Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szexuális felvilágosítás avagy különböző nemű tesvérek meddig fürödjenek együtt fórum

Szexuális felvilágosítás avagy különböző nemű tesvérek meddig fürödjenek együtt (beszélgetős fórum)


14. LiliAle (válaszként erre: 13. - Loch ness)
2016. febr. 9. 11:17
A gyerekek az óvodában is mutogatják magukat egymásnak ebben a korban, az asztal alatt, az udvaron, ahol nem látja az óvónéni. Vekerdy is sokat foglalkozik ezzel a témával, utána lehet olvasni. Természetesen foglalkozni kell ezzel, pláne ha a gyereket az átlagosnál jobban érdekli a téma. Viszont nem a külön fürdetés a megoldás. Ezzel az erővel akkor járjon csak lány óvodába? Ha nem a testvérét látja otthon a kádban, akkor is lesz bőven kisfiú jelentkező az oviban aki szívesen megmutat neki bármit.
13. loch ness (válaszként erre: 11. - LiliAle)
2016. febr. 9. 10:32

A nemi szervek a nagyon intim, nagyon magán kategóriába tartoznak. Már ilyen kicsi korban is el kell kezdeni megtanulni, hogy tiszteletben tartom a másikat, nem nézegetem, nem fogdosom. Ha ennyire érdekli a dolog, akkor tényleg eljött az ideje, hogy különválasszák őket fürdéskor. Négyéves gyerekben is okozhat zavart, nyugtalanságot, amit nem ért, és amivel még nem kellene foglalkoznia. És ezen nem az egyszeri rácsodálkozást értem, hanem hogy rendszeresen ez érdekli. A gyereknek is jobb lesz, ha másfelé terelgetik az érdeklődését, annyi érdekes játék és egyéb van, amivel ennyi idős korban foglalkozni lehet.

Abba meg bele se merek gondolni, milyen kellemetlen helyzetbe hozhatja a szüleit, ha esetleg nyílt színen kezdi mesélni az "élményeit", pl. egy buszon...

2016. febr. 9. 08:52

Első könyvem a szexualitásról, Peti Ida és Picuri, a nemi életről kicsiknek!


Baromi jó könyvek! Tényleg, először Te gyorsan átolvasod és csak azokat a részeket mutatod meg nekik, ami a különbözőségekről szól. A többi még felesleges :)

2016. febr. 8. 21:19
Én nem fürdetném őket külön. Még kicsik, ez a típusú érdeklődés teljesen természetes kíváncsiság, nincs benne semmilyen szexuális töltet. Pláne, hogy a 4 éves kislánytól indult. Határozottan meg kell nekik mondani, hogy nem szabad egymáshoz nyúlkálni és ennyi. Nem szabad őket ilyen fiatalon megfosztani a közös játéktól a fűrdőkádban. Nem is értenék, hogy miért nem fürödhetnek együtt. Ne vetítsük rá a mi felnőtt gondolatainkat az Ő ártatlan kíváncsiságukra. Amúgy az én gyerekeim is 4 és 6 évesek.
2016. febr. 8. 13:47

Szia! Öcsém 2 évvel fiatalabb tőlem. Mi is mindig együtt fürödtünk. Soha nem lettünk elkülönítve, mondván, hogy már nagyok vagyunk ehhez. Egyszerűen csak eljött az az idő, amikor én már nem szerettem volna vele fürdeni, és senki mással se. Sokszor előfordult, hogy hárman fürödtünk apukámmal.

Nálunk a családban a meztelenség egy teljesen természetes dolog volt, én a szüleimet nagyon sokszor láttam meztelenük gyerekként. Akkor meztelenkedtem amikor csak akartam, senki nem szólt rám! És örülök, hogy így nőhettem fel. :)


Mi öcsémmel soha nem kíváncsiskodtunk egymás teste iránt. Hogy Neked mit kéne tenned? Hááát az nehéz kérdés. Nem tudom...

9. 81edina81 (válaszként erre: 8. - Trapiti)
2016. febr. 8. 13:18
köszönöm :) ezek jó tippek voltak, amúgy nincs meztelenkedés, nyáron az udvaron is szigorúan bugyi van mindegyiken.
8. trapiti (válaszként erre: 6. - 81edina81)
2016. febr. 8. 13:09

A kisfiúval ebben a korban azt kell megbeszélni szerintem, hogy amit tapasztal magán, az normális, minden kisfiúval így van, hozzátartozik ahhoz hogy nő és lassan nagyfiú lesz. A gyerekek (esetetekben a kisfiad biztosan) általában érzik maguktól is hogy hol a határ, ezt kell erősíteni. A kislányoddal pedig erről a határról kellene beszélgetni. Akár a koruknak megfelelő mesekönyvek segítségével.


A napi fürdést egész egyszerűen ezentúl külön intézném, megmondanám hogy ők már elég nagyok hozzá és a nagyok egyedül fürdenek.

Ha a közös játék hiányzik, akkor lehet néha strandolást rendezni a kádban szigorúan bugyiban. Nem tudom amúgy mi a szokás nálatok, de nem engedném őket egyéb helyzetekben sem meztelenkedni (strand, kert nyáron stb.)

7. 81edina81 (válaszként erre: 6. - 81edina81)
2016. febr. 8. 13:05
meg ők szeretnek együtt fürödni fürdés közben is eljátszanak ( nem egymással hanem játékokkal)
2016. febr. 8. 13:04
én nem engedem hogy fogdozza, és a kisfiam is úgy látszik van annyira szemérmes hogy ő se. nem a kislányomtól lett merevedése félre értés ne essék.persze mondtam a kislányomnak hogy nem fogjuk meg a testvéred kukiját, sőt mondtam a kisgyerekek egyáltalán ne fogdozzák egymást.a kisfiammal kellene valahogy a merevedésről beszélni?
5. andi6020 (válaszként erre: 1. - 81edina81)
2016. febr. 8. 13:01

Tuti nem engedném, hogy bármilyen szinten is a kislány a testvére kukijával foglalkozzon, azt meg főleg nem, hogy fogdossa.

Semmit nem mondanék egyiknek sem, elterelném a kislány figyelmét, ha mégis úgy adódik. Együtt semmiképp nem fürdetném már őket.

4. nefaria (válaszként erre: 1. - 81edina81)
2016. febr. 8. 12:59

Bár nem vagyok gyakorlott a témában (egyelőre 1 kislányom van, 4,5 éves, most várom a kisöcsit) de lehet, hogy ideje lenne külön fürdetni őket.



Ettől függetlenül az ő szintjén el kell vele beszélgetni, hogy megértse, nem bünti a külön fürdés. A "hogyanban" nem tudok tanácsot adni.

2016. febr. 8. 12:58
Szerintem már régen nem kellene együtt fürödniük. Az oké, hogy nem kell titkolózni, meg nem történik tragédia ha látják egymást meztelenül, és tudnak róla hogy vannak különbségek a fiúk és a lányok teste között, de arra nem hagynék teret, hogy a kislány a kisfiú kukijával játszon, vagy nézegesse. Javaslom hogy kezdjetek beszélgetni velük a "fehérnemű szabályról". A két gyerek testi közelsége ilyen korban még teljesen ártatlan, viszont ebben a korban kell megalapozni azt, hogy pár évvel később tisztában legyenek azzal, hogy a saját testük fölött ők rendelkeznek, és az nem másnak a játékszere...
2. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - 81edina81)
2016. febr. 8. 12:57
Nem engedném, hogy fogdossa a kislány a kisfiú kukiját. Külön fürdetném őket.
2016. febr. 8. 12:52

sziasztok!

4éves kislányomat nagyon érdekli a kuki dolog, és esténként 6éves kisfiam kukijával lenne elfoglalva, megszeretné fogni...egyik este merevedése volt a kisfiamnak és ez nagyon tetszett a lányomnak.még mondta neki hogy csinálja újra hogy ágaskodjon a kuki. hogy álljak ehhez a dologhoz? a kisfiamnak mennyit hogyan mondjak el, és fürödjenek még együtt vagy inkább külön?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook