Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szteroid tartalmú kenőcs 1, 5 évesnek ekcémára? Szerintetek? fórum

Szteroid tartalmú kenőcs 1, 5 évesnek ekcémára? Szerintetek? (beszélgetős fórum)


23. pteri
2011. febr. 3. 10:31
A mi gyerekorvosunk is ezt írja, de mindig elmondja, hogy csak végszükségben kenjem, amikor fáj neki, viszket, begyullad. Akkor is csak pár napig. Tényleg csak akkor használtam mindkettőnél, akkor viszont seperc alatt rendbehozta. Egyébként nagyon jó ekcémakenőcs kisebb bajnál a , hú nem jut eszembe a neve , egy lenolaj tartalmú, zöld feliratos gyógynövényes krém, a babapatika magazinban láttam a reklámját, nekünk nagyon bevált, de most nincs itthon. Nem tudja valaki a nevét helyettem?
22. zsanci79 (válaszként erre: 21. - Gaba66)
2010. jún. 23. 14:41
Elolvastam a tájékoztatót. Ezért kérdeztem és vártam tapasztalatokat itt....
21. gaba66
2010. jún. 23. 13:45
Szteroid tartalmú krémek - A mellékhatásokról kérdezze meg orvosát, gyógyszerészét!
2010. jún. 23. 10:42

Ha megint előjönne és használnod kellene:

tegyél alá zsírozót vagy popsikrémet-nekünk a háziorvos ezt javasolta. De nagyon jó a Halicar homeopátiás krém is-Elocom helyett

2010. jún. 23. 09:40

Sziasztok!

Csak elmondom, hogy eddig 2x lett bekenve, és el is múlt!!!! Nagyon örülök neki, és tényleg minimális lett használva csak belőle!!!

18. gaba66
2010. jún. 23. 06:03
Semmiképpen ne használj szteroidod kenőcsöt!
17. a8bb58bccc (válaszként erre: 16. - TSydy)
2010. jún. 22. 11:02
cseles :D
16. TSydy (válaszként erre: 14. - A8bb58bccc)
2010. jún. 22. 00:13

Szia! Nekünk is, illetve fiamnak :) Elocomot írt fel a doki, egy hétig kellett kenni - nem is szabad tovább - és annyira kinyújtotta a bőrt, hogy a doki szépen hátra tudta húzni. A fiamnak is elég pici volt a lyuk, a pisi épp, hogy kifért.

Csak utána hiába sír minden fürdéskor szépen hátra kell húzni ameddig a bőr engedi és lelögybölni. Én ugye kezdő anyuka, jajj szegény sír, hogy mossam most meg, majd csak óvatosan, meg épphogy, aztán egy hónap múlva kezdhettem előröl. Na most már hiába hisztizik, rájöttem, hogy fürdés után mikor lezuhanyzom akkor csinálom észra sem veszi. Tehát akkor nem is fáj neki, csak direktbe megszokásból balhézik...

15. Heni86
2010. jún. 21. 12:33

Szia!


Az én 1,5 éves kisfiamnak is Elocom-ot írt fel a doki csak fele-fele kell kevernem Elobase-el. Csak neki pont az arcán vannak a pöttyös foltok és már mindent megvettem amit csak lehetett, hogy elkerüljük a sztroidot. Ki voltam idegileg hogy több tíz ezer forint elment krémekre eredmény nélkül. Akkor beadtam a derekam és 2 nap alatt eltűnt!!! Jobbulást a picinek! Biztos használ!


Szép napot!!!

2010. jún. 21. 12:33
köszi! :)
13. zsufzs (válaszként erre: 12. - Zsufzs)
2010. jún. 21. 12:21
...kentem... kimaradt :o)
12. zsufzs (válaszként erre: 7. - A8bb58bccc)
2010. jún. 21. 12:20

Szia!


Meglepő, de a már itt is említett Locoid Lipocream az! Miskolcon a sebészeten írták fel. Vesetágulata van a fiamnak, dagadt a füfyije pisikor...azt mondták meg kell oldani. Elvittem sebészetre, ott ezt írták fel 6 hetes kúra, 4nap kenni, 3nap huzigálni. Nem sok reményt fűztem hozzá, mert alig egy tűhegyni rés volt neki ott. Erre 8nap után könnycsepp nélkül, simán felhúztam a bőrt. Hihetetlen volt komolyan mondom. Olyan ici pici krémet a fütyije végére esténként, hogy nem aggódtam a tartalma miatt.

2010. jún. 21. 12:13
Mi nem használtunk semmi ilyet (már majd' 2.5 éves), de ha a doki adta volna, biztos bekenem, mégiscsak tudja, hogy mit csinál, a betegtájékoztatóba pedig a legrosszabb eseteket is le kell írni.
2010. jún. 21. 12:08
Szia, mi is kaptunk Elocom-ot, használtuk, jó volt. Akkor olyan 2,5 éves volt a lányom.
9. zsanci79 (válaszként erre: 7. - A8bb58bccc)
2010. jún. 21. 12:04

Hát ez a krém engem is érdekelne, mert már csak 1 mmvan vissza, de az nem akar megindulni.

Krémet még nem is hallottam ilyenre

2010. jún. 21. 12:02
Köszi csajok a gyors válaszokat!!!!
7. a8bb58bccc (válaszként erre: 2. - Zsufzs)
2010. jún. 21. 12:02

szio, megírod a krém nevét, amit a fitymaszűkületre kaptatok? hatha..


Nalunk is kellett steroidos krém a fiam karjára, de Neki 2 hétnél tovább nem mertem kenni, ráadásul a tájékoztatón az volt, hogy 2 évenél kisebbekre nem tudják, milyen hatással van az immunrendszerre.. Elég gáz.

6. zsanci79 (válaszként erre: 2. - Zsufzs)
2010. jún. 21. 12:01

Igen a doki is kihangsúlyozta azt, hogy nagyon vékony réteget szabad csak felkenni.

Mondjuk ez nem csak folt, apró pivi pöttyök is vannak benne. nem igazán tudom hogy milyen is az ekcéma, de nem is vagyok orvos :))

Köszi

5. bring12 (válaszként erre: 1. - Zsanci79)
2010. jún. 21. 12:00
szia!az én Kislányom 17 hónapos és én néha szoktam kenni a hajlatait szteroidos kenőccsel.még egy pár hónapja írta ki neki a bőrdoki ekcémára,de azóta kiderült,hogy tej-tojás érzékeny azért olyan csúnya a bőre.neki viszket is ,állandóan vakarózik,de ha 1-2 napig kenem elmúlik tőle.kis területen ha néha kened semmi mbaja nem lesz tőle,persze csak ha nagyon csúnya és vakarja.
4. 3da688d0af (válaszként erre: 1. - Zsanci79)
2010. jún. 21. 11:57

Szia,


Nekünk is volt ilyen, és kaptuk ezt a kenőcsöt. 3 napnál tovább nem szabad használni! Sajnos kijött megint és utána babé omegas krémmel kentem 1-2 hétig, azóta rendben vagyunk úgy néz ki. Nekem is ijesztő volt a szteroid miatt, de azt mondták nagyon vékony rétegben kenjem és 3 napig maximum.

3. bc340792a9 (válaszként erre: 1. - Zsanci79)
2010. jún. 21. 11:56

Az én babám 4 hónapos volt, amikor szteroidos krémet írt fel a doki (locoid lipocrem-et), mert nagyon csúnya volt a bőre, de neki fájt is, sírt, ha hozzáértem.

Kétszer kellet neki bekenni vele, szépen rendbehozta. Azóta nem jött elő. Viszont ha nem fájt volna neki, szerintem nem kentem volna be vele neki, mert tényleg rémisztő dolgokat írnak a betegtájékoztatóba.

2010. jún. 21. 11:55
Szia! Használtuk és azóta is van itthon...az ekcémás piros folt 2kenés után eltűnik tőle, szerintem ennyi nem árthat nekik ha doki írja fel...Nálunk ezekre a foltokra semmi más nem használt. Sőt most a kicsi fiam hormon tartalmű krémet kapott a fitymaszűkületére...8 azaz 8nap után a fitymaszűkület megoldódott, olyan minimális krémet kentem rá, hogy egyáltalán nem aggódok miatta...a műtéttől jobban féltem volna.
2010. jún. 21. 11:52

Kisfiamnak kb két hete a jobb térdhajlatában picike pöttyök vannak, máshol nem. Nem vakarja, nem nyúlkál oda, úgyhogy szerintem nem viszket.

Elkezdtem Pimafucinnal kenni, és mintha kicsit jobb lenne.

Ma a doki azt mondta, hogy ekcéma, és adott rá Elocom kenőcsöt, ami szteroid tartalmú, és nekem elég ilyesztő a betegtájékoztatója.

Nem tudom mit is tegyek, használta ezt már valaki?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook