Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Closty és derékfájás? fórum

Closty és derékfájás? (beszélgetős fórum)


26. s700 (válaszként erre: 25. - Moni342)
2008. szept. 26. 17:52

Akkor nekem nagy szerencsém volt, hogy elmúltak a fájásaim, ahogy nem szedtem már a gyógyszert. De lehet, hogy az is sokat segített a regenerálódásban, hogy természetgyógyászhoz járok, meg Ceragem ágyon lávaköves masszázssal segítem beindítani a szervezetem rendes működését.

Ezt meg is kezdtem, hogy a múltkor 17. napon jött meg. Az eddigi 40 napokhoz képest! És most piros is volt. Az utóbbi időben alig volt néha, inkább csak végig barnás volt.

Szorítok, hogy mindkettőnknek mielőbb sikerüljön az álma!

25. moni342 (válaszként erre: 24. - S700)
2008. szept. 23. 08:37

Szia!


Sajnos a cisztám a menstruációkor nem szívódott fel, hanem sokkal nagyobb lett. Az orvos azt mondta, hogy várjunk vele, majd a következő menseskor. Aminek most kellene lennie, de úgy tűnik nem fog megjönni: ez is a ciszta miatt lehet. Nem kizárt, hogy így is van peteérésem, de a cisztától az UH-on most nem látják.

Szóval semmi jó, továbbra sem alakulnak a dolgok.


A gyógyszer hatása nem múlik el attól, hogy ebben a hónapban már nem szedted. Én még kb. 2 hónapig éreztem a mellékhatásait is.

24. s700 (válaszként erre: 23. - Moni342)
2008. szept. 15. 19:07

Szia!

Bocsi, kicsit eltűntem.

Nem sikerült a múltkor. 40. napon jött meg.

Azóta már voltam andrológusnál, meg eldöntöttem, hogy inkább nem gyógyszerelem magam. Ma pedig a 13. napon UH-on voltam és gyógyszer nélkül 19 mm-es tüszőm van!

Naplómban bővebben olvashatsz, mostanában inkább oda írogatok néha...

Veled mi újság? Remélem minden rendben!

23. moni342 (válaszként erre: 22. - S700)
2008. szept. 1. 08:24

Szia!


Sajnos az utolsó Clostys hónap rosszul sült el, a tüszők nem repedtek meg, hanem átalakultak cisztákká, úgyhogy ebből a hónapból nem is lehetett semmi.

Most a következő hónap közepe táján járok, majd mennem kell UH-ra, hogy felszívódtak-e a ciszták.

Írj, ha egyértelmű lesz a teszted!!! Szurkolok!

22. s700 (válaszként erre: 21. - Moni342)
2008. aug. 29. 19:23

Szia!

Hogy vagy? Remélem vannak jó híreid!

Nekem nem tudom, hogy van-e. A reggeli tesztemen valami halvány valami lett.

Reggel újra megpróbálom, mert az utrogestant akkor szednem kéne tovább.

21. moni342 (válaszként erre: 20. - S700)
2008. aug. 12. 18:54

Tudom, és igazad van, próbálok én is higgadtan gondolkodni, és derűsen hozzáállni a dologhoz, de néha úgy érzem elfáradtam.

Minden hónapban újratöltődöm, hogy most sikerülni fog; aztán amikor megjön feladom.

És az a legrosszabb az egészbe, hogy nem érzem magam betegnek, soha nem volt semmiféle nőgyógyászati problémám, és mégsem jön össze.

20. s700 (válaszként erre: 19. - Moni342)
2008. aug. 12. 17:45

Szia!

Ne stresszeld magad, az nem segít!

Nem csak neked okoznak a gyógyszerek mellékhatásokat, másoknak is. De ezt felvállaljuk. Mivel nem nagyon van más megoldás, ezért megpróbáljuk. Nekem is egyre több bajom jön elő, de ezek valószínűleg meg is voltak már korábban is, csak most került olyan vizsgálatra sor, ami rávilágít. A cisztákat elsősorban nem biztos, hogy a closti okozzza, lehet, hogy valaki amúgy is hajlamos a cisztákra, mint pl. én is, (PCOS-em is van), így nyilván előfordul, hogy ciszta lesz.

Az sem törvényszerű, hogy minden hónapban lesz érett petesejt. Ez az egészségeseknél is így van. Van amikor 2 is van, van amikor egy sem. Az csak egy átlag, hogy havonta 1 érik meg.

Beszéld meg az orvosoddal, hogy mi a legjobb neked, ha meg nem tetszik a doki, keress másikat. Rengeteg nőgyógyász létezik!

Egyébként én is utoljára szedtem most a clostyt, szt mondta a dokim, hogy nem írja fel többet, más megoldást keresünk. Még nem tudom miről beszélt, nem mondta meg, mert hiszi, hogy most sikerül. Legalábbis nekem úgy állítja be, de ez jól esik!

Szóval Neked is csak fel a fejjel, nem elkeseredni, mert az a legnagyobb ellensége a baba megfoganásának!

19. moni342 (válaszként erre: 18. - S700)
2008. aug. 12. 10:56

Szia!

Köszi! Sok jót tanul itt az ember, mert az orvosból sokszor úgy kell kihúzni a lehetőségeket.

Sajnos nekem a Clostylbegittel nagyon rossz tapasztalataim vannak, ebben a hónapban pl. nem volt tüszőrepedésem, hanem a peték cisztákká alakultak. És azt mondta az orvos, hogy lehet, hogy emiatt nem is fog most megjönni.

Szóval teljesen kiakadtam. Hihetetlen, hogy ami rossz mellékhatása van, az nálam mind érvényesült.

Bár én úgy vagyok ezzel, hogy akinek sikerül annak az első doboz beszedése után összejön a baba, mint pl. a tesóm; akinek nem hatott egy doboz után, a következő sem fog segíteni, hiszen ugyanazt a hatást tudja csak kiváltani, mint az első alkalommal. Én fél év kihagyással 3-3 dobozzal szedtem be. Nem segített, de minden bajom volt tőle. Többet nem is akarom szedni.

18. s700 (válaszként erre: 17. - Moni342)
2008. aug. 11. 09:40

Szia!

Bocs, hogy eddig nem válaszoltam,nyaralni voltunk.

A choragon tüszőrepedést csinál, de szigorúan orvosi ellenőrzés-ultrahang mellett alkalmazható. Az utrogestan progeszteront tartalmaz és arra jó, hogy be tudjon ágyazódni, megtapadjon a megtermékenyített petesejt, 3 hónapos terhességig kell szedni és megvéd a vetéléstől is. Nekem alacsony a progeszteronom, ezért kaptam. Ha kiderül, hogy mégsem sikerült, akkor abba kell hagyni.

17. napon járok ma.

Szerdán kellett beadatnom a szurit. Nem kaptam Choragont, a dokimat kellett felhívni, hogy mi legyen, végülis Ovitrelle szurit kaptam 250 mikrogrammot. Kapott már valaki ilyent? Én semmi különöset nem éreztem tőle. Most türelmesen várunk. Nagyon jól jött ki az időzítés. Annak ellenére, hogy a szuri miatt kicsit mászkálnunk kellett, nagyon jól éreztük magunkat. Csak pihentünk 1 hétig, és kettesben voltunk. Nagyon kellett ez már mindkettőnknek. Az meg, hogy pont ott kellett akcióznunk is, csak hab a tortán. Nagy reményeket fűzök most ehhez a ciklushoz. Már csak azért is, mert clostit nem kapok többet, nem tudom mit tervez ezután a dokim. Nem beszél olyanról, hogy mi van ha nem sikerül, mert bíztat, hogy most menni fog. Nagyon rendi.

Szorítok mindenkinek, hogy a következő sikerüljön!

17. moni342 (válaszként erre: 16. - S700)
2008. aug. 4. 08:09
A choragon és az ultragestan mire jó?
16. s700
2008. aug. 3. 14:21
Sziasztok! Voltam ma a dokimnál. Vannak tüszőim, de hogy biztos legyen, a 12. napon Choragon injekciót kell beadatnom 2 ampullát. Csütörtök, péntek akciózni, aztán a 17. naptól meg utrogestan 3x1.
15. s700 (válaszként erre: 14. - Moni342)
2008. aug. 2. 13:34

Holnap megyek 9. napon UH-ra.

De különben nem is írná fel a dokim. Sőt, azt is mondta, hogy 3x szokta megpróbálni, mert etikátlannak tartja tovább adni a gyógyszert. Tudja, hogy sok orvos UH nélkül és akár egy évig is szedeti, de szerinte ez nem helyes....

Nyaralni megyünk, csak azért, mert különben 9 és 12. napon nézte eddig.

Nagyon nagyreményeket fűzök ehhez a nyaraláshoz. Remélem úgy is lesz!

14. moni342 (válaszként erre: 13. - S700)
2008. aug. 1. 07:50

Ne izgulj emiatt ennyire, bár tudom milyen érzés, ha úgy érzed megőrülsz hogy apró dolgokon úszik el még egy hónap.

Végülis így most kimaradt egy napod. Biztosan jobb lett volna, ha folyamatosan szeded, de mivel szeded, szerintem lesz ugyanúgy peteérésed, hiszen a hatóanyagok bekerültek a szervezetedbe.

Jársz UH-ra mellette?!

Én is kettőt szedek egy nap, de az egyiket reggel, a másikat este.

13. s700
2008. júl. 31. 20:11

Sziasztok!

Nem jártam itt azóta. Sajna nem jött össze. Most már a harmadik kúrám van.

Rettenetes baromságot csináltam: Elfelejtettem tegnap este bevenni a harmadik napi 2 db clostimat. Reggel, amikor rájöttem, reggel 5-kor, majd megütött a guta. Nagyon fáradt voltam az este és simán elaludtam....

Végülis azt találtam ki,hogy gyorsan bevettem reggel 5-kor, aztán ezután akkor reggel szedem.

Nem tudom mi lesz most ebből! Pedig annyira szeretném, hogy sikerüljön, és ilyen baromsággal elrontom az egészet!

Szerintetek van még esélyem így?

2008. júl. 24. 21:41

Sziasztok!

Én már a második három hónapos kúrának tartok az utolsó hónapjában. Sajnos nekem nem segít, de a húgom az első hónap után terhes lett tőle. Valószínűleg neki csak peteérése nem volt előtte, ha más bajod is van, akkor ez a gyógyszer nem segít; persze jó, ha ezt is kipróbáljátok, mindennek meg kell adni az esélyt.

Nekem elviselhetetlen hőhullámaim vannak tőle, éjszakánként úszok a verítékben, nem tudok aludni, annyira izzadok. Néha jelentkezett látászavar is nálam, és fájt már a hasam is tőle.

Egy barátnőm is szedte, nála abszolút semmi mellékhatása nem volt, pedig nagyon vékony, ájuldozós típus; általában mindentől rosszul van, de a Closti nem váltott ki nála negatív mellékhatást.

Szerintem nagyon erős gyógyszer lehet, bár nem hormon alapú, hanem az agyalapi mirigyekre hat valahogyan.

s700: a 8-9-10 mm-es tüsző még nagyon kicsi, legalább 20 mm felett kell lennie, hogy érett legyen és megrepedjen, és a méhnyálkahártya vastagsága és minősége is nagyon fontos. Ezek csak együtt működnek; akkor jöhet létre terhesség, ha mind a három dolog megfelel. És ezen kívül még sok más, de most csak arról beszélek amiről itt szó van. És sajnos amíg a Closty serkenti a peteérést, egyben vékonyítja a méhnyálkahártyát, ez a negatív hatása. És ha nem elég vastag a nyálkahártya akkor nem tud benne megtapadni a megtermékenyült petesejt.

11. komoki
2008. júl. 24. 20:40

Nincs vkinek kimaradva clostija?

átvenném!

10. s700 (válaszként erre: 5. - Csokiimádó)
2008. jún. 28. 14:09

Én ma voltam, a 9. napon ultrahangon és vissza kell mennem nég majd a 12. napon is. Most látott 3 tüszőt is, de még kicsik. 8-9-10 mm-esek. Nem tudom ez mit jelent, de akciózunk és reménykedünk!

Nektek is minden jót és sok sikert!

9. s700 (válaszként erre: 5. - Csokiimádó)
2008. jún. 24. 17:31
Te hogy állsz?
8. s700 (válaszként erre: 5. - Csokiimádó)
2008. jún. 24. 17:30

Szia!

Sajna nem jött össze a múltkor, 37. napon megjött:-(

Most ismét sedem a napi 2 clostibegyt-et és reménykedek, meg persze ezerrel akciózunk. Szombaton kell mennem megint ultrahangra, ott majd megtudom a továbbiakat....

2008. jún. 4. 10:17
Én is mentem uh-ra igen, a 12.nap körül. Akkor már látta, hogy beindult a peteérés. Következő hónapban, mikor már nem szedtem a clostyt, akkor is voltam uh-n és látott is petesejtet szerencsére.
6. s700 (válaszként erre: 5. - Csokiimádó)
2008. jún. 4. 07:49

Szia!

Én is szedtem most, 1x2-t 5 napig.

Igazság szerint ultrahang nélkül nem is adhatná a doki!

Én csak 1x voltam, de lehet, hogy csak azért, mert már azon is látta a dokim, hogy végre van peteérésem, nem is tudom már hány hónap után!

21. napnál járok és most nagyon reménykedem....

Sok sikert neked is!

2008. jún. 3. 17:53

Sziasztok!

Én most fogom kezdeni. Egy ciklus alatt tényleg 3x kell UH-ra menni?

4. cicus818 (válaszként erre: 3. - Palenkas)
2008. márc. 10. 18:04
Tavaly szedtem de csak 1 hónapig.Tul.képpen volt érett petém de nem lettem terhes sajnos.Majd a jövő hónapba kezdem újra szedni Bromocriptinnel együtt.
2008. márc. 10. 14:11
A closty csinált nálad érett petécskét? Hány hónapig szedted, 3?
2. cicus818 (válaszként erre: 1. - Palenkas)
2008. márc. 10. 13:08
Szia.Nekem csak hőhullámaim voltak.
2008. márc. 9. 21:33

Sziasztok! Olyanok válaszát várom, akik járatosak a closty szedésében, és a tünetekben.

Nincs peteérésem, 4 napja szedem a clostyt és azóta meglehetősen kellemetlen derékfájásom van. Ez normális? Valaki érzett hasonlókat? Köszi a válaszokat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook