Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szoptatási probléma fórum

Szoptatási probléma (beszélgetős fórum)


1 2 3
8. timike.baba (válaszként erre: 4. - Ancsa19860211)
2011. júl. 30. 11:38
Na figyu.Ilyenkor jobb ha kelted apát nálunk is rengeteget dolgozik állandó túlóra de neked is kemény munka ez jól fog esni az a kis idő neked is.Én olyankor amikor apánál volt most kövezzenek meg érte de próbáltam nem foglalkozni a Mátémmal.Mert a te ideges feszült hangulatod átragad rá és te vagy az ő tükörképe!Tudom most mondod menjek már de próbáld valahogy amikor így egyedül vagy vele kizárni az idegességet mert csak úgy fogod megnyugtatni.Javaslom a hordozókendő beszerzést nálam csodákat tett.Ha máshol nem aludt el akkor rajtam tuti.Adtam neki cumit is azt is mindenképp próbáld meg mert lehet olyankor nem is éhes csak erős a szopóreflexe.Nálunk ez is így volt.Vannak babák akik megvannak cumi nélkül és vannak akik meg addig üvöltenek míg idegbajos leszel!:-)Etetés: mindenképp legalább 1,5-2 óra szünet az jó mert pihen a pocija én ezt is észrevettem ez is segít!vannak hasfájásra szerek de nem túl hatásosak espumisan és a sab simlex ami kicsit bevált náunk a köményes tea viszont segített!Ha akarod elküldöm a készítési módot!
7. Ancsa19860211 (válaszként erre: 6. - Danika2010)
2011. júl. 30. 11:38
Ehhez is hozzá lehet szokni? 1x nem volt infacol, akkor hozott a férjem espumisant, de az meg nem használt semmit, visszajött a hasfájás. Ezt a gripe watert még nem ismerem, de lehet, hogy kipróbálom.
6. danika2010 (válaszként erre: 5. - Ancsa19860211)
2011. júl. 30. 11:35
Lehetséges,hogy a szervezete hozzászokott az infacolhoz.Próbálj mász,állítólag az "gripe water" hatásos hasfájás ellen és a gyógyszertárban lehet kapni.
5. Ancsa19860211 (válaszként erre: 3. - Danika2010)
2011. júl. 30. 11:30
Az enyém is hasfájós volt eleinte, de annak nem ilyen jelei voltak, hanem a szopás után húzogatta fel a lábát, és ordított, de akkor nem szünet nélkül, csak időnként és néha meg lehetett nyugtatni. Az infacolt azóta is adom neki, egy időben úgy tűnt, meg is szűnnek a panaszok. Gondolod, hogy megint ez jött elő más formában?
4. Ancsa19860211 (válaszként erre: 2. - Timike.baba)
2011. júl. 30. 11:29
Na igen, én is pont gondolkodtam rajta, hogy felkeltsem apát, csak nem akartam piszkálni, mert egész héten túlórázott, ma meg anyósoméknál segít a szigetelésnél. Szóval majdnem szétvágott az ideg. Ma reggel is pl szopott 120-at, tök normálisan, de még mindig azt mutogatta, hogy éhes (szopogatta az öklét, kidugdosta a nyelvét, cicit keresett), aztán megint jött ez a műsor. Akkor végül elaludt a cicin és letettem. Utána 2 óra múlva kezdődött előlről, de csak 10-et szopott, a többi csak ez a műsor volt, és most újra. 60-at szopott, és megint. Most betettem a kiságyába és megállás nélkül üvölt, dobhártyám is odavan már. Én is megpróbálnám kihagyni a kaját, csak nem merem, mert 2 hétig visszaesett súlyban, és most végre hízik, nem akarok kockáztatni, meg a másik baj, hogy megnyugtatni se tudom, kipróbáltam már minden praktikát, de csak ordít.
2011. júl. 30. 11:28
Nekem erre azt mondta a védőnő,gyerekorvos,hogy hasfájós.
2. timike.baba (válaszként erre: 1. - Ancsa19860211)
2011. júl. 30. 11:21

Szia!

Nekem is csinálta egy időben ezt a fiam én hasfájásra gyanakodtam.Azért mert a szopi hatására beindul az emésztés és lehet megviseli és nem tud a szopira koncentrálni.Nem mindig fordult elő nálunk is a hajnali órákban inkább!Arra is gondoltam illetve észrevettem hogy máskor meg se kottyant neki ha pukiznia kell de volt hogy üvöltött szerintem ez az egész az ő hangulatától függ.Azt csináltam hogy nem erőltettem a kaját.Inkább sétáltam vele játszottam...Ha annyira éhes lesz úgyis elfogadja a cicit.Nálunk volt hogy 1 etetés kimaradt és a cicim már durván tele volt de legalább annyira éhes lett hogy simán evett.Tudom hogy mennyire ideges tud lenni olyankor az ember én volt hogy felkeltettem apát és mondtam hogy vegye át mert nem bírom cérnával.

2011. júl. 30. 11:13
Sziasztok! 1 hónapos kislányom az éjszaka teljesen "bedilizett". Mintha elfelejtette volna, hogyan kell szopni. Egyfolytában azokat a jeleket mutatja, mintha éhes lenne, de mikor mellre teszem, csak rúgkapál, ki-be kapdossa a bimbót, tépkedi, közben az öklével csapkod, karmol, a lábával rugdos, felhúzogatja, néha sír is. És már én is. Ezt éjszaka 3,5 órán keresztül játszotta, és ma reggel újra kezdte. Van, hogy szopik is egy darabig normálisan, aztán újra kezdi ezt a műsort. Lszi, segítsetek, miért lehet ez! Volt már vkinek hasonló? Már annyira elegem van, hogy nem tudok hozzá kedves lenni, legszívesebben megráznám. Köszi előre is!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook