Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szoptatási probléma fórum

Szoptatási probléma (beszélgetős fórum)


1 2 3
68. istibébi (válaszként erre: 66. - Minyacska)
2012. márc. 19. 21:09
A gyakori szopizás teljesen normális és szükséges, hogy megfelelő tejmennyiség termelődjön, legalább napi 8-12 legyen, és fontos, hogy éjszaka sem maradjon ki. Megfigyeltél-e mást is, mint a sikító sírás? Ha ilyenkor elengedi a melledet, akkor nem spiccel túl erősen a tej? Mert lehet, hogy erős tejleadásod van, ami egy kicsit "megijeszti" a kisfiadat.
67. Ancsa19860211 (válaszként erre: 66. - Minyacska)
2012. márc. 19. 09:50

Szia!

A sikítással kapcsolatban sajnos nem tudok, mit mondani, viszont az, hogy minden 2-3 órában éhes, 1 hónapos korban teljesen normális. Ő még annyira pici, hogy nem igazán tud a szervezete különbséget tenni nappal és éjszaka között. Etesd igény szerint:)

2012. márc. 16. 16:44

Sziasztok,


1 hónapos Kisfiam új szokása az,h szoptatás közben síkítani kezd majd kb 30 másodperc múlva abbahagyja aztán szopizik tovább és újrakezdi. A védőnőnk nem teljesen segítőkész az orvost meg hagyjuk is. Járt már valaki így???


Illetve normális,h minden 2 max 3 órában éhes még éjszaka is????


Köszi a segítséget.

2011. dec. 5. 19:08
Sziasztok!Tudna valaki segíteni nekem?A sógornőm második babáját(2éves kisfiú) egész idáig szoptatta,nem tudta elválasztani.Egészen ma reggelig!Reggel még megszoptatta,de utána egyszerűen elutasította a cicit,és ma estére annyira megduzzadt a sógornőm melle,hogy elviselhetetlenül fáj.Próbálta lefejni a tejet,nem ment.A baba vacsorázott bébiételt,a délutáni alvás elmaradt,nem akar aludni,nyűgös.Volt már valaki ilyen helyzetben?Tanácsokat kérnék ez ügyben!Előre is köszönöm!!
2011. aug. 18. 22:23

Gergő szopizik délben altatáskor és esti lefekvéskor. Éjjel ha szomjas ugyanúgy.

4 hónaposan már adhatsz gyümit, sőt most szerencséd van, mert a barackot nagyon szeretik a picik. A körtével kell vigyáznod, csak keveset adj mert terheli a pocakot.

63. Ancsa19860211 (válaszként erre: 62. - Timike.baba)
2011. aug. 17. 16:39
Szerintem biztos nem lesz gond, ha hozzátáplálsz. Az anyukám mondta, hogy annak idején velünk már 3 hónaposan, a védőnő és az orvos javaslatára elkezdte az almalét, ilyesmit, pedig neki nagyon sok teje volt. Akkoriban minden kismamának ezt javasolták. Ez újabb keletű "divat", hogy 5-6 hónapos korig csak anyatej. Meg van is egy ismerősöm, akinek a babája csak az jobb cicit fogadta el, a balt nem, és egy cicivel ő is csak 3 hónapig bírta jóllakatni a babát. Utána ő is hozzátáplált. Az a kicsi már 1 éves elmúlt és még mindig szopizik a rendes kaja mellett is.
62. timike.baba (válaszként erre: 60. - Veraesbalu)
2011. aug. 16. 20:19
Ez van nálunk is.Állandóan cici meg most már este sem alszik jól.Éjjel is kel enni.Megpróbálom majd a gyümiket lassan már 5 hónapos a Máté szerintem nem lesz gond belőle.
2011. aug. 15. 22:46
Tejallergiás babyknek is biztos vannak olyan babyételek. Sajnos ebben nem vagyok jártas, de sok szerencsét !!!!
60. veraesbalu (válaszként erre: 59. - Timike.baba)
2011. aug. 15. 22:45

Én úgy jártam hogy Gergő 1 1/2 óránként szopizott, éjjel-nappal. 4 hónapos koráig 2* estem össze a fáradtságtól. A tápszert nem fogadta el. A 4. ember volt végre aki segített - a szülést felkészítő védőnő. Addig mindenki azt hajtogatta ki kell bírni.

Nővérem Ausztriában él anyukám az ő kislányára vigyáz. Felhívtam sírva, elmondtam mi a helyzet. Beszaladt a boltba és 2 óriás szatyornyi 4 hónapos babykajával hazaküldte anyut.

Első héten 1-2 étkezés kiegészítéseként gyümölcs. Második héten a déli étkezést kiegészíteni főzelékkel. Persze a gyümölcs marad. Harmadik héten az esti étkezés kiegészítése tejpéppel.

Egyféle íz legalább 2 napig, így a megmaradt üveges ételt sem kell kidobnod.

Utána láss csodát a gyerekem megváltozott. Az üvöltő babyből csodás vidám gyerek lett. Valószínűleg az anyatejem volt vizes.

59. timike.baba (válaszként erre: 58. - HnéViktória)
2011. aug. 15. 21:35
Nekem is tejallergiás és ezért fontos a szopi.Hogy kezdted a hozzátáplálást amikor már kevés volt a tej?Mennyi idős most a kisfiad?Hol tartotok az allergiával?Bocsi sok kérdésért de még csak 2 hete derült ez ki nálunk!:-(
2011. aug. 14. 16:02

Sziasztok!

Nekem két gyermekem van ,a legkisebb 5éves lesz.Én is azt tanácsolom minden kismamának,hogy küzdjön,és addig szoptasson amig lehet,nagyon fontos a babának.A kisfiammal mi is végig küzdöttünk,de megérte,mert sajnos tejallergiás és ha elöbb feladom,a tünetek is előbb kínozták volna.Volt nálam is sok mélypont,és legszivesebben a tápszerhez nyúltam volna,de nem bánom,hogy nem tettem.Kitartás

57. Ancsa19860211 (válaszként erre: 56. - Timike.baba)
2011. aug. 14. 14:13
Szerintem se add fel, én egy könyvben olvastam, hogy volt egy olyan nő, aki a 3. gyerekét szülte és azért etette tápszerrel, hogy minél kevesebb időt kelljen elvennie a 2 nagyobb gyerektől. Aztán hiányzott neki az a meghitt érzés, ami a másik 2-vel megvolt szopi közben, és mellre tette a babát naponta 2x és mellszívóval fejte napi 6x, és egyszercsak visszajött a tej. Utána napi 2x szoptatott, míg a nagyobb gyerekek oviban/suliban voltak, mikor hazamentek, akkor meg tápival etette a picit. Szóval ha ilyen esetekben is sikerült már, akkor biztos neked is fog. Nekem most újra minden ok a szopival, bár a teát elhagytam, mert mondták, hogy az is okozhatja a nyugtalanságot. Most napi 1 pohár sört nyomatok, az jó a csecsemős nővér szerint és a régi öregek szerint is, még a dédimama is ezt javasolta, pedig ő aztán szeret kombinálni. És még a krumplit mondják, hogy abból érdemes sokat enni. Szerintem ezeket is próbáld ki, ártani biztos nem fog.
2011. aug. 13. 12:09

Próbálkoztam a a napokban ilyen olyan HA-s tejpéppel de mind kijött belőle.Most már feladtam ezt a részét és tejre koncentrálok.akkor is elég lesz és kész.Beszéltem anyuka barátnőmmel.Róla tudni kell hogy császáros volt és nem de egyáltalán nem indult meg a teje a kórházba is tápit kapott már a baba.De nem adta fel és hazajött és eldöntötte ő szoptatni fog valahogy.addig kínlódott és tette cicire itta a teát szedte a homeós bogyót...amíg elérte hogy a tápit váltotta ki a tejcivel.Ha neki ment nekem is fog és kész minden agyban dől el és türelem.Megpróbálok a tanácsára hallgatni és nem adok neki semmit csak cicit ha sír és nem jön akkor is.Szerinte pár nap és rendeződik csak nehogy feladjam.:-)

Ti hogy álltok?Megy a cici szépen már?Hasfájás?

55. Ancsa19860211 (válaszként erre: 54. - Timike.baba)
2011. aug. 10. 11:05
Nálunk is szokott előfordulni, hogy kimarad egy étkezés, de csak éjjel. Mostanában rendszeres, hogy pl eszik éjjel 1/2 2-kor, legközelebb meg reggel 1/2 8-kor. De általában ilyenkor sokkal többet eszik, mint átlagban. Nekem is az éjjel gondom volt a tejjel, alig sikerült szoptatni és a mellszívóval is egy órát küzdöttem 20 ml-ért. Közben meg teáztattam, hogy ne ordítson annyira. Szandi is nagyon nyűgös a frontok miatt, az utóbbi 2 nap egy halál volt. Még a gépe elé se tudtam leülni 2 percre, mert állandóan idegesen ordított és cipelni kellett. Nem tudom, felétek hogy alakult az időjárás, de itt pl. tegnapelőtt délelőtt még kánikula volt, árnyékba kellett húzódni, délután meg vastag kardigánt és sapkát kellett ráadnom, úgy szellőztünk, de csak az erkélyen, mert kint zuhogott az eső. Tegnap is napközben tök jó idő volt, este meg locsogott.
54. timike.baba (válaszként erre: 53. - Ancsa19860211)
2011. aug. 9. 11:23

Ne megkaptuk az oltásokat a kakija rendben tejallergiás.Nagyon nyügi volt tegnap du.5 órától este 11-ig nem evett.a tejci is kevesebb lesz így.Ma írt a doki tápit azért mert legyen itthon de nem szeretnék neki adni.Küzdök még hátha!!:-)

Hogy bírja ezt a hülye időt a kislányod?Nem ngyon nyüg?A Máté nem annyira bírja a frontokat akkor nyűgösebb igaz hideg frontkor született!Még az orvos mondta is hogy holnap front lehet meghozza hát igaza lett!:-)

53. Ancsa19860211 (válaszként erre: 52. - Timike.baba)
2011. aug. 7. 22:42

Hát ezt nem értem én se, hogy miért nem jön rá, hogy szívni kéne, nem ordítozni:)

Most kaptam egy olyan tippet, hogy a légzésre figyeljek, mert ha ideges vagyok és szaporábban lélegzem, azt a baba észreveszi és ő is ideges lesz. Van, akinél bejött ez, hogy lassan veszi a levegőt 1-2-3-4 és ugyanígy is engedi ki 1-2-3-4.

Én egyébként azt is elszúrtam szerintem, hogy mikor az egyik cicin elkezdett reklamálni, áttettem a másikra (azt hittem, kifogyott), és szerintem megszokta, hogy ha reklamál, kap másikat, amiből jobban jön. Aztán ha abból is nehezebben, akkor megint reklamál, de arra még sajni nem jött rá, hogy harmadik nincs:)

52. timike.baba (válaszként erre: 50. - Ancsa19860211)
2011. aug. 5. 22:15

Nehezen valahogy rávettem és olyankor jókat eszik de ha nem vagyok ügyes akkor kész annyi és kiköpi és röhög mint aki nem is éhes!:-)

Valószínű igaza van a védőnőnek.Nem marad más csak a harc!!:-DD Észrevettem ezt már én is amikor éhes ugyan de nem ömlik a tejci ideg lesz és reklamál nemhogy inkább szívná!A kis nyünyőke nem hát nem tudja csak akkor jön a szívja?!:-DD

Ma meg különösen nyügi volt!Már sehol sem volt jó semmi se kötötte le.Na én ilyenkor be a kocsiba és indulás a séta leköti egyenlőre!!:-)

51. Ancsa19860211 (válaszként erre: 50. - Ancsa19860211)
2011. aug. 5. 21:33
*már=más
50. Ancsa19860211 (válaszként erre: 49. - Timike.baba)
2011. aug. 5. 21:32

Na, most meg nálatok van szopi-sztrájk? Pedig igazán nem akartam átragasztani a problémát:) Sikerült félálomban végülis?

Nálam ma volt a védőnő, és meséltem neki, milyen gondunk volt (meg ma is volt kicsit), azt mondta, ilyenkor egyszerűen csak ideges. Úgy érzi, sokat várakozott a cicire és gyorsan meg akarná tölteni a pociját, de nem jön annyira gyorsan, így 1-2 szívás után elkezdi magát feszegetni és kiköpi. Azt is mondta, már megoldás nincs, mint próbálkozni kell megnyugtatni és többször odakínálni neki a cicit.

49. timike.baba (válaszként erre: 48. - Ancsa19860211)
2011. aug. 5. 10:32

Ennek örülök.Nálunk megy a cici sztrájk nem kell a cici tegnap óta!Bezzeg éjszaka lakmározik amit eddig nem csinált!:-)Nem tudom miért csinálja majd megpróbálom félálomba szopiztatni ha az se válik be akkor passz!

Felénk mindig sok a kismama, anyuka persze városban ez máshogy van!:-)

48. Ancsa19860211 (válaszként erre: 47. - Timike.baba)
2011. aug. 4. 22:12

Ilyen kis létszámmal indulnak a csoportok? Az tök jó. Nálunk sajni 2-3 gyerekért nem jön át ide az a védőnő, aki tartja a tanfolyamot:(

Ma megint jó kis napunk volt, éjjel pl sikerült 1/2 1-ől 3/4 5-ig aludni (nekem is). Ilyenre rég volt példa. A szopival se volt ma semmi gond, sőt, egyre többet eszik és a bűvös 4 kg-t is lehagytuk végre:)

47. timike.baba (válaszként erre: 46. - Ancsa19860211)
2011. aug. 3. 18:22

Igen a Máté is nagyon szereti ha dögönyözöm!:-))Mi ketten hárman vagyunk 1 csoportba.Jó mert ma is találkoztam anyukával akinek tejallergiás a babája és adott sok tanácsot!!

Akkor ma lazulás van !Nem baj kellenek ilyen napok is néha!!:-))

46. Ancsa19860211 (válaszként erre: 45. - Timike.baba)
2011. aug. 3. 14:14
A babamasszázs jó, én voltam 1x még terhesen és játékbabával csináltam, de az igazi babáknak nagyon tetszett:) Remélem, megint indul majd, mikor 3 hónaposak leszünk. Ilyen szempontból kár, hogy mi falun lakunk, mert itt nincs olyan sok baba és csak akkor indítják a masszázst, ha van legalább 5 vagy 6, akik hajlandóak is részt venni rajta. Bár szerintem most lennénk annyian, kérdés, hogy mindenki részt venne-e. Én babóm ma piheni ki a tegnapi nap fáradalmait, szinte egész nap alszik:)
45. timike.baba (válaszként erre: 44. - Ancsa19860211)
2011. aug. 3. 13:16
Na tessék minden változik!!:-))Örülök hogy sikerélményetek van!!Szerintem most már sínen vagytok!!A meleg az tényleg utálatos nem szeretek olyankor utazni de ha muszáj nincs mit tenni!!Ma megyünk babamasszázsra.Elég nyügi napja van remélem azért tetszik neki majd!!:-)
44. Ancsa19860211 (válaszként erre: 43. - Timike.baba)
2011. aug. 3. 00:48
Képzeld, ma már a jobb ciciből is tudtam szopiztatni, a bimbóvédő nélkül:) Egész nap ment is, csak most a 10 órásnál volt hiszti, de ma voltunk ortopédián, és szegény babót nagyon megviselte, hogy olyan meleg volt a kocsiban és a nap is a szemébe sütött, végigsírta az utat hezafelé. Ez a forgatás nélküli áthelyezés viszont szimpinek tűnik, lehet, hogy kipróbálom, ha legközelebb műsor lesz:)
43. timike.baba (válaszként erre: 41. - Ancsa19860211)
2011. aug. 2. 12:20

Nem baj úgy néz ki nem zavartad meg és ez a fontos!Ahogy írod már kezdi elfogadni a cikót és ez nagyon szupi!Nekem is volt tartalék a fagyasztóba de bedöglött a gép és minden leolvadt.Ideges lettem mert nehezen raktam el de nem is próbáltam tovább!!:-))Kiskanállal adtam neki egyszer mert azt hittem nem lakott jól de nem fogadta el csak röhögött!Abból tudtam hogy nem is éhes már megint én kombinálom túl!!:-D

Nem tudom hogy szoptatsz ha ülve akkor próbáld meg hogy a bal ciciről hónaljtartásban átteszed a jobbra így nem kell fordítgatni nekem bevált.Mondom csomó a hasonlóság mert a mai napig a balt jobban csipi!!:-))

Naná hogy jó a nyammogás akkor a legcukibbak és olyankor fogja majd nemsokára teli vigyorral megköszönni a kaját!!:-DD

42. 293efc751c (válaszként erre: 15. - Ancsa19860211)
2011. aug. 2. 07:59
Én lefejem a tejcsit, mert az én kislányom sem tudott szopizni. Illetve eleinte ment neki, de akkor még nekem nem volt elég tejem, így aggódtam, hogy kevés tápanyagot kap. Néha még most is próbálom cicire tenni. Van, amikor kell is neki, de általában ugyanazokat produkálja, mint a Te babád. Ha ennyire rossz a helyzet, szerintem add neki cumisüvegből. Tudom, a legjobb a cici szopi, de ha kikészít téged, az neki sem jó. Persze, ha van erőd és türelmed, próbálkozz, hátha beáll majd a rend és sikerül sokáig ciciből szoptatnod.
41. Ancsa19860211 (válaszként erre: 40. - Timike.baba)
2011. aug. 1. 22:20

Hát igen, jó nagy hülye voltam, hogy tápszert adtam, le kellett volna inkább higgadnom és tovább próbálkozni, de akkor annyira begőzölt az agyam. Úgy látszik, a bal cicit már el is fogadja, a jobbat nem akarja, de ha rajta van a bimbóvédő, akkor szopizik abból is, akkor is, ha ébren van. Vacsira evett 110-et. Azóta az ominózus egy eset óta nem is adtam több tápszert. De biztonság kedvéért fogok mindig egy kis lefejt tejcit tartani a hűtőben, hátha szükség lesz rá, és kiskanállal megetetem.

A nyammogás nálunk is jellemző az intenzív szopi után, de én engedni szoktam kicsit, mert annyira aranyos olyankor:)

40. timike.baba (válaszként erre: 39. - Ancsa19860211)
2011. aug. 1. 12:22

Na látod nem szabad feladni és rögtön tápit adni ha van bőven tejci!Kicsit kínlódni kell és a félálomba etetés az jó már akartam mondani.Sokáig én is megvártam mire felkel de volt hogy hiszti lett a kajából és szoktam ezt alkalmazni.

Ha most már fejlődik rendesen ne foglalkozz annyira a mérleggel, mert lehet csak kicsit eszik és te meg azt fogod hinni hogy éhezik, pedig csak szomjaska volt!:-)

Tapasztaltam hogy hiába lóg fél órát a cicin akkor is az első kb15 percbe jól is lakik utána nyammogás van de persze az is kell!:-))

39. Ancsa19860211 (válaszként erre: 38. - Timike.baba)
2011. aug. 1. 10:32

Csak azért mérem, mert az én kicsim 2 hétig visszaesett és nagyon rámszállt a védőnő, ő adta a mérleget és 2 héten keresztül többször is kijött ellenőrizni. Már tisztára belém idegződött.

Tök jó éjszakánk volt ma, éjjel még meg tudtam szoptatni a bal ciciből, kivételesen elfogadta. Hajnalban a bimbóvédős módszerrel is sikerült, délelőtt meg kipróbáltam az álom etetést. Ez azért érdekes, mert én nem is igazán hittem benne, de gondoltam egy próbát megér. Először alig tudtam rávenni, hogy kinyissa a száját, de végül sikerült és szopizott kb 20 percig. Ennél általában tovább szokott, ezért azt gondoltam, nem sok mindent ehetett, de lemértem és kiderült, hogy 80-at. Ez már jó:)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook