Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyermekeink szexuális felvilágosítása... fórum

Gyermekeink szexuális felvilágosítása... (beszélgetős fórum)


23. 937a2a883a (válaszként erre: 6. - 4ef9451d27)
2011. júl. 26. 20:42
Ja,bocsi...hirtelen lányra gondoltam,nem fiúra,pedig nem írtad :)
22. tica06 (válaszként erre: 20. - Csajszika890721)
2011. júl. 26. 15:31

Igazad van abban amit írtál.

Anno a nagyim nem világosította fel, anyukámat mert nem volt szokás. De,érdekes módon, mikor én 11 éves lettem leültetett, és elmondott sok mindent, amit anyu nem. Érdekes módon ez olyan hatással volt, a kapcsolatunkra, hogy vele mindent megtudtam beszélni, míg anyuval, a mai napig sok mindent nem.

Én igyekszem, olyan lenni mint a nagyim volt velem, következetes...de, ha valami bántja ott a vállam amin kisiratja magát, és nem azzal kezdem, hogy megmondtam..stb...hanem próbálom az ő szemével látni a dolgot..

21. tica06 (válaszként erre: 19. - 53dfddad18)
2011. júl. 26. 15:23
Ez nagyon jó..:)))
2011. júl. 26. 15:15

Egyébként szerintem is az a jó, ha fokozatosan vannak felvilágosítva. Ami mindenképpen nem jó, az az, ha egyáltalán nem beszélnek erről otthon...mert attól, hogy nem beszélnek, ugyanúgy csinálhatja a gyerek akár már 12évesen, és ugyanúgy meg tud termékenyíteni lányt, vagy ugyanúgy teherbe tud esni. Szóval az, hogy hallgatnak a szülők róla, az nem védekezés az ellen, hogy ne csinálják... (na ezt jól leírtam:-))

Ezek a könyvek, amikről írtatok jók lehetnek.

Én is mindent megbeszéltem anyukámmal, szerintem az a jó, ha anya és lánya között baráti viszony is van, és nem csak a szigorú szülőt látja a gyerek...hanem a szülő másik arcát is...

2011. júl. 26. 15:12

Ezzel lehet kezdeni:


[link]

18. csajszika890721 (válaszként erre: 17. - Tica06)
2011. júl. 26. 15:10
Ez "jó" sztori.
17. tica06
2011. júl. 26. 11:55

A nagy fiam már 4 évesen látott videon szülést ( mert az öcsém elvitte egy baráti házaspárhoz, és míg ők focit néztek a csajok a friss anyuka szülését), mikor bejöttek hozzám látogatni az orvosom, mondta neki, hogy milyen szép hugicát vett ki a hasamból. Erre a fiam, egy négy éves komolyságával, közölte, hogy ő tudja, hogy anyuci punciján jött ki a húga, ahogy minden kisbaba... Én nem tudtam megszólalni se, de a doki közölte, ezt a gyereket már nem lehet becsapni....és így a jó..

Én soha nem mondtam , hogy a gólya hozza a babát..."apa és, anya együtt alszanak, nagyon szeretik egymás, és néha anya hasába van egy magocska, és apáéban is kicsi ebihalak, amik versenyeznek ki éri el előbb a magocskát, de sietniük kell mert a magocska eltűnhet, ha valamelyik eléri abból lesz a kisbaba....legalábbis amíg kicsik voltak, ez volt a verzió...:) De valamelyik nap már a 7 éves fiam is felvilágosított, hogy a magocska a pete, az ebihal a sperma..de neki jobban tetszik ahogy én hívom őket.

A nagyoknak vannak felvilágosító könyveik, amiket a kisebbek is nézegethetnek.

Volt egy aranyos védőnőnk, fiatal, vagány. Felvetette a szülői munkaközösség előtt, hogy szeretne 5 osztálytól felvilágosító órákat tartani a gyerekeknek, mert úgy érzi sok szülőnek ez nehézséget okoz. ebbe még bele is mentek, de mikor az egyik hetedikes kislányról kiderült, hogy terhes, és beakarta venni, hogy 7 osztálytól megtanítja az óvszer jó használatát...lehurrogták. Mondván, azzal csak lovat ad a gyerekek alá.Ő elment szülni, kaptunk új védőnőt, és azóta 3 szültek az iskolából, két év alatt.

A nagy lányom barátnője is, mikor megkérdeztem, mért nem védekeztek legalább? az volt a válasz, hogy soha nem rakták be, csak pettingetek...és sok mindent én mondtam el, neki mert anyuci aki 14 évesen szült előszór és van 13 gyereke, ezt nem tartotta fontosnak..


Hát azóta is volt az iskolába

2011. júl. 26. 11:18
Én találkoztam olyan 16 évessel (konkrétan a fiam haverja) aki igen csak hiányosan volt felvilágosítva. És velünk kezdett el erről beszélni mivel tudta hogy nálunk nincs olyan hogy tabu téma.
2011. júl. 26. 11:14

Fiammal tegnap földtörténeti könyvet nézegettünk. Volt egy vemhes elefánt az egyik képen.


Fiam kérdezte, hogy és a nuniján jön ki a kis elefánt?


6 éves a srácom :) (hogy ezt honnan tudja, talán a média hatása?)

2011. júl. 26. 11:10
Pici koruktól minden ilyen témájú kérdésükre mindig az igazat válaszoltam, nem magyaráztam félre semmit. Pl. Miért vérzik? Hol jön ki a baba? Ki teszi be? stb... Fokozatosan megvilágosodtak. :))))))))
2011. júl. 26. 11:01

Nálunk 10-11 év körül tartottak felvilágosítást, a vicc az, hogy rá egy napra megjött az első menszim :)


Sajnos ugyanaz a tapasztalatom, mint Annette-nek. Az én anyukám sem mondott egy szóval semmit se, pedig a szakmája szerint gyerekekkel foglalkozik.

Nálunk elég nagy tabu a szex és az ezzel kapcsolatos dolgok, de hát hál'istennek volt egy jó fej védőnőnk általánosban :)

2011. júl. 26. 10:33

Szerintem minél előbb érdemes. Nekem anyukám semmit de tényleg semmit nem mondott el, nem tudom mit gondolt, majd rájövök magamtól... a mai napig nem tudok vele arról sem beszélni h pl nem rendszeres a menstruációm...

anyukák, ti véletlenül se legyetek ilyenek!

2011. júl. 26. 10:32

Mikor a nagylányom érdeklődést mutatott a téma iránt, vettem egy felvilágosító könyvet. Láss csodát, az amúgy olvasni egyáltalán nem szerető gyerekem minden nap olvasta. Voltak benne olyanok, amiket kicsit meredeknek tartottunk, de egy iskolában dolgozó ismerősünk megerősített benne, hogy inkább tudjon előbb valamit, mint hogy a tudatlansága miatt bajba kerüljön. Nagyon sokat beszélgettünk mindenről, neki is voltak téves infói. Mondtam neki, hogy kérdezzen -ha nem meri, írja le, dugja a zsebembe - de ne hagyatkozzon a vele egyidősek "tudására".

Most már 16 múlt és a mai napig sok mindent megbeszélünk, szinte barátnőként. Tudom, mi történik vele, magától mondja el.

Amikor kérdés merül fel, meg kell válaszolni. Ami nekünk "pironkodásra" ad okot, nekik még nem, hiszen nem járatosak a témában. Ha pedig már elég nagyok (kamaszkor), nyíltan kell velük beszélni.

10. dokianya (válaszként erre: 8. - 53dfddad18)
2011. júl. 26. 10:24
Így van! Előbb csk játszva, majd egyre komolyabban. Van egy nagyon jó könyv, aminek az a címe, hogy "Mi történik velem?". Ez van fiúknak és lányoknak is. Attól függetlenül, hogy a lányommal mindent megbeszéltünk, megbeszélünk megvettem neki ezt a könyvet és már rongyosra lapozgatta, mert bizony azért mindenre én sem tudom a tökéletes választ és nem tudom megmutogatni a női test felépítését egy beszélgetés alkalmával, hogy mi is van ott belül. Tényleg jó kis könyv, kimondottan tiniknek. És már az 5-6 éves lányom,fiam is kérdezgetnek a "dolgokról" és múltkor a 6 éves fiam elmagyarázta, hogy ha legközelebb csókolózok Apával, azt hogy kell csinálni, hogy csináljuk. Szóval ők már "tojáshéjjas" koruktól érdeklődnek a téma iránt és nem kell elzárkózni, hogy beszéljünk is őszintén róla. Nálunk nincs gólya mese, tudják hogyan születtek. :D:D:D:D
2011. júl. 26. 10:17

Nekem a nagylányom,aki szemptemberben lesz 9 éves,már kérdez dolgokat.

És ezek a gyerekek már nem picik,egyből rájönnek,ha az ember ködösít,nekik már nem lehet mesékkel magyarázni dolgokat.

Tőlem megkérdezte,hogy hogyan születik a baba.És én elmondtam neki.Nem döbbent meg,tudomásul vette.

Illetve a menstruációról is kérdezett,azt is elmondtam neki őszintén.

Konkértan a szex még nem került elő,mármint olyan értelemben,hogy megkérdezte,hogy a baba úgy kerül a pocakomba,hogy nagyon szerelmesek vagyunk apával egymásba,és csókolózunk?És azt mondtam,hogy igen,mert azt gondolom,hogy ezt elmagyarázni nem biztos,hogy most kell,illetve én most így érzem.

Bár az iskolában sajnos van egy két gyerek,akik bizony időnként eltorzult,és elképesztő sztorikat mesélnek,és ezen nagyon meg szoktam döbbenni.

De ha konkrétan kérdezni fog,akkor igen,el fogom mondani neki.

A fiam és a lányom még kicsik,de nekik is el fogom mondani símán,ha kérdeznek.

De egyébként tényleg korfüggő a dolog.

8. 53dfddad18 (válaszként erre: 1. - 4ef9451d27)
2011. júl. 26. 10:06
Szinte születéstől kezdve, folyamatosan...
2011. júl. 26. 10:05
Amúgy ha kérdeztek eddig is őszintén elmondtunk neki mindent olyan hogy kicsi vagy vagy pironkodás olyan nincs
2011. júl. 26. 10:04
A lányaim még kicsik a fiaimról van inkább szó...Bár a nagyobb 10 éves de nem igazán érdekli a téma...
5. 937a2a883a (válaszként erre: 1. - 4ef9451d27)
2011. júl. 26. 10:00
Szerintem ha kisebb és kérdez,már akkor is el kell mondani neki a saját szintjén.De ahogy serdül,akkor már ideje konkrétabban felvilágosítani.Amikor menstruálni kezd,már elmondhatod neki,hogy az miért van.És ugye ebbe belejön a terhesség,a szex és stb.
2011. júl. 26. 09:58

korának megfelelően már az oviban

inkább tőlem,mint a haveroktól

természetesen ilyenkor még nem kifejezetten szexről,inkább a férfi-női testről


11 éves volt a lányom mikor mindent megbeszéltünk

megdöbbentem,mennyi mindent tud

de azon még jobban,hogy mennyi a téves infó a fejében

2011. júl. 26. 09:54
nem lehet elég korán kezdeni, de muszáj, engem nem világosítottak fel, mondván h nincs rá szükség, úgyse él a gyerek szexuális életet...aha, 15 voltam mikor elvesztettem a szüzességemet...nem lett semmi baj, csak jobb lett volna nyílt lapokkal játszani.
2. 48bf8c027e (válaszként erre: 1. - 4ef9451d27)
2011. júl. 26. 09:54

Szia!

Ezt inkább a gyerek függő és nem kor.

Az a legideálisabb amikor elkezd érdeklődni és konkrét kérdéseket tesz fel.

És teljesen őszintén kell válaszolni nem szabad ködösíteni.

Én hallottam egy-két szülői felvilágosítást. Hát igen csak kikerekedett a szemem rájuk.

2011. júl. 26. 09:48
Szerintetek melyik a legideállisabb életkor amikor elkezdhetjük ezt a folyamatot?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook