Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkatársakhoz szoktatok beteglátogatóba menni? fórum

Munkatársakhoz szoktatok beteglátogatóba menni? (tudásbázis kérdés)

23. c014e4db82 (válaszként erre: 22. - Channa*)
2017. jan. 23. 17:37
Az előbb jöttem haza tőle :)
22. Channa* (válaszként erre: 21. - C014e4db82)
2017. jan. 22. 11:58

És?

Miért kérdezted ezt?

21. c014e4db82 (válaszként erre: 4. - 12d083b51b)
2017. jan. 22. 10:54
Nem szoros kapcsolat. telefonon 3 szor felhívtam, érdeklődtem hogy van, stb
2017. jan. 22. 10:04

Volt egy kolléganőm még az első munkahelyemen, s mikor kezdő voltam, ő volt a kijelölt mentorom. Sajnos pár évvel később fél év alatt elvitte egy kétszeres áttétes rák. Meg akartam volna látogatni a kórházban, hiszen sok mindent köszönhettem Neki, de a családjával megüzente a munkatársak felé, hogy nem szeretné, ha bárki is meglátogatná, mert azt akarják, hogy olyannak emlékezzünk rá, amilyen volt egészségesnek. (májrák, áttéttel a vesékbe és a tüdőbe)

A temetésén ott voltam, és azóta is november elsején gyújtok egy mécsest a sírján. Én így látogatom őt. :(


Egyébként nem voltam senkinél beteglátogatóban. Akik nem olyan közvetlen munkatársak, azokhoz minek? Aki közvetlen, attól meg megkérdezem, hogy meglátogathatom-e... szeretné-e. Általában nem. Szóval telefon, facebook, viber... érdeklődés, hogy hogy van? Szerintem ez is szép gesztus.

Én saját magamból kiindulva nagyon rossz beteg vagyok, nem szeretem, ha nyüzsögnek olyankor körülöttem. Pár éve sürgősségi műtétre volt szükségem. (Azért volt sürgősségi, hogy ne kerüljek életveszélybe)

Itthon a megyei kórház nem tudott bezsúfolni a listára, ezért át lettem adva az egyik szomszéd megye kórházának. A családom bevitt, megvárták míg felébredtem a műtétből, aztán hazaküldtem őket... és csak akkor jöttek újra, amikor megkaptam a zárójelentést. Így tudtam pihenni, és a gyógyulásra koncentrálni. Én nem szeretem, ha körbeugrálnak amikor beteg vagyok. Amúgy is alacsony az ingerküszöböm akkor, és ahelyett, hogy feltöltene az emberi jelenlét, inkább lefáraszt. Mindannyian mások vagyunk, ezért is érdemes először kérdezni, és ha zöld utat kapsz, akkor beteglátogatóba indulni. :)

2017. jan. 22. 10:01
Egy munkatársam van, de vele meg együtt élek.
18. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - C014e4db82)
2017. jan. 22. 10:00

Soknak tartod az otthonlétét? Vagy azóta nincs róla hír?


Ha van családja, ismerőse aki ott van gond esetén, én biztos nem mennék el, hiszen azért van otthon nyilván, mert lábadozik. Ha nincs senkije, akkor egy egy-egy ember megnézheti vihet neki főtt ételt, de egyébként minek zavarni?

Gondolom én, ha beteg nincs annyi ideje, ereje a lakásra és önmagára, hogy nyugodtan fogadjon kollégákat. Ha nagyon jó a kapcsolat a kollégák között, már-már baráti, akkor meg felesleges a kérdés, mert ismeritek egymást mennyire hiányzik neki betegsége alatt a látogatás.

2017. jan. 22. 09:59
3 hét otthon elég unalmas lehet.
16. globus (válaszként erre: 15. - 9c485f67e8)
2017. jan. 22. 09:38
Kevesen értik meg, hogy amikor éppen rosszul vagy, lóg a beled, nem kívánsz jópofáskodni, netán bugyuta kérdésekre válaszolni. Kétszer voltam kórházban. Férjemen kívül senki nem jött, mert el sem mondtuk. Így volt tökéletes, nyugodt pihenés. Ha már a show kell, nagy baj nincs.
2017. jan. 22. 09:28
Nem idealis helyzet, hogy az embert ágyban, hálóingben, netalán kócosan, mosdatlanul látogatják, ráadásul még vendégül is lássa ôket.
2017. jan. 22. 09:20
nem
2017. jan. 22. 09:19
nem
12. globus
2017. jan. 22. 09:17

Főnököt meglátogattuk.

Egymást nem, mert sosem volt rá szükség.

2017. jan. 22. 09:06
Hozzám jöttek, szinte mindenki. De én egy nagyon jó, összeszokott baráti közössegben dolgozom.
10. Linzerkarika (válaszként erre: 1. - C014e4db82)
2017. jan. 22. 08:51

Ha előtte telefonon egyeztettek a beteggel, hogy neki mikor lenne megfelelő, akkor szoktak menni. Ahol van szakszervezet, ott egypár tag szokott menni. Ha közelebbi munkatárs azok is szoktak menni. Nyilván ez a betegségtől is függ, hiszen fertőző, lázas beteget nem szoktak látogatni.

Én egyszer a vesémmel voltam huzamosabb ideig beteg és jól esett, hogy eljöttek. Kaptam cserepes, nyíló jácintot is, jót beszélgettünk. Az ilyen látogatás egyfajtajta figyelmesség, természetesen a megfelelő időben.

2017. jan. 22. 08:27
A szülés nem betegség, a babanéző más, de csak akkor, legalábbis nálam, ha már baráti a viszony, és mindenképpen előzetes egyeztetés alapján.
8. l.luiselotte (válaszként erre: 7. - E36c6ad80e)
2017. jan. 22. 08:22

akkoriban volt egy főállásom és egy másodállásom.

Érzésem szerint szerettek - még 25 év elteltével is visszajárnak, de a fiam születésekor a két munkahelyről cca 40 nő látogatott meg, ja és néhány ffi is...Persze az ember huszonévesen másként látja, jó bulinak tűnt és csodálkoztam, hogy anyukám rendesen kiakadt ..., Volt sok pia és aprósütemény .

2017. jan. 22. 08:17
Soha. Nem illik. Még barátokhoz sem. Telefonon sem zavarjuk egymást. Egymás otthonába pofátlanság betolakodni. Amikor beteg vagyok, egyébként is kinyomom a csengőt, a telefont meg egyszer bekapcsolom, de azt sem szeretem, ha azon zaklatnak.
2017. jan. 22. 08:17
Én nem. Tolakodás lenne szerintem. Ha igényelné, akkor van, akihez elmennék.
2017. jan. 22. 08:03

Ez attól függ...

Manapság, mivel már mindenkinek van szinte telefonja, sokszor elegendő, ha felhívjuk és érdeklődünk. De az érdeklődés nem azért történik, mert sokalljuk a betegállományt, hanem azért, mert tényleg érdekel a hogyléte.


Ha esetleg olyan az illető, hogy igényli a látogatást, akkor simán meglátogatom, de ellenkező esetben a telefon is elegendő.

4. 12d083b51b (válaszként erre: 1. - C014e4db82)
2017. jan. 22. 08:03
Lakásban csak akkor, ha nem csak kizárólag munkatársi a kapcsolat, hanem annál valamivel több, szorosabb.
2017. jan. 22. 08:02
csak amikor szültem, otthon látogattak meg
2017. jan. 22. 07:54
Hozzám a kórházba jöttek, az otthonomba tolakodásnak érezték volna (joggal)
2017. jan. 22. 07:50
kb 3 hete van otthon, 1 napos sebészeti műtétje volt

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook