Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szoktatok menni wellnessezni? fórum

Szoktatok menni wellnessezni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
97. bnedora (válaszként erre: 88. - Bekacomb)
2017. máj. 25. 10:05
Egyetlen szálloda sem zárja be a vendégeit, mindenki oda megy, ahová akar.
96. ab61752c45 (válaszként erre: 88. - Bekacomb)
2017. máj. 25. 09:48
mert hát az borzasztó is.én korán kelő vagyok,négy órakor már ébren voltam,a lányom fél kilenckor ébredt.utána reggeli,gondoltam megebédelünk valahol,de egyikünk sem volt éhes.volt mindenféle csúzda,medence,én ugyan csak ültem a fűben.aztán öt órakor vacsora.nem győztem elhessegetni a pincéreket,én nem szeretem a gyertyát.aztán este kimentünk a szálloda előtti térre,volt ott minden.mint egy kirakodós vásáron.legnagyobb bánatomra a forgó sült csülökből nem tudtam enni,gondoltam reggel.de reggel semmi sem volt.
2017. máj. 25. 09:40
egyszer nyertem,egyszer meg kaptam,amikor nyugdíjba mentem.először még tetszett is a szauna,de utána már 59 évesen nem igen bírtam.a szálloda nagyon jó volt,a kaja meg főleg.ja meg a masszírozás,jól kitoltam a fiúval,ő a lányomra vetett szemet,mondom őt kérem.
94. bnedora (válaszként erre: 91. - Hné80)
2017. máj. 25. 09:25
Milyen volt Kiskőrösön? Én 2 hete jártam ott.
2017. ápr. 3. 02:19
Mi a Szent Orbánba szoktunk járni, mindenkinek csak ajánlani tudom! Teljes nyugi, szuper levegő, hangulat az erdő kellős közepén. "Forró fakuckójuk" is van, külön kérésre Dab sörrel locsolják!
2017. febr. 22. 17:58
nem,
91. Hné80
2017. febr. 22. 17:35
Ma fizettem be Kiskőrösre :) ott még nem voltunk
90. gribedli*** (válaszként erre: 89. - Timycat)
2017. febr. 21. 08:54

:DDD


Jobban is hangzik, mármint a kuckó!

89. timycat (válaszként erre: 81. - NomNom)
2017. febr. 20. 21:42

Én az illóolajos "borzalmakat" meg a gőzt szeretem.

A kb 70 fok feletti szaunától nekem bedagadnak az ízületeim. Meg amúgy is gyötrődök benne rendesen.

Itthon is van szaunánk, de én max az alsó padon fekszek és nem is melegítem túl. Nálunk az tényleg csak egy meleg fakuckó.

2017. febr. 20. 15:02
Sajnos még nem voltam, de kipróbálnám. Mondjuk a szállodából néha kimozdulunk típusút, nem a punnyadósat. :-)
87. gribedli*** (válaszként erre: 86. - Channa*)
2017. febr. 20. 14:24

A bajnoksággal biztos nem:D


Én amùgy ki sem bírtam 3 kört, amikor csinâltuk. Igazi kemény csajoknak való!

86. Channa* (válaszként erre: 81. - NomNom)
2017. febr. 20. 14:18
Ő meg csak viccelt:D
2017. febr. 20. 13:54
Igen.
84. gribedli*** (válaszként erre: 81. - NomNom)
2017. febr. 20. 13:50

Igazad van, ahogy förtelem egyes pizzákat pizzának nevezni, vagy porból kevert borokat olasz bornak nevezni, vagy kutyulék sajtokat mozzarellának és így tovább, és így tovább.


Minden importált dolognak előbb utóbb az a sorsa, hogy nem pontosan ugyanùgy használják, ahogy abban az országban, ahonnan ered.


Pl az olaszoknál akkor tilos lenne szaunázni mert az idén nálunk 2 nap esett csak a hó. Persze,esett egész Olaszországban,de pont ahol én lakom, itt nem, mert átsuhant felettünk az egész, a hegyek takarásában.


Így megvalósíthatatlan, hogy bemegyek a szaunába és nyírfaágakkal csapkodjuk egymást (nyírfa?? Az sincs), majd kirohanunk és megmártózunk a hóval körülvett nullafokos kis tavacskában. Ja, mert 15 fok van kint.


Mivel ezt nem tehetem, elnézést, nem ismerek màs kifejezést rá, de a jelenlétedben akkor fakuckónak fogom hívni, ahol meleg van. Rendben??:D


Akkor minimum ne hìvják a finnek se mozzarellának a hamisìtvány mozzikat. Gondolom, erre senki sincs berendezkedve ùgyhogy marad az, hogy a többség a forró fakuckóra a szauna elnevezés fogja használni, noha nem ment el Finnországig érte. Ès szutyok paradicsomönteteket meg gulyásnak hívnak a világban. Ez már csak így megy a 21. században...

83. gribedli*** (válaszként erre: 80. - NomNom)
2017. febr. 20. 13:39
A szerkezetet minek neveznéd? Mindegy, ahogy neveznéd, az. Szauna. Fából, nem infra, és fából van, ennyi. Akkor hívhatom " rendes " szaunának?:D
82. NomNom
2017. febr. 20. 13:31
Otthon voltam már illóolajoson, de én köhögök tőle nagoyn.
81. NomNom (válaszként erre: 78. - Gabbbicica)
2017. febr. 20. 13:29

Nem én "rongyrázóztam" le a wellnesselést meg ilyeneket.

Bár az illóolajos borzalmat nem nevezném szaunának. Legalábbis itt Finnországban ezért kiüldöznének az országból. :D

80. NomNom (válaszként erre: 79. - Gribedli***)
2017. febr. 20. 13:28
Akkor az nem finn. :D
79. gribedli*** (válaszként erre: 74. - NomNom)
2017. febr. 20. 12:42

Nem, nem infraszauna, rosszul fejeztem ki magam. Az infra nem melegszik fel annyira. Rendes finn szauna ez is, csak nem tettek bele vizet a kövekre ahogy a finn szaunázáskor szokás, vagy hogy egymást csapkodják, stb.


Szóval érted:)

78. gabbbicica (válaszként erre: 67. - NomNom)
2017. febr. 20. 10:51

De, és erre a rongyrázásra még bajnokság is van :)


Szauna mester bajnokság :)


Jön valaki, aki a törölközővel hadonászik, és általában 3*15 perc, 10 perc szünettel, és a 3x 15 percben 3 féle illóolajat öntözget :)

77. gabbbicica (válaszként erre: 65. - Gribedli***)
2017. febr. 20. 10:50
Szaunaszeánsz :)
76. Channa* (válaszként erre: 64. - Gribedli***)
2017. febr. 20. 10:44

Még ezerszer átgondolom:D

Mint írtam mi máshogy rázzuk a rongyot:D

75. bnedora (válaszként erre: 73. - Babyapocakban)
2017. febr. 20. 09:45
Mint írtam, szeptemberben voltunk a Tiszánál, az utolsó nyári napokban. A hétvégén szinte telt ház volt, de hétfőtől már csak idősebb (nyugdíjas) korosztály volt. Számomra jóleső érzés volt látni, hogy azért sok nyugdíjas megteheti, hogy eljut ilyen helyre.
74. NomNom (válaszként erre: 71. - Gribedli***)
2017. febr. 20. 09:39

Jaa infraszauna?

Olyanban még nem voltam csak hallottam róla. Sokan szeretik azt is.

Na Tirolban még én is kipróbálnék egy wellnesskpontot. Mondjuk hegyekre néző kilátással. :)

73. babyapocakban (válaszként erre: 70. - Bnedora)
2017. febr. 20. 09:24

Én is. Szerintem utoljára a 80-90-es években tekintették rongyrázásnak. Manapság az élet része, a legjobb lenne, ha mindenkinek receptre felírnák és mindenkinek része lehetne benne, optimistábbak és nyugodtabbak lennének az emberek.

Bár ismerek olyat is, aki rendszeresen jár, de mindig csak a rosszat keresi mindenhol, az élteti, ha hibát talál a kiszolgálásban, szolgáltatásokban, a szobában, stb. Rajta már a wellness sem segít :DDDD

72. gribedli*** (válaszként erre: 70. - Bnedora)
2017. febr. 20. 09:16
:DDD
71. gribedli*** (válaszként erre: 67. - NomNom)
2017. febr. 20. 09:16

Igen, tudom. De ez nem is finn szauna volt, hanem direkt száraz. A hőérzet tudom, hogy a gőzben nagyobb, írtam, otthon van gőzfürdőnk, nem meleg mint egy szauna de a gőz miatt a hőérzet megvan.


Ez a szauna, a törülközős direkt száraz és nem tesznek vizet, tehát a faszi bemegy és lengeti a türit.


Mondjuk van ott egy csomó más is, iszappakolásoktól kezdve hidrokolónterápiáig minden.


Tőlünk messze esik mert mi a svájci határnál élünk, közelebbre van Leukerbad, az is nagyon jó, de én totál Süd Tirol fan vagyok amúgy, ha wellnessről van szó:)))


Persze Magyarország a sok termálvizével szintén nagyon jó mâs országokhoz képest, de mindezt mèg olcsóbban, jó híre van a magyar wellnesseknek is.

70. bnedora (válaszként erre: 65. - Gribedli***)
2017. febr. 20. 09:10
Én meg nagyon élvezem az ilyen "rongyrázós" szeánszokat.
2017. febr. 20. 09:08

Számomra a wellness azt jelenti, hogy elmegyünk máshová, nem rokonhoz, nem otthon heverészünk. A MÁSHOL-on a lényeg. Lehet kicsi panzió, lehet nagy, a környéket mindig bebarangoljuk, nem csak tespedünk a szobában. Elég jó "utazásszervező" vagyok, az internetről szinte mindent el lehet előre intézni, minden információt be lehet szerezni. Általában félpanziót szoktunk kérni, így a reggeli után szabadon mászkálhatunk, délután használhatjuk a wellness részleget és este nyugiban megvacsorázhatunk a hotelben. Nekem az is wellness, ha nincs masszázs, meg jakuzzi, épp elég, hogy lazíthatunk és kedvünkre pihenhetünk, aktívan, passzívan, mikor mit kívánunk.

Szinte sosem megyünk kétszer ugyanoda, így nem vagyunk visszajáró lelkek, mert a változatosságot előbbre helyezzük, mint a bevált helyeket. Így mindig új városokba, környékekre jutunk el, nagyon szeretem a hazámat bejárni.

2017. febr. 20. 09:04
Én igazából sajnálom azokat, akik nem tudták még kipróbálni ezt a fajta pihenést.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook