Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek merjem bevállalni? Légyszi segítsetek!!! fórum

Szerintetek merjem bevállalni? Légyszi segítsetek!!! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
40. megi04 (válaszként erre: 31. - Ágika30)
2010. aug. 17. 20:52
Nekem akkor született a 4.kisfiam,mikor a párom éppen munka nélküli segélyen volt.Mivel a 3.autista,ezért én csak ápolásit kaptam.Volt pelenkája,volt mindene,ami kellett!Lehet,hogy szörnyen hangzik,de kb.2 szer előfordult,hogy 2 nap volt "fizetésig",és elfogyott véletlenül a pelenka.És ekkor arra a szörnyűségre ragadtattam magam,hogy TETRA PELENKÁT mostam,és tettem a baba alá!!!!Ahogyan ezt generációk tették,és felnőttek! Még lelki betegek se lettek miatta!De,hála az Égnek,egészséges,és boldog kisfiú,mert a szülei,és a testvérei imádják,és megtanulta,hogy nem kap meg mindent,amit a száján kiejt.De ettől SZERINTEM csak jobb lett.
39. Titánia83 (válaszként erre: 8. - Tavaszi szél)
2010. aug. 17. 20:51

Na ez elég durva, negatív programozás.


Ezt a mi van ha - t lehetne fokozni is, és akkor az embernek már élni se lenne kedve.


Első kérdés, hogy a családotoktól kapnátok e bármiféle támogatást, ha megszorulnátok?


Amúgy meg tényleg az ember nagyon sok helyről megkap a babához sok mindent. Ezt már több fórumban is taglalták. Kisruhákat pedig márkásakat is tudsz turkálni fillérekért.


És tényleg igaz, ha mindig a legmegfelelőbb körülményekre vársz, kifutsz az időből!


Szerintem célszerű lenne mihamarabb elhelyezkedni, hogy legyen honnan elmenned szülni. A 2-3 év biztosítotti jogviszony nagyon sok, pláne, hogy elvileg folyamatosnak kéne lennie, és a biológiai órád is ketyeg!


Sok sikert, jó döntést kívánok! A számotokra legjobbat!

38. Iviiiiii (válaszként erre: 35. - Ágika30)
2010. aug. 17. 20:49
Tesómról van szó, így nem én veszem ezeket. De mi a leg-leg-legeket használjuk. Mindjárt megpróbálok utánanézni.
37. spinneli (válaszként erre: 36. - Iviiiiii)
2010. aug. 17. 20:49
hát, más ha a család is ott van támaszul...azért szerintem a legtöbb ember szeretné maga megoldani a dolgait.
2010. aug. 17. 20:48
Egyébként nagynéném most fogja szülni a második gyerekét, az első most megy majd oviba, kb. fél éve ment vissza dolgozni, de csak 4 órában, rengeteg a hitelük. Mégis boldogan élnek semmi pénzből :) Nekik segítenek a nagymamák, meg a nagybácsi sokat.
35. Ágika30 (válaszként erre: 28. - Iviiiiii)
2010. aug. 17. 20:47
De összegbe kb mennyi?
34. honeywald (válaszként erre: 31. - Ágika30)
2010. aug. 17. 20:47
szerintem érdemes bevállalni! ő lenne az első baba? akkor meg mire vársz? :) persze munka nélkül nagyon nehéz a GYED, de erre vannak különböző bölcsik. Látom mi folyik ott, és semmi baj velük. higgy nekem, ebben tanulok, élek.
33. mese habbal (válaszként erre: 6. - 116212323c)
2010. aug. 17. 20:46
tudom, OFF, de ez a kérdés: hogy nem érted miért várt ennyit... ne haragudj, de nem mindenkinek jön úgy ki az élete, ahogy tervezte volna... topikindítót ugyan nem ismerem, de én is 25 évesen már szültem volna, ha meglett volna a megfelelő partner hozzá... 30 vagyok, és még mindig nincs meg a megfelelő partner... és örültem, hogy véletlen becsúszott...
32. tavaszi szél (válaszként erre: 24. - Spinneli)
2010. aug. 17. 20:45

hát nem tudom... nekünk /3 fő/ 80 csak a lakáshitel...

És nem palota, nem a II. ker ben, nem luxus, kicsi 1,5 szobás, nyóckerben'... vmit nagyon benéztünk... :)

NA jó nem vicces, de én nem tudnék ennyiből, persze ez csak az "én" gondom :) - természetesen ha ez a "maradék" az úgy "szupi" ;)

31. Ágika30 (válaszként erre: 25. - Megi04)
2010. aug. 17. 20:44
Így igaz,nem lennének nagy igényeink,csak ugye amíg kicsi vannak kötelező dolgok,amit meg kell venni,ha meg már nagyobb lenne (iskoláskorú),ami 6-7év akkor már csak nem fogunk a 60ezer forintos minimálbérnél tartani...:(
30. Iviiiiii (válaszként erre: 26. - Corby)
2010. aug. 17. 20:44
Rég láttalak :)
29. mese habbal (válaszként erre: 1. - Ágika30)
2010. aug. 17. 20:44

nagyon nehéz, de meg lehet oldani... eleinte a babára nem sokat kell költeni, ha van ismerős, aki tud adni kiságyat, ruhákat, babakocsit stb.. mert ezek közt azért vannak olyanok, amik drágák... ha lesz tejed, akkor egy jó ideig kajára sem kell költeni :D a tápszer viszont elég drága sajnos...


én egyedül vagyok egy 7 hónapossal az eleje óta... 70ezer gyedet kapok, plusz 13ezer a csp...

csak úgy jövök ki, hogy apukám is ad minden hónapban egy összeget segítségképpen... ha azt veszem, hogy kb az a rezsi, akkor a maradék 80 a megélhetés...tény, hogy baromira kell spórolni... pl nincs minden nap húsos kaja... a gyereknek főzni kell, amikor jön a hozzátáplálás, és nem üvegest adni (én pl bajban vagyok ezzel, mert eleinte ellustálkodtam, és most meg nem annyira akarja a házit megenni, csak az üvegest)...


viszont azt is végig kell gondolni, hogy találsz-e majd utána munkát... persze ez máskor is probléma szülés esetén, kivéve, ha az embert nagyon visszavárják a melóhelyén...

28. Iviiiiii (válaszként erre: 21. - Ágika30)
2010. aug. 17. 20:43
Ha mosod, mint régen, akkor alig valamibe :) De azért azt gondolom nem szeretnéd. Nálunk 6 pelus megy el naponta. Nem tudom mennyibe kerül. Ehhez jön a popsitörlő (több, mint 6 naponta) meg a krém.
2010. aug. 17. 20:42

Szerintem tényleg minden azon múlik, hogy ki miről képes és szeretne lemondani a gyermek érdekében, vagy a gyereknek mit biztosítana.

Nekünk jelenleg 120.000 forint ami marad kettőnkre, de nem látom biztos alapnak a gyermekvállaláshoz.

26. corby
2010. aug. 17. 20:41
NEkünk két gyerek van,kb 50 ezerből élünk.Nem élünkúgy mint a királyok,de nem éhezünk.Én még beválallnék egy harmadik babát is.
25. megi04
2010. aug. 17. 20:41
Az én párom,(aki csipetnyit se vallásos)azt szokta erre mondani:"Akinek az isten báránykát ad,annak ad hozzá legelőt is"!:)):)):)):))Egy gyereket akkor is boldoggá lehet szerintem tenni,ha nem mindenből a leg-leg- leg luxusabbat kapja...Nem EZ a fontos.Hangsúlyozom:Szerintem!
24. spinneli (válaszként erre: 20. - Tavaszi szél)
2010. aug. 17. 20:41
Ki lehet jönni, vannak ügyfeleim akik 4-en élnek 70.000 forintból....mondjuk nem tűnnek túl elégedettnek általában.
23. honeywald (válaszként erre: 1. - Ágika30)
2010. aug. 17. 20:41
minden befizetéssel együtt 80ezer marad megélhetésre, akkor szerintem az nagyon jó!
2010. aug. 17. 20:41
Hát ha konyhapénznek tisztán megmarad az a 80, akkor az nem olyan rossz... Nekünk pl. nincs annyi, és azért nem nélkülözünk sem mi, sem a gyerekünk.
21. Ágika30 (válaszként erre: 14. - Iviiiiii)
2010. aug. 17. 20:40

Egy év munkaviszony kell és akkor egy évig jár a gyed,maximum két évig kaphatod,de akkor két év biztosított időszakra van szükség.

Azt tudom,hogy mennyit költünk kajára,inkább az a része érdekelne,hogy a babának mennyibe kerül a pelus,a bútorokat,ruhákat meg tudnánk oldani!

20. tavaszi szél (válaszként erre: 17. - Kisj)
2010. aug. 17. 20:38
Erre én is kíváncsi lennék :)
19. honeywald (válaszként erre: 1. - Ágika30)
2010. aug. 17. 20:37
lehet, hogy gyed nem lenne, de hamar belehet adni bölcsödébe, ahol szakemberek vigyáznak rá. Így nem lesz majd gondja az óvodai beszoktatással, mert még azzal is bajlódás szokott lenni.
18. 116212323c (válaszként erre: 14. - Iviiiiii)
2010. aug. 17. 20:37

egyet értek...

megyek

sok szerencsét!

17. kisj (válaszként erre: 6. - 116212323c)
2010. aug. 17. 20:37

Ezt részletezhetnéd....

Mármint azt, hogy hogyan jöttök ki egy hónapban 10 e ft/fő-ből

2010. aug. 17. 20:36
Nekem 4 van és most akarunk babát Nincs munkám nem vok milliomos nem járok semmiféle segélyért Bátran szülj
15. spinneli (válaszként erre: 11. - 116212323c)
2010. aug. 17. 20:36

ha ezzel tisztába vagy, akkor nem értem a kérdésedet, hogy miért szült volna korábban.

:)

2010. aug. 17. 20:36
Gyedhez fél év munkaviszony kell egy éven belül. Én ezt olvastam pár hónapja. De biztos utánanéztél. Én tuti belevágnék. Figyelj, nem akarlak elkeseríteni, de lehet, hogy mire összejön a dolog már jogosult leszel. Sajnos a legtöbb embernek elég sokszor kell próbálkoznia, ha gyereket tervez. És még valami: mindig lehet kifogást találni, hogy miért ne akarjunk pont akkor gyereket! Tökéletes alkalom elég ritkán van :)
13. 9e87ecb3d5 (válaszként erre: 1. - Ágika30)
2010. aug. 17. 20:36

Szia!

Sajnálom, ami Veled történt, én is hasonlóan jártam, vagyis rosszabbul.

Megszűnt a 4éves munkaviszonyom és közvetlen utána derült ki, hogy babát várok.

Kicsit megijedtem, de hihetetlenül boldog is voltam, mert már nagyon régóta próbálkoztunk.

Ha azt kérdezed, hogy bevalld-e a leendő munkahelyeden, hogy babát szeretnél, lehet, hogy csúnya dolog, de szerintem semmiképp se. Nem igazán lehet ennyi pénzből 3embernek megélni...

12. c6766641b8 (válaszként erre: 7. - Ágika30)
2010. aug. 17. 20:35
Akkor ne várj 40 éves korodig,ezt úgy is Te döntöd el.Ha úgy érzed menni fog akkor sok szerencsét.:)
11. 116212323c (válaszként erre: 9. - Spinneli)
2010. aug. 17. 20:35
hmmm igen tudom, szülésznő, és kisgyermekgondozó nevelő szakmám van és nem a szüleim adták ajándékba!
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook