Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A mai világban mekkora lehet az összetartás? fórum

A mai világban mekkora lehet az összetartás? (beszélgetős fórum)


8. leviatan (válaszként erre: 4. - 96243f5c90)
2011. szept. 3. 20:45

Hat, pontosan ugyanugy viszonyultam a tarsadalomhoz, ahogy a tarsadalom magasrol tett ram, egesz eletemben :).

De mig a tarsadalom arra nem veszi a faradtsagot, hogy megnevelje a benne elo egyedeket, addig nagy valtozasra ne szamits.

Ertem ez alatt az egymashoz valo viszonyulast, elfogadast. Ne legyen tema, hogy valaki kover, meleg, mozgasserult, mas a szine. Akkor lesz nyugat-europai elorehalado a tarsadalom, ha ezek nem lesznek fontosak, csak az ember, fuggetlenul a sulyatol, borszinetol, szexualis hovatartozasatol. Akkor hidd el mashogy fognak az emberek viszonyulni a tobbiekhez. De amig a kover no nem tud akarhol vasarolni maganak ruhakat, addig ne is szamits arra, hogy segitokesz lesz, hisz mit kap? Pofavagast, ha meg meri kerdezni, hogy van-e valami nagy meretben... egy ido utan megoli belole az emberekkel valo egyutterzest, hisz minek? vele sem erez egyutt senki. De ez nemcsak koverekre igaz, igaz ez a szinesboruekre, melegekre, mozgasserultekre, es akarkire, aki mast sem tapasztal maga korul csak az ilyenfajta viselkedest. Magyarul tavol-keleti, vagy szelso kelet-europai viselkedesrol van itt szo.


Igen hajlando vagyok segiteni akarkinek, elelemmel, ruhaval, stb. Penzzel nem, foleg nem olyan embernek, akinek eleve tobb vagyona van, mint nekem. (pl. nincs hazam, es soha nem volt lehetosegem hitelre, es nem mert nem dolgoztam eleget... hanem mert a tarsadalom ugy itelte meg, hogy egy nonek nem kell annyit keresni, mint egy ferfinek, es ugyan mar, minek bejelenteni... vagyishat nem a tarsadalom, de a tarsadalmi viselkedes kovetkezteben a munkaltato).

7. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 6. - 96243f5c90)
2011. szept. 2. 22:22

12-14 órát dolgozik 3 gyereket szült és abból kettöt elene forditotak és nagyonsokszor megvertek!


Ezért gondoltam, hogy egyedül él, úgy véltem nem élnek vele, mert mint írtam már, nekem felfoghatatlan ha egy gyermek az édesanyjával él, hogyan lehet ellene fordítani. amennyiben kicsi azértmert érzi a szeretetet, amennyiben meg nagy felfogja szerintem. Persze vabbak kivételek.

A kérdésedre is adtam már választ, hogy igen,nem halt még ki az emberekből a segítő készség és minél inkább maga is segítségre szorúlna annál inkább ag, mert átérzi a másik problémáját.

Én adnék-e? ....tapasztalatból csak annak, akit személyesen ismerek, sajnos egyre több van akinek lehetne adni.

Legyen szép éjszakád!

6. 96243f5c90 (válaszként erre: 5. - 9b10f3d7ff)
2011. szept. 2. 21:15
Azért ez kicsit felindult hozzászolás volt,és légyszives olvasd el rendesen mit irtam és kérdeztem!! Elsö sorban én nem kértem semmit senkitöl! Ezt csak feltettem mint kérdést,mert kiváncsi voltam hogy mások az én helyemben mit tennének!A másik mint irtam is ez a nö is munka mellet 3gyereket nevel csak közben mivel elváltak a volt férj mindent elkövet hogy a kettö nagyobb gyerekét ellene nevelje amennyire csak lehet. Tehát legyél szives és ne mondj olyat amit esetleg nem gondoltál átt rendesen vagy nem olvastad el rendesen és nem is arra válaszolsz amit én valojában kérdeztem!! És valoszinü hogy ha értelmesnek tartod magad akkor nem gunyolodsz a "fölöttem" való !!És nem lakó.Tisztelettel
5. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 4. - 96243f5c90)
2011. szept. 2. 15:17

1. A társadalom magasról tesz mindenre, a társadalom tagjai inkább segítenek.

2. Nem tudom a feletted lakóra, vagy magára a Jóistenre gondolsz, mint feletted való.

3. Szerinted miért nem adnának,miért nem áll mellette az a 80% akiről beszélsz? Szerintem azért, mert mint írtad az ismerősöd 12-14 órában dolgozik, és nem tud ötről a hatra jutni. Tudod hányan élnek minimálbérből, esetleg alkalmi munkából? vagy még abból sem, mert nincs munkalehetőségük... és nem egyedül, hanem kisgyermekeket nevelve, vagy nagyobbakat iskoláztatva, fizetnek rezsit, albérletet, de még így is ezek az emberek érzékenyebbek szociálisan és adnak, hiszen a saját bőrükön tapasztalják a nyomorúságot.

4. Sokan szeretnénk meggyőződni, többet tudni azért egy személyről aki segítséget kér, mert ugye messziről jött ember azt mond amit akar.

6. Ne haragudj, nekem a Te garanciád nem jelent semmit, mert fogalmam sincs ki vagy, mire költenétek pénzt.

7. Örülök, hogy vannak ilyen emberek, hogy hátsószándék nélkül segítesz valakin (hozzáteszem azért ismered,mert ha keveset is, de tájékoztattál a családi állapotáról)

8. Jó lenne, ha elvből fizikai segítségek születnének, de azt még nem találták fel.


Sok sikert és jó egészséget kívánok, hogy legyen erőd továbbra is dolgozni, hogy továbbra is megadasson számodra a nagylelkű adakozás!!

4. 96243f5c90 (válaszként erre: 33. - Enissa)
2011. szept. 2. 02:02
Én nem mondtam ilyet hogy csak és kizárolag 500ft akarok mindenkitöl leakasztani,és azt sem mondtam hogy a felajánlott épitöanyag nem segitség.De valojában nem is ez volt a számomra a lényeg hanem az hogy a társadalom hogyan viszonyulna,egy ilyen jellegü felkéréshez. És én most az egyszer segitek valakinek ezért gondolom nem fog a feletünk való rossz szemel nézni rám. szerencsére nekem nem okoz gondot hogy segitsek akár ha kell elég nagy összegel.Én mondjuk mindig ilyen voltam,ha láttom valakin a jó szándék piciny szikráját és azt hogy akar valamit az életben.Csak egy kicsi segitségre szorul,nem mondok nemet,És köszönöm szépen akik ugy véekedtek hogy adnának.Azokat is megértem akik ugy gondolták nem adnának.De én majd segitek neki és elkészül a ház teljesen pár honapon belül.És tudjátok miért?Nem tudjátok ez száz százalék!!! ELVBÖL mert neki is a családja mondot elöször nemet és a többi ismerös is csak magyarázot de a segitség az ugyláttam majdnem 80%ból már kihalt.
3. jstefan (válaszként erre: 1. - Jégbe zárt lélek)
2011. szept. 1. 22:55
A mai vadkapitalizmus kizárólag a pénzről szól, nincs összetartás.Aki gazdag azért adakozik a jövedelme kb. egy ezrelékéből hogy népszerűbb legyen és még több pénze legyen.
2. leviatan (válaszként erre: 16. - Micimorcy)
2011. szept. 1. 21:46

Nalad a pont! Epp ezt irtam az elobb... miert csak penzben lehet elkepzelni a segitseget?


Gondolom, nem benzinre kell a penz, hanem kajara, ruhakra, akkor ha valaki nem penzt adna, hanem elelmiszert, esetleg ruhat, vagy olyan dolgokat, ami hasznalhato meg, bar hasznalt.


Sosem felejtem el, a vak koldust a metro bejarata mellett, mikor fiatal koromban felajanlottam neki, hogy megeheti az az napra csomagolt kajat, majdnem szemenkopott, hogy nem ehes, hanem "szomjas". Nah, ezen oknal fogva penzt en sem adok.

1. leviatan (válaszként erre: 3. - Namilesz Teosztasz*)
2011. szept. 1. 21:42

300695 tagja van Hoxanak... szorozd meg 500Ft/"szemelyenkent"


attol mar nekem is jo eletem lenne :)


amugy viccet felreteve, eleg nagy problema ez, hogy csak penzzel tudja elkepzelni az ember a segitsegadast. De valojaban az eppen aktualis anyagi helyzetemtol fugg, es attol hany embernek kellene segiteni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook