napon, és az ügyeletes orvos egy tündérke volt!!:) Nem ült ott velem végig, de arra ott volt a párom, és a szülésznő.Akkor jött mikor kellett, és nagyon aranyos volt.A kislányom egy nyomással kinn volt, igaz az orvos rásegített, de nem bántam:)Csak jót tudok róla mondani:) A hab a tortán pedig az volt, hogy a borítékot amit a varratszedés alkalmával akartam átadni NEM FOGADTA EL!! Azt mondta, nem ezért csinálja, hanem mert szereti:)

2009. jan. 7. 14:29
Sziasztok!én 20 hónapja szültem fogadott orvossal és szülésznővel.Az orvosnak a magánrendelésére jártam csak.Szülés után is kapott pénzt.Ha mégegyszer tehetném nem fogadnék orvost.igaz,hogy 2 személyes kórterembe tettek,de a szülést nem így képzeltem.
52. era741211 (válaszként erre: 51. - Debóra)
2009. jan. 7. 14:27

Igen,sajnos ez van!!!!

Én egészségügyi dolgozó vagyok...sajnos tudom mi folyik ott mostanság!

Vérlázító az egész!!!!::((

51. debóra (válaszként erre: 50. - Era741211)
2009. jan. 7. 14:25

Én is azért vagyok kiakadva, hogy rendesen fizetem a TB-t meg mindent, akkor minek fizessek ennyit, amikor csak a dolgukat végzik. De nem tudom mit tenni.

Nektek is minden jót.

50. era741211 (válaszként erre: 49. - Debóra)
2009. jan. 7. 14:22

Sajnos tudom,hogy elszaladtak az árak.....!

Gyors,problémamentes szülést kívánok neked!!!

Az anyagiak meg majd csak megoldódnak!!!!


Egyébként én azért akadok mindig ezen,mert én speciel nem kerestem 100 ezer forintot,mikor dolgoztam(Eü)!/hó!!!

49. debóra (válaszként erre: 48. - Era741211)
2009. jan. 7. 14:19
Máshol is ilyen árak vannak. De azért reménykedem, hogy csak 80.000. Hát még én sem tudom, hogy honnan lesz meg, de majdcsak meglesz.
48. era741211 (válaszként erre: 47. - Debóra)
2009. jan. 7. 14:18

100 EZER?????Forint????

Atyaég!!!!!Komolyan mondom belém fagyott a levegő!!!

Ez irtózatosan sok pénz!!!!!

2009. jan. 7. 14:12
Én 16 éve járok egy dokihoz, az első két lányomat is nála szültem, cak akkor korházban dolgozott /ami tavaly bezárt/ és oda jártam hozzá rendelésre. Ott soha egy fillért nem adtam neki, mégis rendes volt, kellőképpen ellátott. Nem beszéltem meg vele, hogy nála szeretnék szülni, mivel természetesnek vettem, hogy nála fogok. Mindkét szülésnél, amikor beindultak a dolgok pontosan megjelent a szülőszobában, problémamentes szülésem volt mind a kettő. Pénzről szó sem volt, annyit adtam neki, amennyit gondoltam. Azóta eltelt 10 év, jelenleg is hozzá járok, csak nem a korházba /mert megszünt/ hanem a magánrendelőjébe, ahol kőkeményen fizetek. Itt is olyan kedves, mint anno 10. éve. A pénzt még idáig nem hoztuk elő, hogy mennyi lesz a szülés. Én ugy 100.000 Ft-ra tippelek, mivel már egy bizonyos korházzal van leszerződve, ahová gondolom neki is ki kell majd fizeni valamennyit, hogy levezeti majd a szülést. Nagyon sajnálom ezt az összeget majd kifizetni, mivel kb. ugyanennyit otthagyon a terhesség végéig nála + szülés, de nem tudok mit tenni, mivel 16 éve járok hozzá, teljes mértékben megbízom benne és ez nekem nagyon sokat számít, nem csak most, hanem majd akkor is, amikor a nehéz órákban mellettem lesz és segít, ha baj lesz. Úgysem tervezünk több babát /ez lesz a harmadik/ ezért ez minden pénzt megér, hogy egészséges legyen ő is és én is.
46. era741211 (válaszként erre: 43. - Gyopár)
2009. jan. 7. 14:11

Szia!


Nagyon szépen összefoglaltad a lényeget!!!!

Én is így gondolom!!!!

45. debóra (válaszként erre: 33. - Zuzmika)
2009. jan. 7. 14:05
Szia. Én is a Péterffyben fogok szülni, te melyik dokinál szültél, mert én is a magánrendelőjébe járok. Persze, ha nem baj, hogy zavarlatalak. Köszi
44. Sirga
2009. jan. 7. 08:51
Első gyermekemet vártam, és magánrendelésre jártam egy olyan orvoshoz, akit ismerősöm dicsért. Szülésig alapos volt, de akkor elérte, hogy azóta is csak sintérként emlegessük. Második terhességem idején egy másik orvos magánrendelésére jártam, szintén ismerős ajánlata alapján választottam. Rendes volt, de ... Annyit nem ért! A harmadiknál már inkább költöttünk ennyit a semmire. Olyan dokihoz kerültem, hogy csuda! Aranyos volt, kedves, alapos, figyelmes, EMBERI! Azóta is áldom a kezét! :)
2009. jan. 6. 23:08

Sziasztok!


Azért a fogadott orvos enyhén szólva nem csak arra való, hogy több vigyorgást és ultrahangot kapjon az ember.


Én jártam az orvosomnál sztk-ban és magánrendelésen is, mindkét helyen szinte ugyanúgy viselkedett: korrekt volt, alapos, normálisan, de nem vigyorgósan kedves. A különbség, hogy az sztk-ban kismillóan vannak, nem ér rá elmagyarázni dolgokat, sietni kell, míg a magánrendelésen az a negyedóra, vagy ha kell több is, valóban az enyém, rám tudja szánni. Nálam ez fontos volt, mert sajnos volt gond a terhesség alatt.


Persze számtalan más előnye is van, mint az sokan említették, de a cikkre reagálva ezt fontosnak tartottam leírni.

2009. jan. 6. 21:52
Sziasztok. Első két kislányomnál fogadott orvosom volt, akivel később nézeteltérésem volt, rossz rákszűrési eredmény miatt. Hiába jártam hozzá 7 évig, váltig azt állította annyira nem rossz a helyzet hogy kezelni kelljen. A 3. kislányom születésekor nem volt fogadott orvosom,a Szt. Istvánba szültem ügyeletes orvos,és szülésznő mellett, de szuperek voltak. Nem volt gátmetszés, ott volt viszont a párom és anyósom. Fantasztikus csapat jött akkor ott össze, Köszönöm nekik.
2009. jan. 6. 21:40
Én nem az orvosra fogom,hanem az ő hibája volt.A második lányomat szültem,volt tapasztalatom.Szerintem az,hogy 3 nappal szülés után megszültem még valamit a wc-ben tolófájással,görcsökkel és onnantól folyamatosan lázas voltam,panaszaim voltak,menni alig bírtam,ezek nem olyan dolgok,amiket az ember ráfog egy orvosra.Tömtek gyógyszerrel is,de nem ment le a lázam,viszont egy hét után haza engedtek,mert már csak nyüg voltam.Senki nem vizsgált meg.A szülésznőm állította,hogy a méhlepényem egyben volt és senki nem ellenőrizte el.Aztán itthon,mikor minden egyre rosszabb lett,egyre rosszabbul voltam,elmentem orvoshoz,kiderült,hogy bennem hagytak a méhlepényből egy jókora darabot.Nem minden kismama hisztis alaptalanul.Ők is ezt gondolták,nekem lett igazam,mégis gond volt.Azt,hogy örüljek,hogy élek,az orvos mondta,aki megműtött.Túl sokáig volt bent a méhleplény azt mondta ez nagyon ritka,hogy nem lett bajom és a méhem is megmaradt.SZERENCSÉM VOLT!
2009. jan. 6. 19:11

A fogadott orvosokat is embere válogatja.Ahogy már lentebb is írtátok jó ha ismeri az előzményeket, egészen a terhesség kezdetétől vagy már előbbről.Én Siófokon szültem a fiaimat Virovecz doktornál ahova magánrendelésre is jártam.Igaz,hogy fizetni kellett elég jól, de mindíg ott beszéltük meg a vizsgálatok időpontjait, ultrahangot és egyebeket.A nagyobbik fiammal előbb be kellett feküdnöm, nagyon nagy hó volt és félt ha itthon megindul a szülés úgy 30 km, időbe beérjünk és ne legyen gond.Meg legfőképpen amiatt mert nagyon nehezen lettem terhes és ezt ő is tudta.De a lényeg,hogy amikortól befeküdtem minden reggel mikor beért a korházba és este vagy délután mielőtt elment, bejött és megkérdezte,hogy "mi újság van, minden rendben?"Még most is hallom a fülemben, és ezt külön pénz nélkül.Persze a szülés után kapott még egy összeget, de míg bent voltam már a gyerekágyon is, mindíg bejött....De ezt orvosa válogatja.Ezt azért írtam le mert volt egy szobatársam aki ikreket várt, neki is volt fogadott orvosa, elég neves doki, de a csaj el volt ájulva,hogy hozzám minden ok nélkül bejön a dokim naponta legalább kétszer ,hozzá meg hetente ha háromszor benézett, na meg persze a vizitekkor, a kötelező miatt.

Most is babát várok és megint hozzá járok, remélem most is így fog lenni és minden rendben lesz.Amúgy a másodiknál így voltam mert lejárt az időm és be kellett feküdnöm és a szülésig szintén ugyanígy bejárt hozzám...Köszönet érte!!!

2009. jan. 6. 19:10

Persze egyértelmű,hogy akinke rossz élménye van az arra fogja,hogy az orvos hibája...

Nekem sem volt sima ügy a szülés, ödémás lett a mészáj mert 4 ujjnyinál még nem repedt meg a burok , és még repesztés utén amikor eltünt a mészáj sem akart kibujni a drágám mert utóbb kiderült 3szor volt a nyakára tekeredve a zsinós, és élünk!

És azt hiszem ez nem lett volna másképp akkor sem ha van orvosom.

Nem volt, mégis maximálisan jól vagyunk mindketten :-)

38. 35c81b79eb (válaszként erre: 36. - Ee50b7c391)
2009. jan. 6. 18:30
Szia!Nekem nem volt ilyen szerencsém.Én szerettem volna orvost fogadni,de nem lehetett.Végig maszekon jártam,mert volt már rossz tapasztalatom.De így sem tudtam az én orvosomnál szülni.Nekem nem volt szerencsém az ügyeletes orvossal.Hála istennek élek,de nem neki köszönhetem.
37. scorpiolady (válaszként erre: 35. - Ee50b7c391)
2009. jan. 6. 18:13

nagyon egyetértek veled én is írtam anno hasonló cikket:


[link]


ajánlom mindenkinek akit érdekel, ott néhány egészségügyis is hozzászólt, nem dokik (sajnos)

2009. jan. 6. 17:38

ja és még anniyt hogy ha fogadott doki ha nem, mind a te és mind a baba életéért felel amig ő lát el. Nem fog senki azért meghalni mert nem fogadott dokija volt.

Persze indig történnek kivételek de a környezetemben 2 olyan szörnyű eset is történt egymástól függetlenül,hogy fogadott doki meellett ad1:beteg baba született ad2 a kismama meghalt.

Erről enniyt.


Szép estét mindnekinek.

35. ee50b7c391 (válaszként erre: 30. - Vik08)
2009. jan. 6. 17:36

Szia!

Szerintem nincs okod elszörnyülködni mert pont erreől szólt a cikkem...

Se orvosom se szülésznőm nem volt és maximálisan meg vagyok elégedve az egésszel ugy ahogy történt.

Nem vagyok idegeskedő tipus, a terhesség alatt végig nem féltem semmitől, pedig ez volt az első szülésem,egy dologtól féltem és a végén beigazolódott, az a gázmetszés. Végig csak attól féltem és kiderült az egészben az a legpocsékabb, és ez orvostól független.

Szerintem akik nem voltak megelégedve azzal ahogy az ügyeletes orvos ellátta őket azoknak a legfőbb problémájuk az,hogy agyon idegbajoskodták az egészet.

A terhesség a legszebb dolog egy nő életében és szerintem semmi értelme semmin idegeskedni. A gyereket neked kell megszülni,nem attól fog függni hogy adoki tudja e hogy csengetsz e neki a végén.Te saját magad alakitod a 9 hónapot, ha idegeskedsz és mindig azzal foglalkozol ki mit mondd akkor életed legszebb 9 hónapját szarod el.

Azt tedd emi neked jó, azt edd ami jól esik, és sose azzal foglalkozz hogy a Gizike vagy a Marika akinek van már 100 gyereke mit mondd vagy épp a szomszég hallotta már attól aki szült hogy...

Én kifejezetten utáltam ha beleokoskodtak a terhességembe.

Tehát, ne izgulj mert mindnt érzel te saját magad belül,hogy jó e neked vagy sem,és nem az orv ostól fog függeni semmi.Persze csak ha normál terhességhez lesz szerencséd.

Már leirtam a cikkben hogy nálam a doki fogta és kiment amikor nem azt csináltam amit mondott, erre összeszedtem magam és 10 perc mulva kint volt a babám. A szomszéd ágyon egy 4 gyerekes anyát szültetett egy helyi sztár orvos, és mindjárt sikerült 6 óra alatt megszüljön. Ezt a mindjártot ironikusan értem.

Ne udvaroljon a doki hanem mondja mit kell csinálni és legyél tul rajta.

Én biztosan fogok még szülni és nem fogok fogadni doki akkor sem ez biztos.

34. Kicsimkicsim (válaszként erre: 31. - Mel81)
2009. jan. 6. 17:31
Ez így van. Bármikor kész a fogadott doki, ami azt jelenti, nincs egy laza estéje, előre egyezteti "vadidegen" kismamákkal, ha elutazni szándékozik (szülés előtt már nemigen mehet), a szülések zöme éjszaka vagy hajnalban van - szóval messze nem irigylésre méltó. Persze sok pénzt kap - de vajon mennyit ér az a pénz, ha az életeinkről (magunk és a baba) van szó? Ha van lehetőség, a fogadott doki a megoldás. Persze, ha nincs ennyi tartalék, akkor nincs más, mint bízni az orvosi etikában és szakértelemben. és ez sem kevés, sok doki külön pénz nélkül is olyan, mint egy fogadott orvos.
2009. jan. 6. 17:19
Én pesten szültem a Péterfyben, fogadott orvosnál, már a terheségem 5.hetétől hozzá jártam.Havonta egyszer, 7000 forintért, de nem bántam meg.Soha de sohanem kellet várnom, ha azt mondta 5-re menjek, akkor ha az ég a földdel összeszakadt 5-kor behívott.Nem bántam meg hogy őt választottam, mert a szüléskor komplikáció lépett fel, veszélyben volt az életem, de megmentett, és én meg egy percig sem haboztam hogy odaadjam neki az előe megbezélt összeget.
32. Bébinyuszi (válaszként erre: 30. - Vik08)
2009. jan. 6. 17:03
Én is azt hittem hogy ráérek majd a 30. hét körül orvost választani, ezért idáig csak érdeklődtem kismamáktól hogy kihez érdemes menni, mik a tapasztalatok. Az is igaz hogy itt Szfváron van 6-7 "topp" doki és mostamában minden kismama őket ajánlja egymásnak. Igy mindegyiknél rettentő sokan vannak. Eddig 2-őt kérdeztem meg, és 2-őről pedig hallottam hogy esély sincs hogy elvállaljanak:( Az idősebb generációból biztos van aki még el tud vállalni, náluk nincsenek olyan sokan. Csakhát róluk nincs semmi információm.
31. mel81
2009. jan. 6. 16:53

Akkor fontos a fogadott doki, ha probléma adódik, de ezt ugye nem látni előre.

Nálunk is sokat kell várni a kórházban, mert az uh-os doki közben műt is, meg szülést vezet le. Én konkrétan hozzá jártam, és vasárnap szültem, de ha hétköznap, rendelési idő alatt szülök, akkor miattam mérgelődtek volna a kismamák. Na mindegy, nem ezt akartam, hanem hogy nálunk olyan nagy terület tartozik a kórházhoz (plusz népszerű kórház), hogy az orvosok képtelenek lennének ellátni sztk alapon az összes terhes nőt.

Nálam a 26. héten adódott probléma, nem tudom mi lett volna, ha a területi dokihoz járok, mert amikor terhes lettem, eléggé félrediagnosztizált, mint utóbb kiderült. Onnantól, hogy baj volt, nagyon sokat segített, lelkileg is, hogy volt fogadott orvosom. Nekem a cikkből is ez jön le, hogy akkor kell saját doki, ha gáz van. A cikket író kismamánál ez a szülésnél volt, másnak a terhesség alatt van.

Amúgy a szülésnél nem azért a pár óráért kell fizetni, hanem hogy az orvos bármikor rendelkezésre áll, vasárnap és éjszaka is. Nekem személy szerint nem tudnának annyit fizetni, hogy egy ilyen munkakört ellássak. Szerintem a főorvosok pénzét amúgyis a családjuk költi el, mert ők a munkájuknak élnek (általában).

30. Vik08
2009. jan. 6. 16:43
Szörnyülködve olvasom miket írtatok. Ezek szerint már most le kell tisztáznom az orvossal, hogy vállalja-e a szülést? Az viszont érdekelne, hogy lehet szülésznőt választani?
2009. jan. 6. 16:37
Pro és kontra lehetne a végtelenségig sorolni az érveket. Elméletileg minden orvos maximálisan kell, hogy segítsen. Ez nincs mindig így, ezeregy ok miatt. Ha pedig veszélyeztett terhes az ember, bonyodalom várható a szülésnél, jobb, ha olyan orvos van mellette, aki ismeri a korelőzményeket, és felkészül az esetleges komplikációra. Nemcsak az orvos szempontjából jobb ez, hanem (és inkább) az anyuka nugodtabb. Nálunk ez volt, és talán ennek is köszönhető, hogy nagyon kellemes emlékként maradt meg a szülés minden mozzanata, még azok a pillanatok is, amikor azt hittem, nem létezik nagyobb fájdalom a világon. Élményszerűvé tette a szülést a dokim, és a vizsgálatok alatt pedig nem csak csevegett, de megismertett a folyamattalemberi szinten és emberi hangnemben, így semmi nem értr váratlanul, és tudtam, számíthatok rá. Ja, és a szülést követő napokban minden nap 1x-2x bejött hozzám azután is, hogy rég megkapta a hálapénzt.
2009. jan. 6. 16:23
Olvasva hozzászólásaitokat, jól összezavarodtam.Én igazság szerint Vandy-val értek egyet - az a dolguk, hogy az ügyeletre beérkező kismamának segítsenek a szülésben, ezért kapják a fizetést.Saját magam nem fogadtam a két gyermekem szülésekor magánorvost. Jártam a kötelező területibe, aztán aki ügyeletes volt, az tette a dolgát. Nem mondom, hogy körbeugráltak, de nem is voltak nagy elvárásaim. Most viszont a leánykám kismama már, s mindenki azt tanácsolja, hogy ne menjen neki fogadott nélkül. Bár mások dúlát javasolnak.22. hetes kismama. Belegondolva, ha azt a pénzt a kisbabára költhetnénk! De az ember ilyenkor nem filléreskedik. Magam miatt viszont-bár még lehetne:-) - nem fogadnék külön orvost. Szégyen szerintem, hogy a munkájukat végzőket így megkülönböztetik.A vasutas, a postás, a buszvezető...kitől kap ilyen összegeket? S lehet, hogy becsületesebb, mint éppen a szülészorvos.
2009. jan. 6. 16:18
Sziasztok! Nekem is fogadott dokim és zsülésznőm volt, nagyon meg voltam velük elégedve. A dokim nagyon alapos volt, bevállalt császár nélkül- erre más nem nagyon volt hajlandó- és még a magánrendelését is lemondta, hogy szülés után rendbe tudjon tenni. Nálam nem volt kérdés az orvosválasztás, speckós helyzetem miatt és a császár lehetőleg elkerülése miatt fontos volt, de ha nem lenne semmi bajom akkor is valószínűleg így döntöttem volna. Egyébként én is 27 hetesen váltottam dokit, jól megleptetek, hogy valaki nem vállal ennyi idős kismamát.
2009. jan. 6. 15:54
igen ez szép és jo de ha valakinek nincs rá pénze ha akkarna is adni de nem tud akkor semibe veszi az orvos én is nem sokára szülök de nincs plusz pénzem arra hogy agyak
2009. jan. 6. 15:29

Sziasztok!


Nekem nem volt fogadott dokim,sem szülésznőm.Nem volt rá pénzünk,így is annyi minden kell egy babának és úgy voltam vele h a doki csak a munkáját végzi,nem jár érte neki külön pénz. :S

Nem vagyok híve ennek.

És nagyon kellemeset csalódtam.Az ügyeletes dokit akit megkaptam egy tündér volt,szépen varrt,utána jött látogatni a kórterembe,majd a varratokat is kiszedte.A szülésznő pedig?

Pont kifogtam egy falumbeli nőt,akivel soha életemben nem beszéltem,de mikor vette fel az adatokat akkor látta meg az igazolványomon h hová való vagyok,aztán már beszélgettünk és már tudta is h ki vagyok.De ő egyébként mikor még nem tudta h kivagyok akkor is kedves volt.Csak ő vizsgált végig,nagyon "gyengéd" volt,és mindent elmondott h mi miért történik,végig ott volt és ez nagyon jó volt!!!

BÁr pénzt utána sem tudtunk nekik adni,de ha egyszer még lesz gyerekem azt náluk szeretném megszülni!

És ezt el is mondtam a szülésznőnek aki meghatódott a szavaimon,és azt mondta reméli h találkozunk még!


HÁt ez az én történetem!

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook