Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hany eves kortol tartanak szexualis felvilagosito orat Mo.-on az iskolas gyerekeknek? fórum

Hany eves kortol tartanak szexualis felvilagosito orat Mo.-on az iskolas gyerekeknek? (tudásbázis kérdés)


2013. júl. 11. 10:36
Szerintem a szülő dolga a felvilágosítás és nem életkorhoz kötött.
12. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 11. - Molyka)
2009. júl. 10. 08:47
Itt az a probléma a szülő tanítgatja, de ezt a felvílágosítást korainak tartja az iskola részéről 7 éves gyerekekenek. Ő nem szeretné még ennyire komolyan bele menni a témába, de ott van az a de, ha többség engedi akkor a gyerek a társaitól hallja. Mi van akkor, ha a gyerekben ez még undort kelt?
11. Molyka
2009. júl. 9. 21:26

Ennyi idős korban akkor kell róla beszélni, ha a gyerek érdeklődik. A legtöbb gyerek már érdeklődik a nemiség iránt. Viszont, ezt nem iskolában kéne a tanároknak, hanem a szülőknek... Viszoint sok szülő kakkant rá... Szerintem 10-12 éves korban már jócskán kell tudnia a gyereknek, hogy smint. Na mindezt csak azért, mert vannak gyerekek, akik már olyan felvilágosultak, hogy tovább adják a társaiknak és ez galibát okozhat a fejecskéjükben.

Ahol én tanítok, ott van olyan kislány, aki már menstruál (7 évesen kezdte) és olyan gyerekek, akik "járnak". Utóbbiból sok olyan dolog tör elő, aminek nem szabadna ennyi idős korban, és ha normálisan fel lenne világosítva, akkor eszébe se jutna...

10. cda322cd3b (válaszként erre: 8. - 8ebbbd5ab5)
2009. júl. 9. 21:21
Mondjuk minden iskola tantervében benne kellene lennie. Nem iskolafüggő, esetleg hozzáállás kérdése. Az iskola a szülőre vár, a szülő a tanárra. Egy DVD semmiképpen nem helyettesít egy szülői beszélgetést, az is igaz.
9. mint
2009. júl. 9. 21:15

Igen persze az ember beszel dolgokrol alap dolgokat elmond a gyerekenek.De amikor te beszelsz vele,akkor az o szintjen mondod el,mert te ismered a gyermekedet a legjobban.Az megint mas,amikor egy dvd-t nez az iskolaban.igaz,hogy rajzfilm figurak,de akkor is kozelitenek az intim testreszekhez,aztan elmondjak,pl,hogy ez a csiklo...Aztana petefeszek..es,hogy ennek szerepe van a gyermekek szuleteseben..

Szerintem egy 7-8 eves gyerek mar magatol is tudja,hogy van kulonbseg egy lany es egy fiu kozott,de en nem mennek bele reszletekbe,foleg nem mutagatnam neki az intim testreszeket ebben a korban :(

2009. júl. 9. 21:15
Ez erosen iskolafuggo.
7. Pné Veronika (válaszként erre: 6. - Cda322cd3b)
2009. júl. 9. 21:03

Igen, én is úgy gondolom, hogy attól még hogy elomndják nekik, hogy mi a nemi jellege egyik és másik nemnek, még nem kell "ráerőszakolni" mindegyikükre a dolgot.

Az én fiam eléggé nyitott ilyen téren velem, meg ugye amikor ő 8éves volt, akkor született a tesó, így nem volt nehéz elmondani a dolgokat. Érdekelte is és örült is neki...:-)

6. cda322cd3b (válaszként erre: 4. - Pné Veronika)
2009. júl. 9. 21:00

:) A gyerekek is ezt várták volna, de csalódniuk kellett... XD

Igazából annyi problémás esetről hallani, hogy nem lehet tudni, mi a helyes. Sokkal korábban érnek ma a gyerekek, mint a mi generációnk. (29 éves vagyok.) De 7 éveseket még mindenképpen inkább felzaklathat, ha túl sokról esik szó. Az elsődleges nemi jellegek tisztázásánál meg kellene még állni szerintem.

5. Pné Veronika (válaszként erre: 3. - Mint)
2009. júl. 9. 20:56
Szerintem ez nekik még nagyon korai...Egy 7éves gyereknek még nem hiszem, hogy azzal kellene foglalkoznia, hogy s mi történik...vagyis, hogy mi-mivel történik...Remélem érted mire gondolok...:-)
2009. júl. 9. 20:54
A fiaméknak is 4.-től kezdték. Most 6.-os volt és már mindent elmondtak nekik. Azt nem tudom, hogy 8.-ban szemléltetni fogják? :-))
3. mint
2009. júl. 9. 20:54

Angliaban elunk a fiam 7 eves es kaptam egy levelet az iskolabol,hogy ezen a heten szexualis felvilagosito dvd-t jatszanak le a gyerekeknek.Nekem nem igazan tetszett az otlet,ezert bementem es megneztem a dvd-t.Tulajdonkeppen ravilagitanak arra,hogy milyen egyformasagok es kulonbozosegek fedezhetoek fel egy lanyban es egy fiuban.Aztan a vegen meztelen rajzolt figurakon megmutatjak a kulso nemi szerveket(noi ferfi) es belulrol is.Megnevezik a testreszeket es elmondjak,hogy ezek a szervek a kesobbiekben kozrejatszanak a babak szuleteseben.

En nagyon korainak talalom.Nektek mi a velemenyetek?

Koszonom.

2009. júl. 9. 20:52
Mi 4. ben, 6. ban és 8.ban, persze a megfelelő szinten. 8. ban már a fogamzásgátlásról is komolyabban szó esik.
1. mint
2009. júl. 9. 20:49
Hany eves kortol tartanak szexualis felvilagosito orat Mo.-on az iskolas gyerekeknek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook