Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szolnok-Cegléd-Kecskemét környéki PCOS-ok fórum

Szolnok-Cegléd-Kecskemét környéki PCOS-ok (beszélgetős fórum)


1 2 3
22. m.gery (válaszként erre: 21. - Krisz591)
2009. nov. 26. 08:20

Nekem a Naszódy azt mondta, hogy a pcosoknál fontos, hogy a terhesség alatt is szedjék a met-et, mivel ha abbahagyják, megváltozik ismét a hormonháztartás, ami vetélést okozhat...

Én részletes hormonvérképpel érkeztem hozzá, amit a nőgyógyásztól kértem, mert csak ő írhatja ki. Gondolom clostit kaptál, arra meg azt mondta a doki, hogy jó dolog, de amíg nincs rendben a hormonképem, felesleges, hiába esnék teherbe, elvetélnék.

2009. nov. 25. 18:18
Először tüneti kezelésre (szőrösödés,hízás)Androcur-t írt fel ezt kellett fogamzásgátlóval együtt szednem 5 hónapig, utána adta a meforalt 3x500mg-ot. Amikor mondtam, hogy babát szeretnénk akkor kaptam peteérés stimulálót.Vérvételre egyszer sem küldött, esetleg a vérnyomásomat mérte meg. A meforalt a 8-dik hétig kellett szednem. Sajnos a nőgyógyász sem foglalkozott különösebben a PCOS-val. (azt is keresek másikat)
20. m.gery (válaszként erre: 19. - Krisz591)
2009. nov. 25. 11:40

Hű, ha jól emlékszem 6000 Ft a vizsgálat nála. Nyugodtan kérdezz mindent, tényleg nekem mindnent klasszul elmagyarázott.

Sajnálom a babádat :(

Terhesség közben kezdtél el meforalt szedni??

19. krisz591 (válaszként erre: 18. - M.gery)
2009. nov. 25. 10:20
Köszi. Közben én is őt találtam a pso-s honlapon. Én eddig a Károlyi Zoltánhoz jártam, vérvétel nélkül írt fel hormongyógyszert, meforalt. Egy héttel ezelőtt 21 hetesen vesztettem el a babámat, azt hiszem bejelentkezem Naszódy-hoz. Remélem korrektebb. Meg tudnád mondani mennyibe kerül?
18. m.gery (válaszként erre: 17. - Krisz591)
2009. nov. 25. 10:03
Szia! Én kecsóra nyárok, Naszódy Péterhez. Elégedett voltam vele, korrekt, nem kell nála várni, pont időben behív, és negyed óra alatt túlvagyok a megbeszélésen, figyel, kérdésekre válaszol, nem húzza az időt, amit adott bogyót, az bevált...ha érdekel az elérhetősége, priviben megadom.
2009. nov. 22. 18:20
Sziasztok! PCOS vagyok, egy jó endokrinológust keresnék Kecskeméten, mert az eddigi szerintem nem túl jó.
2009. nov. 16. 10:18
Szia! Irtam neked privit.
15. m.gery (válaszként erre: 14. - Chrissy28)
2009. nov. 14. 20:02

Úgy tűnik ez valamilyen reklámnak minősült, mert eltünt a bejegyzés...

Rég beszéltünk, hogy vagy??

2009. nov. 13. 14:33
Nem vagyok PCO-s. De koszi.
13. m.gery (válaszként erre: 11. - Chrissy28)
2009. okt. 16. 08:11

Szia, jó reggelt!

Hát tényleg nagyon hasonlatosak! A ruhákkal én is így vagyok! Tavaly nyáron is volt már rajtam súlyfelesleg kb 6-7 kiló, most meg 20. Úgyhogy a méretek a 38-44-ig megtalálhatóak a szekrényemben.. :( Én meforalt szedek, ami egy metformin hatóanyagú gyógyszer. 2. tipusú diabéteszre lett kitalálva, de segít a pcos betegeken is, mivel ez a betegség gyakran együtt jár az inzulinrezisztenciával. Mellette szedek fél szem Letroxot pajzsmirigy alulműködésre.

Télen bokaszalag szakadásom lett, így fél évig tuti ki volt zárva a sport, gondolom ez is segített, hogy a kilók rakodjanak. Egyébként aerobicozni szoktam, de valahogy mostanában nem jön össze az sem, sosincs időm vagy erőm rá.

2009. okt. 15. 21:40
Te egyébként sportolsz?
2009. okt. 15. 20:39

A tüneteid és a történeted totál hasonlóak az enyémhez és nálam is még emelik a gyógyszer adagot. Én is tavaly híztam el, szintén minden indok nélkül. Előtte szinte minden nap futottam, meg sportoltam. Az átlag napi kcal bevitelem sosem volt több mint 1200-1300, és mindig is nagyon vigyáztam vele, hogy mit ettem.

Ennek ellenére most olyan vagyok mintha minden nap zacskónyi chips-eket zabálnék. Elég kínos. A szekrényemben 4 méretben vannak ruhák, de az utóbbi időben már nem is nagyon veszek, mert utálok akármit is venni, mert utálok próbálni és semmi nem áll úgy ahogy kellene. Próbálok türelmes lenni, de néha nagyon nehéz, és igen, nagyon hosszú utat tettem meg mire elértem addig, hogy most már talán kezelhetővé válik a problémám. Neked milyen gyógyszert kell szedned, hogy rosszul vagy tőle?

10. m.gery (válaszként erre: 8. - Chrissy28)
2009. okt. 15. 19:18

Na, elolvastam a betegségedet, elég összetett!!

Hogy jöttél rá erre, sok idő volt? Mert ahogy olvasom, elég hosszú lehet az út, mire egyértelművé válik, ha már az eredmények is lehetnek eleinte normálisak...

Én jól vagyok, mostmár egyre jobban. A mélypont a tavaly év vége idén év eleje, akkor rengeteget híztam úgy, hogy mellette fogyisan ettem. A mensim totál összevissza volt, és jöttek egyéb rossz tünetek is. Itta a hoxán találtam rá erre a betegségre, így értem végül májusban oda az endo dokimhoz, azóta szedek rá gyógyszer, amit nagyon nehéz volt megszoknom, még néha most is rosszul vagyok tőle. viszont még emelnem kell az adagot, hogy a fogyásom be tudjon indulni,e gyenlőre annyit értem el, hogy nem hízok. Bár amennyit eszem, attól már simán kellett volna fogynom. De mostmár beindult a női ciklusom is, és nem is vagyok olyan fáradékony sem, így a depiből is kilábaltam.

9. Chrissy28 (válaszként erre: 7. - M.gery)
2009. okt. 15. 15:50
Te hogy érzed magad?
2009. okt. 15. 15:41

A Hashimoto egy öröklödött autoimmun betegség, és a pajzsmirigy alulműködése jellemzi.


Tünetei? Nálam egy csomó:

Emésztési zavarok, gyakori krákogás, köhécselés, menstruációzavarok, erős hízás, koncentrációzavar, fáradtság, „gumó a torokban” érzés, alvászavar..


Lsd: [link]

7. m.gery (válaszként erre: 6. - Chrissy28)
2009. okt. 15. 15:12
Én meg a te betegségedet nem ismerem. Mik a tünetei? Dokit találtam jót Kecskeméten, köszi :)
2009. okt. 15. 15:09

Nekem Hashimoto-m van egyebkent es engem is vizsgaltak nem reg annak gyanujaval amit leirsz.

Nem tudom hogy ez mennyiben segit teged. Ha tudok valaszolok.

2009. okt. 15. 14:04

Értem. A legjobb endokrinologus a szolnoki kórházban a Dr Vadász János föorvos.

ö tuti szakember ebben a dologban!

4. m.gery (válaszként erre: 3. - Chrissy28)
2009. okt. 15. 11:50
Egy endokrinológiai betegség. Hormonzavar-menstruációs-emésztési problémák.
2009. okt. 15. 11:45
Mi az a PCO?
2009. okt. 2. 13:50
Senki sincs?
2009. szept. 30. 10:19
Sziasztok! Van-e valaki pcoval erről a környékről? Segíthetnénk egymásnak tapasztalatokkal, tippekkel!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook