Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek összetartók még a családok? fórum

Szerintetek összetartók még a családok? (beszélgetős fórum)


1 2
2009. ápr. 15. 16:16
Régen még tudta mindenki,ki kinek a testvére,unokája stb.Ma meg már unokatestvérek elmennek egymás mellett azt sem tudják rokonok-e.Sajnos ma már oda érünk mint amit a filmekben is látunk,hogy a temetésekre is csak a leges leg közelebbi hozzátartozók mennek el mert nem ismerik egymást,nem akarják ismerni egymást.
2009. ápr. 15. 16:14
Én a pénz dolgot arra értettem hogy sokan azért nem tartanak már nagy névnapi,szülinapi összejövetelt,azért nincs közös kirándulás.A szűk család nálunk is nagyon összetartó szerencsére.
2009. ápr. 15. 16:13
Nekünk nincs pénzünk!Nem is volt soha!Attól még szeretem a szüleimet és soha nem hagynám őket cserben!Ha tudnak támogatnak,ha nem tudnak akkor sincs semmi!A pénz csak elrontja a kapcsolatokat!
2009. ápr. 15. 16:12
Jó olvasni,hogy vannak még kivételek.Én hiába neveltem szeretetben a lányom mégis ma mint felnőtt a pénz az első és nem a szeretet számára a fontosabb.
10. diegóóó (válaszként erre: 1. - Diderke)
2009. ápr. 15. 16:11
Nálunk is ez van.De még gyerekkoromban is más volt a helyzet.Akkor még összejárt a család.Voltak névnapozások,szülinapozások,közös főzések,kirándulások,de ma már szinte nem is találkozunk.Sajnos sok minden közrejátszik,többek között az is hogy nincs az embereknek pénzük.
2009. ápr. 15. 16:11

De szerintem ez a modern vilag is hozza magaval, pl.regebben TV-nezes es videojatekok helyett a gyerekek a szulokkel/nagyszulokkel jatszottak, olvastak egyutt... hol latni mostanaban ilyen csaladokat?

Masik dolog: a gyerekek nagyon leterheltek az iskolaban (mar aki becsuletesen tanul es meg akar felelni a kovetelmenyeknek - ami mondjuk szerintem keptelenseg, foleg kozep-es foiskolaban), a szulok, csaladtagok kulonbozo idopontokban dolgoznak, ernek haza a munkabol. Mikor van idejuk arra, hogy MINOSEGI idot toltsenek egyutt, mint CSALAD? Ja, szerintem ezek nagy gondok.

2009. ápr. 15. 16:10

Erre a kérdésre szerintem ne lehet konkrét választ adni, mert nem általánosítható a dolog.

A mi családunkban szerencsére még nagy az összetartás. Például minden vasárnap együtt ebédelünk a mamáéknál...nagyszülők, szülők,unokák és az unokák párjai...együtt vagyunk szenteste, húsvétkor, szülinapokon is együtt van az egész nagy család, és bármikor számíthatunk egymásra. De ha pl. a párom családját nézem ott az összetartás jelét se látni....

7. ELEN
2009. ápr. 15. 16:08

Nálunk hála Istennek nagy az összetartás.

Nem a pénz számít,hanem,hogy együtt legyünk.

A Nagyfiam is ilyen családcentrikus,aminek NAGYON örülök:)

2009. ápr. 15. 16:08
Sajnos a pénz domonál már mindenhol,és elvész a szeretet ereje.Pedig sokszor és túlzásba esünk nem csak sokszor,hanem mindenkor a szeretet a lényeg.Mert hiába van pénz,vagy nincs a szeretet a lényeg.
2009. ápr. 15. 16:07
A Mi Családunk igen:)Ez nagy KINCS!
2009. ápr. 15. 16:06
nálunk a szeretetet pénzben mérik:(((amíg kölcsön tudtam adni szerettek, mióta nem tudok már nem érdeklem őket, és sajna az unokával sem úgy foglalkoznak.((
2009. ápr. 15. 16:06
Ez annyira igaz!!! Sajnos....
2009. ápr. 15. 16:05
nálunk sajna nem:(
2009. ápr. 15. 16:04
Szerintem,ma már nincs olyan összehúzó ereje a családoknak mint régen.Az én nagyszüleim még összetudták tartaqni a családot,segítették egymást a gyerekek,nagy névnapozások voltak.De ma már minden múlóban van,talán lassan a szeretet is nem azt jelenti amit kellene,hogy jelentsen.Mi a véleményetek?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook