Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szieszta gázmelegítő fórum

Szieszta gázmelegítő (beszélgetős fórum)


9. pirinyo79 (válaszként erre: 8. - Gne2)
2011. jan. 11. 12:36
Igen a szigetelés is tervben van tavasszal vagy ősszel. És tudja valaki,hogy a kályha beépítés cakumpakli mennyibe kerül?
8. gne2
2011. jan. 10. 23:28

A siesta kályhát nem szabad zárt légtérben használni. Nálunk pont akkor is ment, amikor jött a gázszerelő, rám is szólt, hogy kapcsoljuk ki. De ha huzamosabb ideig használod, megérzed, hogy mennyire elhasználja a levegőt!

A gázfűtés kényelmes, de már a szerelési díj is drága, engedélyeztetni, stb. Aztán folyamatosan fizetni kell a havidíjat.

Villanymelegítő: drága, hiába éjszakai árammal megy. :( Anyósomék arról tértek át konvektoros fűtésre, alig győzték a villanyszámlát fizetni és nem volt egyáltalán meleg!

Szerintem legjobban a kályhás fűtéssel jártok, még mindig az a legolcsóbb, ha a bekerülési költségeit is nézed. Teljesen más hőérzetet ad.


Albérlet, vagy saját ház? Mert ha saját, akkor talán érdemes lenne hőszigeteltetni, azzal is sokat javul a ház hőtartása.

7. pirinyo79 (válaszként erre: 6. - Zsanci79)
2011. jan. 10. 22:46
Akkor a villanymelegítő még talán jobb lenne,attól tuti nem hűlne ki hamar,gondolom.
6. zsanci79 (válaszként erre: 4. - Pirinyo79)
2011. jan. 10. 22:39
Nagymamámék használták a fürdő bemelegítésére, mert ott nincs fűtés. Szerintem ilyen dolgokra találták ki. Az hogy kifűts vele egy 40 nm-es lakást, nem jó ötlet szerintem. Ha elzárod, pikk-pakk elmegy a meleg tényleg. Egyszeri, gyors felfűtésre szolgál.
5. pirinyo79 (válaszként erre: 3. - Cszsuka)
2011. jan. 10. 22:35
Hűűha erre nem is gondoltam!
2011. jan. 10. 22:34

Igazából nézegettem,hogy melyik az olcsóbb fűtési módszer,és ezt választanám.

Adott egy 40nm2-es másfél szobás ház. Ha kályhát vennék alsó hangon 50 ezer plussz a szén+fa.

(Tárolása nem megoldott a tüzelőanyagnak)

Mindenre kiváncsi vagyok :)

Mire kell figyelni, vásárláskor,bekötéskor stb..

2011. jan. 10. 22:33

Szia!

Mi használtuk, 15 évvel ezelőtt, amikor albérletben laktunk és nem volt pénzünk egyéb fűtés megoldására.

Azonnal meleget csinál a közvetlen környezetében, de mihelyst elzárod, öt perc múlva jéghideg van. Elveszi a levegőt, sűrűn kell szellőztetni. Kb. fél óra után már érezhető, hogy "csípős szagú" a levegő. Fejfájást okozhat és vastagon bepenészesedtek a falak miatta.

Alkalmilag érdemes használni, de rendszeresen nem szabad!

2. gne2
2011. jan. 10. 22:29
Nekünk csak végszükségre van, de nemrég is kellett. Mire vagy kíváncsi?
2011. jan. 10. 22:27

Sziasztok!


Olyan emberek véleményét várom a témával kapcsolatban akik használják ezt a fajta fűtési módszert.

Tapasztalatokat várok.


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook