Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szerintetek meddig lehet elviselni, ha egy férj nem tud elfogadni olyannak amilyen vagy és mindig meg akar változtatni? fórum

Szerintetek meddig lehet elviselni, ha egy férj nem tud elfogadni olyannak amilyen vagy és mindig meg akar változtatni? (beszélgetős fórum)


97. Nincsnekem (válaszként erre: 95. - 4213133598)
2017. jún. 27. 22:13

En azert nagyon szivesen beszelgetnek a ferjevel is, hogy O hogy latja a kapcsolatot.


Nem veletlenul irtam hogy beszelgessen pszichologussal, volt egy ido amikor en is jartam. Igaz nem a hazassagommal voltak gondok, de rengeteget segitett megertenem sajat magamat es a helyzetemet. Erdemes lenne ezen, vagy akar parterapian reszt venn. Ha tenyleg meg szeretne oldani

96. Nincsnekem (válaszként erre: 94. - Katika23)
2017. jún. 27. 22:10
Szokta mondani, hogy koszonom? Meg szokta kerdezni, hogy vagy? Van hogy kikeri valamiben a velemenyed?
95. 4213133598 (válaszként erre: 86. - Nincsnekem)
2017. jún. 27. 22:10

Szerintem senki nem szemetezte le a férjet. Katinka sem ezt várja tőlünk, hogy elhordjuk itt mindenféle szemétnek a férjét.

Az odáig rendben van, hogy a pasi ösztönözni szeretné, de a módszer nem megfelelő. Nem hiszem, hogy Katinka álma az, hogy alárendelje magát a férjének. Nem a saját álmait valósítja meg.


Én így látom, de ez nem azt jelenti, hogy én látom jól a dolgokat.

94. katika23 (válaszként erre: 80. - Nincsnekem)
2017. jún. 27. 22:08
Ez igy nagyon is rendben van ha felajanlja hogy segit neked de az en ferjem nem ajanlott segitseget csak elvart! Nekem is megvannak az igenyeim nem akarok elhizni de en emlekszem mennyire kikeszitett a fogyokura miutan abbahagytam a szoptatast. Mindig verszegeny voltam igy a fogyokura legyengitett igaz visszafogytam azt a 30kgt de csak en tudom mennyire le voltam gyengulve. A mozgas nallam kimerul a setalasban nem vagyok az a sportolo tipus. Jelenelegi meg nem erzem magam ugy hogy neki tudnek vagni fogyokurazni eljon annak is az ideje de nem esik jol hogy naponta ezt vagja valaki a szemembe, foleg mivel neha jol esne egy ket szep szo is amiben nem sok reszem volt egy ideje.
93. massalhangzo (válaszként erre: 89. - Fincsi5)
2017. jún. 27. 22:06
de ez nem rajta mult ugye. ha rajta mulna, otthon ulne :D
92. massalhangzo (válaszként erre: 88. - 4213133598)
2017. jún. 27. 22:05

de a csaj is irta, hogy o nem volt ilyen. ugyhogy inkabb itt o valtozott nagyot, es a ferj nem akarja hagyni bepunnyadni, en igy latom. hogy kozos programokra, hobbira hivja


az is igaz, hogy a legtobb ember tenyleg nem ezt akarja. hanem a punnyadast. hogy melo utan hagyjak beken, nyugiban legyen. nem nagyon gondol tartalmas idotoltesre, mert faradt, nem gondol a jovore, nem tervez. es teljesen elegedetten leel igy egy eletet. masok meg porognek, fejlodnek, tartalommal akarjak megtolteni a mindennapokat is. ha ket ember ebben nagyon kulonbozo, csak akkor johet ki jol, ha elfogadjak egymast. csak az nehez, mert akkor keves kozos pont van, nagy az esely az eltavolodasra.

91. fincsi5 (válaszként erre: 87. - Katika23)
2017. jún. 27. 22:04
Férjed hány éves?
2017. jún. 27. 22:02
szerintem erdemes megnezni a masik oldalt is :D mert szerintem a mai 30-as pasikra nem az a jellemzo, hogy csaladot alapitanak, a munkaban elore lepnek, terveznek, mozognak, hobbijuk van, odafigyelnek a feleseguk fejlodesere is vagy kulsejere. a mai 30-as pasik nem gondolkodnak csaladban, ha van egyaltalan normalis munkajuk, mar az valami, mellette meg ellebecolnak haverokkal, vagy otthon punnyadnak a gep elott es neten csajozgatnak. hany no panaszkodik, hogy nem talal normal pasit
89. fincsi5 (válaszként erre: 40. - Massalhangzo)
2017. jún. 27. 22:01
Fene nagy punnyadás, hogy idegen országban dolgozik, nyelvórára jár, gyereket nevel.
88. 4213133598 (válaszként erre: 79. - Massalhangzo)
2017. jún. 27. 22:00

Lentebb írtam, hogy én is jónak tartom, hogy továbbtanulásra ösztönözte a férje. De csak ezt az egy dolgot látom pozitívumnak.

Viszont azt is írtam, hogy szerintem ez a továbbtanulás inkább a férj elvárása a feleséggel szemben. Viszont amikor elvette, tudta, hogy milyen nőt vesz el. Tisztában volt vele, hogy "csak" érettségije van. És nem is lenne ezzel semmi gond, sőt! Csak azt látom, hogy a férj a saját akaratát akarja folyamatosan ráerőltetni a nejére.


Nekem nem az jön le, hogy Katinka punnyadna. Szerintem a nőiességével sincs semmi baj. Nem találom hisztisnek, mártírkodónak sem.

Azt érzem, hogy nincs önálló döntése, a férj eluralkodott rajta. Van ilyen típusú pasi.

Nem irigylem Katinkát.

87. katika23 (válaszként erre: 77. - MZsanett)
2017. jún. 27. 22:00
Osszessegebe veve pont ez zavar engem is amikor meg csak ketten voltunk es nagy volt a szerelem nem ugy eltem meg a helyzetemet mint most. Akkor valahogy nem vettem eszre hogy mennyire ramerolteti az akaratat es mennyire meg akar valtoztatni. Most mar egyre frusztralobb hogy barmit csinalok soha nem erzem azt hogy elegedett velem. Vagyom en is az elismeresre es a megbecsulesre de ha buszke is lenne ram valamiert ugysem mondana ki. Amikor megkerdeztem miert nem mondja soha amit jol csinalok azt mondta azert nehogy elbizzam magam........
2017. jún. 27. 21:59

En amugy azt gondolom, hogy barmilyen szemetnek is tunhet nagyon sokaknak a ferj, valojaban nem az. Szerintem az ember azt 'cseszteti', akit szeret es aki fontos neki. Ha nem szeretne, ha nem erdekelne, hogy tanuljon/lefogyjon/valtoztasson az eleten, akkor elhagyna es nem csesztetne. Lehet, hogy nem tul jol kommunikalja ezt le, de te attol boldogabb lennel, ha nem foglalkozna veled, nem hivna programokra, nem erne hozzad stb? Noszogat, mert fontos vagy neki. Ahogy az is fontos volt neki, hogy tanulj, hogy megvalosithasd az almaid. Irtad, hogy nem volt edesanyadnak a tovabbtanulasra penze, gondolom O viszont segitett. Nem olyan rossz ember, mint az te gondolod.

Ha a gyereked hazamegy, megeszik egy chipset es ul a gepe elott ahelyett, hogy notmalis kajat enne, vagy a barataival toltene az idot, vagy tanulna, te mit csinalnal? Kerned sokszor szepen, aztan mar nem lennel olyan kedves, de szuntelenul kerned.... ezen gondolkozz el

85. massalhangzo (válaszként erre: 81. - MZsanett)
2017. jún. 27. 21:58

szerintem inkabb csak azt erzi, hogy o keves, nem kepes arra, amire a ferje, es ezert neheztel ra es teszi meg hibasnak. ha kicsit kilepne abbol, hogy o bezzeg mindent megtesz, es semmi nem eleg, hanem azt nezne, milyen jo, hogy a ferje mennyi mindent tesz, bir, es o is akar a sajat vagyainak megfeleloen, akkor konnyebb lenne minden


komolyan ugy gondoljatok, azzal rombol le onbizalmat egy ferj, hogy tovabbtanulsra osztonzi a nejet, kozos programokra a lakason kivul, vagy megmondja neki, hogy nem mozog semmit, nem figyel oda a taplalkozasara, es valtoztatni kene? mert eddig ezeket hallottuk

84. massalhangzo (válaszként erre: 80. - Nincsnekem)
2017. jún. 27. 21:56
engem azert bantana, ha a parom szolna, hogy bekenyelmesedtem, es tegyek valamit, de az tuti, hogy akkor plane tennek :D az ertheto, ha valakinek rosszul esik, ha megjegyzest tesznek a testsulyara vagy az eletmodjara, csak emiatt megintcsak nem a masik a szemet, hanem inkabb tenni kene valoban :D
83. MZsanett (válaszként erre: 73. - Kinga08)
2017. jún. 27. 21:55
Ennyi...
82. massalhangzo (válaszként erre: 78. - 4213133598)
2017. jún. 27. 21:53

azt, hogy nalam nem kardinalis, inkabb ugy ertettem, nem varom egy pasitol, hogy deltas adonisz legyen :D magammal szemben kardinalis kerdes, nem erzem jol magam a boromben, ha a tukortol borzadok (es ez nemcsak testsuly kerdese), de ezzel minden no igy lehet


de ha az ember arra torekszik, hogy jol erezze magat a boreben, fontos szamara, hogy nokent is azert a legjobbat hozza ki magabol, akkor nem is merulhet fel, hogy a parja beszologasson


sok tulsulyos ember van, nagy boldogsagban elnek egyutt, ugyhogy nem ezen van a hangsuly. de ahogy peldaul te is odafigyelsz magadra, mert tetszeni akarsz a parodnak, azert ez ilyen alap kene legyen. neha barkivel elszaladhat a lo, felszedhet par kilot, es szarul esik, ha a masik megjegyzi, de hat azert esik szarul, mert az ember onmaga is tudja, hogy nem igy kene

81. MZsanett (válaszként erre: 62. - Massalhangzo)
2017. jún. 27. 21:51
Vagy csak társfüggő, önbizalomhiányos, mert a férje minden önbizalmát lerombolta ahelyett, hogy támogatná...ez se túl ritka jelenség.
80. Nincsnekem (válaszként erre: 74. - Massalhangzo)
2017. jún. 27. 21:50
30 kilo nagyon sok. A terhesseg egy allapot es nem betegseg, amire mindent ra lehet fogni. Persze, hogy felhivta a felesege figyelmet, hogy a kovetkezo kocka csokit talan mar nem kene megenni. Az en ferjem is leult velem es elmondta, hogy csodalatos nonek tart, de kicsit belekenyelmesedtem az otthon ulesbe, es nagyon szivesen segit tobb idot szannom magamra, ha szeretnek lefogyni. Engem ez nem zavart, sot, halas is vagyok neki ezert, mert kellett nekem ez a figyelmeztetes, en mindigis egy vekony no voltam, aztan csak ugy pakoltam magamra a kilokat. Egy hazassag attol jo hazassag, ha a felek oszintek es figyelnek egymasra es elmondjak, ha szerintuk valami nem oke, vagy ha valami nem tetszik nekik. Szerintem
79. massalhangzo (válaszként erre: 75. - Krilion)
2017. jún. 27. 21:49

de ez egyaltalan nem biztos, hogy igy van. ha ket ember szereti egymast, odafigyel a masikra, olyanokat tesz vagy mond, amivel (ugy gondolja), segit a masiknak. es szerintem a nonek teljesen javara valhat a tanulas, munkakereses szempontjabol jobb eselyekkel indulhat. lattam en mar hasonlo esetet, forditva is, valas is lett a vege, es utolag mindig azt mondta a "zrikalt" fel, hogy nagyon sokat koszonhet az exenek, mert nelkule sosem lepett volna elore es nem vagott volna bele kesobb sem sok uj dologba


egy huszonevesnek sem kene belepunnyadni az eletbe. akkor sem, ha gyereket szult, mert azzal meg nincs vege a vilagnak, sem a noiessegenek, sem a munkajanak, esetleges karrierjenek. sokkal jobb, ha olyan parja van, aki viszi elore, es megteremti, segit megteremteni szamara a lehetosegeket egy sajat, jobb elethez, mintha bepunnyadna melle, es azon hisztizne, minek akarsz te tovabb tanulni, foglalkozz a gyerekkel meg a vacsoraval, vagy edd meg azt a huszadik szelet pizzat is, mit szamit. csak ertekelni kene, egy kis szemleletvaltassal :D

78. 4213133598 (válaszként erre: 72. - Massalhangzo)
2017. jún. 27. 21:49

Elég, ha én érzem azt az 5 kg pluszt.:))


Visszatérve Katikára. Talán ugyanúgy van ezzel a dologgal, mint Te. Nem kardinális kérdés nála a testsúly. Az önmagával szemben való elvárás szerintem igenis megvan benne. Pont azt írta, hogy odafigyel magára. Nem igénytelen, csak most nem a fogyás nála a központi kérdés. A férje meg igenis durung, ha a szerinte meglévő súlyfeleslegét úgy adja a tudtára, hogy utálom a kövér nőket. De tényleg nem akarom már ismételgetni ezt a beszólást, de ha nekem valaha is ilyet mondott volna a párom, hát, nem is tudom. Jobban fájt volna, mint egy pofon. Bár azt sem viselném el egy pasitól.


Kis mellékzönge: az én párom nem pocakos, ezért aztán én sem engedhetem meg magamnak a túlsúlyt. Annak idején megharcoltam érte, jöttem, láttam, győztem. Nem adom!:))

77. MZsanett (válaszként erre: 60. - Massalhangzo)
2017. jún. 27. 21:48

Tök mindegy, miről van szó, ha valaki meg akarja változtatni a másik embert, abban semmi jó nincs. Képzeld magad a helyzetébe, te hogy éreznéd magad, amikor egyfolytában azzal nyüstölnének, hogy fogyjál le? Olyanra akarja formálni a párját, amilyen nőt elképzelt magának, ez pedig messze van az elfogadástól és a szeretettől.


Egy dolog szólni meg folyamatosan cseszegetni.

76. Krilion (válaszként erre: 74. - Massalhangzo)
2017. jún. 27. 21:47
A fórumindító egyáltalán nem tűnik egy hisztis típusnak, aki mindenre ugrik, pont az a tragédiája, hogy semmire sem ugrik... emberismeretből 1-es, fiam ülj le! :D
75. Krilion (válaszként erre: 40. - Massalhangzo)
2017. jún. 27. 21:44
Elég szemellenzős, ahogy írsz, a férjének halvány lila fingja nincs, hogy mi lenne jó neki, hanem folyamatosan a saját elképzeléseit erőlteti rá. Egy másik emberre vágyik, és azt akar faragni a feleségéből, ettől tisztességesebb lenne, ha egyszerűen elhagyná, és én ha van rá lehetőség pont ezt javasolnám, bármennyire is nehéz, és egyáltalán nem vagyok váláspárti, de a gyereknek is százszor jobb lenne hosszútávon, meg valószínűleg rövidtávon is. Soha nem fog megfelelni a férjének, és előbb-utóbb úgyis talál magának majd egy "álmai asszonyát", mert a jelek szerint nem a felesége az. Sajnálom. :(
74. massalhangzo (válaszként erre: 69. - 4213133598)
2017. jún. 27. 21:43

de ezek szerintem nem a ferj szavai. mert egy hozzaszolasban leirta, hogy a ferje azt mondta, nem akarja megbantani, de nem tetszik neki, hogy nem mozog semmit, nem figyel arra, hogy mit eszik stb.


mint irtam, ha valaki erzekeny erre, es minden no erzekeny, ha ugy erzi, tenyleg felszedett, akkor meg normal szavakra is ugrik, es igy lesz a nem akarlak megbantanibol a lekoverezett a szemet :D

73. kinga08 (válaszként erre: 23. - Massalhangzo)
2017. jún. 27. 21:39

Nem minden a diploma.. Sok helyen protekció van, sz*pni kell,hogy feljebb juss, ismerek olyat, aki egy szimpla érettségivel középvezető.

Ha zavarja,hogy felszedtél plusz kg-t azt nem így kell(ene) a tudtodra adni.

Nyilván nem egészséges annyi plusz súly, DE kisbabád lett, ami részben ezzel jár. Persze gondolom téged is zavart, de a gyerek érdeke az első.(Ha jól tudom nem is szabad addig fogyókúrázni, amíg szopik a pici)

Jobb lett volna, ha segít neked, melletted áll, nem leteremt, hogy nem szereti a dagadt nőket.

Meg is csalt egy állapotos nőt? Gratulálok neki..Mondanám, hogy add be a válókereseted és költözz haza a szüleidhez, de nem én döntök.

Sajnos ez hosszabb távon nem fog működni,belerokkansz lelkileg, kritizálni fogja minden lépésed.

Láttam már házasságot szétmenni ilyen miatt.

Fontold meg mi jó a lelkibékédnek és a kicsinek.

Olyan családban nőljön fel, ahol az apa kritizálha anyut vagy olyanban, ahol szeretet veszi körül?

72. massalhangzo (válaszként erre: 69. - 4213133598)
2017. jún. 27. 21:38

5 kilo plusz nem is latszik egy non, azert mondjak :D


nalam sosem volt kardinalis kerdes a testsuly, marmint parjaim szempontjabol. ugyanakkor megertem, hogy olyanok is vannak, akiket ez zavar. foleg, ha az illeto az a tipus, aki odafigyel magara, kulso es egeszseg szempontjabol, azt zavarni szokta, ha a masik nem figyel oda, es elhanyagolja magat


azert ne felejtsuk el, hogy mi nok mas helyzetben vagyunk, mert a ferfiak sokkal vizualisabb tipusok. egyaltalan nem jellemzo mindegyikre, hogy barmi tulsuly miatt megjegyzeseket tenne a parjara. van, akit egyaltalan nem zavar, mas csak nem szol erte. azok vannak kevesebben, akik szolnak. es nem biztos, hogy ez olyan nagy baj abban a szituban. jobb lenne, ha nem szolna, hogy zavarja, es ezert menne felre, vagy keresne mast? egy no is jogosan mondhatna, hogy ha o odafigyel magara, vonzo, csinos marad, akkor a ferje is tisztelje meg ezzel, es ne hizzon el. mindezt ugy irom, hogy engem nem zavar peldaul a pocak :D :D

71. Nincsnekem (válaszként erre: 70. - Missjuti)
2017. jún. 27. 21:37
Lehet elmelkedni, de O mar eleg regota elmelkedik. Ez a baj, lepni kell! Jobbra vagy balra, de kell! Nem toszogatni a problemat es ures kifogasokat keresni. Vagy beletorodunk a helyzetekbe, vagy valtoztatunk rajta. Mindegy melyiket valasszuk, de hozzunk meg egy dontest, es hozzuk ki a maximalisat az adodo helyzetbol
70. missjuti (válaszként erre: 64. - Massalhangzo)
2017. jún. 27. 21:34
Nem irtam,hogy nincs minden veszve..hanem,hogy jol meg kell fontolni a következő lépést,elmélkedni,véleményeket meghallgatni,stb.Mikor gyerek van egy családban,már nem olyan egyszerüek ezek a döntések!
69. 4213133598 (válaszként erre: 68. - Massalhangzo)
2017. jún. 27. 21:33

De, ismerjük már a stílust: utálom a kövér nőket - ezek a férj szavai, ez pedig nem kicsit sértő.


Rajtam is van súlyfelesleg. De ha azt mondom, hogy 5 kg, akkor az annyi is. Kit akarnék megvezetni? Magamat nem akarom becsapni. A kívülálló meg úgyis látja. Sőt, általában azt mondják, ááá, az lehetetlen.:)

68. massalhangzo (válaszként erre: 66. - 4213133598)
2017. jún. 27. 21:29
igen, de pont a stilust nemigazan tudhatjuk :D ha valakit ez bant, akkor meg finoman sem tudod megfogalmazni, hogy ne vegye magara. (csak zarojelben jegyzem meg, mert en is no vagyok, ha egy no azt mondja magarol, van rajta 10 kilo felesleg, van az 20 is :D :D :D )

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook