Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Orrmandula megnagyobbodás. Van olyan, akinek a gyermekének ilyen problémája volt (van)? fórum

Orrmandula megnagyobbodás. Van olyan, akinek a gyermekének ilyen problémája volt (van)? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2023. jún. 23. 18:39

Sziasztok 20 dikán műtöték 5 éves kislányom

Egy kis segítséget kérnék, tudom fűszereset nem lehet elvileg tej terméket sem lehet, van aki a tejtermékröl azt mondja lehet van aki azt mondja nem, joghurtot már evet az is tejtermék de pl krémturó ra már azt mondják nem lehet, tésztát szabad rizs szabad most ha én csinálok egy pörköltet úgy mond töröt paprikát használhatok? Bors nem azt tudom, vagy pl sajtos tésztát szabad ? Tojást szabad eni? Kérlek írjatok mit szabad mit nem köszönöm

2014. febr. 26. 13:34

Saját történetünk alapján figyelmeztetek minden szülőt: Ne menjetek bele a mandulaműtétbe! Nagyon ijesztően hangzanak a fehérköpenyes "szakember" szájából a szavak...nálunk konkrétan három orvos keltette a pánikot, hogy a gyerekemnek a hallását kockáztatom, ha nem vesszük ki azonnal a a manduláját.

Nem tudtam elfogadni, hogy léteznének felesleges szerveink, amik megmagyarázhatatlan módon begyulladnak és erre az egyetlen megoldás a csonkítás. Kényelmes, gyors, de nem ad végleges megoldást, mert az alap kiváltó problémával nem foglalkozott, pusztán a tünetet nyomta el...így működik ma a nyugati orvoslás, ha valaki nem vette volna észre. Emellett kockázatos műtét, mint minden altatás, habár igyekeznek ezt a tényt mellékesnek tekinteni, valamint felesleges fájdalomnak tesszük ki a saját gyerekünket, ahelyett, hogy az eredeti okot kutatnánk.

Fél év teljes, részletes története és az azt megelőző 7 év állandó betegségei nehezen sűríthetőek bele egy hozzászólásnyi mezőbe, így most csak annyit írnék velősen, hogy állandó nátháinkat és fülproblémáinkat a tej okozta. A tej, mint allergén egy fül-orr-gégésznek sem jutott eszébe, attól függetlenül, hogy egyikük, mint allergológus is büszkén hirdeti magát magánpraxisát reklámozó honlapján. Amióta a tejjel felhagytunk, ismét visszatért lányom hallása, megszűnt az évek óta folyamatosan életünket keserítő fülgyulladás, még csak náthásak sem lettek egész ősszel-télen. A mai napig hihetetlen ez az élmény!!! Akit érdekel történetünk, írjon privátban, remélem tudok másnak is segíteni!



Nem állítom természetesen, hogy minden kisgyereknél ugyanaz lenne a kiváltó ok, hisz mindenki más, így az ok is eltérő. A célom csupán az, hogy a szülők ne fogadják el gondolkodás nélkül egyetlen üdvözítő megoldásként a műtétet! (Főleg, hogy a hazai mandulaműtétek száma kirívóan magas a környező országokhoz képest). Kezdjenek el utánajárni, új utakra lépni és ne tegyék ki gyereküket felesleges kockázatnak és fájdalomnak!

88. Krisz 18 (válaszként erre: 84. - Ative)
2012. dec. 7. 09:41

Szia!

Jó hír, hogy "pályán vagytok", és én is azt gondolom, h jelentős javulást fogtok sok tekintetben tapasztalni! Minden jót és meghitt ünnepvárást kívánok nektek és mindenkinek!

2012. dec. 6. 22:30
annira=annyira
86. bmwkraft (válaszként erre: 84. - Ative)
2012. dec. 6. 22:28

Szia!


Akár csak a fiam történetét írtad volna le.

A tavasszal kimosták a fülét mert elkezdett szájrol olvasni azt mondták szük a halló járat ezért a zsír bennt marad és ezért nem hall.Ezután elég jó lett a hallása. Aztán szeptember végén ujra szájról kezdett olvasni és az oviban a logopédus is azt mondta nem tud vele rendesen dolgozni mert az ő szájáról is csak olvas. fül-orr-gégészhez vissza megint fül mosás, másnap hallás vizsgálat és kiderült, hogy a beszéd egyik frekvenciáján nagyon nem jól hall és annira tökéjre fejlesztette, hogy szófoszlányokból már összerakja amit szerinte mondtunk.


Csak ez lassítja az oviban a feladat csinálásnál és bizonytalanná is teszi, hogy akkor most tényleg azt mondták amit ő gondol?


Tegnap voltunk a kórhában és ott mondta egy doktornő, hogy annak ellenére, hogy nem szokott megfázva lenni és nem is horkol ő kiveszi a manduláját leszívja a váladékot és gondolkodik a tubus beültetésen mert attól hogy mi nem látjuk nagyon hurutos betegnek a trutyi még hátra mehet a füléhez.

Január másodikán fekszünk be 3.-án mütik és ha minden rendben(márpedig rendben lesz!!!:)4.-én jöhetünk haza.

Szorítok nektek is hogy minden rendben legyen:)

85. zebracsikó (válaszként erre: 84. - Ative)
2012. dec. 6. 11:21

Örülök, hogy jelentkeztél!


Meglátod, hamar túlestek majd rajta és a gyerek előtt kinyílik a világ, mikor újra jól fog hallani.

Gondos orvosok kezében vagytok.


Nektek is kellemes ünnepeket kívánok!

84. ative
2012. dec. 6. 11:16
Sziasztok! Nos túl vagyunk a fülmosáson és a hallásvizsgálaton! Elég vacak lett sajnos, sőt mondhatni rossz... a szakorvos szerint mihamarabb műteni kell, de már ünnepek előtt bizti nem... majd utána!! Nem kerülhetjük ki az orrmandula kivételt, mert annyira meg van duzzadva, hogy emiatt rossz a hallása. Ugyanis a füléből nem tud kifolyni a felesleges folyadék és ott pang! Még tubus beültetését is javasolták! Még aznap délután átmentünk Gyulára ahhoz a doki bához akit ajánlottak erre a műtétre! Ő is megnézte és azt mondta, hogy ő inkább ha lehet kérni szokta a természetes gyógymódokkal való kezelést... de most javasolja a mihamarabbi kivételt! Január 2. hetén műtik is, addig meg még 2x szeretné látni, hogy ellenőrizze! Nagyon aranyos és nyugodt doktor bácsi! Teljesen szimpatikus és mindent normálisan elmagyarázott!!! Például azt is, hogy az orrmandulát nem lehet úgy kezelni mint egy egyszerű megfázást. Mert szedsz valami gyógyszert, vagy természetes módon kikúrálod belőle magad és kész... de az orrmandula nem ilyen! Az orrmandula minden egyes megfázással növekszik, és természetes gyógymódokkal átmenetileg lehet javítani, de előbb utóbb úgy is problémás lesz. Lehet hogy 5-6 évet is eléldegél vele bárki, úgy hogy semmi panasz, aztán majd úgy bedurran hogy csomókban hullik a haja a betegnek és nem tudja mitől... Nos ennyi a mi történetünk eddig. Majd ha túl vagyunk a műtéten akkor leírom tapasztalataimat, meg hogy hogy viselte a kislányom!!! Addig is kellemes ünnepeket és sok sok szeretetet mindenkinek!!!!
83. juditgelencser (válaszként erre: 80. - Gabi0630)
2012. nov. 26. 13:19
Köszi, hogy válaszoltál!
82. juditgelencser (válaszként erre: 79. - Krisz 18)
2012. nov. 26. 13:18
Köszi, hogy válaszoltál.
81. ative (válaszként erre: 77. - Zebracsikó)
2012. nov. 26. 11:20

Szia,


Én is nagyon örülök, bár megmondom őszintén, hogy itt olvasgattam sokat a témáról és annyira már nem ráztak meg a dolgok, mint először... :D

Beszéltem már azzal a dokival is aki majd a műtétet csinálja... és ő is meg akarja alaposan vizsgálni... szerencsére nagyon profinak tűnik, és utána is érdeklődtem több helyen, és mindenki csak ajánlotta.... nem utolsó sorban a legjobb barátnőm kisfiát is ő műtötte és a kissrác azt mondta, hogy a legaranyosabb doktorbácsi akit valaha látott... édes...most 7 éves... ! Nos egyelőre ennyi, jelentkezem a fülmosás és a hallásvizsgálat után... remélem minden rendben lesz... Szép napot!!

2012. nov. 26. 10:19

Jelezd a dokinak, és meg fogja nézni.


Kicsi orrfolyással sem műtenek, mert veszélyesebb. MIkor mi voltunk, volt kisgyerek akit hazaküldtek, mert kettőt köhögött.


Teljesen egészséges gyereket műtenek.

79. Krisz 18 (válaszként erre: 78. - Juditgelencser)
2012. nov. 26. 10:07

Amikor bementek a kórházba, mindenképp meg fogja vizsgálni a doki, és ha úgy találj, elhalasztják a műtétet.


Mi is így jártunk.

Első időpontra bepirosodott a fiam torka, úgyhogy műtét lefújva.

A pótidőpont idején viszont a nagyon aranyos, lelkiismeretes doktornénink szabadságon volt, egy helyettesítő orvoshoz kerültünk (egy olyan igazi "vaddisznó", akihez amúgy sose mennék magamtól), akkorra az előző fertőzés lezajlott viszont valami épp újra kezdődött, de ennek ellenére megvolt a műtét, ami miatt eléggé aggódtam is.


Mert ugye ilyenkor vérzékenyebb, érzékenyebb a nyálkahártya. Ezért is maradt el első alkalommal is a műtét.

Azt tapasztaltam, h így fokozottabban fennáll a valamivel lassabb gyógyulás, és fokozottabb vérezgetés (a seb helyén) veszélye.

Összességében ugye az orrmandulaműtét tulképpen egy rutinműtét, de tényleg jobb, ha ideális körülmények között végzik.

2012. nov. 26. 08:33

Sziasztok!

Holnap mennénk a kisfiammal orrmandula műtétre, persze ma reggel elkezdett folyni az orra. Szerintetek így megműthető?

Persze délután megkérdezem majd az orvost is.

77. zebracsikó (válaszként erre: 74. - Ative)
2012. nov. 22. 13:30

Örülök, hogy leírtad, mi volt a vizsgálaton!

Jó, hogy a doktornő ilyen profin áll a dologhoz.

Kíváncsi vagyok a hallásvizsgálat eredményére , ha az bajt jelez, akkor semmi kétség: jobb, ha átestek a dolgon.

76. irgum-burgum (válaszként erre: 60. - Soly1977)
2012. nov. 22. 12:11
Nem kell beutaló, nekem is ott műtötték a gyereket.
75. irgum-burgum (válaszként erre: 1. - Tücsimücsi)
2012. nov. 22. 11:26
Volt.Hatalmas garat és orr mandulák, állandóan taknyos volt, éjjel borzasztóan horkolt, mindig beteg volt, aztán 3 évesen kivették neki mind a kettőt, azóta évi 2-szer beteg, most 6 éves.
74. ative
2012. nov. 22. 11:21

Sziasztok...

Nos túl vagyunk a fülorrgégészeti vizsgálaton... 2 hét múlva javasoltak egy fülmosást, és egy hallásvizsgálatot! A doktornő pedig, (Itt Békéscsabán ő elég nagy tekintélynek számít ezen a területen) szóval azt javasolta hogy mérlegeljük az orrmandula kivételét, mert hogy túl van nőve és szerinte emiatt beszél orrhangon, dugul be a füle...! Kérdezte hogy sokat beteg e, de szerencsére nem... 1 évben max 1-2-szer és akkor is felsőléguti (hörgurut, vagy gyengébb torokgyuszi)! Na mindegy, javasolt orvost is, aki nagyon ügyes ezen a téren... addig pedig gőzölünk meg váladékot oldunk...! És egyébként megnyugtatott, és azt is mondta hogy ennyi idős korban majdhogynem javasolja hogy essünk túl rajta és ne húzzam tovább, mert csak ideig óráig lesz jobb, utána csak rosszabb! Sok esetben előfordul, hogy a végén még a gyerkőcnek a fülét is fel kell szúrni, na azt pedig végképp nem szeretném... Úgyhogy szerintem jövő januárban megyünk műtétre... köszönöm szépen mindenkinek az infókat és a tanácsokat!!!

73. Krisz 18 (válaszként erre: 65. - Ative)
2012. nov. 20. 09:06

Szia.

Ha mégis műtétre kerül a sor, akkor sem kell félned.

Persze egyáltalán nem biztos, h ez a verzió következik be.

A fiam 7 éves volt, amikor végül kivették az orrmanduláját. Addig a létező összes módszert kipróbáltam a műtét elkerülése érdekében (na jó, az összeset talán nem), mégis úgy alakult, h meg kellett lépnünk a műtétet.

Rettegtem miatta, h nehogy valami baj legyen, de így utólag azt kell mondanom, h nem volt vészes.

Ahogy Zebracsikó is írta, 1 napos ott-tartózkodás, és a legrosszabb rész a kábításból való ébredés, plusz aznap azért még fájhat, de ez sem vészes.

És, ami fontos, sokat segíthet.

Nálunk, nem is gondoltam volna, de drasztikusan megritkultak utána a hurutos betegségek.

Ismerősi körben más kisgyereknél látványosan beindult a beszéd...

Szóval, bár ha lehet, én is kerülöm a műtéteket, de indokolt esetben jobb meglépni.


Persze ez nálatok még kérdés.


Jut eszembe, köptető-váladékoldóként nálunk enyhébb esetben a lándzsás útifűszirup, előrehaladottabb esetben pedig a Mucopront vált be a legjobban.


Jobbulást.

72. ative (válaszként erre: 71. - Zebracsikó)
2012. nov. 16. 09:43

Szia zebracsikó,


Nos hát akkor most ezekből majd valamelyiket megveszem...talán a prospan..azt hiszem a keresztfiam is ezt kapta már egyszer mikor fülgyulladása volt! Este amúgy sós gőzöltünk, nem nagyon tetszett neki,de én is gőzöltem vele, így egy kicsit könnyebben ment! Mostantól minden este program lesz, úgyhogy remélem lesz valami változás... Köszönöm a tanácsod, mindenképp kipróbálok, bármilyen "boszorkányos" praktikát, ami segíthet elkerülni a fülfelszúrást vagy a műtétet!


Köszi, legyen szép napod!!

71. zebracsikó (válaszként erre: 70. - Ative)
2012. nov. 15. 15:29

ACC vagy Prospan szirup , vagy a legjobb a sima patikai köptető.

A középfülgyulladás meg nem feltétlen fájdalmas.

Kíváncsi vagyok, mit mondanak jövő héten.

Kérj hallásvizsgálatot is és tympanometriát is, bár ez utóbbit általában szokták csinálni

70. ative
2012. nov. 15. 14:47

Szia!

Nem tudom hogy milyen a középfülgyulladás mert nem volt még nekem sem soha, de gondolom hogy az fájna...??? A kislányomnak nem fáj a füle, sajnos semmiét nem fájlalja... azért sajnos mert akkor tudnám mitévő legyek, de így... bejelentkeztünk már a gégészetre, és jövőhétre van is időpont. A műtét pedig számomra a legrosszabb lehetőség,csak próbálok elébemenni már amennyire lehet... persze addig kipróbálom a sós gőzölést mindenképp, meg az orrszívást és a váladékoldást is...! Váladékoldásra amúgy mit javasolsz? Kaptunk már 3 hete a dokinénitől, de azt két hétig szedtük és semmi változás... most kipróbálnék valami mást... köszi előre is!

69. ative (válaszként erre: 66. - Smumika)
2012. nov. 15. 14:42
Szia, smumika, köszönöm a válaszod! Persze hogy nem egyből a műtétre gondolok, de ugye igyekszem a "legrosszabb dolgokat" számba venni először... azért gondolom, hogy valami nem oké, mert egyáltalán nem fájlalja semmiét! Sem a fülét, sem a torkát, sem semmit... azért vagyok úgy kétségbe esve...!!! Szerencsére nem allergiás semmire, életerős vidám játszós kislány! 3 héttel ezelőtt még semmi baja nem volt.. most meg olyan mit akinek folyamatosan be van dugulva az orra, de nem folyik, meg semmi... és mikor beszélgetünk és szoktam próbából halkítani a beszédhangerőmön, és egy mikor már halkabb vagyok akkor mondja, hogy tessék anya nem hallom... eddig viszont ilyen nem volt!!! Ja és most még éjszaka horkol is néha... Nagyon félek a jövőhéttől, akkorra van időpontunk, remélem nem szúrják fel a fülét meg ilyesmi... addig megpróbálom ezt sós párlatot hátha... sosem lehet tudni... Üdv
68. zebracsikó (válaszként erre: 65. - Ative)
2012. nov. 15. 14:07

Bódítják a gyerekeket, zökkenőmentes a felépülés, egynapos benntartózkodás kell csak. Nem nagy ügy manapság.

De jobb lenne, ha nem rögtön a műtét járna az eszedben, mert lehet, hogy sós gőzöléssel, váladékoldással , orrszívással szépen ki lehet pucolni az üregeket.


Lehet, hogy középfülgyulladása van , annál nem is mindig taknyos a gyerek .

A háziorvos meg nem ért eléggé a fülészethez.

67. zebracsikó (válaszként erre: 60. - Soly1977)
2012. nov. 15. 14:02

Mindenféleképpen vidd el fül-orr gégészhez, magánorvoshoz!!

Honnan gondolod, hogy a hallása rendben?

Ha még nem beszél, egyáltalán nem biztos! Szegényke, alig kap levegőt, nagyon rossz lehet neki, képzeld magad a helyébe, Te mennyire szenvedsz, mikor pár napig nátha miatt nem kapsz az orrodon levegőt!

Bedugult orr, rossz fülkürt-működés, esetleg ettől behúzódhat a dobhártya, s máris pocsék a beszédhallása a gyereknek. Éppen most, mikor a beszédfejlődés intenzív szakaszában lenne.


Logopédus vagyok, erősen ajánlom, toporzuékolj ki egy beutalót fülészetre vagy inkább vidd el magánorvoshoz

66. smumika (válaszként erre: 65. - Ative)
2012. nov. 15. 13:56

Szia Ative!Nekem a kisfiamat 5 évesen mütötték ,de nem szabad egyből mütétre gondolni .

Elöször is lehet arcürege vagy homlokürege van ami miatt a fülébe sok váladék termelődik ,és emiatt nem hall jól ,majd kitisztitják meg lehet irnak fel még antibiotikumot amit el kell szedni utána kontroll vagy esetleg elküldik hallásvizsgálatra is .

Mi vagy 5-7 alkalommal voltunk fül-orr gégén mert hol arcürege volt hol homlokürege hol fülfájása ekozben folyamatosan a hallásával voltak panaszok így egy idő után elküldtek hallásvizsgálatra ahol kiderült nem jó a hallása ,de hozzáteszem nekünk van allargián is ami miatt sokszor beteg .

Amugy lehet altatásban is végeztetni a mütétet de nekünk abba is volt bár nekünk más miatt is mütötték azért kértük úgy.Hamar megvolt nem emlékezett rá .De sokan voltak akiket nem altattak mikor mi voltunk ez szülő döntése.Ha kérdésed van irj szivesen válaszolok

65. ative
2012. nov. 15. 11:41
Sziasztok! Nekem a kislányom 4 éves múlt, kb 3 hete nagyon rosszul hall... egy kicsit meg van fázva...de már ennyi idő alatt el kellett volna hogy múljon! Szegénykém mikor meg van fázva egyébként úgy rendesen akkor mindig rosszul hall, de most nincs is annyira.. (nem folyik az orra... nem köhög) és mégis ugyanúgy rosszul hall mintha mennyire meg lenne fázva... A háziorvosunk azt mondta, hogy csak a megfázás miatt van, de mára már teljesen elbizonytalanodtam, így ma bejelentkeztünk fül-orr gégészetre vizsgálatra! Rettegek tőle hogy orrmandula műtét lesz a vége... írnátok nekem hogy milyen volt akinek volt. Nekem is kivették gyerekkoromban és szörnyű emlékeim vannak! Tényleg altatnak most, vagy hogy zajlik.. vizsgálat után mennyi idő mire megműtik, kinek milyen tapasztalata van, mire kell figyelni? Segítsetek, nagyon kétségbe vagyok esve.. Előre is köszi mindenkinek!!!
2012. nov. 7. 13:06
köszönöm szépen, utánanézek!
2012. nov. 7. 11:57

Mi kisvárosban élünk. Itt beutaló nélkül viszem a fül orr gégére. Ha látom, hogy nehezen veszi a levegőt, folyik az orra, oda szoktam vinni. Ha már köhög is akkor háziorvos.

Debrecenben voltunk még a Klinikán, ott se kell beutaló, de ott időpontot kellett kérni.

62. Soly1977 (válaszként erre: 61. - Sanka02)
2012. nov. 7. 11:02
:) Budapesten lakunk... szoval, még csak most próbálok elindulni megint, ma reggel mondta a bölcsis nénink hogy nézessük meg a manduláit. Ez tuti hogy nem kell beutaló?
61. Sanka02 (válaszként erre: 60. - Soly1977)
2012. nov. 7. 10:49
Fül orr gégén fogadnak beutaló nélkül is. Nincs a városotokba?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook