Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Asztmát mivel lehet kezelni a szteroidokon kívül? fórum

Asztmát mivel lehet kezelni a szteroidokon kívül? (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. júl. 10. 17:24

Sziasztok.


Ha szeretnétek egymással megosztani az asztmával egy titkos klubba, ahova nem les be senki, akkor gyertek :)


Címe:

Asztmás léguti betegek, allergiások ide!!!Vagy más gondok lelki "nehézségek"!


Erre lehet bejelentkezni :)

53. Meda
2010. jan. 25. 20:30

Sziasztok!

Ma voltam Érsebésznél, köszönésem után azt mondtam: visszajöttem, ujjászülettem, itt vagyok. Meglepődtek. Ujjászülettem? Igen! És nem mondtam nekik semmit a kálváriámról.


Nektek írom:

2 napon át küszködtem a 8 napból a kórházban, mert el akartam menni. Eszméletvesztés, kóma nem volt. Éberen virrasztottam át az éjszakákat és 48 órán át lázas, súlyos köhögési roham. Enyhe asztmából közepes lett :(

Mert lázas, mindkétoldali hörgőgyulladásom lett egy szezonális influs vírusfertőzés miatt. Majdnem belefulladtam. Anyám sírt, nem bírta nézni azt sem, hogyan szenvedek.

A 3. napon alábbhagyott az egész, úgy nézett ki: meg fogok gyógyulni. Mindenki örült, addig a pereputtyom nagyon megriadtak a 2 nap miatt. A család még jobban megijedt. . . . . .

Aztán elölről kezdtem a 3. napon, mindent újratanultam.

A 4. napon 2009. dec. 30. -án születtem ujjá, amikor felkeltem az ágyból és átültem a fotelbe a szobán belül.


A január eleji vérkép leletem totál rossz, egyetlen orvosnak sem tetszett, így az érsebésznek sem. Magas vérsejt süllyedés és magas trombocyta szám miatt operálhatatlan vagyok, no és a vasraktáram is kiürült. Félév, mire újra feltöltődik, csak utána műtenek. Az érsebész megadta a mobilszámát is :)

Anyám azt mondta: nem egy csőlátó doki, az egész embert néz bennem.

Holnap megyek dolgozni idén először a hosszú otthoni "raboskodás" után.

Drukkoljatok, hogy bírjam az első melót!


Na, megyek szunyálni, izgulok a holnapi fogadtatás és a meló miatt.

Bocs az offért.

52. show (válaszként erre: 51. - Meda)
2010. jan. 12. 15:13

Szia!

Bevált nálatok?

51. Meda (válaszként erre: 50. - Show)
2010. jan. 9. 14:31
Olyan nekem is van....
50. show
2010. jan. 9. 12:07
Nálunk a sólámpa bevált.
49. Meda
2010. jan. 9. 11:52

46 éves beteg vagyok, rémálom volt a karácsony és szilveszter. . . .


Nagyon beteg voltam, most nehezen lábadozok.


A helyzet az, hogy dec. 20. -án elutaztunk Dóráékhoz (húgomékhoz) és dec. 28. -án kellett volna hazajönnünk, de a sors közbeszólt. .



Unokahúgom megérkezésünk másnapján influenzás lett magas lázzal. Éjjel félrekiabált amire húgom megijedt és a zárt ajtóba verte a fejét siettében. Mindenki azt hitte hogy vmi robaj vagy leszakadt az ajto. . . . 39 fokos láza miatt következő nap kihívták az orvost, influenza persze. Szétköhögte a konyhát, hiába figyelmeztettük.


Eljött dec. 24. -e széépen kezdődött, ám vacsora után rosszul végződött. . . .

Mivel Anyuval együtt elkaptuk tőle az influt, mentőket hívtuk. Bevittek 3 órára vizsgálni, utána hazaengedtek, Húgom vitt minket haza.

De nem lettem jobban, sőt. Napról napra rosszabbodott az állapotom. Semmi népi gyógyszer nem használt, csak folyamatosan, fuldokolva köhögtem, nem kaptam levegőt. Dóráék dec. 27. -én újra bevittek a Kórházba, szintén 3 órás vizsgálat után összehasonlították a vérképet és rosszabb lett. Maga a vérkép 45 perc alatt készült el, a többi vizsgálat plusz idő. Felvittek a Pulmonológiai osztályra, a legjobb orvost kaptam.

2 napon át lázas, súlyos, vírusos hörgőgyulladásom volt asztmás rohammal kombinálva. Csak köhögtem-köhögtem-fuldokolva, 39 fokos lázzal. Semmit nem láttam csak a HOMÁLYT. Azt hittem végem, de nagy szerencsém volt.

Anyu és Húgom nagyon megijedtek. Húgom miattam lemondta több százezres kínai útját, amit sógorom barátai fizettek be nekik 15 éves házassági évfordulójukra, hogy segítsen az orvossal beszélni, m mi nem tudtunk franciául. Sőt unokahúgom velünk jött volna dec. 28. -án Pestre, az ő jegye is elveszett. Mérges volt a 10 éves kislány, de megértette.

Menni sem tudtam pár napig a kórházban, aztán az orvos kiölte belőlem a vírust.


Barátnőm megdöbbent hogy nem tudtam velük szilveszterezni, jobbulást kívánt. Megírtam röviden mi a helyzet sms-ben. . .


Asztma és vírus ez a kettő túl sok volt nekem, de a szerencsén múlott az életem, mert jó kezekben voltam.

8 napig feküdtem bent dec. 27. -től jan. 4. -ig, egészen Morgane iskolába járásáig. Persze nem örült ennek a kislány.

A zárójelentés franciául van írva, a biztosító már tudott a kórházi kezelésről és ők intézték a hazautazás költségeit tolószékestül. Január 5. -én még Borderes-ben, közel Lourdes-hoz 40km-re és pihiztem. Majd január 6. -án szerdán végre hazautazhattunk 15:50kor Toulouse-ból Párizson át Pestig. Végig tolószékben vittek, egyet sem gyalogoltam. 22 órakor már otthon voltunk, unokatestvérem vitt haza minket.

Húgom odakint vásárolta gyógyszereket itthon szedem tovább. A hörgőtágító pipát még 1 hónapig fújni kell, de maga a gyógyulás 6-8 hét, mire teljesen elmúlik. Legyengült állapotban vagyok. . . . , ezért vagyok otthon. Még mindig KÖHÖGÖK. Csak ülni tudok. . . meg egy keveset lassan járkálni. A levegővétel még rosszul megy. . . ezért keveset beszélek, inkább hallgatom a másikat.


Most itthon pihizek, NEM DOLGOZOM jövő péntekig, jan. 15. -ig. Nem megyek az utcára, mert akkor összeszűkülnek a hörgőim. A hideg nem tesz jót. . . hörgőgörcsöt kapok tőle.

48. 5b8080ba35 (válaszként erre: 15. - D879a0c5b4)
2009. nov. 30. 12:22
Én maximálisan igazat adok Neked! Tünetmentes állapotban nekem sem kellett szednem vagy 20 évig. Ill. nem is szabadott!!! Mert ugye a szteroidoknak rengeteg mellékhatása is lehet, Pl: gyermekvállalás szempontjából. A hörgők gyulladt állapota miatt jelentkeznek a panaszok. Engem néztek tünetmentesen (vérkép...stb.) és nem volt gyulladás....tehát nem lett volna értelme ezzel terhelni a szervezetet.
2009. nov. 30. 12:04

Gondolom az sem mindegy, hogy mi tartja gyulladásban a hörgőket. Pláne, ha nem tudnak kimutatni semmit...:-( Mert esetemben így volt. A dokim azt mondta, hogy a mai világban szinte bármi lehet, még az is, hogy valaki "hiperérzékeny" Pl: a szmogos levegőre.

Egy biztos, hogy a klíma száraz levegőjét nem bírom azóta sem, köhögök tőle...de azt Pl: Anyukám sem, pedig Ő nem asztmás....

Nekem bevált a "levegőváltozás". A Doki azt tanácsolta, hogy lassan hagyjam el a gyógyszert (hát ezt nem tartottam be:-) Már lassan 1 éve, hogy nem tér vissza.


Nektek milyen az asztmátok? Mikor jelentkezett? Csak köhögés, vagy fulladás, sípolás, légszomj?? Egész nap jelen van, vagy csak bizonyos esetekben?...stb. Lehet, hogy az sem mindegy, hogy mennyire súlyos.. :-(

2009. nov. 29. 19:32
A Symbicort pedig sajnos szteroid!
45. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 15. - D879a0c5b4)
2009. nov. 29. 19:20
Ugyanígy vagyok ezzel én is. Ha nincsenek panaszaim hanyagoltam a szteroidot(Symbicort) ha visszajöttek megint fújtam egyet és így tovább. Napi 2 volt felirva ezt ilyen módon lecsökkentettem heti 2-re. Most nemrég pedig abbahagytam, de az állapotom sajnos rohamosan romlott mert a hörgők gyulladását fontos lenne valamivel csökkenteni erre a szteroidon kivül nem sok minden képes :(
2009. nov. 29. 19:16

sajnos nem sok minden, mi is épp próbáljuk hörgötágító+ leukotrién gátló tabletta de nem sok sikerrel.

A szteroid gyulladáscsökkentő hatását nem tudják pótolni sajnos :(

43. 34551f4e45 (válaszként erre: 42. - 5b8080ba35)
2009. nov. 29. 19:03
Nem is tudom mennyit, hány percet,órát használjam, mert a használati utasításra az van írva,hogy 5 perctől 3o percig kell használni. Hát reménykedek ,gondolom 2 hét után már lesz valami változás. Amúgy jelenleg falun lakom.
42. 5b8080ba35 (válaszként erre: 41. - 34551f4e45)
2009. nov. 29. 12:26

Szerintem ne add fel! Én pár nap alatt rendbe jöttem ugyan a sós levegőn, de én azt napi 24 órában szívom. Lehet, hogy napi 1-2 óra sópipázásnál akár 1-2 hét is kell, hogy érjen valamit.

A páromnak gyermekkorában 2 keresztes porallergiája volt, nekem 4 keresztes penészgomba allergiám. Valahogy mindketten kinőttük, és vagy 20-25 évig tünetmentesek voltunk. Érdekes, hogy mindkettőnknek visszatért pár évvel ezelőtt... megvizsgáltak, és nem vagyunk allergiásak semmire...

A gyógyszerek hatására elmúlt, és amikor ideköltöztünk, akkor már a gyógyszer sem kellett.

Nem tudom hol laksz, de mi már gyanakodtunk a városi szennyezett, szmogos levegőre is :-(

41. 34551f4e45 (válaszként erre: 40. - 5b8080ba35)
2009. nov. 28. 17:26
Néhány napja használom a sópipát de még semmi jót nem tapasztaltam. Mi lehet az oka?
2009. nov. 17. 14:56

Sziasztok,


Már egy másik asztmás topicban is írtam, hogy nekem a sós levegő segített a kiújúlt asztmám elmulasztásában. Horvátország, Losinj szigetére költöztünk (ugyan nem az asztmám miatt), és már kb. a harmadik napon letettem a szteroidos gyógyszeremet, és azóta sem használom.


Szóval hiszek abban, hogy a sópipa rendszeres használata segíthet...


Gabi

39. macanéni (válaszként erre: 20. - E6a07f094b)
2009. okt. 23. 13:25

Szia!

Azt szeretném megkérdezni, hogy ezeket a (szereket)

Ginger és cayenne paprika, hol lehet kapni? Szeretném kipróbálni.

Köszönöm szépen előre is!

38. MelisUK (válaszként erre: 37. - D879a0c5b4)
2009. febr. 16. 16:18
Ok, akkor utánanézek majd ennek a lisztérzékenységnek. Azt nem értem, hogy miért nem küldték akkor további kivizsgálásra, ha kiderült, hogy allergiás a lisztre? Ilyenek ezek az orvosok és ápolók. Az én legutóbbi allergiavizsgálatom is még decemberben volt, azóta is várom az eredményét... Január elejére mondták, hogy érdeklődjünk az eredmény ügyében...
37. d879a0c5b4 (válaszként erre: 36. - MelisUK)
2009. febr. 16. 16:04

Oké, legyen igazad :)

De a lisztérzékenységnek nincs mindig tünete! A nő se tudta volna, hogy a bélbolyhai már majdnem eltűntek, ha nem megy kivizsgáltatni magát a gyerekei miatt...

36. MelisUK (válaszként erre: 35. - D879a0c5b4)
2009. febr. 16. 14:59

Akkor addig is kitartást, míg meg nem lesz a diplomád. Én szerencsére a szülővárosomban jártam egyeterme, így nem voltam kitéve ilyen ingázásnak.


Ha valaki lisztallergiás, az szerintem nem ugyanaz, mint a lisztérzékenység. Tesóm volt barátja is lisztérzékeny volt, neki speciális ételeket is készített anyum. Ismerjük azt a betegséget.

A lisztallergiáról viszont semmit nem tudunk, mert apumnál is csak megállapították, de teendőt nem mondtak. Tünete egyáltalán nincs neki sem.

A lisztérzékenyeknél lisztes étel evése után hasmenés lesz, azzal a hasmenéssel távoznak a bélbolyhok. Ezek utána visszanőnek, ha nem eszik újra liszteset az ember. De addig, amíg ilyesmit eszik, folyamatos hasmenése és fogyása van az embernek. Apumnál nincs semmi ilyesmi. Egészségesnek tűnik.

35. d879a0c5b4 (válaszként erre: 34. - MelisUK)
2009. febr. 16. 13:12

Az orvos szerint már attól minden bajomnak kellene lennie, ha egy macska elmegy a ház előtt... Pedig itt alszik a lakásban és semmi bajom...


Az is igaz, hogy allergiának nézte a vírusos betegségemet - vagyis meg se nézte a tüdőmet meg a torkomat, csak ráfogta az allergiára... Meg felírt szteroidokat meg más gyógyszereket, amiktől még rosszabbul lettem...


A lisztallergiára vigyázni kell, mert bélrákot okoz!! Nekem 3 éves unokatesómnál derült ki a lisztérzékenység, a pici nővére tojás- és tej érzékeny...

Most megnézik majd neki is a lisztet, meg a szülőknek is, mert a picur valakitől örökölte... Márciusban mennek majd vérvételre...


Az ő szomszédjuk járt úgy, hogy mindhárom kisgyerekéről kiderült, hogy lisztérzékenyek. Megnézették a szülők magukat orvosi tanácsra az öröklődés miatt, és az anyuka volt érzékeny. Ha nem ment volna megvizsgáltatni magát, pár hónapon meghalt volna a liszt miatt!! Pedig tünetmentes volt! Teljesen eltűntek a bélbolyhok a bélből...


Az életvitelemen nem tudok változtatni, kéthetente megyek haza. Ha meglesz a diploma, megoldódik ez a dolog, hazaköltözöm és nem lesz probléma :) Ha már tartósan otthon vagyok, akkor már nem fulladok.

34. MelisUK (válaszként erre: 33. - D879a0c5b4)
2009. febr. 16. 12:57

Valóban, az allergiavizsgálat kimutat olyan dolgokat is, amikre csak "kicsit" allergiás az ember. Pl. apum is allergiás a lisztre, de nap-mint nap eszik kenyeret és egyéb lisztből készült dolgokat, sőt, akár ő maga is süt. Ő azért ment el allergiavizsgálatra, mert tavasszal mindig folyik az orra. Erre nála is kiderült, hogy ezernyi dologra allergiás, olyanokra, amikre egyáltalán nem gyanakodott.


Úgy látszik, akkor neked inkább az a lejgobb, ha nem változtatsz az életviteleden. Minden maradjon a megszokott és akkor nincsenek tüneteid.

Viszont elég rossz lehet hazalátogatnod... A párom is ilyen, minden éjjel fullad, ha hazamegy...


Tesóm pl. nem tudja megszokni az otthoni levegőt, minden éjjel fullad, midnig nyitott ablaknál alszik, mert olyan érzése van, hogy nincs elég oxigén. És mindig csak éjjel van gondja.


Nyáron nálunk volt, egyszer se fulladt. A birt levegő jót tesz neki is. Neki épp a változás kell.


Mindenkinek meg kell találnia a neki megfelelő megoldást és ezzel le lehet korlátozni vagy akár teljesen meg lehet szűntetni a kezeléseket.

33. d879a0c5b4 (válaszként erre: 32. - MelisUK)
2009. febr. 16. 12:48

Amikor otthon laktam és jöttem a páromhoz látogatóba egy-egy hétvégére, akkor meg itt fulladtam be, otthon nem volt bajom.


Allergiás vagyok a poratkára, madártollra, fűfélékre, gabonákra, macskaszőrre, kutyaszőrre, lószőrre, fekete ürömre és még egy halom dologra. Elméletileg, mert gyógyszert nem szedek, mégsincs bajom se a lószőrrel, se a kutyaszőrrel, se a macskával (erre pedig 4 keresztes allergiám van és a macska sokszor az ágyon alszik).


Nekem már élnem se kellene :D

32. MelisUK (válaszként erre: 31. - D879a0c5b4)
2009. febr. 16. 12:28

Lehet, hogy neked pl. a penésszel és a nedves levegővel van gondod, így ha hazautazol, azért fulladsz. És Pest mellett lehet, h száraz a levegő, ezért jobb neked. Tehát nem a friss levegővel van a gondod, hanem azzal, ami benne van. Allergia vizsgálatot kéne csináltatnod, de egy alaposat, olyat, amit a háton végeznek, öt napig kell bejárni vele a kórházba. Lehet, hogy így rájönnél, hogy mire vagy allergiás és egyáltalán nem kellene gyógyszereket használnod.

A párom se használ semmit, mióta tudjuk, hogy a por és az atka miatt volt gondja. (Kisgyermek kora óta fulladt és mindenfélével kezelték, de amióta elköltöztünk otthonról - mármint nem ki-ki a saját szüleinél - azóta nem fullad egyáltalán, csak ha hazamegy a szüleihez. Tisztességgel takarítok, ennyi épp elég a szervezetének.)

31. d879a0c5b4 (válaszként erre: 30. - MelisUK)
2009. febr. 16. 12:21

Én most suli miatt Pest mellett lakom. Ha hazamegyek az Alpokaljára az osztrák határ mellé, előjön éjjel az asztmám. Vagy elmúlik gyógyszerrel, vagy magától. Utána már nincs gond...


Bántja a tüdőmet a friss levegő :D

2009. febr. 16. 12:16

Pl. az Aggteleki Cseppkőbarlang gyakori látogatásával.

A párom is asztmás, de neki allergiás asztmája van a porra és az atkákra. Tökéletes tisztaság és nedves levegő mellett egyáltalán nincs tünete.

Sőt, ha olyan vidékre költözik az ember, ami jó az asztmásoknak, az is önmagában elég lehet.

29. a9e1c02a7b (válaszként erre: 28. - A9e1c02a7b)
2009. febr. 16. 12:11
Ja, amúgy én is azt hittem, kigyógyultam, mert 10 évig nem jött elő. Aztán most mégis.
28. a9e1c02a7b (válaszként erre: 27. - Agis)
2009. febr. 16. 12:10
Miért ne kérdezzem, hogyan?
27. agis
2009. febr. 16. 10:11
Én kgyógyultam az asthma bronchiale-ból. Ne kérdezd hogyan, odafigyeltem néhány dologra, szóval nincs veszve semmi.
26. a9e1c02a7b (válaszként erre: 25. - Reni79)
2009. febr. 15. 19:49
Akkor az biztos szteroid. Mi a neve?
25. reni79 (válaszként erre: 24. - A9e1c02a7b)
2009. febr. 13. 20:32
Folyamatosan kell.Napi 2-szer.Reggelente nagyon köhög és néha fulladásos rohamok jönnek rá.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook