Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szódabikarbóna, a háztartási csodaszer fórum

Szódabikarbóna, a háztartási csodaszer (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2
36. Lilibeth59 (válaszként erre: 19. - Globus)
2018. febr. 27. 18:27
Bocs, rég jártam erre. Zöldboltban, de már vettem sima háztartási boltban is 2 kg-os kiszerelésű sz.b.bónát,ez is Zöldboltos, úgy tűnik, már terjeszkednek. Mikor veszek, min. 3x2 kg-ot veszek. Szinte minden nap használom, úgyhogy nem aprózom el, betárazok belőle.
35. peonia53 (válaszként erre: 18. - Lilibeth59)
2017. okt. 18. 22:53

Szia!


A kezemen lévő öregségi barnafotokra is jó esetleg a szódabikarbona?

34. Lilibeth59 (válaszként erre: 18. - Lilibeth59)
2017. okt. 17. 20:21
Én így készítem a "tojás sampon"-t: Hajhossztól függően 1-2 egész tojást villával felverek jó habosra, majd citrom kifacsart levét (nem bolti citromlét) csepegtetek bele, egy tojáshoz kb. fél evőkanálnyit, majd óvatosan, mert felhabzik, beleszórok egy teáskanálnyi sz.b.bónát. A koffeint (egy késhegynyit kb.) forró vízben elkeverem, hagyom hűlni, majd hozzákeverem a tojásos egyveleghez. Megy bele a Panthenol és az illóolajok. Mostanában felturbóztam még egy kicsit, a citromlével elkeverek egy-egy teáskanálnyi Henna és Amla port, így keverem össze a tojással. A henna úgymond "trágya a hajhagymákra", mint a földnek a szerves trágya, természetesen így nem színez vörösre, hanem "csak" ápol, az Amla pedig megőrzi a sötétbarna hajam színét.Mindig száraz hajra vidd fel a tojássampont, és ami a lényeg, hogy éppen csak langyosa vízzel öblítsed le, az öblítővízbe tehetsz almaecetet is, én szoktam, utána nem mosom le, nem kell félni, hamar elillan az ecet szaga, de, ha nem így lenne, engem nem zavar, én szeretem az almaecet illatát. Az illóolajok illata viszont megmarad egy ideig. Mosás után én papírtörlővel szoktam betekerni a hajam, kb. 10 percig van rajta, majd hagyom magától megszáradni, nem hajszátítózok. Jut eszembe, még pár csepp (tényleg csak 2-3 csepp!) Argán-, vagy valamilyen más olajat (hidegen sajtolt, jó minőségű), ami éppen van otthon, teszek még hozzá.
33. Lilibeth59 (válaszként erre: 19. - Globus)
2017. okt. 17. 19:27
Sokáig a Zöldbolt-ban vettem Veszprémben, vagy megrendeltem tőlük, mert ki is szállítanak, ha rendelsz valamit. Egy ideje Várpalotán veszem egy bio-boltban, az nagyon közel van hozzánk,ott is a zöldboltos sz.b.bóna kapható, az ára is annyi, mint a Zöldbolt-ban. 2 kg most nincs 700,-Ft.
32. michelle.r (válaszként erre: 29. - Syria)
2017. okt. 4. 18:44

Semmi különös, a tenyeredbe szóród, vízzel kevered, és egy ideig masszírozod vele az arcod, aztán lemosod. Utána én rózsavízzel szoktam áttörölni.


A kávézaccot pedig egyszerűen összekeverem - szintén a tenyeremben - a tusfürdővel és úgy sikálom a bádimat ;) Aztán még vizesen dió-, szőlőmag-, barackmag olajat kenek magamra, attól függően mi van otthon. Magamra tekerek egy törölközőt, és amíg megcsinálom a sminkemet, megszáradok.

31. Milka* (válaszként erre: 29. - Syria)
2017. okt. 3. 15:16
Én a szódabikarbóna + ecet kombót használom. Jobban tisztít, mint az ékszerboltban kapható méregdrága ezüsttisztító folyadék.
30. Piroska52 (válaszként erre: 29. - Syria)
2017. szept. 27. 12:39
ezt már én is csináltam ,olyan lett mint újkorában, nálunk a pinvinpatikában szokott kenni 1-kilós kb 4-500ftba kerül
29. syria (válaszként erre: 16. - Michelle.r)
2017. szept. 27. 12:00

Köszönöm. :)

A fenébe! Kimaradt a cikkből (biztosan a fejvesztett ollózás közben :D) az ezüst tisztítása:

2-3 evőkanál szódabikarbóna; 1 teáskanál só; alufólia

Egy megfelelő nagyságú üvegtálat kibélelünk alufóliával, beletesszük a tárgyat, rászórjuk a szódabikarbónát és a sót. Leöntjük annyi forró vízzel, amennyi ellepi a tisztítandó eszközt. Amikor az ezüst világos és fényes, kivesszük az oldatból, leöblítjük, puha ronggyal áttöröljük.


Mi a receptje a bőrradírnak? Utálok venni, pedig muszáj használni.

2017. szept. 27. 09:46
Kínai boltokban is lehet kapni.
27. globus (válaszként erre: 26. - Globus)
2017. szept. 26. 21:41
Forgalmazóként mégis van, találtam egyet.
26. globus (válaszként erre: 25. - Michelle.r)
2017. szept. 26. 21:39

Ezek közül egyik sem.

Ééééértem már a dörgést... eddig nem jöttem rá, hogyan borogatják össze a bolti kis tasakokat, hogy vastag pép legyen. 1 kg gipsszel az ember könnyen viccel :)

25. michelle.r (válaszként erre: 24. - Globus)
2017. szept. 26. 21:33

Nézd meg, itt találsz-e hozzátok közel:


[link]


A patikában érdekes módon az aszkorbinsav is mindig akkor fogy el éppen, amikor venni akarok ;) Kapják be, minden beszerezhető bio üzletekben is.

24. globus (válaszként erre: 23. - Michelle.r)
2017. szept. 26. 21:30

Vidéken, hehe... :) gyógyszertárban kaptam 10 dekát.

Mosószóda más. Az van több vegyiárus üzletben.

23. michelle.r (válaszként erre: 19. - Globus)
2017. szept. 26. 21:28
Utoljára a G-Robyban láttam, fél kilós kiszerelésben. De a legtöbb bioboltban is kapható.
22. michelle.r (válaszként erre: 18. - Lilibeth59)
2017. szept. 26. 21:27

Húúú, ez a porszívózós módszer kipróbálom hétvégén, köszi!


Leírnád pontosan ezt a tojássampont? Állig érő, hennával és indigóval festett sötétbarna hajam van, viszonylag sok, és eléggé öntörvényű ;) Minden hajmosásra külön készíted, vagy egy flakonban, és eláll egy ideig?


A koffeint hogy teszed bele? Rozmaring, levendula olajam van itthon, gondolom, kb. ezt használod te is samponba.


Izgatottan várom, köszi! ;)

21. e6e53c9032 (válaszként erre: 5. - Anyagi)
2017. szept. 26. 21:16
Nem tudom mi a kémiai reakció, de az edénybe égett,tepsibe sült maradványokat remekül fellazítja, oldja ez a pezsgés.Nem véletlen van az egyik tisztítószer márkából is Actifizz, aminek az a lényege hogy pezseg.Na, ezt ki lehet hozni pár forintos ecetből meg szódabikarbónából is.És nem vegyszert használsz a háztartásban.
2017. szept. 26. 19:42
25 pont. Gratulálok.
19. globus (válaszként erre: 18. - Lilibeth59)
2017. szept. 26. 17:34
Hol veszel pár kg szódabikarbónát?
18. Lilibeth59 (válaszként erre: 16. - Michelle.r)
2017. szept. 26. 17:30
Én is használom a sz.b.bónát szinte mindenre, amit itt leírtatok. Fürdővízbe, fehér ruhák mosására, lefolyó tisztítására, bőrradírnak is kiváló, és még fehéríti is a bőrt, pl. a májfoltokra kiváló, persze nem azonnal, pár héét után már látszik az eredmény. Pasztát kell készíteni sz.b.bóna+vízből, pattanásra nagyon jó. Szóval imádom, mindig van itthon pár kg. Hajmosásra viszont nekem nem vált be az a recept, ami kering a neten: Szódabikarbónás vízzel hajat mosni, majd almaecetes vízzel öblíteni. Kb. 2 hét után nagyon el kezdett hullani a hajam. A házi készítésű tojássamponomba viszont teszek egy mokkáskanálnyit, úgy már szeretem, citromlevet, panthenolt, koffeint, 100 %-os pár csepp illóolajat teszek még bele. Habos lesz, könnyű felvinni a hajra, lehet almaecetes, vagy szőkéknek citromleves öblítés utána, de nem kötelező. Szóval jó a szódabikarbóna tényleg, csak ajánlani tudom mindenkinek. Amire még nagyon bevált nekem: matracot beszórom szódabikarbónával, hagyom rajta, amíg csak tudom, majd alaposan kiporszívózom. Olyan isteni illata van..., szőnyegre is használható.
17. Zsuzsanna2030 (válaszként erre: 1. - Syria)
2017. szept. 26. 10:52

Köszönöm szépen, hogy csokorba gyűjtötted mi mindenre jó a szódabikarbóna. 👍Sokat ismertem és alkalmazom én is. Egyik jobb mint a másik😊

A lefolyó tisztításánál a sütőpor és 20%-os ecet vált be a legjobban.

2017. szept. 26. 09:30
Én az ezüstöt is azzal tisztítom. Sőt bőrradír helyett is hetente egyszer, és olyan olyan babaarcom lesz, hogy a csodájára járnak ;)
15. syria (válaszként erre: 11. - Katinkaboszi)
2017. szept. 26. 09:11

Ez igaz a gyomorégés elleni használatra is. Ha normálisan étkezünk, egészségesek vagyunk, de becsúszik egy olyan menü, ami gyomorégést okoz, akkor egy pohár szódabikarbónás víz csodákat tud tenni. De nyilván ezt sem szabad hosszú távon rendszeresen használni.

Tudjuk: jóból is megárt a sok. :)

14. syria (válaszként erre: 2. - Fincsi5)
2017. szept. 26. 07:05
Biztos, hogy semmiben nem használ szódabikarbóna annak, aki ki se próbálja. :)
13. brandy85 (válaszként erre: 5. - Anyagi)
2017. szept. 26. 05:07
Azért, mert asztmások és pici gyerekek mellett is lehet használni és tényleg jók. Egyébként nem semlegesítik egymást teljesen, mert más az összetétel. Egyszer próbáld ki. Szappan foltra is jó.
2017. szept. 26. 05:03
Szia. Én havonta beszorom a szőnyegeket is, beledörzsölöm partvissal negyed óra múlva felporszívózok és friss lesz a szőnyeg.
11. Katinkaboszi (válaszként erre: 6. - Anyagi)
2017. szept. 25. 21:35
Nekem a fogorvos mondta, mikor rákérdeztem, hogy a nagymamám egy héten egyszer mindig szódabikarbónával mosatott velem fogat, hogy az leszedi a fogkövet és nem engedi az ínyt begyulladni. Annyit mondott, tökéletes, de ahogy mondod, nem mindennapos használatra.
10. Katinkaboszi (válaszként erre: 5. - Anyagi)
2017. szept. 25. 21:33
Azért, mert valaki megtalálhatta az öreganyja :D recepteskönyvét és hirtelen a homlokára csapott, hogy ez milyen jó ötlet, hiszen abban az időben még nem voltak ilyen erős vegyszerek a takarításhoz, ami széteszi a kezem, ha elfelejtek kesztyűt húzni, netán az orrom is nehezen viseli a szagokat, amiket kiadnak magukból.
9. Katinkaboszi (válaszként erre: 2. - Fincsi5)
2017. szept. 25. 21:31

Nem tudom Fincsikém miért, mivel én sem hittem benne, aztán a költözést követő pár hónap után (most kertvárosban lakunk) kénytelenek voltunk a lefolyókat tisztítani, amikor eszembe jutott ez a szódabikarbóna-ecet kombó és kipróbáltuk.

Nagyon hamr végeztt a munkával és sokszor csináltam már azóta is.

Függönymosáshoz ragyogó, bár én még ott tartok, hogy a mosózer mellé használom, előmosás funkctiónál.

Sütni is fele-fele arányban szoktam, mivel a férjem mindig érzi a sütőpor ízét.Így viszont nem.

Barátnőm testvére egy ideje a fehéreket csak és kizárólag szódabikarbónával mossa, és csodás fehér.

8. globus (válaszként erre: 5. - Anyagi)
2017. szept. 25. 19:07
Ezt nem tudom, de a mosogató + ecet kombináció tökéletes. Igaz, utóbbi nem habzik fel összekeveréskor.
7. 7468465e0f (válaszként erre: 5. - Anyagi)
2017. szept. 25. 19:05
Nálam feloldja a lefolyóban a lerakódott szappanréteget. Hogy milyen kémiával, azt nem tudom, de hatékony módszernek tartom.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook