Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek merjem bevállalni? Légyszi segítsetek!!! fórum

Szerintetek merjem bevállalni? Légyszi segítsetek!!! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
70. mese habbal (válaszként erre: 69. - 969a304e2f)
2010. aug. 17. 21:17
gratula... szerintem sokaknak akármennyit fej, akkor sem lesz ennyi :)
69. 969a304e2f (válaszként erre: 67. - Mese habbal)
2010. aug. 17. 21:16

Most lesz anyatejes világnap, és valami díjat is kapok emiatt. :)

Igaz, nagyon sokszor fejtem a tejcsit, és ezért lett ilyen sok.

68. 969a304e2f (válaszként erre: 65. - Mese habbal)
2010. aug. 17. 21:15

Igen, az anyatejgyűjtőbe átvesznek napi 8 dl-t, a többit pedig háztól adtam el. Azért általában többet is lehet kérni.

Tehát mindenre van megoldás!!!

67. mese habbal (válaszként erre: 62. - 969a304e2f)
2010. aug. 17. 21:14

azért 60ezerhez rengeteg tej kell, hogy a sajátjának is jusson, és még napi szinten több mint 1 litert is le tudjon adni... :)

ez igen ritka...


normál esetben összesen nem eszik egy gyerek egy litert az első fél évében naponta, és hogy még duplaannyi legyen az kész csoda szerintem... úgy értem nagyon keveseknek adatik meg...

66. bancsi77 (válaszként erre: 35. - Ágika30)
2010. aug. 17. 21:13

Szia!

Nem nekem szól a kérdés, de talán valamit tudok segíteni.

Az Én lányom most 9 hónapos, amíg szopizott több pelus fogyott (szinte minden szopi után bekakilt) kb. napi 6-7 db. Általában akciósan vettem a pelusokat. Akkor kb. havi 7-8000-ből kijött. Mióta mást is eszik elég napi 3-4, így 4-5000-ből kijön havonta.

Gyógyszertári popsikrémet és fürdetőt használok még mindig, nagyon jó és nem is drága.

Ami kicsit drága, az a zöldség, gyümölcs, néha olcsóbb megvenni az üvegeset. Most meg már 9 hónaposan azt eszi javarészt amit mi. Jah és nekünk 4-ünkre 60 Ft marad, de megélünk belőle.

Remélem tudtam segíteni. A helyedben én belevágnék. Sok sikert. Nincs szebb dolog egy kisbabánál a világon.

65. mese habbal (válaszként erre: 63. - Titánia83)
2010. aug. 17. 21:11
az anyatej gyűjtőben
2010. aug. 17. 21:11

Azt irtad, hogy nincs állásod, akkor gondolom munkanélkülin vagy, és keresel másik állást. Manapság valamiért nem jön össze hamar a baba sokaknál, igy keres és találj állást. Nem kell a munkáltató orrára kötni, hogy már megy a próbálkozás. Bizzunk benne, hogy a próbaidő lejár és véglegesitenek és a baba akkor jön majd. Szerintem akkor a gyed is jár, hiszen van jó pár év munkaviszonyod nem? És már nem úgy van, hogy az első 6 hónap a szülési szabadság? Mert az ugye táppénz, amit az előző év átlaga alapján számolnak. Persze ez csak akkor van, ha van munkaviszonyod.

Nekünk sem volt semmink, amikor a gyerekünk született és már 21 éves, sőt textil pelust használtam, és mindene használt volt. A rokonaink, ismerőseink adták a kiságyat, babakocsit, ruhákat mindent szinte.

Ha jön a baba akkor ne gondolkozz, mert nem lehet tudni, hogy később lehet e még.

63. Titánia83 (válaszként erre: 62. - 969a304e2f)
2010. aug. 17. 21:11
És hol adnak ennyit érte? :o
2010. aug. 17. 21:10
Ja, és ha sok az anyatejed, az aranyat ér. 1800.-at adnak literéért, ebből kb. 60ezer jött össze egy hónapban.
2010. aug. 17. 21:09

Szia Ági!

Szerintem még próbálkozz a munkakereséssel tudom , hogy nagyon nehéz manapság munkát találni de azért valami nagy nehezen mindig akad. Az a baj ha vkinek a családja van nem nagyon válogathat bármit el kell vállalnia h pénz álljon a házhoz. Persze akármi lehet még meg elég jól lehet gazdálkodni a pénzzel :) mindenesetre ezt nektek kell eldöntenetek sok sikert!

2010. aug. 17. 21:08

Baba mellett végezhetsz otthon valami munkát, vagy vigyázhatsz a szomszéd gyerekére jó pénzért.

Én pl gyerekekre vigyázok, amíg az anyjuk fodrászhoz, kozmetikushoz megy. Így van egy kis plusz.

59. corby (válaszként erre: 41. - Bared)
2010. aug. 17. 21:07
Egyetértek, "soha nem lessz igazán alkalmas pillanat"
58. t.Ili (válaszként erre: 1. - Ágika30)
2010. aug. 17. 21:07
Küldtem neked egy zsák pénzt,valaki már gólyát is küldött.Úgyhogy semmi akadálya a családalapításnak!
2010. aug. 17. 21:07

Én úgy szólok hozzá, hogy nincsenek anyagi gondjaink, de mi mégis mindent használtan veszünk, a fiamat szoptatom, csak én főzök neki és mosható pelenkát használunk. Németországban élünk és nem költünk el a napi megélhetésre havonta 80 000 Ft-nak megfelelő Euro-t! Igaz nincsen műkörmöm, nem járok kozmetikushoz, nincsenek drága hobbijaink. Ruhát sem vettem már nagyon régóta.


Mi szeretünk így élni, hogy nem minden a pénz körül forog. Valahogy úgyis mindig lesz, csak akarni kell! :-)

56. 3bdebf28f4 (válaszként erre: 1. - Ágika30)
2010. aug. 17. 21:07

Ágika, vágjatok bele!

Az első gyerek tényleg egy kicsit többe kerül, de vigasztaljon, hogy sok minden megmarad utána és a második már szinte ingyen nő föl!


Sok sikert és jó egészséget!

2010. aug. 17. 21:05

Hallgass meg mindenkit, de csak a szívetekre hallgassatok!


6 m2-es albérleti szobában laktunk, amikor összejött. Igaz, már az új lakásba született meg, aztán 11 naposan egyedül maradtam vele, a gyesen és a családi pótlékon kívül csak a hitel volt.

A szüleimnél laktunk később és a nagyanyai örökségből vettem a 29 m2-es minigarzont, amit később elcseréltem egy másfélszobásra.

Hála Istennek ma már diplomás és 4 éve külföldön él - mint hal a vízben.

Ahogy a képeimen is látszik.

55 évesen fizettem ki az utolsó hitelrészletemet.

2010. aug. 17. 21:00

Szia Ági!


ha érzésed szerint most kéne jönni a babának, vállald be......biztos megoldjátok, hogy ne nélkülözzön.....ezt csak a Ti érzéseitek dönthetik el...

53. andi6020 (válaszként erre: 6. - 116212323c)
2010. aug. 17. 20:59
Hú, na ez igazán felkeltette az érdeklődésemet! Áruld már el, mi a titkod! Hogy csinálod, hogy hárman (vígan)vagytok, és a 40.000 Ft-ból még marad is???
52. dogiz
2010. aug. 17. 20:58

Sziasztok!

hát elég sokféle hozzászólást olvastam, kevesebb - több kinek mennyi jut, de ha jönnie kell hát jöjjön, ne gondolkozz rajta mert lehet később megbánod, légy mindig optimista és a kicsiből is sok mindent elő lehet teremteni ha ügyes és kreatív vagy. Ne gondoljátok, hogy azok az irtó drága krémek meg bébiholmikkal többre mész mint esetleg egy kevésbé drágával. Egy pici ruhát 3 - 4 hét és lehet ki is nőtt a gyerkőc. Popsitörlő, hát tudjátok mit, van tiszta víz meg kamilla és tisztább lesz a popsija, meg olcsóbb is. Ez csupán egy tipp.

Sok szerencsét nektek :)

51. Bekomi
2010. aug. 17. 20:57
ha sokan arra várnának, hogy minden meglegyen, minden tökéletes legyen akkor azt hiszem nem sok mindenkinek kellene gyermeket szülnie.
50. tavaszi szél (válaszként erre: 39. - Titánia83)
2010. aug. 17. 20:56

Ja és még vmi...:

Mikor szültem semmim nem volt, sem lakás, sem munka, semmi - éppen kiestem az iskolapadból...

Meg lehet oldani nem ezt írtam, csak... ha lehet jobb és vacilál, nem feltétlenül "csak támogatni kell" - nem azért mert rosszat akarok, hanem mert nem mindig fenékig tejfel minden jelen gazd. helyzetben...

2010. aug. 17. 20:56
Ha bemégy egy babaturiba,viszonylag kevés pénzből fel tudod ruházni a babát. Kiságytól babakocsiig mindent megtalálsz. Vannak olyan oldalak/teszvesz,vatera, zsibvásár-ahol akár 1 forintért is hozzájuthatsz ruhacsomagokhoz, ha türelmed, időd van.Ha tudsz szoptatni, akkor min. fél évig az etetés gondja megoldott, némi otthoni pepecseléssel. Ha nem beteg a gyermek, akkor a kenőcsök, vitaminok megfizethetők. Gondolom, a pelusokon nem lehet spórolni, de lehet, hogy a legolcsóbb sem okoz majd problémát. Ha otthon főzöl, turmixolsz, akkor a méregdrága konzerveket ki tudod váltani. Játék nem kell sok, csak praktikus. A boltok tele vannak csilivili haszontalan, méregdrága holmikkal, amik a szülőnek jók, de a baba le se izéli őket. Minek zenélő ketyere, ha énekelhetsz neki ingyen? Szóval ha ketyeg az órád, én azt javasolom, ne tétovázz! Felnőttek gyerekek óriási szegénységben is boldogan, és pompában is hátrányosan.
2010. aug. 17. 20:56
nehéz megmondani,hogy mennyi a költség egy babával.ha jó minőségű pelenkát veszel lehet 8000ft egy hónapban.a popsitörlő nekünk 2000ft havonta.ami nagyon sok az a tápszer,ha nincs elég tejcsi.abból jót kell venni,és 2000ft. egy doboz,ami valakinek egy hétig sem elég.ha viszont szoptatod,akkor lehet egyáltalán nem is kell venni:)én bevállalnám annyi pénzből!
2010. aug. 17. 20:55
A kicsi szobájának festése, mázolása, laminált padló lerakása, utána ami többe kerül: egyik hónapban egy kombi gyermekágy, a következőkben 1-2-3 szekrény, többfunkciós gyermekkocsi. Aztán jöhetnek a nagyságrendben viszonylag "kisebb" kiadások.
46. Titánia83 (válaszként erre: 27. - Spinneli)
2010. aug. 17. 20:55
A számlák befizetése után marad 120 ezer?
45. mese habbal (válaszként erre: 31. - Ágika30)
2010. aug. 17. 20:54

szerintem a kötelező dolgok sem annyira gázosak.. ki lehet jönni, csak oda kell figyelni...

én pl márkást pelust veszek neki, csak épp mindig olyankor, amikor akciós.. vagyis csak úgy veszek pelust, amikor 40 ft alatt jön ki darabja.. és pampers, meg huggiest! de ha nem számít a márka, ennél sokkal olcsóbbak is vannak (nekem sem a neve a fontos, csak valamiért ezek szimpik... de a lidl-ben pl van olyan, ami 28 ft/ db-ra jön ki...) popsitörlőből is vannak egész olcsók, a krémet feliratod az orvossal és nem Gabit, meg Johnsonst veszel stb... szóval szerintem odafigyelve meg lehet csinálni, és sokkal boldogabb az ember, hogy van egy gyereke :)

44. Cottilady (válaszként erre: 1. - Ágika30)
2010. aug. 17. 20:54
Szia! Mi belevágtunk, és nem bántuk meg. Mi is havi kb 60 ezerből élünk (ez az ami marad) és meg tudunk élni, úgy , hogy a baba sem szenved hiányt semmiben. A kiságyat meg mindent mi is úgy kaptuk. Pelusból nem a legdrágábbat vesszük, nem is maradtunk 1 fajtánál, ami akciós, azt vesszük és lehetőleg nagy csomagosat, mert úgy olcsóbb. Popsikrémben pedig nem kell a márkás, sokkal jobb szerintem az, amit az orvos ír fel tégelyes és úgy keverik ki a gyógyszertárban (a márkásat is próbáltuk, de ez jobban bejön, mert iszonyatosan érzékeny bőre van a lányomnak). Szóval ha nem a legeket akarod a babának, akkor szerintem nyugodtan vágjatok bele.
43. tavaszi szél (válaszként erre: 39. - Titánia83)
2010. aug. 17. 20:53
Nem hinném,h negatív programozás lenne, de nem csak azt kell írni,h "persze, merd bevállalni, csináld..." - miért is ezt kellene? - nem a tapasztalat és a más szemszög itt a lényeg? - még én kerek elnézést mert leírtam-, - ó jajj...
42. giga455 (válaszként erre: 35. - Ágika30)
2010. aug. 17. 20:53

Ha nem ragaszkodsz mindenből az újhoz, akkor kéz alól használtan elég jó áron lehet kapni dolgokat (pl. kiságy, babakocsi - vaterán nézelődj árügyileg)

Egy drágább eldobható pelus kb. 45-70 Ft/db. De sokszor vannak kedvezmények, kuponok, akciók. Én olyan 37-40 Ft/ db áron szoktam venni, de nem ragaszkodom a márkásakhoz, viszont nem minden babának jó akármi, én szerencsés vagyok. Szóval a pelus havi szinten olyan 4-5000 Ft minimum :S

Tápszerhez nem tudok szólni, de úgy tudom az havi szinten egy tízes :S És hozzátáplálásnál érdemes házilag főzni, mert 1 üveg bébiétel 200 Ft-nál kezdődik.

41. bared
2010. aug. 17. 20:52

nekem nem marad 80, mégsem bántam meg soha, hogy van gyerkőm... holnap lesz 13 éves...

pedig akkor nekem nagyon jól ment...


én a helyedben nem vacillálnék ezen... soha nem lesz igazán alkalmas pillanat, hidd el! mindig lesznek kifogások(((

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook