Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szexuális felvilágosítás - alsó tagozatban? fórum

Szexuális felvilágosítás - alsó tagozatban? (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2 3
4. Suhi
2008. júl. 2. 12:15

Magyarországon a menarche átlagosan (első havivérzés időpontja) 12,5 év. De ez változó... kissé túlsúlyos (endormorf) alkatú lányoknál korábban történik.

Úgy gondolom, hogy az iskolának is van szerepe a felvilágosításban. Természetesen a szülők a leghitelesebb közlők, de nem minden családban beszélnek erről nyíltan, illetve nem minden szülő van teljesen "képben".

De értelek teljesen Téged is..., sajnos az iskolák sincsenek felkészülve teljesen, s a gond az, hogy meghívott előadó beszél a témáról saját nyelvezettel, s nem veszik figyelembe a korosztályi sajátságokat.

Véleményem szerint egy gyerekkel mindenről lehet beszélni az életkori sajátságok figyelembevételével.

2008. júl. 2. 12:07
Nekem is az a véleményem, mivel tényleg korán érnek a gyerekek időben el kell kezdeni a felvilágosítást úgy, hogy mi szülők nyiltak és őszínték vagyunk a gyerekekkel és pironkodás nélkűl válaszolunk a feltett kérdéseikre.Azt nem tudom, hogy ezt a suliban hogyan oktatják,felvilágosító szinten, vagy tananyag szinten.Mert szerintem a felvilágosításon kell a hangsúlynak lennie.
2008. júl. 2. 11:19
Persze nem foglalkozik egy 10-éves gyerek a szex-el.De mi van akkor ha egy 11-éves kislány elkezd menstruálni,mert ugye most korábban érnek a lányok.Érje váratlanul,vagy világosítsuk fel????Az én kislányom 7-éves és mindent tud.Hogy mi az a menstruáció,hogyan születik a gyerek,mi is az a sex.Különösebben nem foglalkozik vele.MÁR!!!Mivel mindent tud,nem kíváncsiskodik,nem fog feltenni kínos kérdéseket.Most kezdi az iskolát,és fontosnak tartottam hogy mindent tudjon TŐLEM,és ne a ne a nagyoktól tudja meg az iskolában..Szerintem ezek olyan természetes dolgok,hogy nem kell ezeket beskatulyázni.A barátnőm nem készítette fel a gyerekét semmire,még 10éves volt a lánya amikor elkezdett menstruálni,a kislány annyira szégyelte,hogy nem merte elmondani,azt hitte hogy valami rosszat tett.Én mindent elmondtam a lányomnak,nincs összezavarodva,és nem forszírozza a dolgot.Megértette,és majd foglalkozik vele akkor amikor itt lessz az ideje:-)
2008. júl. 2. 11:03
Szex. Abszolút felnőtt dolog. Felelősségteljes és veszélyes szórakozás. Kell ez a gyerekeknek? Kell egy 8-10 éves gyereknek az AIDS-ről beszélni? Össze kell-e zavarni olyanokkal, hogy óvszer, menstruáció, merevedés, terhesség, nemi úton terjedő betegségek?

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook