Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szoktatok menni wellnessezni? fórum

Szoktatok menni wellnessezni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
67. NomNom (válaszként erre: 66. - Gribedli***)
2017. febr. 20. 08:59

Pedig elég ha vizet önt rá az ember, az fokozza a meleget. Rendes finn szaunában semmi "rongyrázás" vagy illatos olaj locsolás nincs.

Nyírfa ággal lehet magad csapkodni esetleg. :D

2017. febr. 20. 08:57
Nem találom a nevét ennek a szaunázásnak, nem emlékszem, de Ortisei-ben a Hotel Adlerben vetettem alá magam a kínzásnak:D
65. gribedli*** (válaszként erre: 62. - Michelle.r)
2017. febr. 20. 08:54
Az az igazi!!! Létezik is ilyen szauna, hogy bejön egy faszi és rázza a rongyot (igazából egy törülközőt lenget és arra való, hogy fokozza a benti meleget). Majdnem megfulladtam akkor, így elintéztem annyival, hogy na, nekem elég a rongyrázásból, jó lesz a sima szaunázás is:DDDD
64. gribedli*** (válaszként erre: 57. - Channa*)
2017. febr. 20. 08:52

De lejjebb írtad, hogy a férjed is akar menni. Remélem,lecsaptad, hogy nemár, ne rázd a rongyot:D


Vagy ha mégis engedsz neki, akkor te is rongyrázó leszel?

63. NomNom (válaszként erre: 62. - Michelle.r)
2017. febr. 20. 08:50

Van aki érzékenyebb az ilyesmire és ez nem a wellness/uszoda hibája. Én is könnyen elkapok ezt-azt ha beülök a melegvizesbe az otthoni kis uszodában. :/

Pedig oda sokan nem járnak, nagyon vidék.

62. michelle.r (válaszként erre: 58. - Timycat)
2017. febr. 20. 08:46
Nekem még életemben nem volt hüvelygombám. Én szeretem a rongyot rázni a wellnessben is, a Balatonon is, a tengeren is. Következő életemben tuti, hogy egy tengerpartra születek ;)
61. Arón1 (válaszként erre: 58. - Timycat)
2017. febr. 20. 08:11
Akkor szerintem Te is "rongyrázó" vagy! Méghogy vitorlázás... A sok öregasszony is, akik mennek a gyógyvízbe ha kell ha nem. Méghogy fáj a dereka, nem bír az úrhatnám természetével
60. bnedora (válaszként erre: 59. - Goddess80)
2017. febr. 20. 07:14
Mi, szeptemberben voltunk a Balneumban, amikor nyári meleg volt még. Nagyon jól éreztük magunkat.
2017. febr. 20. 06:47
Mi eddig csak egyszer voltunk.Áltlagos anyagi hátterűek vagyunk két kis gyerekkel.Gyerekek nélkül mentünk két éjszakát pihenni Tiszafüredre a Tiszántúlon Balneum Hotelbe.Fantasztikus volt alig várjuk mikor mehetünk megint.
58. timycat (válaszként erre: 57. - Channa*)
2017. febr. 19. 19:40

Én is jól elvagyok hüvelygomba nélkül. Lehet higiénikusan is wellnessezni.


Ami a vitorlázást illeti, voltam párszor, Balatonon, tengeren, de én pl azt unom. És nem nevezem rongyrázásnak, nem is szólom le, aki szereti hát csinálja.


Minősíti az embert ha olyan dolgot szól le, amit nem is ismer.

57. Channa* (válaszként erre: 55. - Michelle.r)
2017. febr. 19. 17:41

Pont ezt írtam, hogy nem szoktam kétértelműen írni.

És szerintem még mindig rongyrázás, ez van. Ez az én véleményem. Nem rosszul fogalmaztam.

Sokan azt hiszik, hogy menők, mert wellnessezni járnak.

Sokaknak az is menő, ha valaki vitorlázik. Én épp ezért nem kötöm sok ember orrára, hogy ezt tesszük. Ez is a rongyrázás egyik formája (szerintem):D, ahogy a quadozás, a dzsip túra és társai is. Én inkább ezeket teszem, valahogy nem hiányzik, hogy bent gőzölögjek 10 ismeretlennel egy szaunában, vagy ücsörögjek velük egy jakuzziban. Tök jól elvagyok hüvelygomba nélkül.


Tudom, most az jön, hogy és a strand? Igen. Szoktunk járni, és az úszómedencét látogatjuk, és igen van, hogy utána irány a nőgyógyász. Ezért szeretem jobban a saját medencét a nénikémnél és az unokatesóimnál:D Bár tudom, hogy ez sokak szerint kihasználás, de ez csak azok szerint van így, ahol a családdal valami nem OK.



Na, szerintem lépjetek túl a hozzászólásomon és wellnessezzetek nyugodtan. A véleményemmel nem kell foglalkozni. Csináljon mindenki azt, amit akar, és rázza mindenki úgy a rongyot, ahogy az neki jól esik.:D

56. gabbbicica (válaszként erre: 26. - Channa*)
2017. febr. 19. 16:02

Lehet furdeni az élménymedencékben, úszni, aludni, olvasni, szaunazni.


Mi evente tobbszor megyunk, szinten szep kartyaval.


A 3 nap altalaban igy nez ki:


Elso nap otthon reggelizunk, elindulunk, utkozben ha utba esik vmi latnivalo azt megnezzuk, setalunk es ebedelunk vhol es 2kor elfoglaljuk a szobankat. Wellnesezunk, furdunk, vacsora elott atoltozunk, vacsorazunk, borozunk es ha van vmi billiard vagy egyeb a hotelben akkor este jatszunk, beszelgetunk.


Masnap reggeli utan kirandulunk a kornyeken, ebed, furdozes, vacsi, harmadik nap irany haza.


Nekunk ez a pihenes, de van olyan rokonom, akik nyaron 3an bekoltoznek 1 hetre anyamekhoz a panelba... Anyam foz rajuk... es kb a hata kozepebe kivanja oket.....csak tul udvarias es nem mondja h ne jojjetek

55. michelle.r (válaszként erre: 40. - Channa*)
2017. febr. 19. 15:52

Semmi kétértelműség nem volt benne, nagyon is egyértelmű. Szerinted a wellness felesleges rongyrázás. Na, akkor mit csinál az, aki wellnessezik? Feleslegesen rázza a rongyot ;)


Egyébként meg egyszer próbáld ki, és lehet, hogy rögtön megváltozik a véleményed.

54. timycat (válaszként erre: 50. - 04424e865e)
2017. febr. 19. 15:18

Nekem kell a pihenéshez hogy nem vagyok itthon. Elmegyünk család, barátok és munka elől. Laptop tablet itthon marad, telefon a szobaszéfben lehalkítva. Körbejárjuk a vidéket. Annyi hogy ahol alszunk ott főznek takarítanak ránk pár napig. Vacsorához nyugodtan megihatsz 2 pohár bort nem kell hazavezetni. Otthon meg teljesen más a feeling.

A pacsálásnál nálam annyi a szempont hogy szabadtéri úszómedence legyen. Abban télen kevés elvetemült van én meg nyugodtan róhatom a köreimet/hosszaimat. Sajnos nagyon kevés olyan szálloda van ami jó wellnessel rendelkezik, pl ténylegesen odafigyelnek hogy ne a klóros fürdoruhában és fürdőpapucsban "ordibáljanak" a szaunában vagy a gőzben, valamint a hotelek többsége alkalmatlan is arra hogy télen egész nap a fürdőben legyél, egyszerűen spórolnak a fűtéssel és hideg van.

2017. febr. 19. 13:19
Úgy látom, sok ember azt gondolja, hogy ha valaki wellnessezik, akkor annak egész nap a vízben kell lennie. Igaz, vannak olyanok is, de mint korábban leírtam, mi is, és mások is sokat kirándulnak, alig vannak a szállodában. Sőt, masszíroztatni sem kötelező:-)
52. viva70
2017. febr. 19. 13:15
Igen.
2017. febr. 19. 12:44

Hogy lehet nem szeretni a vizet:D


Én még sose voltam wellnessezni. Nekem az a wellness, ha nem kell megfelelni senkinek és egész nyáron a strandon pancsolhatok:)

2017. febr. 19. 12:31
Nem az én világom a wellness. Ha már elmegyek egy városba, amit nem ismerek, aktív pihenést választom. Megyek, megyek és megyek. Pihenni itthon is tudnék a saját ágyamban, és egyébként sem vagyok oda a vízért.
49. andi6020 (válaszként erre: 40. - Channa*)
2017. febr. 19. 11:56
Egyszer mondanád azt, hogy bocs, hülyén fogalmaztam...
48. globus (válaszként erre: 45. - Ab61752c45)
2017. febr. 19. 08:07
Remélem, én is megyek egyszer nyugdíjba... :) Nincs pénz akadálya welnessezésnek, inkább igény hiányzik. Annyifelé rohangálunk, ha adódik egy-egy üres nap, örülök, ha becsukhatom a lakásajtót.
2017. febr. 19. 07:43
igen,rendszeresen
2017. febr. 18. 17:58
mi voltunk többször hosszú hétvégén erre arra csavizni kirándulni, ilyenkor volt hogy wellnesezni is lementünk a szállóban nekünk bejött, a masszázs az kifejezetten jó és az uszodarészleg.
45. ab61752c45 (válaszként erre: 43. - Globus)
2017. febr. 18. 17:52
2000-ban nyertem egy príma utalványt,akkor voltunk.ja,meg mikor nyugdíjba mentem,akkor kaptam.
2017. febr. 18. 17:43
szeptembertől májusig 2-3 havonta, nyáron nem. És csak hétköznap, akkor kevesebben vannak.
43. globus
2017. febr. 18. 17:34
Még nem voltam.
2017. febr. 18. 17:28
Én mondjuk pont emiatt örülök a cafateriának ebben a formában.Így tuti nem költöm el azt a pénzt marhaságra.:)
41. gribedli*** (válaszként erre: 24. - Menekülés)
2017. febr. 18. 17:27

Én jónak tartom a wellnesshétvégét, ha időhiány miatt nem tudnak az emberek hosszan nyaralni mert csak 2 nap de olyan, mintha egy hetet lettél volna el.


Hétközbeni kikapcsolódàsra viszont jobb egy hammam/spa mert 2 órás programok is vannak.


Én is inkább az aktív kikapcsolódást szeretem, de otthon van gőzfürdőnk is, kromoterápiás fénnyel így totál le tudom utánozni azt a hangulatot, amit egy spa ad. Szóval bőrradír meg gőz meg citromos víz, de még így is jól esik, ha egy profi kéz által jön mindez egy spa-ban

(egy ayurvédikus masszázs, vagy stone masszázs, el tudok olvadni). Ezért ha adódik alkalom, akkor megyek.

40. Channa* (válaszként erre: 39. - Michelle.r)
2017. febr. 18. 17:11

Szokták mondani:DDDDD

És még egy csomó mindent kapok, ami nem igaz.

És attól, hogy valaki mondja nem lesz igaz, ugye?

Épp ezért nem értem sokszor a felháborodást.

Én nem azt mondtam, hogy kismama22 rázza a rongyot, hanem azt, hogy szerintem rongyrázás, hmm?

Az a baj, hogy sokszor sokan el sem jutnak ahhoz, hogy megértsék amit olvasnak, csak bevillan nekik, hogy jaj már, ez megint oszt minket, közben csak leírtam, hogy nekem ez milyennek tűnik.


Sajnos sokszor igazam is van, mert legtöbben tényleg csak rongyrázásból csinálják. Enni nem tudnak, de wellnessezni igen, mert az fontos, különben nem trendi....


Hányszor kiderült már, hogy csak véletlenül beletrafáltam valakinek a magánéleti problémájába, aki jól leosztott, hogy ne magamból induljak ki, majd nyitotta a fórumot, hogy mit tegyen.....


Lényegtelen. Azt hittem érthetően leírom amit akarok, de úgy tűnik, hogy nem sikerül. Pedig törekszem arra, hogy úgy írjak, hogy mindenki megértse, nem kétértelműen, nem ködösítve, agyon magyarázva, stb......

39. michelle.r (válaszként erre: 21. - Channa*)
2017. febr. 18. 16:27

Jó, de te magad vagy a Grincs :DDD Nem ugyanaz vendégségbe menni, mint valahová, ahol tényleg azt csinálsz, amit akarsz, ha van kedved beszélgetsz, ha nincs, bambulsz, olvasol, szaunázol, masszázsra mész, úszol, vagy csak heverészel egy ágyon, a medence mellett. Egész nap egy szalmaszálat nem kell arrébb tenned, és mire vége a hétvégének, el is felejtetted, hogy hetekig kőkeményen dolgoztál.


Nem szereted, értem. De miért fogalmazol ilyen bántóan? Neked jól esne, ha más azt írná, hogy lúzerség ahogy te szereted a pihenésedet tölteni?

38. Menekülés (válaszként erre: 33. - Channa*)
2017. febr. 17. 20:37

Én a páromat az évfordulónkra leptem meg .Előtte én sem voltam soha.

Nagyon nem bántam meg :)

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook