Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szívbillentyű rendellenesség. Van valakinek ilyen? fórum

Szívbillentyű rendellenesség. Van valakinek ilyen? (tudásbázis kérdés)


29. Józsibirka (válaszként erre: 28. - Zsejke)
2022. nov. 12. 06:12
Szia, mi történt azóta, volt műtéted?
28. Zsejke (válaszként erre: 3. - Anikko)
2014. máj. 26. 20:33
Sziasztok! Jo regen nem irt mar ide senki..Sajnos nekem is ez a gond, ma mondtak meg a kardiologian, hogy az egyik ( mitralis? ) billentyum nem zar es a ver visszacsorog..eleg sulyos a doki szerint..most masik dokihoz kuldott..lehet meg is kell muteni..van esetleg valakinek hasonlo tapasztalata? NAgyon koszi..
27. anikko (válaszként erre: 25. - Miss Prince)
2010. nov. 12. 13:16
főleg amikor már van egy gyerek, mert mi pont abban az időszakban vagyunk h már nem szopik, nincs ami védje az immunrendszerét. De a fogi jönnek, és emiatt gyorsan össze tud szedni valamit, akkor nyilván aggódok, h beteg. meg ha az orrszívásra csak gondolok is már ideges vagyok :(
26. anikko
2010. nov. 12. 13:14

szóval a lényeg az h nem vagyok ezzel egyedül, nincs itt a világ vége, lehet vele élni még jó sokáig. :)aztán vagy kiderül miért van vagy nem.

mindenesetre nyugtatót meg ilyesmit szedni nem fogok!max a macskagyökereset :)

2010. nov. 12. 13:13
igen-igen biztosan... és valóban ez a legrosszabb, amikor azt mondják ne stresszeljek, hát köszi, a mai világban szeritnem mindenki stresszel valamin, mégsincsenek ilyen bajai...
24. Mzsuka (válaszként erre: 23. - Miss Prince)
2010. nov. 12. 13:12
És ami a legrosszabb,hogy néha hülyének nézik az embert.Meg hogy biztos csak pánikol.. Na persze.Amikor nem kapok levegőt kékül a szemem alatt és a szám széle is.Azt is csak beképzelem.
2010. nov. 12. 13:05
hát igen, de ez elég szomorú, mert ha ők nem tudják, akkor ki?? ha nem foglalkozom vele akkor is van, ha foglalkozom vele annál jobban
22. Mzsuka (válaszként erre: 21. - Miss Prince)
2010. nov. 12. 13:04
Konkrét választ én sem kaptam egy orvostól sem... Szerintem ők sem tudják mi csinálja.
2010. nov. 12. 13:03
tudom, ismerős az érzés :-( én sportolok rendszeresen, de azt javasolta a doki, hogy pl futást hanyagoljam mert az gyorsan megindítja a szívet! Hát egyik labornál a pajzsmirigyemmel küldtek tovább, mire odaértem már jó volt, szóval a fene tudja, hogy mitől van :-( csak rossz nagyon
20. Mzsuka (válaszként erre: 16. - Miss Prince)
2010. nov. 12. 13:03

Én is féltem,de semmi baj nem volt.Még szülés közben sem. És van egy holnap egy hónapos,tündéri,egészséges kislányom.

Annyi hogy a vége felé többet kell pihenni.

19. anikko (válaszként erre: 14. - Miss Prince)
2010. nov. 12. 13:01

nekem amikor Milánt vártam elmúlt, és miután megszületett rá fél évre jött először. Most is babát várunk de nem múlt el. :(

nekem a pajzsmirigyen rendben van azt mondják.

18. anikko (válaszként erre: 16. - Miss Prince)
2010. nov. 12. 13:00
a terhesség alatt növekszik a pulzus szám, de nekem azt javasolták h sportoljak és az jót tenne, mert nekem akkor jelentkeztek amikor abbahagytam a sportot.
17. anikko (válaszként erre: 12. - Miss Prince)
2010. nov. 12. 12:59

úr isten! ez durva.

nekem olyan szokott lenni, hogy csak beindul a szívem, erősen, gyorsan ver, volt már h közben 2-3 mp-ig semmit nem üt, aztán bepótolja. van hogy nem kapok levegőt meg mintha valaki ülne a mellkasomon.

2010. nov. 12. 12:55
igen, én is nagyon utálom főleg mikor már igen 2-3 kimarad, marha rossz, hát igazából hiába mondják pont attól félek, hogy jobban le lesz terhelve a szívem stb és még rosszabb lesz, pedig valószínű az elletéte lesz, de ki tudja, mindenesetre félek
15. Mzsuka (válaszként erre: 14. - Miss Prince)
2010. nov. 12. 12:47

Hú,az nagyon rossz érzés amikor 2-3ütés kimarad..Attól én is mindig frászt kaptam..

De lehet van ebben a szülés utáni dologban valami,mert tényleg nem voltam rosszul,már a terhesség félideje óta.

2010. nov. 12. 12:39
hát igen, addig ne is szedj semmi képpen, gondolom én, igen nálam is úgy szokott jönni, meg olyan mintha kihagyna a szívem és azért nem kapok levegőt, de amikor már eldurvul akkor állít a dokim a gyógyszerem vagy ilyesmi, mert akárhányszor elküld laborba az kimutat valamit akkor tovább küld stb ez megy egy darabig végül mivel mindig más, hol pajzsmirigy, hol ez hol az, így a stresszre fogja, már nem is küld laborba se, igazából próbálok vele nem foglalkozni, csak amikor hirtelen elkap, akkor nagyon meg tudok ilyedni és elég rossz érzés, viszont volt aki mondta, hogy majd szülés után el fog múlni...
13. Mzsuka (válaszként erre: 12. - Miss Prince)
2010. nov. 12. 12:34
Nekem is írtak nyugtatókat,de nem vettem be. Rosszulléteim nekem is voltak.Középiskolában még el is ájultam. Nekem a rosszullétek úgy szoktak jönni,hogy a bal karom elkezd zsibbadni és nem kapok levegőt.Ilyenkor a szívem vagy felgyorsul,vagy lelassul nagyon/régen ezektől ájultam el/. És az az érdekes,hogy miután terhes lettem,1-2 rosszullét volt és azóta semmi. Igaz a pulzusomra kell majd valami,de amíg szoptatok addig nem akarok szedni semmit.
2010. nov. 12. 12:29
sziasztok, olvasgatom ezt a topicot, hát nekem is van hasonló, van hogy észre se veszem és 170-180 a pulzusom, szívzörejjel születtem, amit kinőttem, meg ezt is mondták az orvosok anyukámnak, majd visszatért általános iskolába, tartott középiskolás koromig, addig kezeltek stb, majd abba hagytam, mert már annyi gyógyszert szedettek velem, hogy estére nem voltam szó szerint magamnál! Majd egyszer olyan 21 éves lehettem amikor is rettenetesen rosszul lettem egy estén, futkosott a hátamon a hideg, zsibbaddtam, elkezdett úgy verni a szívem, hogy úgy éreztem, hogy a torkomból kijön és rettenetes gyors volt, alig tudtam megszólalni, majd mire az orvos kiért, addigra már jobban lettem, mert hideg tus alá raktak, nem tudták megmondani, hogy pánik roham lehetett, vagy esetleg szívroham féleség, küldtek ezer helyre, egyik labor mást mutatott ki, mint a másik, majd végül a stresszre fogták, azóta szedek nyugtatótak, meg egyéb szívritmus szabályzó gyógyszereket, ez már lassan 5 éve, de csak azt értem el, hogy így is soxor rosszul vagyok, viszont gyógyszer függő lettem és rettenetesen nehéz, mert mi is szeretnék lassan babát de nyugtató mellett nem lehet...:(
11. Mzsuka (válaszként erre: 9. - Anikko)
2010. nov. 12. 11:58
Nekem is azért kellett abbahagynom a gyógyszert,mert babát akartunk.Tavaly szeptemberben hagytam abba.Meg is lett az eredménye a terhesség utolsó 2 hónapjában 120alá nem is ment a pulzusom. A szülés napján meg mindig 140 körüli pulzust mértek.De simán szültem,holnap lesz 1hónapja.
10. anikko (válaszként erre: 8. - Mzsuka)
2010. nov. 12. 11:54

az a mit te írtál valami domborulat, nekem az nincs.

Te szedsz valami gyógyszert rá?

2010. nov. 12. 11:54

nálam kicsit nehezíti a dolgokat h babát várunk és amiatt valószínűleg nem szedhetem a pulzus csökkentőt sem. Én elég ijesztő dolgokat olvastam, de páromat azzal nyugatom, hogy jó néhány éve van, még sincs semmi bajom, meg másnak is biztos van.

Ja és úgy volt 170fölött a pulzusom, hogy meg se éreztem.

8. Mzsuka (válaszként erre: 6. - Anikko)
2010. nov. 12. 11:37
Ez is rajta van a papíromon.
2010. nov. 12. 11:36
Ugyanezt mondták nekem is.Gyerekkorom óta van.De nem vészes.Meg még mellette szívnagyobbodás,szívizom vastagodás,ritmuszavar.És ugye egyszer gyorsan ver,utána meg akár 45re is leesik a szívverés-Én szívgyógyszert szedtem rá,bár most nem szedem.
2010. nov. 12. 11:34
szerintem nekem ez van: insuffitientia
2010. nov. 12. 11:31
szerintem nem az, annak alapján, amit utána olvastam
4. anikko (válaszként erre: 2. - Mzsuka)
2010. nov. 12. 11:30
nem tudom, az mi?
2010. nov. 12. 11:29

néhány napja derült ki, hogy az egyik szívbillentyűm nem zár rendesen és a vér vissza csorog. Ebből adódóan(vagy ettől függetlenül, nem tudom) időnként a pulzusom 170 fölé megy, ill. néha lelassul, majd begyorsul a szív verésem.

Állítólag ezt antibiotikummal kezelik.

Volt már valakinek ilyen?

2010. nov. 12. 11:29
Prolapsusra gondolsz?
2010. nov. 12. 11:27
Szívbillentyű rendellenesség. Van valakinek ilyen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook