Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hol találunk segítséget szoptatási problémákban? fórum

Hol találunk segítséget szoptatási problémákban? (tudásbázis kérdés)


21. Imo
2009. ápr. 11. 16:45
Én a Lansinoh mellbimbóvédő krémre esküszöm:)))
20. Kolibri (válaszként erre: 19. - 5ac9665679)
2009. ápr. 11. 15:02

Nalam a Garmastan nevu kenocs valt be.

Biztos valamiert jobban esik egyik oldalrol szopizni, lehet, hogy a kis ozmai miatt, csuda tudja. Ez olyan lehet, mint nalam is jobban esett egyik oldalra tenni, mint a masikra, ki tudja miert. Remeljuk majd belejon a kicsi.

2009. ápr. 11. 13:12

Sziasztok!!


Ez még nem az én fórumom, én még csak 10 hetes kismama vagyok, de egy barátnőmnek szeretném, ha segítenétek:)

Április elsején született a kisfia, és azóta szegéyn nagyon szenved a szoptatással, nagyon ki van sebesedve a melle, a védőnő szerint jól rakja mellre a babát, de mégis csak az egyik mellből akar enni, a másikat csak cincálja, ami persze nem jó senkinek, mert így marad forráskétnt csak a másik mell.

Már rémisztgették tályoggal, mellfelnyitással, stb.

Ha van valami ötletetek, tapasztalatotok, küldjétek el nekem privát üziben,nem szoktam itt lenni közetetek;) vagy neki ide:

mihjud@gmail.com


Nagyon szépen köszönünk minden hasznos infót, vagy csak pár bátorító szót is!


Fórumozni sajnos most nincs ideje, de az emiljeire rá-ránéz néha!!

2008. márc. 27. 11:19
Hát végül is a védőnő is ezért van nem?
17. 754c7e07c3 (válaszként erre: 15. - Panni80)
2008. jan. 16. 11:22

Ne mérd. Felesleges. Ha van pisis-kakis pelus naponta 6-7, akkor minden oké.

Hasfájásra én infacolt adtam a bébinek, illetve én tornáztattam, simiztem a pociját óramutató irányával megegyezően, így nem volt nagy gondunk. Főle, nyugalom, neked. Próbálj higgadtan, nyugisan beszélni hozzá, nagyon sokat jelenthet.

Remélem tudtam segíteni. Bármi van írj.

2008. jan. 16. 10:53

Még lenne egy kérdésem. Jelenleg még úgy szoptatjuk a kisbabánkat, hogy felkeltjük. Nem 3 óránként de ébresztgetjük. Alapvetően azért mert még egy picit sárga. Csak az a gond, hogy ébresztés után jön szopás majd a tortúra azzal hogy elaltassuk. Egy picit hasfájós szegény biztos ez is az oka, de lehet az is hogy felkeltjük és ezzel felstresszeljük? Mert miután befejezte a szopást elalszik a karjaimba hátsimogatás közben de ha be akarom tenni a kiságyába egyből felébred. Gyakran egy óra kell hogy elaludjon. Viszont ha ealszik akkor nagyon mélyen alszik úgy kell keltegetni. És kezdődik minden előlről... Amint elmúlik a sárgaság (remélhetőleg 1-2 nap) nem keltegetjük. Ez lehet megoldás erre a gondra?

Köszönöm

15. panni80 (válaszként erre: 13. - 754c7e07c3)
2008. jan. 15. 13:53

Ti mértétek, hogy egy nap mennyit szopott(alkalom, gramm)? Csak azért kérdem mert nekünk a gyermekorvos azt mondta, hogy egy 3 kg-os babának napi 450-500 g-ot kell szopnia. A miénk (mivel most még mérjük, de már nem sokáig) alkalmanként 40-60 g-ot szopik ha tartani akarnánk ezt a 450-500 g-ot akkor szinte 2 óránként kellene szoptatni.

A hasfájásra Te mit javasolnál?

Köszönöm a válszt előre is.

2008. jan. 14. 13:43

Szia!

Werner Katalin IBCLC,kataluna@freemail.hu


Én tőle kértem tanácsot, segített.

13. 754c7e07c3 (válaszként erre: 12. - Panni80)
2008. jan. 14. 08:54
Várd meg, amíg felébred. Ne keltegesd ezért. Ha 4-5 óránál többet alszik, csak akkor ébreszd meg szopizni. Hamarabbb nem kell. Igény szerint kínáld neki a tejcsit. Ha bámilyen kérdésed van, írd le nyugodtan.
2008. jan. 14. 08:41

Sziasztok!


A segítségeteket kérném! 8 napos a kisbabánk, egy kicsit hasfájós szegény. A szoptatásról annyi mindent hallottam hogy keltsük fel, ne keltsük fel mennyit szopjon egy nap stb.

Szerintetek ezt hogyan érdemes csinálni? Várjuk meg hogy magától felébredjen vagy keltsük fel, esetleg napközben 3 óránkét ébresszük este magától keljen fel?

Ti mit gondoltok erről?

Köszönöm

2007. ápr. 24. 22:13
Diószegi Eszter nekem is nagyon sokat segített, bátran merem ajánlani!!!
2007. ápr. 3. 09:41
En is a La Leche Ligát ajánlom,a weboldalukon ne is sok jo tanacsot talaltam.
9. Katica979 (válaszként erre: 4. - _kleo_)
2007. ápr. 2. 10:22
Osztom a véleményed!Szerinte is ez a legjobb szopis oldal.
8. DODICA (válaszként erre: 6. - Polgi)
2006. dec. 5. 09:46
Ama másik fórumban már válaszoltam neked. :)
2006. dec. 4. 22:13

Én csak az előző tanácsot tudom adni, keresd a www.nlcafe.hu-n Schneiderné Diószegi Eszter

IBCLC szoptatási szaktanácsadót. Meglátod, biztosan tud tanácsot adni. Remélem, helyre jöttök ti is.

2006. nov. 30. 18:32

Sziasztok!


Polgi vagyok, és igaz hogy az előbb már elküldtem egy kérdést az egyik fórumra, de aztán rájöttem, hogy a kérdésem jobb helyen lesz ezen a fórumon. Van egy Áron nevű négyhónapos kisfiam, és tanácsot szeretnék kérni szoptatás-ügyben. Röviden az a gond, hogy a gyerekorvos a harmadik hónapban jól rámijesztett,hogy Áron nem gyarapszik jól, ezért vagy egy hónapig minden szopi után még lefejt tejet adtam neki cumiból, és most itt a cumizavar. Az állkapcsával elnyomja egyik oldalt a tejcsatornákat, a nyelvével nyomja a mellbimbót, így kevesebbet ehet, nekem meg pang a tejem. Ha sűrűn mellre teszem és váltogatom a szoptatási pózokat, akkor még így is elég táplálékhoz jut kb. egy napig, aztán egy napig jöhet az óránkénti mellretevés és így tovább. Ez már egy hete így megy. Kanálból/kis pohárból nem fogad el hozzátáplálást, cumit meg ugye nem adhatok neki. Egyre jobban ki van készülve, meg én is. Az ujjtréning nem működik, mert már kialudt a szopóreflexe.

Ha valakinek volna ehhez bármi ötlete vagy tanácsa, annak nagyon örülnék.


Szeretettel


Polgi

2006. nov. 16. 23:13
a nlc-n is van jó szoptatási tanácsadó, nagyon rendes :)
2006. szept. 3. 21:39
En is az lll-re szavazok. www.lll.hu.
2006. szept. 3. 09:56
Én a La Leche Ligaát keresném, vannak kiadványaik is, amit elvileg a védőnőknél fel lehet kutatni. A Kismama újság szoptatási tanácsadója az egyik fő-fő La Leche-es, őt személyesen is ismerem, tündéri nő, s tényleg mindenben tud segíteni!
2006. szept. 3. 09:08

Szent István Kórház

1096 Budapest, Nagyvárad tér 1. N épület T.: 216-0350/1644,

vagy 455-5700/1644, Dr. Sarlai Katalin


Ózd, Városi Kórház

T.: 48/473-222/145, Dr. Koós Csaba


Gyõr, Petz Aladár Megyei Kórház

T.: 96/418-244/1156, Dr. Horváth Mária


Debrecen, a Debreceni Egyetem Szülészeti és Nogyógyászati Klinikája

T.: 52-417-144/5454, Dr. Kovács Judit adjunktus, Dr. Ádám Borbála, T.:20/942-4896


Szoptatási szakrendelés


Budapest, MÁV Kórház

T.: bejelentkezés: 20/9609-114. Csütörtökön 8-12. Vezeti: Dr. Németh Tünde

Telefonos tanácsadás 0-24: 475-2531


Szoptatós baba-mama csoportok


Kõszegen:

Jurisics tér 5. Minden páros héten csütörtökön 10.30-kor

T: 94/364-252 Leopoldné Cs. Szilvia


Esztergomban:

Rózsa Ibolya

T: 30/226-4542


Pándon:

Muvelodési ház, minden hónap második szerdáján

9-11-ig Ágostonné Szocs Anna T: 29/430-166


Budapesten:

Balogh Anna, XIII. ker. Gyermek tér 2.

Minden hó második pénteken 10-12

valamint: Martinovichné Debulay Bianca, I. ker. Attila u. 89. (februártól!)

Minden hó elso csütörtök 10-12

2006. szept. 3. 09:07
Hol találunk segítséget szoptatási problémákban?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook