Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen a csökkentett nátrium tartalmú só? Használja valaki? fórum

Milyen a csökkentett nátrium tartalmú só? Használja valaki? (tudásbázis kérdés)


1 2
59. Guruljka (válaszként erre: 58. - Pirosalma)
2014. aug. 12. 15:56

Én se voltam oda a kémiáért általánosban, de annyi azért ragadt rám, hogy egy vegyület csak egyféle lehet, az arányai nem változhatnak...


A nátriumklorid nem tud kissé kloridosabb vagy valamivel kevésbé nátriumos lenni.


Édes Istenem, milyen sokféle a teremtő erőd, és mekkora a türelmed... :D

58. Pirosalma (válaszként erre: 56. - Anstream)
2010. nov. 20. 08:50

Gratulálok, hogy ilyen színvonalas forrásokból tájékozódsz. Téged minősít.


Szemelvény:

"A természetben előforduló NaCl többletet a vesénk lekezeli, de az ilyen mértékű KCl-el szemben teljesen védtelen !!!"


Ami egyszerű hazugság.

57. globus (válaszként erre: 56. - Anstream)
2010. nov. 19. 21:25
Ehhh...
2010. nov. 19. 21:21

egyszerűen: MÉRGEZŐ!



[link]

55. a9986bef96 (válaszként erre: 54. - A9986bef96)
2010. aug. 16. 10:10
54. a9986bef96 (válaszként erre: 53. - Pirosalma)
2010. aug. 14. 21:37
Na,szeva!Erre nem tudok mit mondani.Utána kell nézzek még1x max.
53. Pirosalma (válaszként erre: 51. - A9986bef96)
2010. aug. 14. 13:27

A nátriumbevitel és a magas vérnyomás között nincs ilyen direkt kapcsolat. Egészségeseknél, és akik nem érzékenyek a Na-ra, nem egyértelmű, hogy a magas Na-bevitel magas vérnyomáshoz vezet. Viszont vannak erre érzékenyek, náluk más a helyzet.

Az elhízás viszont amennyire én tudom, elég egyértelmű, hogy szignifikánsan növeli a magas vérnyomás valószínűségét.

52. Mókicaaaa (válaszként erre: 51. - A9986bef96)
2010. aug. 14. 01:31
na ez egy jó dolog...ügyes vagy, én egyenlőre nem tudnék só nélkül létezni, de dícséretes dolog, mert valóban vérnyomás problémát okoz...
51. a9986bef96 (válaszként erre: 49. - Globus)
2010. aug. 13. 22:57

Pajzsmirigyes?

Hát ilyen ez a jód...az se jó,ha túl sok,az se,ha túl kevés...Bár...Hazánkban a hiánya okoz az esetek többségében problémát...

Vagy a sótól zusammen lett eltiltva?


Végigolvastam a topikot,érdekes,mindig aktuális téma.Annak is,aki egészséges,annak is,aki már nem.A betegségek összegzéséből én nagyon hiányoltam a legalapvetőbbet:a magasvérnyomást.Pedig "néma gyilkos" népbetegség,jelentősen hozzájárul a sófogyasztási szokás,nem csak az elhízás,sőt ezutóbbiban én nem is vagyok biztos mondjuk.Az a helyzet,hogy ha mindennap mindenki a szükséges "növényeket" elfogyasztaná,akkor az fedezné is a "sószükségletet".Általában ajánlott a sófogyasztást kerülni.Az ízlelőbimbók is szépen hozzászoknak egy idő után.Ez: saját tapaszalat,ha már felmerült ennek az igénye.És nem hazudok:amire más azt mondja,hogy sótlan,én ahhoz még rakok egy kis vizet,mert hogy nekem sós(ha leves),vagy egész egyszerűen képtelen vagyok megenni.

50. Pirosalma (válaszként erre: 49. - Globus)
2010. aug. 13. 16:55
Hát valakinél biztosan van.
49. globus (válaszként erre: 41. - Pirosalma)
2010. aug. 13. 16:53
Anyósomat a háziorvosa eltiltotta tőle, ezért gondoltam, hogy van jelentősége.
48. Pirosalma (válaszként erre: 47. - Jennifer lopez)
2010. aug. 13. 16:50

Jól van akkor, ha nem sértettelek meg.

Egyébként, bevallom, nem volt olyan egyértelmű számomra, hogy a Natrium Chloridum konyhasót jelent, ugyanis a régi neve, amit én ismertem, sőt némely gyógyszeren még így szerepel, az Natrium Chloratum.

Ami azért becsapós, mert van olyan vegyület, hogy nátrium-klorid (NaCl, konyhasó, gyakorlatilag nem mérgező), és van olyan, hogy nátrium-klorát (NaClO3), ami azért lényegesen mérgezőbb, viszonylag erősen oxidáló tulajdonságú.


És még azt is hozzáteszem, hogy a homeopátiás "gyógyszereken" a nátrium-kloridnak titokzatos neve van (aminek használata minden bizonnyal marketingfogás), Natrium Muriaticum. Más kérdés, hogy a homeopátiás bogyókban a legtöbbször semmiféle anyag nincs a tejcukron, alkoholon vagy vízen kívül.

2010. aug. 13. 15:31
Nem bántottál meg abszolút, sőt még mosolyogtam is magamban, hogy mit gondolhatsz most, hogy ilyen hülye vagyok? Nem tudom mi az a konyhasó? Csak tudod már a 2. zacskó sót kapom, még az előzőt sem használtam el, a fr.nc se tudja hova tettem. Ezt a másodikat meg azért kaptam, mert kérdezte anyósom, hogy elfogyott? Na, erre mit mondhattam volna? Azt mondtam, hogy igen, erre kaptam egy újabb csomaggal, de ezt már el fogom használni. Az a durva, hogy még csak nem is Na csökkentett ez a só. No problem.
46. Pirosalma (válaszként erre: 45. - Jennifer lopez)
2010. aug. 13. 15:12

Bocs, nem akartalak megbántani az előző hsz.-ommal.


Így van, ezek tisztábbak, mint a bolti. Ennyi. De szerintem sterilt nem kapsz ennyiért, bár a fene tudja. A lényeg, hogy erre szerintem semmi szükség. Ha egészséges sót akar venni, akkor a már említett csökkentett Na-tartalmúak a javasolhatóak, ha nincs olyan betegséges, ami kizárná a magasabb kálium- vagy alacsonyabb Na-fogyasztást.

2010. aug. 13. 15:08
Felhívtam egy gyógyszertárat és képzeld, ugyanaz a konyhasó amit a boltba lehet kapni, csak nincs benne szennyeződés és ennyi. És ezért valaki kiad 1059 ft-ot. Egyébként ezt a gyógyszertárba használják, különböző dolgok előállítására és kimérve lehet kapni. Na, téma lezárva.
44. jennifer lopez (válaszként erre: 43. - Pirosalma)
2010. aug. 13. 15:01
Nem akarok vitatkozni, de ezt eddig is tudtam, de mi a fen.ért ilyen drága? Mivel másabb, mint a bolti? Na jó, szerintem hagyjuk. El fogok menni a gyógyszertárba és megkérdezem. Ha akarod tudni a választ, majd ide megírom.
43. Pirosalma (válaszként erre: 42. - Jennifer lopez)
2010. aug. 13. 14:50
Kérlek, ez konyhasó.
42. jennifer lopez (válaszként erre: 40. - Pirosalma)
2010. aug. 13. 14:33
Na, megkerestem ezt a bizonyos sót. Ez van ráírva: NATRII CHLORIDUM 1059 ft volt. Az a durva, hogy még anyósom sem tudja, hogy mivel másabb. Mondjuk ő olyan, ha valamire azt mondják, hogy na ez egészséges, akkor tuti vesz belőle 2-t.
41. Pirosalma (válaszként erre: 38. - Globus)
2010. aug. 13. 14:18
Nem hinném, hogy ez különösebb problémákat okozna, akkor valószínű, hogy szabályozva lenne a só árusítása, meg mindenféle erről a veszélyről föl lenne tüntetve a csomagolásán.
40. Pirosalma (válaszként erre: 39. - Jennifer lopez)
2010. aug. 13. 14:16

Hát, ez a "Honnan tudjam?" kategória:-) De tényleg.


Ha kurvadrága volt (sokezer/kg), akkor valószínűleg steril NaCl (konyhasó), ami vénás infúziókba alkalmas. Persze nem valószínű, hogy ilyet vett.


Na, tehát azért nem tudunk választ adni, mert kismillióféle sót lehet kapni a gyógyszertárakban. Konyhasó, Himalája-só, tengeri só (kb. konyhasónak felel meg). Ha nincs doboza, akkor valószínűleg sima konyhasó. Ha van, akkor valószínűleg rá van írva, hogy mi.

2010. aug. 13. 13:53
Anyósom szokott venni a gyógyszertárba sót, az milyen? Adott belőle nekem is, de nem tudja elmondani , hogy az most mivel másabb. Valaki tud ebben segíteni?
38. globus (válaszként erre: 36. - Pirosalma)
2010. aug. 13. 12:44
De nem mindenki rendelkezik információval róla, hogy mennyire... :) Vagy van-e látens pajzsmirigy betegsége.
37. Pirosalma (válaszként erre: 16. - Zebracsikó)
2010. aug. 13. 12:44
Igen, a Horváth Rozi-félében 40, az Update sóban 50 tömegszázalékban van KCl.
36. Pirosalma (válaszként erre: 35. - Globus)
2010. aug. 13. 12:43
...és egyes vidékeken tényleg alacsony a talaj jódtartalma...
35. globus (válaszként erre: 34. - Pirosalma)
2010. aug. 13. 12:42
Jódozottat is nyakló nélkül vásárolunk, mert elterjedt, egy "egyes vidékeken" alacsony a jódtartalom.
34. Pirosalma (válaszként erre: 33. - Pirosalma)
2010. aug. 13. 12:41
Meg a szívbeteg sem kifejezetten ez a kategória.
33. Pirosalma (válaszként erre: 28. - Zebracsikó)
2010. aug. 13. 12:40
Vesebetegnek általában pont nem szabad ilyen sót fogyasztania...
32. Pirosalma (válaszként erre: 26. - A14c035548)
2010. aug. 13. 12:40
Hát ha biológus vagy, akkor tudod:-) Meg most már azt is, hogyan csökkentik a relatín Na-tartalmat.
31. Pirosalma (válaszként erre: 25. - Globus)
2010. aug. 13. 12:38
Nézd, g-os Na-mennyiségnél (a NaCl tömegének 40 %-a nátrium, tehát 1 g nátrium 2,5 g konyhasót jelent) már ez számíthat.
30. a14c035548 (válaszként erre: 25. - Globus)
2010. aug. 13. 12:36
akinek oda kell figyelni a sóbevitelre, legjobb ha szépen lassan leszokik róla. Persze nem olyan ízletes a sótlan leves, nem erre gondolok, de a paradicsomot, paprikát, uborkát...stb nem kell sózni.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook