Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szővőkeret fórum

Szővőkeret (beszélgetős fórum)


9. Kálbá (válaszként erre: 8. - Lysiantus)
2012. szept. 19. 08:18
Köszi lehet majd igénybe veszem, ha nagyon nem megy :)
8. Lysiantus (válaszként erre: 4. - Kálbá)
2012. szept. 19. 00:21

Nekünk nagy keret van itthon. Nagyon egyszerű, rajta szőni, de nagy figyelmet igényel, könnyen el lehet rontani.

Ez a leírás nagyon jó, amit találtál, számomra teljesen érthető.

Ha nem boldogulsz vele, szívesen segítek. Az esti órákban skypeon, vagy telefonon, elmagyarázhatom.

7. Kálbá (válaszként erre: 5. - A14deb9047)
2012. szept. 18. 14:53
Priviben ment a termékről egy kép, ezt vettük meg:)
6. a14deb9047 (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2012. szept. 18. 14:50
Azért adták 3 évesen a gyerek kezébe a kukoricaszárvágó kapát és mehetett szőlőt nyitni :(
2012. szept. 18. 14:49

Nem csodálom :(

Képet nem tudnál föltenni?

Mert elmagyarázni nekem könnyebb és úgy leírni, mint ezt elolvasni :D

4. Kálbá (válaszként erre: 3. - A14deb9047)
2012. szept. 18. 13:30

Ez amit a neten találtam leírásként, de a felét nem értem :(


A vetélőre tetszés szerinti hosszúságú fonalat rátekerünk. A szövést a farúdnál kezdjük el, kb. 2 cm távolságot kihagyva, a váltó karja jobb oldalt legyen. Fordítsuk a váltót a rúd felé, ami megemeli és lesüllyeszti a fonalakat. Bújtassuk át a vetélőt a fonalak között a túlsó oldalra áthúzva; a váltót ellenkező irányba fordítjuk, és mindaddig folytatjuk a szövést, amekkora mintát szeretnénk készíteni. Soronként a fonalat egy fésűvel toljuk gyengéden egymás mellé, hogy ne húzzuk meg a szövőfonalat, mert berántja a felvetőfonal szélességét és a szőttes nem lesz egyforma széles. Mikor elértünk a váltóig, az elkészült darabot fordítsuk tovább a két forgatható hengerrel. A már kész szövetet vágjuk le és csomózzuk össze a széleit. Minden keret kétszer akkora darab elkészítésére alkalmas, mint a két henger közötti rész.



A felvetés menete:

A felvető henger bal oldalára rákötjük a szálat. Majd a hengert bal kézzel leszorítjuk. jobb kézzel felvezetjük a fonalat a ráma felénk lévő színoldalán, utána a hátoldalnál a gombolyagot a földre tesszük, és a szálat az alsó keresztrúd alatt előrehozzuk, majd leszorítjuk. a fonalat fentről lefelé beleakasztjuk a felvetőpálca bal végébe, és a lefogott láncfonal tövéhez előrehúzva rászorítjuk a fára. Innen lefelé, azaz visszafordulva a hátsó oldalon haladunk fel. A most fentről és elölről lejövő láncfonalat a kezdő pálcára alulról felfele akasztjuk be, és a színoldalon fordítjuk vissza, ügyelve a feszességre. A fonal fent megint átkerül a ráma hátoldalára, ahol megismételjük a levivést, a kezdőpálcába beakasztást és a hátul való visszatérítést. A felvetés lényege tehát az, hogy amelyik oldalon húzzuk lefelé a szálat, a párját ugyanott kell vissza is vinni, (a pálcán történő megfordulás segítségével) vigyázva arra, hogy a ráma belterületén nehogy egyik oldalról a másikra átváltsunk. Befejezésül csavarjuk rá néhányszor a fonalat a pálcára és kötözzük le.

3. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - Kálbá)
2012. szept. 18. 13:24

Szívesen segítek, bár én rendes szövőszéken szőttem néhány évig torontáli szőnyeget.

Ilyen szavak vannak benne: szövőszál, nyüst, váltás?

2012. szept. 18. 10:50

Gyermekkorúakat tilos dolgoztatni.

:)

2012. szept. 18. 10:47

Sziasztok!


Kislányomnak (7+) vettünk egy közepes méretű szővőkeretet. Sajnos nem igazán lehet rájönni a használatára az alapján ami a somaghoz van. Amit a neten találtam leírást, az nekem kicsit érthetetlen, mert tele van szakzsargonnal. Van akinek van tapasztalata a termékkel kapcsolatban? Nagyon jól jönne egy kis szegítség, mert szombaton adnánk át neki és jó lenne ha megtudnám neki mutatni, hogyan is használja.


Előre is köszi mindenkinek


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook