Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szociális munkások és érdeklődök, avagy a segítségnyújtás foglalkozása! fórum

Szociális munkások és érdeklődök, avagy a segítségnyújtás foglalkozása! (beszélgetős fórum)


2011. jan. 7. 07:36

Kár, hogy ehhez az oldalhoz kevesen csatlakoztak eddig, de megmondom őszintén, akiket ez a pálya érdekel annak azt javasolnám kérjen az illetékes Családsegitő Szolgálattól információt, mert a tanulásban feltétlenül fel lehet használni. Aki ezt választja a gyakorlat fogja végül is eldönteni, hogyan alkalmazza a tanultakat. Feltétlenül fontos az, hogy az ügyfeleket egyenrangú félként kell kezelni és türelmesnek, kitartónak lenni embertársainkkal szemben. Ez rengeteg időt és energiát vesz igénybe, de aki ezt választja annak sok szerencsét kívánok.

Szívélyes üdvözlettel: Ágnes

2011. jan. 6. 23:28
Látom, régen nem járt itt senki de azért írok, hátha. Én a PTE-re járok a bölcsészkarra. A szocmunka szak jó, bár kicsit több hangsúlyt is lehetne a gyakorlatra fektetni, mert sok az elmélet. Ez persze nem hátrány, mert arra is szükség van :) Sajnos sokam nagyon hamar kiégnek, ha nem tudják megfelelően karban tartani a szakmai személyiséget, de ezzel szemben sok tanárok húszon x éve a szakmában dolgozik :)
2010. aug. 4. 18:51

Sziasztok! :)

18 éves vagyok, most fogom kezdeni az utolsó évemet a gimnáziumban, februárig el kell döntenem hogy merre tanuljak tovább. Mindig is érdekelt a szociális munka. Tudnátok mondani róla pozitívat, negatívat?

Ti melyik iskolába jártok/jártatok?

Előre is köszönöm!

2010. ápr. 19. 09:41
Remélem fedi a valóságot, amit leirtál csak a saját érdekedben is, neharagudj, hogy megkérdezem hogyan vállalhattál családot, ha még magadat sem tudod eltartani? Létezik még anyaotthon, de oda sem könnyű bejutni ott állitólag egy évig lehet lenni. Nincs jogom itélkezni az alapsegitség meg van. Ma már egy fiatalnak meg kell ezerszer gondolni, mert az ilyen nem játék és csak felgyülemlett problémákat okoz. Menjél állandóan a illetékes hivatalokhoz minél hamarabb, akkor valami megoldást kell sürgősen keresni. Én hidd el csak a javadat akarom semmi mást. Lehet kimennek hozzád környezettanulmányozásra és,ha látják saját szemükkel hogyan élsz, akkor talán segithetnek neked ez ügyben. Üdvözlettel: Ágnes
2010. ápr. 19. 09:11

Kedves Tünde irtam neked külön légyszives olvasd el és gyorsan tegyél ellene valamit, hiszen kapsz, mint egyedülálló családipótlékot, de az nem fedezi a kiadásaidat. Problémáddal fordulj az Önkormányzathoz, Családsegitőhöz mondd el nekik személyesen a létfentartásod és a megélhetésed is veszélyben forog,mert különben a Gyámhatóság elveheti a gyermekedet gondolom ezt nem szeretnéd.

Szivélyed üdv.Ágnes

2010. ápr. 18. 13:16
Bocsánat hogy ide irok de kérem ha valaki tud segitsen már nekem sürgős lenne élelmisszerre lenne szükségem egyedűl nevelem pici lányom albérletben 28500ft ból számlatartozásaim jelentősek élelmünk pedig nincs
2009. júl. 23. 14:46

Sajnos botrány a te szemszögödből, de mindegy ezt a

rossz, hibás vezetés számlájára irható, hogy hazánk egyáltalán idejutott. Mélységesen meg vagyok döbbenve ezen elég szomorú, hogy igy alakult.

Üdv.Anyuci91

8. spinneli (válaszként erre: 7. - Anyuci91)
2009. júl. 22. 19:34

Amiket felsoroltál inkább hátrány, mint előny.

:)

2009. júl. 22. 10:30

Járok a fővárosban a Családsegitőhöz és az uj neve

Szociális Szolgálat és velük tartom a kapcsolatot

és látom a munkájuk révén én elmesélem nekik, te

egy magad milyen nagyszerű nő vagy komolyan és csak

dicséretet elismerést érdemelsz. Oda is bizony sokan járnak és egyik, másik ügyféllel nehezebb zöldágra vergődni, Te kicsit előnyösebb helyzetben

vagy, mert egyedül állod a sarat és számomra ez

példaértékű és ismernek tégedet gyermekkorod óta.

Szivélyes üdvözlettel: Anyuci91

2009. júl. 22. 10:25

Kedves ifjuhölgy mint 5.hozzászóló, remélem, ha lesz időd válaszolj, ha időd engedi, de egy remek

teremtés, vagy, ahol születtél azon a településen

megpróbálsz minden erőddel azon lenni, hogy másokon segits és megold a helyiek problémáját, hiszen egy

nagy szó egyszemélyes csalásegitőt vezetsz és kivánom neked tiszta szivemből találj minél több támogatóra, aki ebben a témában melletted áll legyenek melletted minél többen. A szived tele van jósággal együttérzéssel fogadd mégegyszer nagyrabecsülésemet és tiszteletemet.

Kivánok jóegészséget szivélyes üdv.Anyuci91.

2009. júl. 7. 14:45
én is én is! Szeretem de sajnos nem vagyok jó abban, hogy hazaérve letegyem a munkahelyi dolgokat a küszöbre. Túltengő empátiám a kiégés határára sodort öt éve...így a nagyfiam érkezése dupla felüdülést jelentett. Nem könnyű munka. Én a falumban dolgozom, szerencsére elfogadnak az emberek ebben a pozíciómban is annak ellenére hogy legtöbbjük szeme előtt nőttem fel. Egyszemélyes családsegítőt vezetek majd ha jövőre visszamegyek dolgozni, korábban csak gyermekjóléti volt...A gyerekekkel nagyon nehéz. Az ő sorsuk javítása sokszor minden erőn felüli munkát igényel. Minden nehézsége ellenére szép hivatás (mert ez valóban az) és gratulálok a választásodhoz :) ...a pénz nem minden ;)
2009. ápr. 24. 09:23

Ehhez a hivatáshoz szakmai szeretett kell, hogy örömmel tud másokon segiteni, felkarolni, ehhez kell még igazán nagy türelem, kitartás szükséges.

Ezt magas iskolai végzettséghez kötik és komoly erőfeszitést igényel a gyakorlatban. Nem akarok senkit riogati, de egy ujságcikket olvastam a Blikk Nőkben, mely igy szól. Gyermekeivel került utcára, majdnem sirvafakadtam annyira meghatódtam. A nő igen kemény küzdelmet vivott annak érdekében, hogy sorsa megváltozzon és kikerüljön ebből. Ez várhat mindenkire, aki fizetésképtelenné válik. Hallottam olyanról létezik szociális elhelyezés olyanoknak, akik képtelenek fenntartani lakásukat. Azokat elhelyezik az olyan intézménybe féléves várakozás után. Elnézést senkit nem akarok megbántani.

Köszönöm, hogy meghallgatatok.

Üdvözlettel. Anyuci91

3. évi75 (válaszként erre: 2. - Betty-Győr)
2009. jan. 16. 14:00

köszönöm szépen!

Azt nekem is mondták, hogy ez nem az a szakma, ahol meglehet gazdagodni.

Érzelmileg meg.....?

2009. jan. 16. 09:46

Én is szociális munkásként végeztem, és sajnálatta kellett tapasztalnom, hogy a szakmának nincs megbecsültsége. Sem anyagilag, sem erkölcsileg. Nem dolgozom szoc.munkásként, de a szaktársaim közül többen is, és sajna az elmúlt 5 év alatt (már, aki bírta addig), rendesen kiégtek tőle.

Szerintem csak úgy lehet csinálni, ha hivatásként csinálod és erős vagy lelkileg. Kevés pénz, sok munka. Sok sikert hozzá!!

2009. jan. 16. 09:41

Sziasztok!

Én most tanulok Nagykőrösön szocmunkásnak. tapasztalatokat, eszmecseréket várok ezzel a foglalkozással kapcsolatban. Ki hol, milyen területen foglalkozik, stb...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook