Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülés fogadott orvos nélkül fórum

Szülés fogadott orvos nélkül (beszélgetős fórum)


1 2
2008. okt. 5. 11:18
Miután az egyik bartánőm fogadott dokit de nem könnyítette meg a dolgát majdnem 1 napig hagyta szenvedni, ezek után azt mondom nem muszáj fogadni, mert egy lelkiismeretes dokit is kifoghat az ember.
16. jpne
2008. okt. 5. 10:57

Sziasztok!

Remélem tudtok nekem segíteni!

Egy másik topicban már kérdeztem , de több szem többet lát alapon...:-)

Körzetileg a Női I-eshez tartozom, de nem ott szeretnék szülni, hanem a szt Imrében. Viszont nem szeretnék orvost választani csak szülésznőt. Így szülhetek ott vagy csak a "körzeti" kórházban?

köszi a választ, nagy segítség lenne.

2008. okt. 4. 13:18
Az első három alkalommal volt fogadott dokim, de most utoljára már nem. Szerencse, hogy rutinos voltam, így tudtam mi történik éppen velem, feleslegesen nem aggódtam. Gyors volt a szülés, de pont jött egy front és a szülőszoba pillanatok alatt dugig lett. Minden rendben is ment, de mikor szóltam, hogy szerintem lassan már kezd jönni a baba és a szülésznő ment a doktornőért, az nem volt hajlandó jönni, mondván, vannak mások is. Így egy másik doki jött oda és ő segített, nagyon kedvesen. Nem akartak vágni, de a kicsi arccal előre bújt ki (kis kíváncsi), így mégis muszáj volt. Különben a szülésznővel is elboldogultunk volna, aki viszont mindenben nagyon-nagyon kedvesen segített.
2008. okt. 4. 12:54
Sziasztok!Nekem sem volt fogadott orvosom,éppen aki ügyeletes volt annál szültem és teljes mértékben meg voltam vele elégedve.Igaz izgultam,hogy bánnak majd velem ha nincs fogadott orvosom,de semmi hátrányom nem volt,igy egyéltalán nem bánom hogy igy alakult.
2008. szept. 9. 14:14
Felénk nem divat a szülésznő fogadás, a doki viszont szinte kötelező magára valamit is adó állapotosnak. Én speciel azért fogadtam orvost, mert így kényelmes volt, hogy munkaidőn túl és hétvégén is bármikor fogadott, pont akkor és ott, ahol nekem jó volt. Az első terhességemnél négy éve az életemet mentette meg azzal, hogy rábeszélt, menjek vissza még aznap este. Akkor még egy fillért sem akart elfogadni. Azóta megváltozott ugyan, de nekem biztonságot ad az, hogy tudom, bármikor hívhatom.
2008. máj. 23. 20:16

Szia,


Én is fogadott orvos nélkül szültem, s maximálisan meg voltam elégedve vele. Semmi hátrányom nem származott abból, hogy nem volt dokim...

11. SF
2008. máj. 23. 20:13

...kórházban...

Bocs.

10. SF
2008. máj. 23. 20:13

3 gyereket szültem, 3 kórházba, az elsőt 21 éve. Egyiknél sem fogadtam orvost, mert úgy gondoltam, hogy az a kötelességük, hogy a szülészeten szüléseket vezessenek le.

Az első helyen, (azóta bezárt kis kórházban) mindjárt kifogtam egy bedrogozott doktornőt. Kissé már unta a banánt, és azt, hogy 5 perccel a munkaideje letelte után még szülni merek, úgy hogy gyorsított. Nem volt kellemes, sem felemelő, főleg, hogy 25 elsős nővértanulő is megbámulta a lányom világra jöttét.

A második gyerekemet egy újonnan nyílt kórházban szültem egy nagyon fiatal doktornőnél. Fiatal volt, lelkes és hozzáértő, a szülésznő is nagyon kedves, rendes. Az előzőhöz képest egyikük se tartotta a zsebét utólag.

A harmadik gyerekem egy mostanának kiemelt kórházban jött a világra. Velem párhuzamosan egy császármetszés is zajlott, de engem is szemmel tartottak, figyeltek, egyáltalán nem éreztem, hogy kevésbé fontos lennék, mint a másik anyuka.

Ha újra szülnék, ami kizárt, nem fogadnék orvost, mert anélkül is megkaptam a nekem járó figyelmet és gondoskodást. Arról, hogy 2 gyerekem fogyatékos lett, nem ők tehetnek, hanem a gének.

2008. máj. 20. 14:34

Sziasztok!

Én ügyeletes orvosnál szültem. Teljesen meg vagyok elégedve mind az orvossal, mind a szülésznőkkel. Apás szülőszobában voltunk, a férjem végig mellettem volt. Kedvesek voltak velem és a párommal is. Lehet, hogy kivétel vagyok, de nem tudok negatívumokat sorolni. Rendben ment minden, sok segítséget kaptam (első gyermek)! Ha újra terhes lennék, szintén nem fogadnánk orvost. A vizsgálatok a terhesség ideje alatt is rendben megvoltak. Szóval semmi hátrány nem ért azért, mert nem volt fogadott orvosom. Gyermek és anya is teljes ellátást kapott!

üdvözlettel: Sziranszki

2008. máj. 20. 05:16

Sziasztok!

Lehet,hogy páran megkérdőjelezik ezt a döntést,de az én véleményem az,hogy aki tudja,hogy császáros lesz,az fogadjon dokit,aki meg nem az meg csak szülésznőt.A terhességem alatt minden rendben volt,a 7. hónapban fogadtam szülésznőt.Amíg meg nem született a picim,velem volt.Azt nem mondom,hogy a vajúdás mellett teljesen,de amikor szükség volt rá,a két perces fájásoktól fogva végig mellettem volt.Megvárta amíg letelik a két óra a szülőszobán,és ő tolt be a kórterembe. Ő segítette világra a babámat,az orvos csak annyit csinált,hogy összevarrt.Amíg bennt voltunk a szülészeten minden nap jött,megnézett bennünket,pedig már nem lett volna kötelessége.Ja és közben szabadnapos volt.Le a kalappal előtte.

2008. máj. 18. 21:58

Sziasztok!


Nekem volt fogadott dokim, hozzá jártam 9 hónapig, és bíztam benne.

És végül hátba vágott, nem is foglalkozott velem. Beindította a szülést, és elment a szakrendelőbe uh-ni. Ha nincs ott a főrvos, nem lenne egy egészséges kisfiam. A főorvos mondta ki hogy császár, mert nem mozdul a baba, és romlik a szívhang. A dokim több óra elteltével többszöri hívásra jelent meg, de akkor már úgy volt hogy a főorvos fog műteni.

Terhes voltam, mikor az volt hogy megszűmik a fogadpott orvosnál való szülés. Akkor nagyon megijedtem, utólag azt mondom nem lett volna baj.

Azóta több ismerős is mesélte, hogy az én dokimhoz soha többé, hasonló szép viselkedésért, nem törődömség miatt kialakult oxigénhiány és egyebek miatt.

6. j357 (válaszként erre: 2. - 5d1c983c2b)
2008. máj. 18. 21:47
Szia nekem fogadott orvosom és szülésznőm volt, a fogadott dokihoz végig privát rendelésre jártam, így egy csomó vizsgálatot magán rendelőkben kellett megcsináltatnom (a doki nem tudott beutalót adni+a kórház aminek a szülészetén szülhettem nála lakhely szerint nem a körzetemben volt).Ehhez képest 17 órát voltam a szűlőszobán, jópár órát oxitocinra kötve, a doki és a szülésznő óránkánt néztek be rám 5 percre. Szerencsére a párom bent volt. Lehet ez a normál én azért többet vártam volna, főleg a szülésznőtől...
2008. máj. 18. 21:28

Szia!


Végül én sem a választott orvosomnál szültem,hanem egy másik kórházban másik orvosnál,de nagyon megvoltam elégedve azzal a dokival aki éppen ügyeletes volt.És mindenkivel!!

2008. máj. 18. 21:19
SZIA! Én is egy Dokihoz jártam tanácsadásra,de nálunk megszünt a szülészet úgyhogy egy teljesen idegen kórházba kellett szülni mennem. Senkit nem ismertem ,még egy nővért sem. De én úgy érzem teljes ellátást keptam és a fiam is! nehezen szültem ,de megkaptam a segítséget és nem érzem hogy hátrányt szenvedtünk volna azért mert nem volt fogadott dokim! Sőt rengeteget spóroltam ,amit késöbb a babámra költöttünk :)
2008. máj. 18. 20:24

Szia!


Bár a terhességem alatt végig egy orvoshoz jártam (a kórház ambulanciájára), a szülésnél nem volt fogadott orvosom. Este kerültem a szülőszobára, másnap délelőtt született meg a fiam, császárral. Így én több orvossal is találkoztam, de mindegyik normális volt, nem éreztem hátrányát annak, hogy nincs fogadott orvosom.

2008. máj. 18. 19:37

Sziasztok!

Nem a két ellentábor akarom egymással durvábbnál durvább érvekkel vitára csalni, hanem olyanok beszámolóját szeretném hallani akik ugy szültek,hogy nem volt fogadott orvosuk és az épp aktuális ügyeletes doki vezette le a szülést, illetve olyan is érdekel aki fogadott orvosnál szült de simán azt mondja hoyg jó lett volna bármelyik másik is...

2008. máj. 18. 19:35
Szülés fogadott orvos nélkül.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook