Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szerintetek meddig lehet elviselni, ha egy férj nem tud elfogadni olyannak amilyen vagy és mindig meg akar változtatni? fórum

Szerintetek meddig lehet elviselni, ha egy férj nem tud elfogadni olyannak amilyen vagy és mindig meg akar változtatni? (beszélgetős fórum)


2017. jún. 27. 22:58

Én megyek, mert holnap munka.


További jó fórumozást, hasznos tanácsokat! :)

126. katika23 (válaszként erre: 119. - Massalhangzo)
2017. jún. 27. 22:56
Csak itt egy kerdesem van fennakadtal a tulsulyon, de miota tulsulyos egy 166cm, 65kgs no??? En nem erzem meg azt hogy a kormomre van egve a gyertya es hu a legfontosabb feladatom most hogy fogyjak le.....a parom turelmetlensege a bajom. Annelkul is tudom hogy van kis foloslegem hogy naponta a kepembe dorgoli de velem el es tisztelhetne hogy nekem most masok a prioritasok!
125. massalhangzo (válaszként erre: 122. - Katika23)
2017. jún. 27. 22:56

szerintem nincs olyan nagy baj koztetek, csak neked van tele mindennel a hocipod, es most abban a fazisban vagy, hogy minden idegesit, amit csinal vagy mond, vagy elvarna, mikor neked amugy is sok a dolgod


szoval relax :D foglalkozz a tanulassal, reformald kicsit meg a konyhatokat, neha huzzal el magadban bicajozni, kocogni vagy csajokkal tornazni, vegyel par uj rucit, menj el fodraszhoz, aludj par nagyot, sozd ra a gyereket, helyre fogsz razodni


ha szereted ezt a palit, ne hagyd elmergesedni a dolgokat, legyel okosabb

124. 4213133598 (válaszként erre: 113. - Nincsnekem)
2017. jún. 27. 22:54

A gond a férj stílusával van. Szerinted azért b.szogatja, mert szereti. Hát, elég furcsán mutatja ki a szeretetét az a férj, aki állandóan sértegeti és gúnyolja a feleségét!

Nem érzem azt, hogy Katinka belemerült volna az önsajnálatba. Ha magamból indulok ki, engem is bántana, ha a párom ilyen stílusban adná tudtomra, hogy mennyire odafigyel rám. Most egy gúnyos mosolyt képzelj ide.

Hát, ha neked este 10-kor is volt kedved hullafáradtan moziba menni, akkor én nagyon csodállak. De nekem ez valahogy nem igazán jön be. Én lazán mernék nemet mondani, ha egyszer hullafáradt vagyok. :)


Egyébként azzal egyetértek, hogy Katinkának már régen a sarkára kellett volna állnia. Talán nem fajultak volna idáig a dolgok.

123. massalhangzo (válaszként erre: 118. - Krilion)
2017. jún. 27. 22:54

azert mint kiderulget lassan, a nagy elegedetlenseg es tiszteletlenseg abban merul ki, hogy idonkent morog, ha az asszonynak nincs kedve vele menni kozos programra, vagy szol, ha elszalad vele a lo kaja teren


szerintem azert lassan kiderulgetnek a dolgok, hogy megse akkora nagy szemet ez a pali :D csak nyilvan a nocinek sok szamara negativ vagy nehezen megelt dolog kovette egymast, gyerek, koltozes, hizas, uj kornyezet, uj munka, uj emberek, es sokkal erzekenyebben reagal mindenre, mintha normal allapotaban lenne

122. katika23 (válaszként erre: 113. - Nincsnekem)
2017. jún. 27. 22:53

Hat igen nagyjabol jol latod a dolgokat.

Csak annyi hogy en nem utasitom el mindig, sot ha nagy nehezen osszejon egyutt egy szabad hetvege mindig en mondom hogy mozduljunk ki menjunk allatkertbe vagy barhova hisz en sem szeretek a hazban ulni egesz nap de viszont hetkoznapokon miutan hazaerek a melobol es meg tudom hogy var ram a nemetora es foznom is kell holnapra akkor biztos nem fogok kimenni mert neki viszket....mas dolga ugy sincsen

121. rinike (válaszként erre: 111. - Katika23)
2017. jún. 27. 22:52
Végig olvastam az eddigieket. Szerintem a nyelvvizsga letétele, és a diploma honosítása jó ötlet! Ki lehetne egészíteni még azzal, hogy próbálsz közben rájönni, hogy milyen hobbi érdekel, és barátságok kötése is segíthet a helyzeten. Miközben ezekkel haladsz, figyelhetsz arra, hogy a férjed viselkedése abból adódik-e, mert már "túl van rajtad", és bármit teszel, az úgysem felelne meg neki, vagy létezik-e olyan állapotod, amit a férjed elfogad.
120. massalhangzo (válaszként erre: 117. - Katika23)
2017. jún. 27. 22:51

szerintem itt megint te tulzod el a dolgokat, el kene gondolkodnod azon, hogy miert


mert mint irod, vannak kozos programok, de idonkent szolsz, hogy maradnal, o meg szeretne, ha mennel. azert ez nem egy allando baszogatas :D


ha meg nincs meg a noi-ferfi intimitas, mert te nem erzed jol magad a borodben es ugy erzed, nem tetszel, azon meg valtoztatni kell, hacsak nem akarsz tenyleg valni


ne haragudj, de ha te kikoltozes utan folyamatosan zabaltal es hiztal, a ferjed meg szolt, akkor ne o legyen mar a bunko :D komolyan olyan nagy aldozat lenne odafigyelni, es leadni par kilot, hogy jobban erezd magad, meg csorgassa rad ujra a nyalat?

119. massalhangzo (válaszként erre: 111. - Katika23)
2017. jún. 27. 22:47

szerintem a ketto nem zarja ki egymast. a normalis taplalkozas es a rendszeres testmozgas az a mindennapok resze kell legyen. az a gyereknek is jo pelda lesz. ezen nem azt kell erteni, hogy csak repat ragcsalsz es napi 3 orat sulyt emelgetsz :D de ha ugyis fozol, valogasd meg, hogy mit, es heti 3x1 ora bicajozas, futas, torna vagy barmi belefer, amit szeretsz


vagy ugy gondoltad, elobb tanulas, munka, jo allas, aztan majd nyugdijaskent elfogysz meg mozogsz? :D nem a ferjed miatt kene odafigyelned, magad miatt. tobbet is fogsz birni, ha egeszsegesen taplalkozol, mozogsz, tobb energiad lesz, hidd el

118. Krilion (válaszként erre: 79. - Massalhangzo)
2017. jún. 27. 22:47
Válaszolva a hozzászólásodra, az a baj, hogy ez mind szép és jó, amit leírtál, hogy milyen jó, ha segíti, bíztatja a házasfél a másikat, csak az a baj, hogy tisztelni is kellene, tisztelni, hogy mit akar, mit bír, figyelni a személyiségére, figyelni rá, hogy boldog-e, és a jelek szerint nem boldog, akkor el tudnám fogadni mindazt, amit írsz. Itt nem arról van szó, hogy a feleség tesped otthon, sőt... hanem, hogy a férj mindig elégedetlen.
117. katika23 (válaszként erre: 110. - Massalhangzo)
2017. jún. 27. 22:45

Miutan kikoltoztunk annyira mas izuk volt az eteleknek hogy tudom hihetetlen de peldaul nem gyoztem magam vajas zsomlevel es meg sorolhatnam az ujdonsagok vonzottak es hat akkor a legelejen meg nem is dolgoztam igy hamar szaladtak a kilok felfele. Aztan munkaba alltam, fizikai munka es gyalogolok is oda, vissza igy nem hiztam de nem is fogytam azota kb 8 honapja tartom a 64-65 kgt.

Szoktunk kimenni egyutt nem arrol szol hogy soha sehova nem megyek de van amikor inkabb szolok h maradnek mert vagy faradt vagyok vagy mas dolgom van.Nem is ertem miert problema ez hisz nem kell egymas nyakan logjunk mindig.Itt az o elvarasaival van baj en ugy erzem.....

Es hat igen nem sok kedvem van romantikazni miutan beszol, te levetkoznel es mutogatnad magad egy olyan embernek aki naponta a kepedbe vagja hogy nem tetszessz neki??

2017. jún. 27. 22:45
Ja es annyit fuznek meg hozza, hogy szanj par napot arra, hogy kicsit elvonatkoztatsz a negativumoktol es esetleg odafigyelsz a kedvessegekre. Mert vannak azok is, csak te ezeket mar szerinem eszre sem veszed.
115. fincsi5 (válaszként erre: 111. - Katika23)
2017. jún. 27. 22:41

Én igazat adok neked, a sorrendet illetően. Németországban, az e.ü.ben dolgozni, ezért bizony áldozni kell. És nagyon jól fogsz keresni, nem leszel kifacsarva, mint a mostani helyen. S igen, nyugodtan a fogyást is jobban tudod felügyelni.

:))

114. 4213133598 (válaszként erre: 108. - Massalhangzo)
2017. jún. 27. 22:41

Sajnos attól. hogy jó apa, még a házasságuk nem nevezhető felhőtlennek, a leírtak fényében.

Hullámvölgyek vannak a legjobb házasságokban, kapcsolatokban is. De az ő kapcsolatukban most állandósulni látszik ez a hullámvölgy. Egyértelműen írta, hogy a férj folyton az elégedetlenségének ad hangot, gúnyosan bírálja. Mindenkinek jólesik időnként egykét dicsérő szó, ezt Katinka nélkülözi. Ilyen férj mellett nem az ember nem érzi magát önállónak.

Bár pozitívan változna a kapcsolatuk! De erre sajnos a leírtak szerint nem látok esélyt egyhamar. Nem látunk bele az életükbe, nem tudjuk, hogy lehetnek közeledniük egymáshoz.

113. Nincsnekem (válaszként erre: 102. - Katika23)
2017. jún. 27. 22:39

Katinka. Nekem osszeallt a kep. Ti nem vagytok egymasnak valok. Ti annyira tavol alltok egymastol, mint az eg es a fold.


Ahogy en latom. Te beleszerettel egy porgos, ambiciozus ferfibe, aki allandoan jott-ment, sose birt a s.ggen maradni. Ami neked az elejen baromira bejohetett, mert O nagyon mas volt mint az eddigiek, ra fel lehetett nezni, O mindig tobbre sarkallt. Ettol te marha szerelmes lettel, O is marhara szerelmes lett es a legjobbat szerette volna neked.


Aztan becsuszott a baba, amire te meg nagyon nem voltal kesz. Es ehhez a feladathoz mindig fel kell kicsit nojj. Te ebbe az egesz gyerekdologba valahol elvesztel, O meg nem erti, hogy az a lany, aki eddig voltal miert lett ilyen mas. Es ez egyikotoknek sem a hibaja.


Jo szervezessel es akarassal te is meg tudnad oldani a kozos programokat, de szerintem te annyira belemerultel sajat magad sajnalataba, hogy nem is akarod igazan.


A gyereket valszeg mindketten akartatok, mert gondolom amikor kiderult, hogy terhes vagy ezt atbeszeltetek.


Ha kicsit a sarkadra allnal es kiallnal magadert, akkor a ferjed sokkal jobban felnezne rad. Mivel azt egyszer sem irtad, hogy a gyerekneveles vita tema lenne, ezert O gondolom ugy gondolja, hogy anyakent nagyon jol helyt allsz, es ezert biztos nagyon halas is neked.


Az a ferfi, aki nem szereti mar a feleseget, vagy nem erdekli, az nem is b.szogatja. Hidd el ezt nekem.


Mindketten hibasak vagytok abban, hogy te nem vagy boldog ebben a kapcsolatban, de ezt vagy meg kell beszelnetek, vagy el kell engedni egymast, mielott beloled egy sarkany lesz.


Az en ferjem nagyon sokat van tolunk tavol, a kisbabank megszuletese ota, nagyon sokat voltam es vagyok egyedul, nyilvan mar nem olyan nehez mivel mar nagyobb a gyerek, de en pl sose mondtam nemet egy kozos programra, ha este 10-kor talaltuk ki, hogy moziba mennenk, akkor nekem este 10-kor is volt kedvem hulla faradtan moziba menni. Mert en ezt akartam. Te nem hiszem, hogy annyira akarnad. De meg akarhatod. Jo szervezessel es egy oriasi beszelgetessel. Szerintem a ferjed is orulne neki, ha azt latna, hogy kicsit kikapcsolodsz, ne adj isten vele.


Viszont ha te ezt az egeszet nem igy akarod csinalni, akkor az eg vilagon semmit nem csinaltal rosszul, de ahogy azt mar elottem is leirtak, te teljesen mast vartok az elettol. O menni, csinalni, tobbet az elettol. Te maradni, maskepp kikapcsolodni, 'hetkoznapibb' eletet elni. Dontsd el mit szeretnel es lepj egy hatalmasat. Hidd el, ha ugy dontesz, hogy vege, fiatal vagy, leszel meg boldog es a gyereked is boldogabb lesz egy olyan eletben, ahol anyu boldog. Kicsik, de mindent tudnak. Sok sikert

2017. jún. 27. 22:37
Remélem sosem kerülök ilyen helyzetbe. Kicsit bele olvastam leht jót akar a férj? De könyörgöm ne így ilyen hozzáállással és bunkón ki jelentve. Ennek a két embernek szerintem semmi közük egymáshoz egyik sem ismerte jól a másikat. Ha a férj hízik el és mondjuk vagy 10 évig úgy kell élnie vajon a felesége aki szereti vajon mit csinálna ebben az esetben?
111. katika23 (válaszként erre: 105. - Massalhangzo)
2017. jún. 27. 22:36
En nagyon is tudom hogy mit akarok most azon vagyok hogy letegyem a B2es nemet nyelvvizsgat, szeretnem honositani a diplomamat mert szeretnek az egeszsegugyben dolgozni......minel hamarabb sikerul annal hamarabb otthagyhatom ezt a megterhelo munkat.Nekem ezen van a hangsuly most nem pedig hogy az energiamat sportolasra es miegyebre aldozzam. mindennek eljon sorba az ideje annak is hogy magamra tobbet tudjak figyelni. Nekem pont azzal van a problemam hogy miert olyan surgos hogy lefogyjak hiszen hizni nem hizok mar honapok ota csak kozvetelen miutan kikoltoztunk hiztam azt a 10kgt. De ez a turelemetlenseg a reszerol es hogy nem tud toleralni nagyon rosszul tud esni.
110. massalhangzo (válaszként erre: 106. - Katika23)
2017. jún. 27. 22:36

de ha te mindenre ellenkezel, szerinted megis hogyan kozeledhetnetek a ferjeddel, hogyan lehet jobb a hazassag?


ez nem arrol szol, hogy dafke ragaszkodik mindenki az igazahoz. ha olyan egeszsegesen es normalisan eszel, akkor hogy-hogy megis azt mondja a ferjed, nem akar megbantani, de nem tetszik neki, hogy nem mozogsz es nem figyelsz oda arra, mit eszel? mert ez nekem nem tunik rosszindulatu kekeckedesnek


siman talalhatnatok olyan programokat, amiket mindketten szerettek, azert nem olyan nagy kunszt, nemcsak a motorzas van vagy a turazas, en peldaul egyik se muvelnem :D


nem hizik meg minden no szules utan es marad ugy, ez nem velejaroja. igaz, az sem, hogy ha meghizna, akkor vege a hazassaganak. de azert evekkel a szules utan mar ne legyen ez indok semmire :D nyilvan azert te is jo nonek akarod magad erezni, szexelni sem szeretnek ugy a nok, ha azt erzik, nem tetszenek igazan

109. fincsi5 (válaszként erre: 106. - Katika23)
2017. jún. 27. 22:32
Na! pedig a túrázásban van mozgás, tehát apuka punnyad, a motoron.
108. massalhangzo (válaszként erre: 104. - 4213133598)
2017. jún. 27. 22:31

azert abbol, hogy irta, jo apa, rendes ember, nem gondolnam, hogy olyan alapveto nagy problemak lennenek. ha az ember nincs ferjnel, akkor is lehetnek ilyen hullamvolgyek az eleteben, amikor mintha semerre se mozdulna es mindennel elegedetlen


vannak, akiknek direkt rossz, ha megprobaljak oket elore vinni, mert egyszeru eletet akarnak, rosszul erzik magukat, ha el kell hagyniuk a komfortzonajukat. masnal meg direkt nagyon jo, ha valaki elore viszi, mert magatol nem menne, es meg ha az elejen docogve is es nem lelkesen, de kesobb nagyon pozitivan valtozik a parja hatasara. sose lehet tudni :D

107. fincsi5 (válaszként erre: 103. - Massalhangzo)
2017. jún. 27. 22:30

Ha irodában ülne, talán jól is esne a bicajozás, de szállodában dolgozni igencsak kiveszi az erejét. Rengeteget kell menniük, hajlongni, emelni.

Szóval igaza van, hogy majd eljön az ideje a fogyókúrának is.:)


Ahogy nekem is, mert 4 kg. feleslegem van. /tényleg 4, ma még D

106. katika23 (válaszként erre: 100. - Massalhangzo)
2017. jún. 27. 22:28

En nem eszek szarokat csak reggelizem, ebedelek es vacsorazom!!!

A kapcsolatunk elejen enegem sem erdekelt semmi a munka utan csak hogy egyutt legyunk, viszont miutan gyerek van nekem ne mondja senki hogy egy no ugyanolyan marad mint elotte csak mashol a ferj elfogadja a feleseget a valtozasokkal egyutt is.

En peldaul imadok turazni en sem tudom ravenni hogy menjunk turazni, neki a motrozas a mindene en meg amiota meglett a fiam feltem a tyukxaros eletemet igy inkabb kimaradok belole! Igy nem erzem azt hogy en punnyadok es olyan rossz iranyba valtoztam.

105. massalhangzo (válaszként erre: 102. - Katika23)
2017. jún. 27. 22:28

a nagy felindulas utan gondold at, hogy hogyan lehetne konnyebb, egyszerubb az eletetek, min kene valtoztatni. neki is meg neked is. hogyan szervezzetek at a dolgokat, a mindennapokat, hogy jusson ido mindenre.


azt is gondold at, hogy te merre szeretnel lepni, munkaban, hobbikban, eletmodban, es hogyan tudod ezt megvalositani. aztan beszeld meg vele, es lepjel a sajat reszeddel, amin szeretnel, valtozass. sokkal jobban fogod magad erezni, ha nemcsak az lebeg a szemed elott, hogy o elegedetlen ezzel vagy azzal, vagy milyen felesegnek, nonek kene lenned, hanem az, hogy te mit szeretnel elerni az eletedben, barmilyen apro vagy nagy dolog legyen

104. 4213133598 (válaszként erre: 92. - Massalhangzo)
2017. jún. 27. 22:27

10 év azért nagy idő. Katinka eleve azt írta, hogy nem igazán ambiciózus. De a férj így ismerte meg. Azóta szült egy gyereket, dolgozik, tanulja a német nyelvet, és fáradt. Ez nem jelenti azt, hogy ne gondolna a jövőre.

Igen, nagyon az jön le, hogy a férj teljesen más típus. De azt még nem tudjuk, hogy milyen arányban van az asszonyon a teher. Már ami a munkamegosztást illeti. Mert könnyű úgy pörögni, arra vágyni, hogy tartalommal töltsük meg az életünket, ha a pasi csak kiszolgáltatja magát, és az asszony aránytalanul nagyobb terhet visel. Ez részemről csak feltevés, nem biztos, hogy így van. Csak úgy érzem, hogy az a pasi, aki a feleséghez mérten sokkal több pörgésre vágyik, az nem olyan fáradt. Persze a munkabíró képesség is sokat számít, nem tudhatjuk, mi a helyzet.

Az biztos, hogy ha kevés közös pont van, akkor az előbb-utóbb gondot okoz. Nem kicsit.

103. massalhangzo (válaszként erre: 102. - Katika23)
2017. jún. 27. 22:25

szerintem nem baj, ha idonkent egy kozos program elorebb valo, mint a hazimunka :D az megvar, es ugyis folyamatosan van


de bevonhatnad ot is. sokan egy kapcsolat elejen szeretik kiszolgalni a pasit, aztan ugy ragadnak, es kesobb meg kiakadnak azon, hogy miert nem segit a masik. mert ezt szokta meg, azt gondolja, ez a jo. probaljatok megosztani az otthoni munkat. mondd meg neki, most, hogy gyerek van, es te is dolgozol, rad sokkal tobb minden harul, segitsen be. de konkretan mondd neki, hogy ekkor meg akkor ezt kell csinalnia, kulonben altalanos segitsegbol nem fog erteni meg csinalni semmit :D

102. katika23 (válaszként erre: 92. - Massalhangzo)
2017. jún. 27. 22:20

A ferjem sem egy adonisz, nem sportol es o sem lehet azt mondani hogy odafigyel arra mit eszik hisz en fozok ugyanazt esszuk.

Egyszeruen csak az van hogy pl ha delelott a konyhaban fozok akkor ha eltelik 1 ora es en meg mindig a konyhaban vagyok kezd nyugolni hogy en mindig csak a konyhaban vagyok miert nem megyunk valahova. En is szivesebben mennek sokszor valahova de a hazimunkamat sem csinalja meg senki. Ha meg o programot szervez es mondom h menjenek a gyerekkel mert nekem nemet oram lesz mar zsimbel.....en ugy latom hogy nekem tobb teendom van munka utan mint neki mert neki csak az van h a fiaval foglalkozik, nekem meg minden mas. Sokszor van hogy o hetvegen szabad napos es en dolgozom de ha hajovok munkabol nekem kell beosztanom a szabadidomben mikor melyik hazimunkaval haladok hogy ne maradjak le azzal sem, nem mindig engedhetem meg magamnak hogy tekeregjek!

101. massalhangzo (válaszként erre: 99. - 4213133598)
2017. jún. 27. 22:19

hat nem tudom, ha a parom a hazassag alatt megvaltozna, es addig partner lenne velem programokra, porgos lett volna, elore nezo, utana meg bepunnyad, nem figyel magara, nem akar semmit csinalni, es ez igy maradna, nem hiszem, hogy sokaig tudnank vinni a hazassagot. persze arrol szol, hogy joban rosszban, de azert ez igy eleg egyoldalu lenne, nem? marminthogy a pasi fogadja el, hogy a no olyan lett, megha ez neki nem is jo. persze szoban el lehetne fogadni, de attol meg a kulonbozoseg a mindennapi elet soran nagyon kiutkozne


gondold el, te sportolsz, odafigyelsz magadra, melo utan mesz ide-oda, hivod a parod. o nem akar, nincs kedve, nem figyel magara, megsertodik, ha megjegyzed, nem hiszem, hogy barmelyikotok boldog lehetne

100. massalhangzo (válaszként erre: 94. - Katika23)
2017. jún. 27. 22:16

de szerintem erre nem az a megoldas, hogy akkor hizzal tovabb, az neked sem jo. nem ugy kell hozzaallni, hogy egy ujabb sanyargato fogyokuraba vagsz, amitol kikeszulsz. en a gyerekemre is raszolok, ha szarokat eszik vagy nem mozog semmit sem, es nem vagyok ettol szemet szulo, csak nem akarok neki rosszat.


de te mar nem vagy gyerek, oda lehet figyelni arra, hogy mit eszel, es keves sportolo tipus van, de azert az emberek mozognak az egeszseguk, alakjuk miatt. mar az is jo lenne, ha elmennel valami csoportos sportra, ahol masokkal vagy egyutt. kikapcsolodnal a haztartasbol, a tobbiek inspiralnanak a mozgasra, baratsagokat is kothetnel


nem 80 eves recsego venasszony vagy, hogy igy allj hozza :D hogy max. seta meg zabalas, mert masra nincs ero :D

99. 4213133598 (válaszként erre: 90. - Massalhangzo)
2017. jún. 27. 22:16

Ezt a pasit sem kényszerítette senki házasságra szerintem.

Igen. Sok nő panaszkodik, hogy nem talál normális pasit. És sok pasi is ugyanezt mondja: nincs normális nő.

De ők ketten döntöttek a házasság mellett. És ha a kedves férj elfogadta olyannak a nejét, amilyen volt, akkor most is elfogadhatná, és engedhetné egy kicsit, hogy önmaga legyen. De ő szerintem uralni akarja, és nem azt látom, hogy segítő szándék van a rengeteg bírálat, gúnyolódás mögött. Én ha szeretek valakit, akkor nem gúnnyal és folytonos bírálattal ösztönzöm.

98. katika23 (válaszként erre: 91. - Fincsi5)
2017. jún. 27. 22:14
37 eves!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook