Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szolnok-Cegléd-Kecskemét környéki PCOS-ok fórum

Szolnok-Cegléd-Kecskemét környéki PCOS-ok (beszélgetős fórum)


1 2 3
82. Bozsej (válaszként erre: 80. - HollaxFanni)
2018. nov. 29. 10:31
Szia :) esetleg meg tudnád adni az orvosod elérhetőségét ?
81. Bozsej
2018. nov. 29. 10:31
Sziasztok :) Nem tudom,hogy valaki aktív e még a fórumon, de ha esetleg igen akkor keresnèk jó nőgyógyászt és endokrinológust ebben a témában :)
2015. júl. 16. 00:41
Sziasztok! Nem tudom valaki látogatja e még a fórumot, én 18 éves vagyok és több mint másfél éve diagnosztizáltak nálam PCOS-t. Csodálatos orvosokhoz járok akiket nem csak a fizikai állapotom érdekel (!). Szívesen cserélnék tapasztalatokat és ajánlok orvost akinek szükséges. Minden jót mindenkinek! :)
2014. máj. 12. 19:20
sziasztok.Nem műtöttek meg. Annyi minden történt velem. Eljutottam endokrinológushoz. az eredmènyeim pocsèkok. Az Lh :0,1 ; az FSH: <0,1 azt mondta az orvos alig lehet kimutatni. a cukor terhelèsem : èhgyomri:5,4 ; 30perces: 13,9 ; 60perces:9,4 ; 120perces: 4,1. merckformin xr 1000mg ost szedek naponta 2x .oktoberbe kezdtem szedni akkor voltam 79kg most 72 kg vagyok. ès nem diètàzom sajnos. anyi hogy igyekszem rozsos kenyeret enni, illetve èdesitővel iszom a teàt ill. cappuccinot. persze tornàzom , nem mindennap mert a munkám olyan hogy nem tudok mindennap de azért igyekszem. de a menstruàciom az viszont rendszertelen. idén megvolt januárba illetv most a multhéten jött meg. viszomt a cisztàk nagyrèsze eltűnt!! :) most kaptam diane fogamàsgàtlót. viszont nem tudom szedhetem e a merckel együtt? a nőgyogyasz azt mondta ne szesjem a merket.
78. Nadáné (válaszként erre: 77. - M.gery)
2012. nov. 26. 13:10

Én is nála voltam. :)

Nagyon rendes. :)

77. m.gery (válaszként erre: 76. - Nadáné)
2012. nov. 26. 10:47
Naszódi dokihoz.
76. Nadáné (válaszként erre: 75. - M.gery)
2012. nov. 24. 19:04

Szia! Hétfőn megyek endokrinológushoz. Egyébként kihez jársz?

Ha esetleg nem jönne be a mostani, akkor megpróbálom.

75. m.gery (válaszként erre: 73. - Nadáné)
2012. nov. 23. 16:13
Szia! Én nagyon meg vagyok elégedve a kecskeméti endokrinológusommal. A pco-t lehet gyógyszerrel kezelni, és anélkül nem is igen sikerül a baba. Ha érdekel a doki elérhetősége, írj privit, megírom :)
74. fdd7be0684 (válaszként erre: 73. - Nadáné)
2012. nov. 23. 10:54

Szia,

keress meg priviben!

Igaz, nem kecskeméti vagyok, de tudok segíteni!

Szilvi

2012. nov. 22. 20:10

Sziasztok. Van még itt vki a fórumon?

Kecskeméti vagyok, és ma tudtam meg, hogy pcos-m van. :(

Teljesen el vagyok keseredve.

Annyit kell rólam tudni, hogy április elején abbahagytam a gyógyszert, rá pár napra megjött, majd májusban és júniusban semmi, júliusban megjött, és azóta semmi. Babát szeretnénk a férjemmel. Voltam nődokinál, vérvétel után felírt 2X1 clostit, ma volt a 12. napom, UH-on voltam most este nála, és most közölte, hogy sok apró tüszőm van, de egyik sem nagy. Ezért felemelte az adagomat 3X1-re, és azt mondta, hogy ha ez sem segít, akkor injekció következik. Rákérdeztem, hogy pcos-hez van közé? És bólogatott. Kérdeztem, hogy csak gyanú, vagy az? És mondta, hogy nem csak gyanú. Így teljesen el vagyok keseredve. Remélem van még itt valaki, aki tudna nekem segíteni.

Bocsi, hogy ilyen hosszúra sikeredett.

72. m.gery (válaszként erre: 71. - 4f583edde1)
2012. okt. 24. 10:19
Figyelj, minél előbb menj el endokrinológushoz. Metformin gyógyszer felírásával felszívódnak a petefészek ciszták, beindul a fogyás, és javul a szőrösödés és egyéb pco tünet is. A lapar sajnos nem oldja meg hosszútávon a problémát, a ciszták visszajönnek gyógyszer nélkül hamar (metformin nélkül) Ráadásul a petefészek szöveteit roncsolja, és a későbbi teherbeesés esélyeit is rontja ezáltal. Ha érdekel, írj privit, segítek dokit ajánlani, akihez még a lapar előtt elmehetnél...
2012. szept. 7. 20:02

Sziasztok.

Megkaptam az összes vizsgálat eredményét. Jövőhét kedden megyek be a kórházba és szerdán megműtenek PCO- petefészek ciszták miatt. Persze csak ha addig nem jön meg. Igaz 3 hónapja volt meg, akkor is csak ugy hogy a doki felirta a Norcolutot hogy a hormon vérvételt meg tudják csinálni :( . Hát ahogy közeledik a nap kicsikét félek. Várom is mert remélem nagyon sok panasz el fog múlni ha megműtenek, és helyre áll végre a hormon háztartásom. Ha valaki tudna irni pár infót a műtétről azt nagyon szépen megköszönném. Azt sem tudom mit vigyek a kórházba. előre is köszi . szép estét mindenkinek :)

70. 4f583edde1 (válaszként erre: 64. - Beeeebea)
2012. aug. 12. 22:00

Szia.

Nem szedek gyógyszert nem kaptam semmit, most csináltak vizsgálatokat annak az eredményét várjuk és szept. 3 án megyek megbeszéljük a műtétet. Kicsit félek, de remélem hogy utánna minden jobb lesz. Cukor terhelésen nem volta de most vettek vért és az orvos mondott valamit hogy a cukorra is nagyon figyeljenek, meg még valamit azt ne értettem .

69. Szilvia1983 (válaszként erre: 68. - Beeeebea)
2012. júl. 23. 15:00
Azért köszi. Reméltem jár valaki Debrecen környékére is. :(
68. beeeebea (válaszként erre: 67. - Szilvia1983)
2012. júl. 23. 11:41

Szia!

Szerintem keress olyan fórumot ahol Szabolcs megyeiek vannak,hátha találsz......:) Így sajna mi nem tudunk segíteni....:(

nem arról a környékről vagyunk...:)

67. Szilvia1983 (válaszként erre: 66. - Szilvia1983)
2012. júl. 23. 11:04
Azt nem írtam, hogy Szabolcs megyéből vagy környékéről keresek orvost.
2012. júl. 23. 11:02

Sziasztok!

Szilvi vagyok. 1 éve tudom, hogy pcom van, de még nem találtam igazán jó orvost. Tudtok valakit ajánlani? Akár nődoki, akár endos! Nagyon fontos lenne. Köszi

2012. júl. 18. 22:03

Sziasztok!

Régen pcos voltam, mára "meggyógyultam"

Szívesen segítek ötletekkel, tanácsokkal!

Szilvi

64. beeeebea (válaszként erre: 63. - 4f583edde1)
2012. júl. 18. 14:24

szedsz gyógyszert?

engem is meg akarnak műteni,épp hétfőn mondta a doki....de én nem engedem.......mert az nem javít a dolgokon,csak arra fél évre amíg ismét meg nem vastagodik odabent az egész.........

cukorterhelésen voltál?

63. 4f583edde1 (válaszként erre: 62. - Beeeebea)
2012. júl. 17. 19:25
Szia. Már annyi féle diétát próbáltam de nem igazán vált be egyik sem. Remélem műtét után jobb lesz annyival hogy rendesen meg fog jönni, mert azt vettem észre hogy most hogy meghozták gyógyszerrel sokkal ritkább vagy lassabban nő a szőr. De ezt csak azok érthetik akik hasonló dolgokon mennek keresztül. A doki is mondta jaj maga olyan szép nő ne törődjön vele. Hát nem akartam neki mondani hogy ezt igy tök jól elmondta de, azért ez nem igy működik sajnos. Szeptember elején lesz a műtét. most 30án megyek csomó vizsgálatra, és utánna szeptemberbe pedig műtenek. Majd meglátjuk remélem jól fog sikerülni.
62. beeeebea (válaszként erre: 61. - 4f583edde1)
2012. júl. 16. 11:09
A szőrösödés sajna nem fog elmúlni a műtét után sem,sőt,sohasem....:( diétázol?
2012. jún. 1. 19:18

Sziasztok!

Járt valaki cegléden a kórházba dr. Nyilas Gábornál? Én most voltam nála, felírt norcolut-ot, mivel vérzészavarom , PCO-m van. Illetve nincs peteérésem. Ultrahanggal megnézett azt mondta nagyon sok cisztám van. Most szedjem a gyógyszert ha megjön menjek hormon vérvételre amint megjöttek az eredmények, csinál jó pár vizsgálatot. Csinál clamydia vizsgálatot is. Utánna amint megvannak az eredmények megműt laparoszkópiás műtét kiszedik a cisztákat. Mondtam neki hogy ettől a szőrősödéstől már nagyon idegbeteg vagyok, azt mondta el fog majd tűnni csak nyugalom. Hát nagyon remélem mert már legszivesebben nem mennék ki a lakásból sem. De ez a hízás is már kikészit. Nem iszok már üditőt, cukor helyett édesitővel iszom a kávét is a teát, mozgok, futok, tornázom na jó nem mindenap de 2 naponta 30-40 perc. És megint hiztam és szinte csak hasra meg csipőre, de még mintha a mellem is nőtt volna.

Közületek volt már valakinek laparoszkópiás műtétje?? mik a tapasztalatok??? Előre is köszönöm a válaszokat.

60. are32
2010. máj. 14. 20:39

Sziasztok!


Múlt héten kiderült, hogy pco-s vagyok.

Ti kihez jártok dokihoz?

59. m.gery (válaszként erre: 58. - Krisz591)
2010. márc. 4. 09:30
Sziasztok! Hát a diétával most én is kicsit megakadtam...nem is fogytam egész hónapban egy grammot sem.
2010. márc. 4. 09:02
Sziasztok!Tegnap voltam dokinál, vérvételre nem küldött el. Talán beindult a fogyás, a doki szerint 3 hónap alatt 10 kg-ot kellene lefogynom (de legalább 5-öt!). Ha ezek után sem esek teherbe akkor szükséges a hormonvizsgálat, hogy mi lehet a baj.Amíg nem fogyok le addig bizonytalan a terhesség kihordása is (tapasztaltam :() Maradt a 3x1000 mg meforal és a napi 120-140 g-os szénhidrátdiéta (ez elég kemény lesz).
57. lamoni (válaszként erre: 56. - M.gery)
2010. márc. 2. 20:09

Én továbbra is 2x1 meforal 500-at szedek. Nem diétázok, de figyelek arra, hogy mit eszek. 4 kilót sikerült fogyni idáig. Pajzsmirigyre fél szem euthyrox 50-et szedek.

Január elején voltam utóljára vérvételen, akkor az fsh lh arány volt rossz, a többi érték jó volt.

Nekem jelenleg a menszeszemmel vannak gondjaim.

Nov. eleje után február elején jött meg először, igaz annyira, hogy szinte bepótolt minden elmaradást, viszont azóta már többször volt kisebb 1-2 napos vérzésem is. Így én is gondolkodom, hogy újabb vérvételt kellene csináltatni.

56. m.gery (válaszként erre: 47. - Lamoni)
2010. febr. 15. 08:26
Lamoni, te hogy állsz a diétával? Mennyi metet szedsz most? A pajzsmirigyedre szedsz valamit?
55. m.gery (válaszként erre: 54. - Krisz591)
2010. febr. 15. 08:25
Az jó lesz, időnként nem árt figyelni a hormonokat. A metet szeded?
54. krisz591 (válaszként erre: 53. - M.gery)
2010. febr. 14. 19:39
Azt hiszem, hogy a terhesség alatt már elkezdtek rossz irányba fordulni a hormonjaim(sajnos).A diéta és a gyógyszer ellenére sem indult még meg a fogyás(2 hónap elteltével),zsírosodik a hajam(max 4 napig bírom,előtte 1 hétig sem kellett hajat mosnom),szőrösödik az arcom...Sajnos semmi jóval nem tudok szolgálni, két hét múlva megyek dokihoz, remélem elküld hormon vérvételre.
53. m.gery (válaszként erre: 52. - Krisz591)
2010. febr. 12. 08:37
Szia! Hogy haladsz a diétával?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook