Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szolnok-Cegléd-Kecskemét környéki PCOS-ok fórum

Szolnok-Cegléd-Kecskemét környéki PCOS-ok (beszélgetős fórum)


1 2 3
2010. jan. 12. 19:12
Sziasztok! A dietetikus azt mondta,hogy a zöldségféléknél jó, ha minél kevésbé roncsolódik a rostszerkezete főzés során. Sajnos a krumplipüré nem túl jó :-(, helyette inkább a főtt krumpli! Az egyes alapanyagok szénhidtátját is számolni kell száraz állapotban.
51. m.gery (válaszként erre: 50. - Krisz591)
2010. jan. 11. 13:08

Sziasztok! Ez az elosztot ch-diéta nekem is egy jó támpont lenne, én csak annyit tudok, hogy nagyjából a GI-diéta elveit kell követni, vagyis hogy minél több zöldségféle, és teljes kiörlésű kenyérféle, krumpli és rizs tiltás alatt...

Amennyire tudom ezt alkalmazom, de néha a krumpliimádatom győz. A krumplipürének nem tudok ellenállni sajnos.

50. krisz591 (válaszként erre: 49. - Lamoni)
2010. jan. 10. 16:01

Szia! Már naponta 3/4-1 órát tudok ellipszis tréneren mozogni. Csak tájékoztató füzeteket kaptam.Esetleg segítségként:a napi szénhidrát mennyiségem elosztása 6-szori étkezésre: 30-20-60-20-40-10 gramm, 5-szöri:35-20-60-20-45. A hatszorinál benne van egy utóvacsora(keksz,gyümölcs)

Lehet, hogy én is "csak" 5-ször eszem majd.Reggeli 1/2 8-ig, ebéd 1 óra körül. Cukorbetegeknek szóló honlapon kellene szerintem keresgélni,a 2-es típusú diabétesznél.

49. lamoni (válaszként erre: 48. - Krisz591)
2010. jan. 10. 15:00

Szia.

Mozogni elkezdtél már?


A diétáról kaptál valami leírást? El tudnád küldeni privibe? Ha kell megadom az email címemet is.

2010. jan. 9. 23:22

Sziasztok!

A diétát még nem kezdtem el,de szerintem lehet majd tartani,napi 5-6-szor kell ennem és el van osztva mikor mennyi szénhidrát lehet. Egyszer sem volt cokor és inzulin vizsgálat sem. Azért emelte meg az endokrinológus a met-et, mert erősen szőrösödök az arcomon és hogy könnyebben fogyjak.Kecskeméten a diabetológus doktornő nagyon aranyos volt,kár hogy nem előbb találtam meg. Azt mondta akkor menjek legközelebb, ha teherbe esek- addig a diéta és legalább napi 1/2 óra mozgás.

47. lamoni (válaszként erre: 45. - Krisz591)
2010. jan. 9. 18:03

Sziasztok.

Krisz neked volt inzulin rezisztencia vizsgálat?

Megkérdezhetem, hogy te hány kiló vagy, és miért emelték meg ennyire a met adagodat?


Szerdán voltam hormonvérvételen, mert megint késik a menszeszem, és azt hittem megint rossz a tsh, de az most jó volt, viszont az fsh 5,81 az lh 18,13 volt, és ez az arány nem jó.

Mondtam a dokinak, hogy elkezdtem spinningelni, és megpróbálok diétázni, és nem emelt a meten.


A 180 g-os szénhidrát diéta mit takar?

Én semmi támpontot nem kaptam a diétához, de most nagyon elszánt vagyok, már bármit betartanék, csak javulnának az eredmények végre, és jönne már a baba.

46. m.gery (válaszként erre: 45. - Krisz591)
2010. jan. 8. 14:16

Szia!! Sajnálom, hogy nem a legjobb kezekben kezdted...igen, hallottam én is hogy szedni kell a metet a terhesség alatt is, mert az tudja azt a hormonszintet fenntartani, ami kell.

REméljük hamar rendbejössz, és hamarosan sikerül a bébi! Hogy birod a diétát?

2010. jan. 8. 10:17
Sziasztok!Voltam diabetológusnál és valószínű, hogy azért vesztettem el a babát, mert csak a 8. hétig szedették velem a meforalt (a baba egészséges volt, csak a szervezetem nem bírta kihordani gyógyszer nélkül).Már 3x1000mg-ot szedek és napi 180g-os szénhidrát diétát kell tartanom.Cukor, méz, aszalt gyümölcs tilos!
44. lamoni (válaszként erre: 40. - M.gery)
2009. dec. 30. 18:30

Szia.

Igazából nem járok endó dokihoz, Pestre járok egy meddőségire, ott szoktak hormonokat nézni, és az ottani doki írta fel a metet, meg a Mensmentisbe csináltattam inzulin rezisztencia vizsgálatot, aminél a 120 perces inzulin emelkedettebb volt a kelleténél.

A helyi kórházban sajna senki sincs, aki értene a pcos-hoz.

Gondolkodom rajta, hogy a Mensmentisbe bejelentkezzek e valakihez, ők erre vannak specializálódva.

Még várok kicsit, kérek időpontot a pesti dokimtól, aztán majd meglátjuk.

Pajzsmirigy alulműködésre is szedek gyógyszert, de szeptemberre csökkenteni kellett rajta, mert nagyon levitte a tsh-t, és szerintem ez kavarta be a ciklusomat is.

Most megint nem jött meg, pedig nekem régen elég pontos volt, nem tudom a pajzsmirigy kavar e megint, vagy most a met miatt is lehet.

43. krisz591 (válaszként erre: 42. - M.gery)
2009. dec. 28. 14:33
Csak azért kevesebb a reggeli gyógyszer, mert még hasmenésem van ettől is, ha elmúlik akkor az is 1000mg lesz. Szerencsére a gyomrommal nincs gond nekem hasmenésem lesz a sok szénhidráttól.
42. m.gery (válaszként erre: 41. - Krisz591)
2009. dec. 27. 21:04

És hogyhogy reggel kevesebb mg-ot eszel?

Én a diétámban rendesen bűnöztem az ünnepek alatt...Érdekes módon most nem jöttek a rosszullétek. Régebben kis édesség után mindig oda volt a gyomrom.

41. krisz591 (válaszként erre: 39. - Lamoni)
2009. dec. 26. 20:58
Szia!Reggel 500, délben és este 1000-1000 mg.Akkor emelem megint,ha ezt megszoktam. Nekem kb egy hét elég ahhoz,hogy az 500 helyett 1000-t szedek. A fogyás még nekem sem igazán indult el. Januárban megyek dietetikushoz, remélem kapok segítséget a diétában.
40. m.gery (válaszként erre: 39. - Lamoni)
2009. dec. 25. 08:40

Szia! Én sokáig nem fogytam, május óta szedem, és csak október körültől indult be a fogyásom.

Igaz a dokim azt mondta, a fogyás onnantól tud beindulni, ha napi 2000 mg fölött van a met adagja. Én most 3x850-et szedek.

Kihez jársz endo dokihoz?

39. lamoni
2009. dec. 23. 19:57

Sziasztok.

Én is Pcos vagyok, és 2 x 500 meforalt szedek.

Krisz te most mennyinél tartasz? elérted már a 3 x 1000 mg-ot? Hogy bírod?

Nekem ez az adag biztos kevés, bár még csak kb 5 hete szedem semmit se fogytam, és hasmenésem is csak az első héten volt tőle.

Ha tudtok valami jó diétát érdekelne.


Boldog karácsonyt kívánok nektek!

38. m.gery (válaszként erre: 37. - Krisz591)
2009. dec. 22. 10:58

Sajnálom, hogy nem foglalkozott veled a nőgyógyi rendesen...És hogy vagy lelkileg, sikerült már feldolgozni?


Neked is Boldog Karácsonyt!!

37. krisz591 (válaszként erre: 36. - M.gery)
2009. dec. 21. 16:39
Szia!A nőgyógyászhoz még nem jött meg a szövettan, de azt mondta,hogy abból ilyenkor úgysem szokott kiderülni semmi. 6 hónap várakozást mondott a babára(ha sikerülne akkor ezt nem fogom betartani), de mikor megkérdeztem meddig lehetek táppénzen akkor már küldött volna dolgozni(3 héttel a vetélés után).Elég lekezelően beszélt, gondolom hiányolta a "kórházi pénzt".Ezek után mndenképpen másikhoz megyek legközelebb... Boldog Ünnepeket Kívánok!!!
36. m.gery (válaszként erre: 35. - Krisz591)
2009. dec. 18. 08:45

Szia! No mit mondott a nőgyógyászod??

A diétát hellyel közzel tartom, barna kenyeret eszek, ha eszek, és a rizst/krumplit szinte teljesen elhagyom. MÉg mindig kevés zöldségfélét eszem, de most valahogy becsömörlöttem velük.

Ha tudsz fél órát mozogni, akkor már nagyon jó úton haladsz :)

35. krisz591 (válaszként erre: 34. - M.gery)
2009. dec. 9. 11:31
Hogyan tudod tartani a diétát? Tudsz valahol jó recepteket? A mozgással talán nem lesz gond, van elipszis-trénerem most már elmertem kezdeni az intenzívebb mozgást(már 30 percet bírok).Szombatom kell visszamennem a nőgyőgyászhoz,remélem már a szövettan is meglesz és kiderül mitől volt a vetélésem.
34. m.gery (válaszként erre: 33. - Krisz591)
2009. dec. 5. 10:16
Na, akkor lehet meglesz a nődoki is! :) Szuper, alakulnak itt szépen a dolgok, majd meglátod!
33. krisz591 (válaszként erre: 32. - M.gery)
2009. dec. 4. 18:25
Szerencsére előbb mentünk és így előbb is végeztünk, volt szabad hely.Nagyon rendes volt a doki és nem arra "hajt", hogy minél gyakrabban menjen az ember.Kiírt 3 doboz gyógyszert, persze még van 2-vel amit nemrég váltottam ki, de azt mondta hogy így mindenképpen elég lesz 3-4 hónapig.Nőgyógyászt is kérdeztem tőle és akit mondott az most a kórházból szimpatikusnak is tűnik és állítólag nem pénzéhes.
32. m.gery (válaszként erre: 31. - Krisz591)
2009. dec. 3. 19:43
Szorítok, hogy elég legyen! És egyébként mi a benyomásod a dokiról? Rendes, figyelmes volt?
31. krisz591 (válaszként erre: 30. - M.gery)
2009. dec. 3. 16:03
A vasárnap kezdtem el szedni újra, rögtön a 3x500-at, napi egyszeri hasmenéssel egész jól elvoltam.Mondtam a dokinak azt mondta rá, hogy fokozatosan kellett volna visszatérni, most már az marad, ha nem lesz hasmenésem akkor emelem. A terhességet 74 kilóval kezdtem (158 cm vagyok)és ez ment fel 80-ra, most már 3kg lement. Nagyon meg lennék elégedve a 65-tel, bár orvosilag nem tudom elég lesz-e :)
30. m.gery (válaszként erre: 29. - Krisz591)
2009. dec. 3. 15:18

Szia! Na, akkor meg kell küzdened azt hiszem, ez nem kicsi emelés...én 3x850 mg-ot szedek, és még mindig nem szoktam meg teljesen, de úgy látom én egy extra gyenge gyomrú egyed vagyok :) Remélem nálad hamarabb megy a hozzászokás.

Hány kiló túlsúlyod van?

29. krisz591 (válaszként erre: 28. - M.gery)
2009. dec. 3. 08:59
Túl vagyok rajta, mindig ideges vagyok doki előtt.Kérdeztem a beutalót, nekem nem kell, mert tudjuk mi a baj "ezzel most nem zaklat"-mondta, ebből gondolom hogy kiír beutalót.Teljes cukormentes és szénhidrátszegény étkezést javasolt és rendszeres testmozgást(legalább 20 perc séta naponta) a meforalt lassan emeljem 3x1000mg-ra(eddig csak 3x500 volt a másik dokinál)Cél a testsúly csökkenése és a spontán teherbeesés. :)
28. m.gery (válaszként erre: 27. - Krisz591)
2009. dec. 1. 14:19

Na, ennek örülök :) Kérdezd már meg tőle légyszives, hogy ő tud-e vérvételre beutalót írni!

Majd írd meg miket mondott. Negyed óra lesz az egész, úgyhogy nagyon hegyezd a füled :) Pörgős a doki. Nekem nem kellett máshova mennem.

27. krisz591 (válaszként erre: 26. - M.gery)
2009. dec. 1. 09:17
Véletlenül találtam az endokrinológushoz egy előbbi időpontot: holnap este 7-re volt egy szabad (gondolom lemondta vki).Kicsit izgulok, hogy milyen lesz, de legalább nem közvetlenül karácsony előtt kell mennem.Dietetikushoz kellett menned?
26. m.gery (válaszként erre: 25. - Krisz591)
2009. nov. 30. 08:23
Nekem nem volt mensim. Ezért a nőgyógyász kért hormonvizsgálatot, a teszto volt magas. Aztán erre írt clostibegytet, azóta van peteéréem, és mensim.Viszont sok napra volt mindig, pcos-ra gyanakodtam, májusban mentem el az endokrinológushoz. Ő megerősítette, bár a nőgyógyász nem látott cisztás petefészket, de ez ugye nem kritériuma a betegségnek. Írt meforalt, azóta folyamatosan egyre hamarabb van peteérés, és közben az újabb hormonvizsgálat is jó volt, mert a teszto. szinte már a jó intervallumban van! És igen, szeretnénk babát :)
2009. nov. 29. 16:40
Te is babát szeretnél? Hogyan derült ki a betegséged? Én magas tesztoszteronszint miatt egy éven keresztül jártam nőgyógyászhoz (vérvétel-gyógyszer), mire csinált végre ultrahangot, ami kimutatta, hogy mindkét petefészkem el van cisztásodva, rögtön műtétre küldött.Más megoldást nem is mondott. A neten keresve tudtam meg mi is a lényege a PCO-nak.
24. m.gery (válaszként erre: 23. - Krisz591)
2009. nov. 26. 20:42

Jó kérdés, én eleve már az eredményekkel mentem hozzá. Nem tudom írhat-e ki vérvételre endo doki.

Nem kecsóra járok nődokihoz.

2009. nov. 26. 15:09
Csak dec 23-ára kaptam időpontot,addigra remélem a szövettan is meglesz már. Vérvétel szerintem most a vetélés miatt még korai lenne. A Naszódy nem ír ki beutalót vérvételre? Melyik nőgyógyászhoz jársz?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook