Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szputnyik után ki mit kapott 3. oltásnak? Ugye Pfizert és nem akarják ránksózni a Sinopharmot? fórum

Szputnyik után ki mit kapott 3. oltásnak? Ugye Pfizert és nem akarják ránksózni a Sinopharmot? (tudásbázis kérdés)


1 2
29. Fisica (válaszként erre: 27. - 7082abdac6)
2021. aug. 23. 19:33
De nem kell elfogadnod ha nem akarod.
28. MrsCooper (válaszként erre: 25. - 7082abdac6)
2021. aug. 23. 19:27
Köszönöm!
27. 7082abdac6 (válaszként erre: 20. - Fisica)
2021. aug. 23. 19:24

Pont ez a baj, hogy ott a Sinopharm. Ami semmi pénzért nem kellene. Hiába a két mRNS vakcina a másik lehetőség simán kinézem belőlük, hogy a kínait nyomatják most is.


Pl. volt kép róla, hogy az öntudatlan idősek kínai 3.-at kapnak az otthonokban.

26. 7082abdac6 (válaszként erre: 24. - 71ddaa07fa)
2021. aug. 23. 19:23

Köszi a válaszod. Ez is egy álláspont bár van bennem egy kis csak azért is érzés.


Sajnos pont a háziorvosom miatt, aki úgy átejtett a palánkon az orosszal, mint a fene. Közben a nálam 4 évvel fiatalabb testvérem simán megkapta rám pár hétre Pfizert. Amire nekem azt mondták még ősszel sem fog járni csak időseknek, akik csesznek most is elmenni még 1. oltásra is. Aztán majd néznek a 4. hullámkor.

25. 7082abdac6 (válaszként erre: 16. - MrsCooper)
2021. aug. 23. 19:21

1106-os irányítószám alatt. Csak mire észbekaptam minden hely elfogyott. Bár attól, hogy odaírják Pfizer oltóanyag nem biztos, hogy az garancia bármire.


Most a városmajori és a zsidó hitközség oltópontja között próbálok választani. Azokról egész jókat hallani.

24. 71ddaa07fa (válaszként erre: 1. - 7082abdac6)
2021. aug. 23. 17:42

Én oltáspárti vagyok, olvashatod is, hogy itt már volt néhány vitám is a hitetlenekkel ebben a témában.

Ugyanakkor, ha a fiatalabb korosztályból való vagy, én nem rohannék még egyelőre helyedben az oltásért. Mindenekelőtt csináltatnék egy tesztet, mennyi az ellenanyag szint a szervezetedben, majd kikérném a háziorvos véleményét. Érdemes-e oltatni?

Egyelőre megoszlanak a vélemények, hogy jó-e a koktél / egyszer ilyen, egyszer olyan oltás/, illetve az én háziorvosom, valamint egy másik orvos ismerősöm azt mondta ez a harmadik leginkább a 65 év feletti krónikus beteg embereknek kell, vagy akit a kínaival oltottak. / Csak ezt így a felsőbb körökben a saját hátsójuk védelmében nem reklámozzák./Akkor is más lenne a helyzet, ha harmadiknak is azt kapnál, mint az első két alkalommal, de a koktél egyelőre nem tudni, hogy jóra vezet-e.

Szóval a helyedben még nem kapkodnék, nem tudni, hogy alig 4 hónap után milyen reakciót vált ki a szervezetedből, ha két különböző oltással oltanak.


Persze ez a Te döntésed, azt teszel, amit jónak látsz, de orvosi vélemény nélkül én saját szakállra nem döntenék.

23. Fisica (válaszként erre: 22. - NomNom)
2021. aug. 23. 17:41

Semmi olyat nem írtam, aminek bármi köze lenne a felelősségvállaláshoz.


Megvan adva melyik után mit lehet és mit nem. A felvegye vagy ne vegye, az teljes más kérdés.

22. NomNom (válaszként erre: 21. - Fisica)
2021. aug. 23. 17:05
Dehogy tudják. Anyumnak azt mondta, hogy nem tudja megmondani, hogy egyáltalán beadassa-e vagy sem, nem tud felelősséget vállalni érte.
21. Fisica (válaszként erre: 20. - Fisica)
2021. aug. 23. 16:46
De a házi orvos se hülye. Mindegyik tisztában van vele melyikre mit lehet beadni 3. oltásnak.
20. Fisica (válaszként erre: 18. - Bnedora)
2021. aug. 23. 16:44
Szputnyikra csak Janssen és Astra nem adható. A többiből válogathatnak.
2021. aug. 23. 14:51

Ezen a hivatalos oldalon elég sok infó van a harmadik oltásról:

[link]

18. bnedora (válaszként erre: 15. - Fisica)
2021. aug. 23. 14:41
Lehet, hogy dönthet valaki, csak tudni kell, hogy melyik oltásra milyent ajánlanak a virológusok. Érdemes rájuk hallgatni (nem a házi orvosra).
17. simple (válaszként erre: 14. - 7082abdac6)
2021. aug. 23. 14:18
Hol van Budapesten ez a pfizer oltópont?
16. MrsCooper (válaszként erre: 14. - 7082abdac6)
2021. aug. 23. 13:51
Szia Mókusfej! Megkérdezhetem, hol találtál Pfizer oltópontot? Én is hasonlóan jártam, csak én krónikus betegként Astra Zeneca-t kaptam azzal, hogy ne válogassak, nincs más, örüljek, hogy van vakcina. Utána pár héttel boldog-boldogtalan makkegészséges ismerős Pfizert kapott. Mondanom sem kell, hogy nézettem ellenanyag szintet, az oltás után 5 hónappal a béka segge alatt van. Úgyhogy Pfizeren kívül mást már én sem kérek.
15. Fisica
2021. aug. 23. 13:47

Eddig is mindenki azt kapott amilyet elfogadott.

Nekem elsőre a Szputnyik került felajánlása, el is fogadtam. De millióan válogattak, hogy nekik ez nem kell, az nem kell. Nyilván a 3. adagnál is eldöntheted, hogy mit akarsz kérni.

2021. aug. 23. 13:38
Közben találtam Budapesten Pfizer oltópontot. Igaz vidéki vagyok, de nem baj. Regisztrálok oda egy időpontot és remélem beoltanak.
2021. aug. 23. 13:27

Közben meglepő, de már ma is engedi az időpontfoglalást. Na Pfizert még a megyeszékhelyen sem találok.

Szóval vagy elmegyek itthon és jövök vissza, mert nem kell majd a kínai bóvli. Csak kérdés utána enged-e újra regisztrálni.

2021. aug. 23. 13:17

A válaszok alapján, akkor inkább próbáljak a megyeszékhelyen keresgélni, hátha lesz ahol nincs abból a kínai borzalomból.


Holnap megnyílik a regisztrációm. Kíváncsi leszek mire jutok. :)

11. globus (válaszként erre: 7. - Channa*)
2021. aug. 23. 09:45
Nálunk, vagyis az online felületen megyéhez mutat oltóanyagot is...
10. Bichi (válaszként erre: 7. - Channa*)
2021. aug. 23. 09:31
Érdekes, mert korábban lehetett választani, de mivel már a háziorvos is olt bármivel, ha nem, akkor tudja, hol adják azt, amit szeretnénk, szerintem ebből nincs probléma, legalábbis Budapesten.
9. Bichi (válaszként erre: 5. - Manó2000)
2021. aug. 23. 09:30
Az én fiam 23 éves, és pont egyenlő a védettsége a nullával, úgyhogy sajnos nem csak az időseket nem védi...
8. cicaanya (válaszként erre: 5. - Manó2000)
2021. aug. 23. 09:15

Ááá 98% nénikének nálunk kinek 2 mellét vették le rákos. Neki jó.Csak jövőre megy oltásra. Illetve házi doki küldte ingyenes védettségi szint mérésre kerületben! (igaz 65felett ingyenes itt kerületben)

Ő amit kapott azt adja ha szükséges!

7. Channa* (válaszként erre: 2. - Bichi)
2021. aug. 23. 06:46

Nem, nem választhatunk a regisztrációkor oltást, csak időpontot.


Gondolom majd az oltóponton mondják meg, hogy milyennel oltanak, akkor dönthetünk, hogy kérjük vagy sem.

2021. aug. 23. 06:42

Elvileg az orvos dönt a protokoll alapján. Beregisztrálsz, ha nem akar az orvos Pfizert / Modernát adni, hazajössz. Sajnos így megy ez.


Elötte érdemes érdeklödni FB csoportokban, esetleg az oltóponton telefonon, mivel oltanak az adott ponton. Nagy oltópontokon általában van Pfizer.


Illetve olvastam már olyat, hogy szemfüles ember addig nézte az EESZT--et, míg talált egy olyan oltópontot, ami kiírta, mivel olt.


Amúgy szerintem nem olyan rossz a helyzet, mivel a protokollba beleférsz és van Pfizer böven, szerintem nagy eséllyel meg fogod kapni, ha van az oltóponton. Legyél határozott.

2021. aug. 23. 06:15
A Szputnyik nagyon jó védettséget ad. Én is ezt kértem volna, de Pfizert kaptam. A kínai sem bovli, csak idoseknel nem vált ki olyan erős immunválaszt, mint fiataloknál. Amúgy kérdésre válaszolva ott a doki dönti el, lehet hogy meghallgat, hogy mit szeretnél, lehet hogy nem. Én bármelyiket elfogadnám.
2021. aug. 22. 23:58

Amikor áprilisban kaptam a Szputnyikot, akkor még a háziorvos hívogatott és nem volt regisztrációkor választható oltás. Sajnos benyeltem neki, hogy nem lesz őszig fiataloknak Pfizer.


Én sok helyen azt olvastam ott dönti el az oltóorvos mit ad. Márpedig én kinézem belőlük, hogy megpróbálják a szerencsétlen keletit kapottakra a silányabb keletit (Sinopharm). Hiába van ott a Pfizer és a Moderna is, mint lehetőség.


Már csak azért is jó lenne a nyugati, mivel állítólag 2. nyugati oltás után járhat az eu-s igazolvány is. Sinopharmmal pedig csak a kakának adnék egy pofont.

2021. aug. 22. 23:44
Mi ez koktél? Ha meg gyógyszer akkor döntse el az orvos.
2. Bichi (válaszként erre: 1. - 7082abdac6)
2021. aug. 22. 23:38
Eleve arra az oltóanyagra regisztrálsz, elvileg Pfizert, Mondernát vagy Sinopharmot oltanak a Szputnyikra.
2021. aug. 22. 23:24

Szép estét!


Én a fiatalabb korosztályból vagyok és lassan letelik a 4 hónap a 2. adag Szputnyikomtól. Persze lehet lesz, aki leszól, hogy ne regisztráljak, de mivel a háziorvosom kb. átvert azért, hogy elfogadjam az EMA engedéllyel talán soha nem rendelkező oltást. (Azt mondta, őszig nem kaphatok Pfizert, közben pedig pár hétre rá mindenki aki arra tévedt azt kapott) Ez rosszul esett. Persze ettől lehet jó a Szputnyik is.


Szóval a regisztráció ilyenkor hogy megy? Választhatok az eeszt-ben mit akarok vagy majd az oltóponton döntik el? Mert kicsit csúnya lenne, ha oda megyek és a kínai bóvlit akarnák lenyomni a torkomon.

Ki mit tapasztalt eddig? Kérem politikától mentesen jöjjön válasz a kérdésemre, és ne azzal jöjjön senki, hogy fiatal ne kérjen 3. oltást és ne akarjon Pfizert. Mert én igenis azt szeretnék végre.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook