Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Fokozott mellrák kockázattal bevállalnád huszonévesen a kétoldali megelőző mellamputációt? fórum

Fokozott mellrák kockázattal bevállalnád huszonévesen a kétoldali megelőző mellamputációt? (beszélgetős fórum)


1 2 3
63. andi6020 (válaszként erre: 1. - Zalaszentgrot)
2012. júl. 21. 09:37
Igen, simán.
62. Dbcsenge (válaszként erre: 61. - Dbcsenge)
2012. júl. 3. 22:28
A génkben van a probléma, így valahol máshol felüti a fejét.
2012. júl. 3. 22:26

A férjemel nemrégiben pont erről beszélgettünk, mert a lányainknál is magas a rák kialakulásának százaléka.

Az-az egy ismeretterjesztő csatornán foglalkoztak a témával amerikai tudósok, akiknél eddig bevett szokás volt az ilyen műtétek elvégzése.

Azok a nők és férfiak akiknél a rák kilakulásának esélye magas választhatnak a megelőzőműtét vagy pedig életmódot változtatnak (ezzel csökkentve a kialakulás esélyét).

Sajnos a génekbe kódolt problémák ellen nincs jobb megoldás... Egyenlőre...

Volt még néhány rémísztő mondat, de abban még nem biztosak, így inkább maradok az 50-50 százaléknál.

2012. júl. 1. 21:23
Zalaszentgrot: Bocsi, de te nem az a fel idiota vagy aki rendszeresen felbukkan mas-mas neveken kulonbozo toppicokban horror dolgokat meselni (legutobb talan valami olyan remlik, hogy a noverednek levagtak mindenet) amik nem igazak?
2012. máj. 31. 22:28
A lanynak akit emlitettem a korabbi posztomban, holnap veszik le mindket mellet. Szegenykem rettenetesen ideges. Az azonnali potlast nem tamogatta az orvos. A huga meg nem dontotte el, hogy hagyja-e levenni a melleit vagy sem...Mindenesetre nagyon aggodunk a barati korben a lanyert, mert nem biztos hogy a ket melle levetelevel megussza: az egyik attet ugyanis a jobb combcsontjan van, eleg magasan es eleg nagy...
58. Timky (válaszként erre: 57. - Zalaszentgrot)
2012. máj. 27. 21:37
Valahogy azt érzem,hogy nagyon negatív vagy! Pedig fő a pozitív hozzáállás! Agykontroll:-nem leszek beteg,meg fogok gyógyulni stb!! Ha állandóan azzal foglalkozol,hogy nálad kialakul ez a betegség,akkor hülyén hangzik de be is vonzod! Tégy ellentétesen,lazíts,kirándulj,szórakozz és tereld a gondolataidat el a betegségtől!!
57. Zalaszentgrot (válaszként erre: 56. - Timky)
2012. máj. 25. 22:30
Nos a genetikai hatter az tenyleg megallapithato vervizsgalattal, ugyanakkor az ossejt kezeles egy rendkivul uj, meg gyerekcipoben jaro dolog, ennel fogva nem elterjedt es mindennapos es etikailag is megkerdojelezheto. Mindemellett a felnott szervezet nem termel ossejteket, azt csak az ujszulott szuletesekor a koldokzsinorverbol lehet eltarolni. Tehat aki ma huszoneves es ilyen problemaval kell szembeneznie annak ez a lehetoseg nem all a rendelkezesere.
56. Timky
2012. máj. 25. 18:25

Tegnap mutatták a tv-ben,(Dr Seffer Istvánt),hogy van

valami új találmány,amivel egy csepp vérből megállapítható,hogy van-e valakinek rákos sejtje.És még arról is beszélt,hogy a rákot lehet gyógyítani őssejt kezeléssel! Most képzeld el,hogy levetetnéd a melled és közben lenne ellenszer a bajodra!!

55. Zalaszentgrot (válaszként erre: 52. - Loch ness)
2012. máj. 23. 16:16

Szia loch ness!


A te ismerosod hogy elte tul lelkileg, hogy levettek a mellet? Csak az egyik mellet vagtak le neki, vagy mindketto erintett volt? O mekkora mellekkel volt megaldva, hogy nem fedeztek fel neki idoben es akkorara nott neki a daganat?

54. Ágio8405 (válaszként erre: 50. - Zalaszentgrot)
2012. máj. 22. 16:06
uhhh szegény. Én valoszinüleg megcsináltatnám. Az a baj a gyakori vizsgálattal hogy azt kb negyed évente csinálják. Viszont fiatal szervezetben pár hét alatt olyan szinten elterjedhet a rák hogy késö lehet. egy ismerösömnek heti 5cm-t nöt a daganata. Mondták is neki hogy mivel fiatal szervezet gyors az anyagcsere, gyorsabb ez is ja és nagyon hamar elér a nyirokrendszerben és akkor általában már késö....
53. Timky
2012. máj. 22. 16:02
Nem! Folyamatos ellenőrzés,megelőzés!! Étkezés teljes átalakítása! Több élelmiszert,növényt fogyasztanék amiknek rákmegelőző hatása van,napi többször fokhagyma,cékla stb...! És több orvos véleményét kérném ki ez ügyben!
52. loch ness (válaszként erre: 29. - 9536810fa1)
2012. máj. 22. 11:44

Ez egyáltalán nem baromság. Sajnos van ilyen, kimutathatóan egy gén felelős érte. Ahol sok ilyen eset van egy családban, ott minden családtagnak érdemes genetikai vizsgálatot végeztetnie, hogy megtudja, hajlamos-e rá ő is.

Nemrég történt az ismeretségi körömben: huszonéves lány, hatalmas daganat keletkezett a mellében, le is kellett operálni. Két hónappal előtte volt szűrésen, semmit nem találtak, és a daganat vizsgálata is azt mutatta ki, hogy valóban két hónap alatt fejlődött ki (kezdődő áttétekkel).

Szóval, ez nem játék. Nem tudom, mit csinálnék, de ha mást nem, minimum havonta járnék ellenőrzésre.

51. katie_rose (válaszként erre: 50. - Zalaszentgrot)
2012. máj. 21. 17:06
Én továbbra is azt mondom,hogy ilyen speciális esetben megcsináltatnám...
50. Zalaszentgrot (válaszként erre: 6. - 2a69f78972)
2012. máj. 21. 16:50
Van a kozeli barati korben egy lany, aki 27 eves, gyonyoru formas, hatalmas keblekkel megaldva, es onaluk a csaladban majdnem minden no mellrakos, es o is gen pozitiv. 20 eves kora ota fokozott ellenorzes alatt all a melleivel, es kb ket eve mondta neki az orvos, hogy elgondolkodhatna a megelozo ketoldali mellamputacion... Akkor o nemet mondott... Most par nap mulva viszik a mutobe, es levagjak mindket mellet, csak az a baj, hogy most mar keso...mert van par attetje is...A huga 24 eves, hasonlo keblekkel megaldva. Az orvosok neki is feltettek a kerdest:Akarja-e hogy megelozeskeppen neki is levegyek a melleit?
49. csgybzs (válaszként erre: 1. - Zalaszentgrot)
2012. máj. 21. 09:12
Nem!
48. 9f98008a3b (válaszként erre: 41. - 9536810fa1)
2012. máj. 21. 09:11

Micsoda kérdés!???? :o)



Inkább ne! Szegényedne a világ! :)

47. katie_rose (válaszként erre: 46. - C9f9b53798)
2012. máj. 21. 07:42

De az is tény,hogy terhesség alatt a magzattal együtt a rákot is táplálod,tehát ha terhesség alatt alakul ki a csomó sokszoros az esély, hogy olyan áttétek lesznek,amik az életedbe kerülhetnek.

Mindenki elsiklott a kérdező "saját" esete mellett szerintem. Kimutatták nála a felelős gént, halmozódás is volt a családban.

Tehát nem csak simán fél a ráktól,mint ahogyan tulajodonképpen mindenki.

46. c9f9b53798 (válaszként erre: 43. - Cippora)
2012. máj. 21. 07:37

viszont az is tény, hogy szoptatás alatt szinte soha nem alakul ki mellrák, ezért is ajánlják az orvosok, mert preventív


nekem is van ismerősöm, akinek az anyukájának is volt daganata, időben észrevették, csak részben csonkolták a mellét, a nagymamája viszont mellrákban halt meg, és ő szült két gyereket, szoptatott négy évig, és szopi után, majd 35 éves korában találták nála meg az első pici csomót, míg megmondták neki is, hogy szoptatás nélkül már hamarabb jelentkezett volna

2012. máj. 20. 22:59

ez valami hulye mizeria megint, nem hiszem, hogy fent nem rohognek az Istenek, hogy mi emberek milyen hulyek vagyunk a Foldon!!


Rak az jonni fog, ha jonni akar, akar van melled, akar nincs! sok mas helyen is felbukkanhat, ugyhogy ilyen orultsegbe nehogy valaki is belemenjen!


ATYAM!

2012. máj. 20. 22:33
Nem. Folyamatosan, akár havonta eljárnék UH-ra, de csak úgy, preventív jeleggel nem amputáltatnék.
2012. máj. 20. 22:24

Az attól is függ mekkora a kockázat,és mennyire lehet megelőzni.


Ha nagy lenne a veszély,akkor bevállalnám.Manapság gyönyörű új ciciket tudnak csinálni,olyan mellbimbókat,hogy meg sem lehet mondani,hogy nem igazi.


Szoptatás:szerintem ez esetben,ez a legkevesebb!

2012. máj. 20. 21:49

és ha három év múlva gyermeked lesz, és nem tudod szoptatni ... ettől ne foszd meg se magadat, se a gyerekedet, ha utána lenne gond, akkor még mindig megteheted


én inkább mihamarabb gyereket(keket) vállalnék, és utána gondolkodnék (esetleg!) ilyenben

2012. máj. 20. 21:48
Azon filózom, hogy mivel kb. 50 év múlva úgyis meghalok (most 45 vagyok :D), ne legyek-e már öngyilkos ma.... hm?
2012. máj. 20. 21:48
El sem gondolkoztam a kérdésen, mert ilyent még soha nem hallottam, hogy "megelőző amputáció".
2012. máj. 20. 21:45
Nem hiszem, hogy ilyent tennék.
38. 2c563972fe (válaszként erre: 1. - Zalaszentgrot)
2012. máj. 20. 21:39
Unokatestvérem hasonló helyzetben van-volt.10 évvel ezelőtt döntött úgy,hogy gyakori szűrés (uh,mammográfia),hála Istennek egészséges :)))
37. c33bd8536b (válaszként erre: 29. - 9536810fa1)
2012. máj. 20. 21:14

Szerintem ez őrület. Megcsonkíttatni magadat egy jövőbeli lehetséges, de nem biztos, veszély miatt? És akkor mi van, ha holnapután elüt az autó? Pedig te aztán mindent megtettél, hogy soká éljél?


Eszem megáll....

36. 8f39bb1ac2 (válaszként erre: 28. - 9f98008a3b)
2012. máj. 20. 20:43
Mesterséges evolúció!
35. 8f39bb1ac2 (válaszként erre: 29. - 9536810fa1)
2012. máj. 20. 20:42

Negatívan programoznak...

Eredményesen...

2012. máj. 20. 20:42
Felvette a kapcsolatot az illetékesekkel.... :o)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook