Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szoptatásról leszoktatást Te hogy csináltad? fórum

Szoptatásról leszoktatást Te hogy csináltad? (beszélgetős fórum)


1 2 3
39. Rekus
2008. nov. 6. 14:58

Amikor Bogi 14 hónapos volt azt hittem lassan leszokik a szopiról, mert reggel már nem mindig kérte, és este is csak "leellenőrizte megvan-e". Aztán neikállt egyszerre jönni a 3 szemfoga. Éjjel sokszor ébredt, és szopizással aludt vissza, de nappal is igényelte. 16 hónapos korára kibújt 16 foga, és lassan visszatértünk a napi 2 szopizásra. De ahogy kibújtak a fogai nekiállt baromira erősen "fogni" a fogaival. Nem harapott, csak olyan erősen tartotta a fogaival a mellbimbómat, hogy sziszegtem szoptatás közben, és ott maradt a foglenyomata.

A reggeli szopizásnak ez vetett véget. Rájöttem, hogy ő bizony reggel éhes, úgyhogy ébredés után berakom az etetőszékbe, és kap enni (joghurtot, mert tejet akkor nem akart inni). Az esti szopizás megmaradt, és így már az sem volt annyira kellemetlen.

17 hónapos volt mikor elkaptam tőle egy kis köhögést, amitől nekem hörgőgyulladásom lett, magas lázzal, köhögési rohamokkal. Antibiotikumot kaptam. Az első este mikor szopizni szeretett volna, és mondtam hogy nem lehet. Volt egy kis hiszti, de az igazat megvallva sokkal nagyobbra számítottam. Másnap már nem akart szopizni elalváskor sem.

38. anus75
2008. máj. 3. 20:10
Az én kicsi lányom 21 hónapos. Szinte óránként a cicin lógna és este is azon alszik el. Ideje, hogy leszokjunk erről. Hogyan tudnánk gyorsan átesni ezen az időszakon?
2008. ápr. 7. 13:53
Sziasztok, az én kisfiam 13 hónaposan még nappal is szopizott, hozzáteszem, én kínáltam mindig, volt alkalom hogy nem igényelte, volt hogy semmi mást csak azt. Este szopi után volt egy kis összebújás és irány az ágyikó és alvás.Nekem lassan elérkezett az idő viszont hogy szépen lassan elvegyemm tőle,mert ételallergiáim vannak és hetek óta nem tudok már enni a kínoktól, viszont rendbe nem tudom tenni magam szoptatás alatt,mert méreganyag át kerülne a tejem be is.Nappal nem kínáltam,nem is kérte, este megpróbáltam szintén hogy nem szoptatom meg viszont eleget iszik vacsora alatt,és csak összebújik velem egy kicsit és irány az ágy..meglepődtem de nem volt semmi ellenkezés.Kereste a pelenkát amit szopinál hazsnál,nem találta,felhúta a pólóm, mondtam neki nincs szopi elfogyott, erre Ő megölelt engem, megsimogatta az arcom, suttogott valamit és a vállamra feküdt..ettől még borzalmasabb lett számomra.Büszke voltam rá,de annyira meghatott, hogy órákon át fájt a lelkem és fojtogatott a sírás miatta.Másnap már a pelenkát sem kereste csakk hozzám bújt és azóta is minden este 1,5 hete lassan....vizsont az éjjeli egy szopit nem engedi, vagy csak én nem vagyok elég erős.Nem is akartam elvenni tőle még azt, mert nekem is úgy jobb és SZámára is, ha fokozatosak vagyunk...neki az számít a legtöbbet még, hogy vissza tudjon nyugodtan aludni.Ja és még valami, azóta apukája is viheti aludni este, nincs gond belőle, pedig 13 hónapon át minden nap, minden este és nappal én tettem le aludni. Hát nem tudom...ha ez igy marad, én szerencsés vagyok azt hiszem. :-))))
36. Jucika69 (válaszként erre: 29. - Vviki2)
2008. márc. 12. 07:52

Sziasztok! Nekem az első fiam egyik napról a másikra másfélévesen szó szerint elfelejtette. A másik fiamat most választottam le 2 évesen. Ő már elég értelmes volt ahhoz, hogy megmagyarázzam neki, elfogyott, nincs már tejcsi a ciciben. Nem volt rövid időszak, jó 2 hét, talán több is, és voltak morcolások, de szépen elfogadta. Meg lehetett vele beszélni. Igazából már csak alváshoz kellett neki, de szépen leszoktunk róla.

Szerintem is szoptathatsz terhesség alatt, csak figyelni kell a fokozott vitamin ásványianyag bevitelre, mert úgy kettő veszi a szervezetedből mindezeket... De ezt a doki majd gondolom elmagyarázza, ha odakerül a sor. Sok sikert a tesó projekthez :-)

35. 754c7e07c3 (válaszként erre: 29. - Vviki2)
2008. jan. 6. 16:39
Nem kell abbahagyni a szoptatást, az nem kizáró tényező egy újabb babához. Emiatt ne hagyjátok abba.
34. spinneli (válaszként erre: 29. - Vviki2)
2008. jan. 6. 16:22

sehogy a kicsi szíve fájni fog, aztán mint a legtöbb gyerek, 3 hét után elfelejti, ha következetesen nem adsz neki alkalmat.

ennyi.

33. 8a68aecda6 (válaszként erre: 29. - Vviki2)
2008. jan. 6. 15:57
A nagylányom 14 éves lessz, és őt is ugyan ezzel a módszerrel szoktattam le a ciciről.Gyönyönyörű fogai vannak és az oviban is azok voltak,és nem cukros kakaóval alszik .kíváncsi lennék te hogyan szoktatod majd le a gyerekedet ha elfogy a tejed és nem lessz mivel alszik el.Elöbb olvass utána mit lehet terhesen és mit nem ,után sajnálkozz.
32. 9a55b7563a (válaszként erre: 25. - 104bdd8c43)
2007. dec. 11. 16:24
Valóban azt mondják, hogy az anyatejeseknek általában erősebb immunrednszerük van, de be kell látni, egy közösségbe került gyermeknek megannyi kórokózóval kell szembe néznie.A szervezetének alkalmazkodnia kell ezekhez, mert még nem találkozott velük, de nagyon nem mindegy, hogy a betegség milyen lefolyású és meddig tart.Sajnos vizsont az óvodákban is majdnem midnent megtesznek azért, hogy minél kisebb létszámmal legyenek jelen a gyermekek:gondolok itt a gyerekekre nyitott ablakra télen...stb.
31. 9a55b7563a (válaszként erre: 29. - Vviki2)
2007. dec. 11. 16:17
Én ezzel ellentétes dolgokat hallottam, semmi akadálya nincsen a terhesség alatti szoptatásnak, csupán a vitamin bevitelre figyelni kell.Megoszlnak a vélemények erről, de biztos van anyuka aki ezt éppen megéli és tud neked tanácsot is adni, illetve megnyugtatni, hogy nyugodtan vállaljátok a kistesót, semmi akadálya.
30. 9a55b7563a (válaszként erre: 19. - Anka2007)
2007. dec. 11. 16:14
Az én kicsifiam 9,5 hónapos, szopizik napjában többször még, bár 4 hónapos kora óta adok neki szilárdat, és már elég régen eszi a kiflit, kenyeret, sajtot stb.is, mivel neki is 8 foga van és több mint 11 kg és 75-80cm. De nem hiszem, hogy ez gond, vagy oka lenne annak, hogy ne szopizzon.Miért ne szopizhatna, ha mindkettőtöknek jó? Neki pláne, hiszen immunerősítő anyagokat 1 év szoptatás után is tartalmaz a tejed. Itt nincsenek elvárások, itt "CSAK TI KETTEN VAGYTOK és az Ő EGÉSZSÉGE"
29. vviki2
2007. dec. 11. 14:36
Hááát! Nem semmi amiket írtok! Kakaós cumisüveggel elaltatni?! Jézusom! Majd sajnálkozol ha az oviban feketék lesznek a fogai (vagy előbb...). Én ezt semmiképpen nem ajánlom. A lányom fél évig szopizott és maga hagyta el. Most a kisfiam 15 hónapos de még sokszor szopizik. Igazság szerint csak azzal tud elaludni...:-(( Szeretném leszoktatni, mert babát szeretnénk, s úgy tudom terhesen nem lehet szoptatni, de nagyon sajnálom!!! Úgy sír a ciciért, hogy nem kínzom én, inkább szopikázzon, ha jól esik neki! Bár az orvos szerint 16 hónapos kor után többet árt, mint használ a szoptatás. (Én ezt nem hiszem..) Nem tudom, hogy lehetne úgy elvenni tőle, hogy ne fájjon a kicsi szive.... (Egy ismerősöm bekente a körömrágás ellenivel, úgy szoktatta le a 2 évest!) Mit csináljak? Amúgy nincs bajom a cicizéssel, szeretek szoptatni, de nem szeretnék emmiatt még egy évet várni a következő babával...
2007. nov. 28. 16:15
Nekünk egyik napról a másikra történt....egy két napig alig szopizott a kisfiam, aztán harmadnap egyáltalán nem kellett a cici, akkor pont fél éves volt....
2007. nov. 28. 16:13
Mi épp most kezdünk leszokni a ciciről.Nem mondom elég nehéz,de már nincs sok tejem és akár mit csinálok már nem is nem lessz.Eddig a lányom csakis a cicin aludt el,most áttértünk a cumis üvegre és a kakaóra.Eleinte elég nehezen fogadta a cumisüveget, de mára már eléghamar elalszik vele.Reggel még szopizunk, délben és este pedig jöhet a cumisüveg.Nehezen ment ,sok türelem szükséges hozzá és sok szeretet hogy ne sérüljön a kis lelkük.
26. 754c7e07c3 (válaszként erre: 25. - 104bdd8c43)
2007. nov. 28. 15:28
Olvasd már el mégegyszer!
25. 104bdd8c43 (válaszként erre: 23. - Herchee)
2007. nov. 28. 15:09
Na, ez érdekes, azt mondják, aki sokáig szoptat annak később sem beteges a gyereke. Akkor ez itt simán meg lett cáfolva!! Nekem tápszeres volt 3 hetes korától, és amíg nem került közösségbe addig szinte sosem volt beteg. Akkor ez "az anyatejtől nem lesz beteges" szöveg csak rizsa!! Jó tudni!!
2007. okt. 12. 22:56

Sziasztok!


Már régen írtam ide!

Amióta leszokott a fiam a szopizásról ,állandóan "cicizik"elalváskor,a cicimet markolássza ,ha nagyon fáradt csak fogja,de csak így alszik el!

Ha nem engedem neki nagyon sír.

MIT TEGYEK?

2007. okt. 10. 12:07
Az én lányom 3 évesen még szopizott. Csak azért hagytuk abba, mert már beírattam oviba. Egy ovisnak azért már mégsem illik ugye?! Na meg a hajam is hullott "csomószám". Egyébként okos volt és megértette, hogy ő már nagylány a cicihez. Az elalvás cicin ment addig, az első éjszaka felét végigmeséltem mire a kimerültségtől elájult. Azóta minden este egy vagy két mese és már alszik mint a tej. Sztem könnyen ment. Azt ajánlom mindenkinek szoptasson amíg teheti, a lányom 3éves koráig egyáltalán nem volt beteg. Azóta szinte egyfolytában elkap vmit.
2007. okt. 10. 11:59
Nekem Viki nyolc hónaposan magától abbahagyta a szópizást.Sajnáltam,mert még volt tejem és szeretem volna tovább szóptatni.
21. M_Marcsa (válaszként erre: 19. - Anka2007)
2007. aug. 26. 11:33

Sztem, szoptass. Nem harap, ha szopik a baba. Amiért 8 foga van és 11 kg, attól szopizni jó. Az anyatej jobb, mint a bolti tej.

És miért akarsz cumisüveget adni? Tanítsd meg inkább pohárból inni.

Tudom, nem ezt a választ vártad, de én így gondolom, csinálom.:)

20. 754c7e07c3 (válaszként erre: 19. - Anka2007)
2007. aug. 22. 15:07
Attól még, hogy szopik, tud rágni is! Gondolod 2 évesen a gyerek, ha szopizik, nem rág? Nem értem az indokaid. Nyugodtan szokasd le, ha akarod, próbáld meg pohárból tanítani inni. Vagy, vegyél neki cumisüveget.
2007. aug. 22. 10:48

A kisfiam 9 hónapos és 8 foga van,szeretném 1 évesen abbahagyatni vele a szopit.Szerintetek,hogy fogjak bele,nem ismeri sem a cumit sem a cumisüveget??

Félreértés végett,imádom szoptatni de szerintem a 8 fogával és a 11 kilójálak(76 cm),nyugodtan áttérhetünk a rágásra.Bár biztos lesznek akik nem értenek egyet így sem velem.Írjatok,van aki hasonlóan gondolkodik???

18. 18235c4fc5 (válaszként erre: 13. - Vica30)
2007. júl. 24. 07:25

Nálunk az ikerek egyik fele, Réka 7 hónap után elutasította a cicit, Lilit viszont 27 hónaposan én választottam le, mert már nagyon elegem lett. 10 percenként jött, húzta fel a pólómat, ha leültem valahová, akkor meg pláne. Sok tejem nem volt már, meg ivott ő egyéb folyadékot is rendesen, ölelgetem is őket sokat, szóval nem tudtam mire vélni.

Aztán én is ezt a módzsert választottam: azt mondtam, hogy elfogyott, nincs több. Egy pár napoig ez ment. Azt vártam, hogy nehezen viseli, és küzdünk majd egymással, de nem. Közben suttyomban fejegettem mindig csak egy picit, hogy éppen ne fájjon.

2007. júl. 24. 07:22
A nagy 11 hónaposan elválasztotta saját magát,nem kellett tovább neki.A kicsit majdnem két évesen el kellett választanom,kaptam egy gyógyit amit muszáj volt szednem,kaptam rá egy hétvgét....odavettem cicihez cumisüveg kakaóval és úgy kapta,szopipózban.nem volt túl jó ötlet,leszokott,de azótta nagyon cumisüveges:-(tehát hatékony de nem ajánlom
2007. júl. 24. 07:18
A kicsi fiam 23 hónapos korában éreztem azt, hogy eddig, és ne tovább. Ő nem így érezte. leragasztottam a mellbimbómat ragtapasszal, és rengeteg folyadékot adtam neki. 2 napig kínlódott elalváskor, aztán semmi.
15. Krysty
2007. júl. 24. 07:13

Kislányom 2 éves koráig szopott és egyik napról a másikra magától hagyta abba. Egyik este közölte hogy csíp a cici és többet nem kérte, viszont utána kb 2 hétig simogatta hogy szegény cici beteg.

Nem tudom mitől csíphetett, szerintem nem mostam le rendesen a tusfürdőt és azt érezte, de ez csak egy tipp, nem tudom biztosan.

2007. júl. 23. 08:46
Az enyém 8 hónapig szopott,aztán szépen leépítette magát róla.Én sajnáltam,szerintem hamar abbahagyta.
13. Vica30
2007. júl. 12. 21:29

Én is ebben a cipőben jártam. Sehogy nem akarta abbahagyni. Mindenképp a Te elhatározásod szükséges szerintem.

Bekentem olyannal amit a körömrágás ellen adnak a patikában - akkor nem ízlett neki de úgy felgyűlt a tejci majd szétdurrant. Lemostam, újra odaadtam neki.

Egy idő után észrevettem, hogy pici fiam nem azt mondja, hogy éhes vagyok, hanem álmos vagyok. Tehát lefeküdtünk, cici, aztán alvás elmaradt. Ekkor én elhatároztam, hogy ennek vége. Elmondtam neki, hogy nincs benne több tej. Nem termelődött utána (legalábbis nem sok). Még fejnem se kellett.

21 hónapos volt. Néha rákérdezett, és mindig azt mondtam kifogyott. Elfogadta.

Nehéz volt.

12. 244ed1c739 (válaszként erre: 9. - Levendula444)
2007. máj. 7. 20:56
szerinted hogy lehet nem - egyik napról a másikra- leszoktatni a babákat?10 hónapos még csak a tiéd te még szerintem ne írj arról véleményt amiről még nincs tapasztalatod!Arra gondolok hogy én pld.már 22 hónapos babáról írtam!Minden szakkönyv azt tanácsolja hogy ekkorra már eljött a leszoktatás ideje!!!!És elég baj ha az anyuka csak a cicivel tudja megnyugtatni a gyerekét!
2007. máj. 5. 06:59

Én akkor szoktattam le mindkét gyerkőcöt a cickóról, amikor elmentünk egy 1-2 hetes nyaralásra, de szerintem mindenképp kell hozzá a kert.

Amikor kérte, azt mondtam, mindjárt, és már el is tereltem valamivel a figyelmét, amit otthon nem láthat, a bögre tea meg mindig oda volt készítve Egyébként a telkünkön (Tiszánál) történt, ahol ritka, hogy ne találjak gyíkot, siklót, békát vagy gólyát, sast, sirályt stb. Ezen kívül vittem magammal apróbb kis érdekességeket, matrica, buborékfújó vagy egy régen látott játék stb. ezekkel próbáltam elterelni a figyelmét, de nem drasztikusan, néha azért megkapta a cicit, és érdekes, amikor a szoktatás 3-4. napján jártunk, mielőtt bekapta volna, kissé viszolyogva nézett rá, szívott kettőt, aztán vigyorgott, és odébb állt.

10. daroki (válaszként erre: 9. - Levendula444)
2007. ápr. 28. 19:58

Szia!


Leírtam már a "Meddig szopizzon" nevű fórumban.A 15.hozzászólásom alatt megtalálod!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook