Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szoptatási probléma fórum

Szoptatási probléma (beszélgetős fórum)


1 2 3
38. timike.baba (válaszként erre: 37. - Ancsa19860211)
2011. júl. 31. 23:29
Ne is mérd mindig attól be lehet kattanni.Nemrég viselkedik így nem?lehet összefügg a kettő!Próbáld meg persze mindent meg kell próbálni!:-))Bimbóvédőm az nincs.Én is most altattam el a Mátét nem akart pihenni!:-)
37. Ancsa19860211 (válaszként erre: 36. - Timike.baba)
2011. júl. 31. 23:19
A teát tényleg csak nemrég kezdtem inni, mert a kicsinek múltkor szinte egyik napról a másikra nagyon megnőtt a szopási igénye és alig bírtam követni tejjel. De lehet, hogy már nincs is rá szükség. A férjem meg úgyis megy a héten infacolt venni a patikába, hozatok is vele urtica urenst:) Próba cseresznye:) Legutóbbi szopinál meg pl a bimbóvédő vált be, pedig csak egy kósza ötlet volt. Elfelejtettem lemérni, hogy mennyit, de szopizott és most itt alszik az ölemben:)
36. timike.baba (válaszként erre: 35. - Ancsa19860211)
2011. júl. 31. 16:07

Attól a teától is fájhat a hasa.Én nem is mertem inni!Hallottam olyat hogy ahogy abba hagyta az anya mérséklődött a pocifájás.Próbáld hogy nem iszod és helyette homeopátia: urtica urens 5ch napi 3x5 golyó.Én még tejet és tejterméket sem iszom eszem mert valószínű allergiás rá de kedden fog kiderülni!

Persze holnap csörrents rá hátha tud valami okosat mondani.Az nem baj ha 2 ciciből jön a 80 én mindig kettőből nyomattam váltogatva.Persze könnyen kihathat erre is stressz.Lehet azért köpi ki mert elég neki egyszerre annyi és kis idő múlva megint kér.Olyan nehéz kitalálni hogy hogy is a jó!!:-)

35. Ancsa19860211 (válaszként erre: 34. - Timike.baba)
2011. júl. 31. 15:19
Hát igen, én is ettől félek, hogy a cumisüvegből könnyen jön. Csak az a baj, hogy a ciciből meg nem szívja ki, hanem kiköpködi a cicit. Most úgy csinálom, hogy megszoptatom, (most az előbb is 80-at szopott, de 2 ciciből), a maradékot meg lefejem és be a hűtőbe. Legközelebb megint szoptatni fogom és megmérem, csak akkor adok neki a lefejtből, ha úgy látom, túl keveset evett. Nyomatom ezt a mecsek tejszaporító teát is. Nálam egyébként simán el tudom képzelni, hogy közrejátszik az idegesség, mert másban is észrevettem, mennyire kihat a fizikai dolgaimra a lelkiállapot. Holnap felhívom a védőnőt is valszeg, de hétvégén nem akarom zavarni.
34. timike.baba (válaszként erre: 32. - Ancsa19860211)
2011. júl. 31. 13:55
Én úgy látom hogy van bőven tejed, ha este tud enni 120 at és utánna nem sokkal még 50-et az nem kevés.Nem lenne szabad tápszert adnod és cumisüvegből meg végképp nem a lefejt tejet mert abból könnyen jön és annyi a cicinek.Én is voltam úgy azt hittem kevés a tej de a fejéssel nem tudod úgy ingerelni ahogy ő volt hogy fejésnél nem jött semmi és kis idő múlva mégis evett belőle 40-et és én se értettem hogyan.Türelemmel kell lenni és szerintem a pocija miatt sír.Azt mondom vidd el a dokihoz vagy beszélj a védőnővel hogy találkozzatok és adjon tanácsot.A doki meg a pocakra tud adni nektek olyat ami segít.Nem okoskodni akarok de én is ha lett volna itthon tápi tuti adtam volna neki és így utólag látom hogy jó hogy nem volt.Most is ha kevesebb a tej mert én már mensizek csak gyakrabban rakom cicire meg homeós bogyesz és másnapra már okés!Jól írta az egyik hozzászóló hívj fel egy szoptatási tanácsadót segíthet.Nekem a védőnő segített sokat és bármennyire voltam sík ideg tej mindig volt.(kopkopkop)
33. Ancsa19860211 (válaszként erre: 30. - Gnoncsu)
2011. júl. 31. 13:20
Na, én el is kezdtem fejni:) Nekem is nagyon folyik az elején, de ő akkor is csinálja a műsort, ha már előtte szopott vmennyit és nem jön annyira. Vagy lehet, h pont azért csinálja, mert később már nem akar jönni és lusta melózni érte???
32. Ancsa19860211 (válaszként erre: 29. - Timike.baba)
2011. júl. 31. 13:17

Igen, figyelek negyon a kajára. Éjszaka újabb horror volt, 11-kor szopott 120-at, aztán megint jött a műsor, azt mutatta, h éhes, de nem fogadta el a cicit, még 3 órakor se. Már szétbőgtem az agyam, elkezdtem fejni, de szinte nem jött semmi, biztos az idegesség miatt. Apa is lejött, én meg elkezdtem kikeverni 1 adag tápszert bánatomban. Mire végeztem és megnyugodtam, lett tej is, 50-et fejtem. Végül ezt adtam neki cumisüvegből+fél adag tápszert. Ma délelőtt 2x szoptattam, akkor 80-80 ment le + 30 lefejt. Most itt alszik az ölemben a drága. Remélem, nem akar végleg leszokni a szopásról. Annyira próbálok jó anyha lenni, de nem egyszerű...

Fogak miatt részvétem, pont itt az egyik szomszéd csajszi mondta, hogy az ő kislány be is lázasodott a fog miatt:(

31. Bcicus
2011. júl. 31. 03:07
Nálunk hasfájás volt ennyi idősen ilyen hisztivel,d e az infacl segített. Van elég tejed biztosan? Nem lehet, hogy éhes?
30. gnoncsu (válaszként erre: 1. - Ancsa19860211)
2011. júl. 30. 22:58

Szia!

Nálunk is volt/van ilyen probléma. Kb. ugyanakkor, pár hetesen kezdte, de már sokkal jobb a helyzet (11 hetes), én arra gyanakodtam, hogy nagyon folyt a tej amikor elkezdett szopizni. Ami bevált, hogy fekve szoptatok valamiért úgy sokkal nyugodtabban eszik!

Engem is nagyon idegesített, illetve az zavart, hogy nem tudtam mi a baj nem tudok segíteni, megfordult a fejemben, hogy lefejem a tejet és üvegből adom neki, de szerencsére ezt nem kezdtem el, és már tényleg csak néha csinálja. Én arra is gyanakodtam, hogy az elején ugyan nagyon jön, de lehet, hogy utána már nincs tejem, de amikor próbálok kézzel fejni, hogy megnézem jön e még akkor mindig jön (én mondjuk egyébként egyáltalán nem fejek).

Próbáld ki a fekve szoptatást, nekem valamiért úgy nyugodtabb és már csak úgy szoptatom.


Meg esetleg hívj fel egy szoptatási tanácsadót nemrég néztem az neten, csomó van. (Ha nem külföldön laknék, biztos megkerestem volna egyet, csak ilyesmiről nehéz lett volna nem magyarul beszélnem.)

Kitartás!

29. timike.baba (válaszként erre: 28. - Ancsa19860211)
2011. júl. 30. 22:32

Na örülök a 90 az tényleg nagyon jó.Séta ha tudod minden napra beiktatni az majd segít csak az idő ne legyen túl rossz!Na igen a bukás az biza nem semmi!Volt olyan hogy őt 3x öltöztettem át és nem győzök mosni.Textilpelust gyakorlatilag 2 naponta mosom szóval igen van szaguk!:-)))Kedvencem amikor esti kajánál apa böfizteti és persze elfelejt pelust tenni a vállára és a buki csak csorog le a hátán!:-)))

Megértem a helyzeted hirtelen lesz egy csöppség és gondoskodni kell róla és nehéz az biztos.Ugyanígy voltam ám én is.Nem vagyok egy nyafogó idegbaj de az első hónap az ilyen.Megkülönbözteted már a sírásait?

Nálunk lassan a fogprobléma következik!!Na parázok is rendesen!Nemrég estünk túl a pocifájáson erre jön a fog.Amúgy odafigyelsz mit eszel?nehogy attól viselkedjen így mert olyat eszel ami bántja a pocit.

28. Ancsa19860211 (válaszként erre: 27. - Timike.baba)
2011. júl. 30. 22:08

Na, ezt már csak most olvastam. Közben átjött a dédi és míg vele beszéltem 2 szót, elaludt a drága. Utána megint volt egy bohóckodós szopi és végül 1/2 5 körül tudtam kivinni. Jó 2 órát voltunk levegőn, addig aludt is, kicsit bömbölt is, de mikor hazaértünk, szopizott 90-et, neki az már egy adag. Most is bohóckodott valamennyit, de nem olyan sokat. Meg a levegő az én lelki állapotomnak is nagyon jót tett. Mert alapjáraton én nem is vagyok ám ilyen nyafis-depis típus, csak a szülés óta, sztem felborult a hormonháztartásom. A bukás miatt viszont gatyát kellett cserélnem:))) Ráadásul ez a legújabb most úgy sikerült, hogy az ölembe, és a lábam között lecsorgott a lepedőre, áááá... Nálatok is sokszor van ilyen hányás miatti átöltözés? A másik kedvencem, hogy a textilpelusokkal szoktam az ilyet letörölni, és hogy azoknak milyen szaguk van, pedig sűrűn cserélem őket...

Amúgy nekem kislányom van és Alexandrának hívják.

27. timike.baba (válaszként erre: 26. - Ancsa19860211)
2011. júl. 30. 15:36

Magamon észrevettem hogy nekem is az volt a gond ha nem tudtam kinek elpanaszolni a bajomat.A bukás a kedvencem ááá tiszta hányás szagom szokott lenni!:-)

Max tényleg írd ide le és megbeszélgetjük!Na elaludt a kocsiba a kis huncut?Fiad van vagy lányod?Mi a neve?

2011. júl. 30. 13:44
Na megszoptattam újra, újabb kínok. Eleinte még csak ok, szopott 60-at, aztán újra a műsor. Most azóta üvölt megint. Persze előtte még jól nyakonrókázott, hogy másodszorra is átöltözhessek, őt meg már harmadszor öltöztetem. Meg fogok őrülni. Most öltöztetek, aztán bevágom a kocsiba tényleg. Nagyon idegesít az is, hogy nincs kihez szólnom, ill. csak így írásban.
25. urbanszkyviki (válaszként erre: 21. - Ancsa19860211)
2011. júl. 30. 12:50
Nálunk egyik nukos volt, másiknak csak a mamos kellett...próbáld meg, veszteni nem vesztesz semmit.
2011. júl. 30. 12:41

[link]

Egy kis kikapcsolódás!!!

Jót mosolyogsz majd ezen!!!

23. timike.baba (válaszként erre: 22. - Timike.baba)
2011. júl. 30. 12:37
Persze vágd be a kismanót a kocsiba és irány!!Te is megnyugszol és ő is!!:-DD
22. timike.baba (válaszként erre: 21. - Ancsa19860211)
2011. júl. 30. 12:34
Persze próbálgasd végig az összes cumit!!:-De komolyan valamelyik csak beválik.Fiam is csak úgy repítette amelyik nem volt szimpi.Ja és úgy is megpróbálhatod elfogadtatni hogy akkor adod neki ha teljesen nyugodt akár cici után közvetlenül és ne csak benyomd a szájába hanem bizergáld neki kicsit hogy a szopóreflex beinduljon.Ha így se akkor meg a szájpadlását ingereld vele..Lehet beválik mert ha üvölt akkor általában nem érdekli semmi.Bocs hogy mindig kisregényt írok!!!:D
21. Ancsa19860211 (válaszként erre: 20. - Timike.baba)
2011. júl. 30. 12:25
Én is nuk cumit próbáltam. De van még itthon mam is. Gondolod, hogy érdemes lenne kipróbálni? Lehet, kifőzök egyet. Pont most határoztam el amúgy, hogy nemsokára tisztába teszem és megpróbálom szopiztatni, mert eltelt majdnem 2 óra és az előzőnél is csak egy fél adagot evett, utána meg, bárhogy sikerüljön is, kiviszem sétálni egyet, azt általában szeretni szokta.
20. timike.baba (válaszként erre: 19. - Ancsa19860211)
2011. júl. 30. 12:20
Azért csak próbálgasd a cumit.Az se mindegy milyen márka.Fiamnak a nuk volt a nyerő m@m, b@by l@ve landolt a kukába!!Av@ntes is jó szokott lenni!Nem vagy rossz anya szuperül helytállsz.Hidd el meglehet tanulni a türelmet is.Kicsit magamat ismerem fel benned.:-)Nekem 4 hós mult a Mátém én sem vagyok hú de hiper tapasztalt de hamarosan minden jobb lesz.Sétával hogy álltok?Ha már nem volt mit tenni én este is simán bepakoltam a babakocsiba és róttam a köröket a környéken!:DD
19. Ancsa19860211 (válaszként erre: 17. - Timike.baba)
2011. júl. 30. 12:12
Ez igaz lehet, nálunk az 1 hónap alatt is sokféle változás volt. Remélem, hamar elmúlik nála ez a bolondéria. Az a kár, hogy a türelmet nem lehet megtanulni. Sokszor úgy érzem, pocsék anya vagyok:(
18. Ancsa19860211 (válaszként erre: 16. - Timike.baba)
2011. júl. 30. 12:11
Én próbáltam a cumit is, annak ellenére, hogy én még venni se akartam neki, annyira elleneztem. De az a helyzet, hogy csak addig van a szájában, míg fogom, aztán meg jól kiköpi és folytatja az üvöltést. Az éjjel kemény 10 percet sikerült nyernem vele:)
17. timike.baba (válaszként erre: 15. - Ancsa19860211)
2011. júl. 30. 12:07
Nekem azt mondta egy nagyon kedves anyuka barátnőm hogy semmi sem marad úgy ahogy van és mindig minden változik.Pl. eddig szépen szopizott a babád most meg nem de lehet 2 nap és ennek nyoma sincs.Egyik nap még az öledben alszik csak el 1 hét és csak akkor ha leteszed.Nekem végigaludta az éjszakát egészen 1,5 héttel ezelőttig azóta kel éjfélkor és 3-4 között meg 7-6 között pedig azt hittem már jók vagyunk hát persze hogy nem!!:-)) Nem baj lehet ma megint végigalussza!!:-DD
16. timike.baba (válaszként erre: 14. - Ancsa19860211)
2011. júl. 30. 12:02
Azt mondom játszócumi lesz a megoldás!Annak sincs értelme hogy minden szopiztatás fájjon neked!Nekem azt mondta a dokink hogy ne hagyjam egy cicin 20 percnél tovább mert enni akkor már mérhetőt nem eszik és az én mellem meg nagyon fog fájni és sebes lesz.Nekem is a cicin nyugodott meg de az nem megoldás ha annyira fáj és rajta csüng egész nap.Nálunk is van komfort szopi mert az kell de én azt szerettem volna elérni hogy máshogy is nyugodjon meg és aludjon el.Most már magától alszik el mindig(kop-kop-kop), persze én adok neki cumit de csak alváshoz.
15. Ancsa19860211 (válaszként erre: 13. - Veraesbalu)
2011. júl. 30. 11:56
Attól még nem kapnám fel a cukrot, hogy éjszakáznom kell, csak az készít ki, hogy 3 órát lóg felváltva a cicijeimen, ha megszopja is a mennyiséget, akkor sem tudom se letenni, se megnyugtatni. Idáig is mindig kelt éjjel, de nem volt gond, szopizott, utána sétálgattunk egyet a szobában, beszélgettem hozzá, kicsit ringattam és elaludt. De ez most valami szörnyű.
14. Ancsa19860211 (válaszként erre: 10. - Urbanszkyviki)
2011. júl. 30. 11:52
Az a baj, hogy az enyém kezdettől fogva jól szopizott, nem volt semmi baj, még a védőnő is mondta, hogy nagyon ügyesen csinálja, ez csak most kezdődött. És csak a cicin nyugszik meg valamelyest, akkor legalább nem sír (csak néha), viszont ezt csinálja, nekem már nagyon fáj a cicim. Tudom, igazatok van az idegeskedéssel kapcs, de nem tudok nem ideges lenni, mikor úgy érzem, szét van marcangolva mindkét cicim, tök egyedül vagyok itthon, ma még csak most készítem a reggelit, a gyerek meg üvölt. Nem könnyű eset.
2011. júl. 30. 11:52

A frontok és a szél is megviselheti.

Gergőnél ha szél fújt még álmában is keservesen felsírt, forgolódott, nyüglödött. Még ma is érzékeny a frontokra főként a szélre.

Képzeld el, hogy a tél kellős közepén hajnali 2 órakkor már végképp nem bírtam vele, végül kínomban felöltöztettem és kivittem a teraszra, ahol szélárnyék volt. Kinnt hatalmas viharos hóesés. 2 hónapos lehetett, de a téli frontok erősen kikészítették. Utálta a hófúvást.

A hordozó tényleg jó ötlet. Nálunk is bevált. Éjszaka nem kell énekelned, elég ha lala-zol. A hangod és a ringatás megnyugtatja.

Mégegy tanács. Ne kapd fel a cukrot ha éjszakáznod is kell vele. Gergő 19 hónapos de még nem aludtam végig egy éjszakát. Próbálj meg nyugodt maradni. Bevallom nekem sem volt könnyű, Gergő kész katasztrófa volt mert másfél óránként szopizott éjjel-nappal 4 hónapos koráig.

Kitartás !!!!

12. urbanszkyviki (válaszként erre: 8. - Timike.baba)
2011. júl. 30. 11:43
Az biztos, ha Te ideges vagy, a gyerek is üvölteni fog! Próbáld ezt valahogy kizárni, igaza van timike.babának.:))
11. timike.baba (válaszként erre: 5. - Ancsa19860211)
2011. júl. 30. 11:42
Igen ez lehet a pocifájás durva formája.Nálunk is volt így egyfolytában üvöltött sehol sem volt jó én is bőgtem és egy nagy durranás és kaki és elvágták a gondot.Ilyet csinál a hasfájás.De ha úgy érzed keresd fel az orvosotokat mond el a tüneteket kérj tanácsot...Én sokat zaklattam!:-)
2011. júl. 30. 11:41

Sziasztok!

Az éhes babák is produkálnak ilyen "tüneteket". Vagy még másik tipp, hogy még rutinosabbnak kell lennie szopi ügyben. A csecsemőknek is beletellik jónéhány hétbe, mire rendesen szopiznak. Azthiszem ez vagy 2 hónap körül van.

Uncsihugomnak pont ezt csinálta a babócája születésétől 3 hós koráig, nála pedig az volt a baj, hogy a baba elkezdte szívni, de a tej nem indult meg hirtelen és behisztizett a gyerek. Az is lehet, hogy egyszerre sok jön....

Próbáld meg kézzel vagy géppel szopi előtt közvetlen beindítani a tejet és úgy tedd rá!

A hasfájósság sztem sem ilyen (persze kivételek mindig vannak).

9. timike.baba (válaszként erre: 7. - Ancsa19860211)
2011. júl. 30. 11:39
A gripe vater nálunk nem használt még roszabb lett!De minden baba más!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook