Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szívbetegen lehet búvárkodni? Próbálta már valaki, akinek ilyen problémája van? fórum

Szívbetegen lehet búvárkodni? Próbálta már valaki, akinek ilyen problémája van? (tudásbázis kérdés)


9. emagdi (válaszként erre: 7. - Basset)
2010. nov. 19. 10:54

igen, tanfolyam kell hozzá, meg minden:))


de az is egy megoldás, ha ilyen bemutató "úsztatásra" elmész a nyaralás alatt, amit itt alább is olvashatsz, az abból áll, hogy megfog egy búvár, és levisz a víz alá max öt méterrel, mindent megcsinál helyetted, aztán felhoz, neked csak nézni kell meg lélegezni:) ez arra jó, hogy meglásd egyáltalán tetszik-e a dolog, érdemes-e beiratkoznod egy tanfolyamra. (bár azért horvátországban nem lehet nagy élmény, ott azért nem sok minden van, de mondjuk a feeling miatt ki lehet próbálni:)

ilyen bemutató merültetésre simán elmehetsz szerintem, hacsak nem valami extra súlyos a betegséged, ott úgyis csak pár méterre visznek le és nem is sokáig.

8. pviki (válaszként erre: 7. - Basset)
2010. nov. 19. 09:58

A tanfolyam az egy órás előadás a merülés előtt (gyorstalpaló volt a nyaralás alkalmával). Nekem végig fogta a kezem a búvár oktató és mindenki mellett volt egy segéd oktató aki most merült elősször.


Szeritnem nem az úszás tudás a lényeg, inkább, hogy ne félj a víztől.


Nekem is már régi vágyam volt kipróbálni, mégis paráztam nagyon az elején, de megérte, nagyon jó volt és ha lehetőségem lesz rá újra merülök. :)


Szerintem ha szakértő orvos engedélyezi, akkor mindenképp próbáld ki.

2010. nov. 19. 09:12

Értem és megfogadom a tanácsaitokat. Még csak a fejemben búvárkodom, a testemmel nem... :)

Elvileg nyáron megyünk majd Horvátországba és azt hallottam, hogy azt ott érdemes kipróbálni. Nagyon szeretném, de valószínűleg nem fogom.

Tanfolyam meg minden kell hozzá, ha még sosem csináltad? Ez mennyi ideig tart? Mennyire cidris és mennyire jól kell hozzá úszni?

6. emagdi (válaszként erre: 4. - Pviki)
2010. nov. 19. 09:03

aha... hát pont ezek miatt kell búvárorvosi vélemény:)))


nem tudom, hogy mit tanultál a tanfolyamon, de azért k...va nagy kockázatai vannak a nyomásváltozásnak, főleg ha az ember nincs tisztában a mit-mikor-hogyanokkal. nem teljesen egészséges ember esetében pedig ez hatványozottan igaz. (és ezt egy ikszelős teszttel nem lehet eldönteni)

5. emagdi (válaszként erre: 3. - Basset)
2010. nov. 19. 09:01

nem, búvárorvost itt bp-en (vagy más nagyvárosokban is gondolom) találsz:)

google-t ajánlom:)


ha valakinek ilyen speciális problémája van, mindenképpen konzultálnék egy szakértővel (sima orvos sajna nem jó, mert azok általában nincsenek tisztában a nyomásváltozás okozta problémák pontos kockázataival, és esetleg félretájékoztatnak)


de amúgy a búváriskola ahova jársz/jártál (vagy ismerősöd jár/járt) nem tájékoztatott ezekről? (hogy van búvárorvos, és ha esetleg speciális egészségügyi helyzeted van, akkor mindenképpen keresd fel, esetleg tudna ajánlani konkrétan valakit aki megbízható?)

2010. nov. 16. 11:58

Én idén búvárkodtam elősször és remélem nem utóljára. Kitöltetnek egy tesztet veled a felkészítésen, ahol minden betegsére rákérdeznek és ha olyan bajod van, amivel nem szabad merülni, akkor az ott meg is mondják.


Nekem magas vérnyomásom van,(azért annak is köze van a szívhez), gyógyszert szedek rá és megkérdeztem az orvosom, hogy szerinte szabad-e. Azt mondta, hogy nyugodtan.


Kérdezd meg az orvosod, de én úgy gondolom, hogy pár méter merülés nem akadály. :)

2010. nov. 16. 11:30

Kösz!

Nem is hallottam még ilyenről, hogy búvárorvos. Ez ott van, ahol búvárkodni lehet?

Egyébként Horvátországba mennénk.

2010. nov. 16. 11:02

ez szerintem függ a betegségtől is, illetve hogy milyen helyre szeretnél menni (mélység, áramlat stb).

én mindenképpen megvizsgáltatnám magam egy búvárorvossal (van ilyen), és kikérném a véleményét a speciális helyzetre vonatkozóan.

2010. nov. 16. 10:59
Szívbetegen lehet búvárkodni? Próbálta már valaki, akinek ilyen problémája van?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook