Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szteroid injekció, derékfájásra fórum

Szteroid injekció, derékfájásra (beszélgetős fórum)


2020. máj. 12. 06:49
Sziasztok! 66 éves vagyok,januárban csináltak Szegeden thermofacetectomiát súlyos csigolya és idegbecsípődés miatt. Akkor kaptam a szurikat a gerinctájékon( alsó csigolyák). Másnap reggel jöttem haza, 10 év után bot nélkül. Sajnos most valamiféle izom-ideg fájdalmaim vannak, szinte menni sem tudok. De a szúrások sokat segítettek. Mivel cukorbeteg is vagyok, nálam kicsit komplikáltak a dolgok. Jobbulást anyukának.
7. VendrinerPiroska (válaszként erre: 5. - 081d0fa4c8)
2020. máj. 8. 22:41

Az MRI azért kellene a pontos diagnózishoz. Mit állapítottak meg nála?

Különben két hónap fájdalomcsillapítón még nem jelent automatikusan szteroid kezelést, még kezdődő gerincsérv esetében sem. Tapasztalatból beszélek, mert nem rég mentem keresztül a hátammal egy hasonlón, bár én csak feküdni v. menni tudtam, állni és ülni fájt nagyon. Lézer-zuhanyt és egyéni gyógytornát kaptam. Kellett egy kis idő, hogy legyen hatása, sőt az elején még jobban fájt, de nagyon rendbe tett.

Viszont, ha komolyabb a sérve, akkor két injekció nem fogja megoldani.

6. 081d0fa4c8 (válaszként erre: 2. - Channa*)
2020. máj. 8. 05:10

Köszönöm! Jó lenne, ha legalább enyhén, de javulna. 62 éves, de lassan két hónapja nem megy sehova, mindent én intézek a járvány miatt. Előtte sokat ment, álló munkát végzett. Utána durrant be a dereka. Annyira fáj,hogy már az ülésen és fekvésen kívül más nem nagyon megy.

Gerincsérv is lehet gondolom, ha ennyire nem múlik..

5. 081d0fa4c8 (válaszként erre: 3. - VendrinerPiroska)
2020. máj. 8. 05:05
Megvizsgálták, de MRI-re még nem ment. Persze, hogy kapott, mert 2 hónapja fájdalomcsillapítón él.
4. Amaunet (válaszként erre: 1. - 081d0fa4c8)
2020. máj. 7. 22:07

Addig, míg fájdalom van nyugalom és tehermentesítés.

Ha elmúlik a fájdalom, akkor napi gerinctorna,hátizom erősítés, nyújtás. De legjobb, ha elmenne úszni.

3. VendrinerPiroska (válaszként erre: 1. - 081d0fa4c8)
2020. máj. 7. 21:36

Csak így első füttyre minden kivizsgálás nélkül belenyomott egy adag szteroidot? Ez azért kicsit erős. Én annó a sarkamba kaptam egy csúnya gyulladás miatt. Nekem az első is sokat segített, de ez nem általános. Általában a másodiktól szoktak helyre rázódni.

Jó lenne kideríteni, hogy mitől vannak pontosan a panaszai, mert annak megfelelően lehet kezelni gyógyszeresen vagy fizioterápiával.

2. Channa* (válaszként erre: 1. - 081d0fa4c8)
2020. máj. 7. 21:18

Ezek az injekciók több hét alatt fejtik ki a hatásukat, ráadásul évente 2 db ilyet kaphat.


Nem tudom hány éves az anyukád, de a derékfájásra legjobb a torna. Speciális gyógytorna. Neten találsz sok ilyet. Háton fekvős nyújtózkodós gyakorlatok.

Mellé donalgin és mideton gyógyszer.


Figyelni kell nagyon a mozdulatokra. Lehajolni lehet, de közben elfordulni nem. Nyújtózkodni lehet, de tekeredni nem. Emelni nem szabad még 1 kg-ot sem, cipelni sem épp ezért. Az ágya legyen egyenes közepes keménységű. A cipőre is nagyon kell figyelni. Nem jó a túl magas és túl lapos sarok sem. 2-3 cm a legjobb és ne legyen rugalmas nagyon a talp, mert az állandó liftezés, rugózás nem tesz jót a derékfájásnak. Tüsszentéskor és köhögéskor támassza ki magát. Próbálja egyenesen tartani a hátán és természetesen mozogni, hogy ne álljon jobban be. Hosszú idő mire rendbe jön, több hét, de a napi 30 perc torna a legfontosabb!

2020. máj. 7. 20:38

Sziasztok!


Anyámnak 1 hónapja fáj a dereka, éjjel-nappal, gerinc 1-3 csigolya. Flectoron él, reumára nem lehet felmenni, maszek doki adott ma neki szteroid injekciót, nagyon enyhe változást érez, de nem az igazi. Valakinek volt ilyen? Mit lehetne tenni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook