Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szputnyik után ki mit kapott 3. oltásnak? Ugye Pfizert és nem akarják ránksózni a Sinopharmot? fórum

Szputnyik után ki mit kapott 3. oltásnak? Ugye Pfizert és nem akarják ránksózni a Sinopharmot? (tudásbázis kérdés)


1 2
59. LBO
2021. nov. 3. 11:01

Na, megvan a férjem antitest eredménye... A szervezetében nem mutatható ki ellenanyag... A minimum érték 21,8 BAU/ml. Neki viszont ez alatt van az értéke.

Na most akkor jó nagy szívás van, mert hiába oltatja magát harmadszorra, ha nincs antitestje, Ausztriába nem elég az egyszeri Pfizer. Most olyan, mintha nem lenne egyáltalán oltva. Annyira bosszant, olyan beteg volt mindkét oltástól, 3 napig feküdt mindkét oltás után, erre kiderül hogy nincs védettsége. Sírni tudnék! 😭

58. VendrinerPiroska (válaszként erre: 42. - Valakivagyok1984)
2021. nov. 2. 20:01
Vektorra nem adnak vektort. Nincs értelme. Az emlékeztető oltásnak az a lényege, hogy más típusú oltóanyaggal turbózzák fel a immunrendszert.
57. VendrinerPiroska (válaszként erre: 26. - 7082abdac6)
2021. nov. 2. 19:51
Rémhírkeltés. Astrára kaptam Pfizert. Az első oltás előtt is megkérdezte telefonon a háziorvos asszisztense, hogy elfogadom-e az Astrát, és utána adott időpontot. Most oltópontra mentünk, és újfent megkérdezték, hogy jó lesz-e a Pfizer. Anyukám ragaszkodott a harmadik Pfizerhez és azt kapott. Ismerőseim is Pfizert kaptak Astrára és Szputnyikra.
56. LBO
2021. nov. 2. 19:40
55. LBO
2021. nov. 2. 19:39

Ezt az infót most kaptam... Ezzel el is dőlt minden számunkra...

Hátha valakinek még jól jön ez az infó.


sopronmedia.hu oldalon van egy cikk:

"November 15-től új szabályok lépnek életbe a munkahelyeken Ausztriában"

54. LBO (válaszként erre: 52. - 184481d874)
2021. nov. 2. 19:27
Igen, ezzel a férjem is így van.
53. simple (válaszként erre: 51. - LBO)
2021. nov. 2. 19:07
Oké, köszi. Ezen aggódok, nekem jövőhét péntekre van időpontom, és sehol nem kaptam választ, hogy mi van ha nem fogadom el azt, amit adni akarnak. De így rendben, max. újrafoglalok.
2021. nov. 2. 18:58
Mindenképpen Pfizert kérni.Egyelőre én még nem kaphatom meg a harmadikat,de ha igen,mást nem vagyok hajlandó elfogadni.
51. LBO (válaszként erre: 49. - Simple)
2021. nov. 2. 18:56
Igen, ha valami oknál fogva nem megy el pénteken (betegség stb.) akkor kérhet új időpontot. Csak akkor már nem fog kapni 1 héten belül.
50. globus (válaszként erre: 48. - LBO)
2021. nov. 2. 17:00
Nálunk november 19-e az első szabad, és ha valakinek műszakos munkarend miatt nem megfelelő, következő egyáltalán nincs.
49. simple (válaszként erre: 48. - LBO)
2021. nov. 2. 16:55
Tehát akkor azt mondták, hogy ha nem megy el vagy bármi miatt nem kapja most meg, akkor tud majd újra időpontot foglalni?
48. LBO (válaszként erre: 47. - 55Judit)
2021. nov. 2. 15:24

Kíváncsian várom az eredményt. Péntekre van időpontja a 3. oltásra, de ha magas az ellenanyag, akkor lehet nem adatja be. Viszont ami biztos, hogy Pfizert kapna pénteken.

Azt is mondták az oltóponton, ha most nem adatja be, akkor max. 1 hónap múlva lesz újabb időpontja, mert bár mi pénteken kértünk időpontot, és egy hétre rá mehetne is, most viszont annyian kérik a 3. oltást, hogy sokkal hosszabb a várakozási idő.

47. 55Judit (válaszként erre: 46. - LBO)
2021. nov. 2. 13:20

2-t nem adnak a 2. után, egyenlőre csak egyet. A 4. oltásról még nincs szó, de biztos hogy lesz az is, amikor a 3x is oltottak ellenanyagszintje csökken.

Én is azt figyelem, hogy akik elsőként augusztusban kapták a 3.-at, mikor ösztökélik őket majd a 4. felvételére. Állítólag a 3. oltás az orosz és minden más után is magasra emeli az ellenanyagszintet.

46. LBO
2021. nov. 2. 12:42

Sziasztok. Kérdésem lenne. Építő jellegű válaszokat várok! Köszönöm.

Férjemnek kettő szputnyik oltása van. Erre elég lesz egy harmadik oltás, vagy kell majd egy negyedik is?

Tegnap volt antitest vizsgálaton, ha kiderül hogy elég ellenanyag van a szervezetében, akkor még nem oltat. Viszont ha nem elég, akkor oltatnia kell. Tulajdonképpen ő az egyik állásával játszik ha nem oltat, mert ugye Ausztriában nem fogadják el az orosz oltást.

Arra is gondoltunk, hogy 3 havonta csináltat ellenanyag tesztet, és amíg elegendő, addig nem oltat.

Kettő oroszra, esetleg még kettő valami más. Nem tudom, ez nekem kicsit meredek. Járt esetleg valaki így?

2021. aug. 26. 20:34

Köszi a hozzászólásokat.

Érdekes amúgy, hogy sokaknál hallani Szputynikot szerettek volna. Lehet én se jártam rosszul vele, de azért rámegyek a 3. oltásra.


Végül olyan oltópontra foglaltam időpontot ahol Modernát adnak a kiírás szerint. Aztán remélem tényleg azt kapok és nem jönnek elő a Sinopharmmal, mert akkor kidobtam egy napot.

44. Fisica (válaszként erre: 42. - Valakivagyok1984)
2021. aug. 25. 19:19
Már kész az új variánsokra fejlesztett Szputnyik, lehet az adható lesz 3.-nak, de nem mostanában.
43. Channa* (válaszként erre: 42. - Valakivagyok1984)
2021. aug. 25. 18:57

Mert? Mi köze a pfizernek a genetikához?

Azért bízok benne, hogy a munkáját alaposan végzi;)

42. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 4. - 7082abdac6)
2021. aug. 25. 15:54

Én és a környezetem kifejezetten szputynikot kért nekem pont ez a bajom hogy nem kaphatom 3.-nak is azt.Egyik jó ismerősöm genetikus kb 10 perc után elvetettem a pfizert.

Várok addig amíg mehet újra szuptnyik.

41. Channa* (válaszként erre: 39. - 7082abdac6)
2021. aug. 24. 09:41

Nem minden pm. beteg túlsúlyos;)

Nem a súly miatt ajánlanak bizonyos vakcinákat, hanem az oltás tesztelés alapján.


A kínai nem volt tesztelve 60 felettieken, nem is ajánlották, csak nálunk más alapján döntenek;)

A szputnyikot nem ajánlották pm. betegeknek, gondolom itt is teszt hiány vagy a tapasztalatok alapján, de nálunk ez sem számított.


Az astrát nem ajánlották 60 alattiaknak, de nálunk ez sem okozott problémát, oltottak mindenkit mindennel, mert nem számít...


Én tegnap pfizert kaptam és a doki felhúzta a szemöldökét, amikor mondtam, hogy astrát kaptam első kettőnek. Azt hiszem nem értett egyet a betegségem és a korom miatt sem...

40. unom (válaszként erre: 38. - Züleyha)
2021. aug. 23. 23:54

Minden oltásnak, gyógyszernek, gyógynövénynek lehetnek mellékhatásai.

Sok egészségügyist ismerek, a családban mindenki kapott oltást, de semmi olyat nem tapasztaltam, amit írsz.

A kisebbik lányom 3 napig szarul volt, de ez nem meglepő, a gyerekkori oltások után is ez volt.

Covidban viszont több ismerős halt meg.

2021. aug. 23. 23:30

Pajzsmirigy problémám nekem is van bár elvileg nem túl súlyos, de szó nélkül rám tukmálták a Szputnyikot.


Amúgy hosszabb távon problémát nem érzek utána, de kb másfél hétig mindkét adag után kivoltam. Főleg a fáradtság és a szédülés része maradt meg hosszabban.

38. Züleyha (válaszként erre: 37. - Channa*)
2021. aug. 23. 22:53
Már most derülnek ki a Pfizer mellékhatásai, ráadásul meg is haltak emberek az oltásba. A környezetemben lévők pedig fáradtságra panaszkodnak a Pfizer után még hónapokkal is..
37. Channa* (válaszként erre: 35. - Züleyha)
2021. aug. 23. 22:28

Én azt gondolom, hogy nincs mellékhatása, ahogy a többi oltásnak sem, amit kapunk.

Az oltásokkal/gyógyszerekkel megelőznek/gyógyítanak.


Biztos vagyok benne, hogy nem az oltástól fogunk meghalni.

36. Channa* (válaszként erre: 32. - Flóra76)
2021. aug. 23. 22:27

Ezen az oltóponton behívott minket a dokinő. Azért mind a kettőnket, mert kiszúrta, hogy férj és feleség vagyunk.


Mindenfélével oltanak, a doki dönt, hogy mit ad, azaz javasolja, hogy mit kellene, amire mondhatom, hogy nem.


A vérnyomás probléma nem érdekelte, de amikor mondtam a pajzsmirigy betegségemet, akkor rögtön mondta, hogy pfizer.


A férjem meg cukorbeteg lett a kovidtól, amikor a cukorbetegség elhangzott, akkor a modernát javasolta.

A tesóm már régen cukor beteg és ő is modernát kapott.


Most el fogom olvasni, hogy mi a különbség/miben tér el a két oltás. Kíváncsi leszek rá, hogy miért moderna és nem pfizer?


Ja, azt is mondta a doki, hogy kapják sorba a tanulmányokat, amik szerint a vektor és hagyományos (kínai) oltás a jobb...


A doktornő is említette a piacot:DDD

Elég frusztrált volt, főleg amikor rákérdeztem, hogy mivel olt. Kicsit kiakadt és azt mondta, hogy majd az alapján dönt, amit elmondunk. Mondta, hogy az esze megáll, hogy a páciensek akarják eldönteni, hogy milyen oltást akarnak.


Amikor mondta a férjemnek, hogy modernát javasolt, a férjem rám nézet és megkérdezte, hogy szerinted? Erre a doktornő azt mondta, hogy ettől nevetnie kell, mire a férjem azt válaszolta, hogy akkor nevessen:DDDDDD

2021. aug. 23. 22:23
Ti nem tartotok az oltások mellékhatásaitól? Amik majd fokozatosan derülnek ki...
34. Channa* (válaszként erre: 31. - 7082abdac6)
2021. aug. 23. 22:19
IV. kerület Károlyi kórház.
33. 7082abdac6 (válaszként erre: 32. - Flóra76)
2021. aug. 23. 22:04

Durva azért, hogy most is úgy kell okoskodni, hogy Pfizert kapjon az ember. Inkább örülnének, hogy valaki elmegy oltakozni.


Tornanadáskán meg sok idősnél meg hasonlónál pedig hiába nyomatják Györfi Plait 0-24-ben úgyse érnek el eredményt. Nem tudom mire jó szívatni azt, aki tudatosan viselkedne és élne ezzel a lehetőséggel. Csak nem akar bizonytalan kínait. :)

32. Flóra76 (válaszként erre: 30. - Channa*)
2021. aug. 23. 21:28
Nálunk olyan az oltópont mint egy piactér. Földszinten szputnyik, kínai. Emeleten Pfizer. És néha kiszólnak, kikiabálnak, hogy mivel oltanak…. mint a kofák😊😂
31. 7082abdac6 (válaszként erre: 30. - Channa*)
2021. aug. 23. 21:08

Ha jól tudom a kínai ilyen tömzsi beépített tűs fecskendő.

Ti melyik oltóponton voltatok? Én a reggelt megvárom aztán megpróbálom szerdára szabaddá tenni magam és teszek egy kört Budapesten. Úgyis régen jártam már arra így, ha nem kapok Pfizert legfeljebb kirándulok egyet.

2021. aug. 23. 20:50

Úgy sem tudjuk, hogy mit kapunk, hiszen nem látjuk, hogy mit vesznek elő. Egyszer csak a kezükben lesz és szúrnak.


Mi ma kaptuk a 3. oltást.

Férjem első 2 oltása kínai volt, ma elvileg modernát javasolt a doki és azt szúrt.


Nekem astra volt az első kettő, most pfizert kaptam elvileg.


Kikérdezés után javasolta az oltásokat. Mondhattam volna, hogy nem kérem. Azt viszont nem tudom, hogy mi lett volna, ha nem kérjük...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook