Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szerintetek meddig lehet elviselni, ha egy férj nem tud elfogadni olyannak amilyen vagy és mindig meg akar változtatni? fórum

Szerintetek meddig lehet elviselni, ha egy férj nem tud elfogadni olyannak amilyen vagy és mindig meg akar változtatni? (beszélgetős fórum)


157. PöttyösPanka (válaszként erre: 156. - Mazsinka)
2017. jún. 28. 11:07
Te nem érted, mert te egy normális, pszichésen egészséges ember vagy :)
2017. jún. 28. 11:03
Nem értem, miért vesz el valaki egy olyan nőt, aki nem megfelelő a számára. Tele van a világ nőkkel, férfiakkal, mindenki megtalálhatja a hozzá leginkább passzolót. Hülyeség elvenni olyan valakit, akit meg akarok változtatni, mert akkor nyilvánvalóan nem tudom őt elfogadni úgy, ahogy van, vagyis minden bizonnyal nem szeretem eléggé. Azt az idealizált alakot szeretem, akivé szeretném formálni, de az az alak jelenleg nem is létezik.
155. gribedli*** (válaszként erre: 151. - Katika23)
2017. jún. 28. 10:41

A jogsit bármikor folytathatod, ne hagyd ennyiben! Nem tudom, meddig érvényes az elméleti vizsga de nem hagynám veszni. Egy saját autó nagy önállóságot ad és könnyíti az életedet, nem kell esőben, hóban gyalog vinni a gyereket, nem kell koszos villamoson, metrón mindenkivel összezárva lenni.


A fogyás úgy látom, hogy nem prioritás és nem vagy abban a súlyban, hogy az egészségedre veszélyes legyen, ezért azt simán elnapolnám addig, amíg más, most fontosabb dolgokat helyreteszel. Mondom ezt úgy, hogy számomra nagyon fontos a külső, mégis azt gondolom, hogy ha nálad ez most nem olyan elsődleges dolog, az egészségedet még nem érinti, tehát ne görcsölj rá.

154. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Katika23)
2017. jún. 28. 10:30

Semeddig. Ez a pasi nem tisztel téged. Nem tiszteli benned a feleséget, nőt, anyát. Nem rossz az, ha valaki támogat a célunkban, de ùgy vettem ki a mondandódból, hogy nem a te céljaid, túl sok energiát kell belefeccölnöd így.


Nem jár okvetlenül a válással az, hogy ne lássa a gyereket. Ha mindemellett, hogy veled bunkó, meg megcsalt, jó apának tartod, akkor megmaradhat mint apa, a gyereked életében, de mint férj, leszerepelt.


Úgyhogy a legjobb tényleg az lenne, ha egy kicsit összeszednéd magad és válnál, de amit kint elkezdtél, azt fejezd be, jò alap lesz jobb munkához,jobb élethez és a gyereked közel maradhat az apjához, gyakran lehet vele de te pedig élheted az életet úgy, ahogy te szeretnéd, vagyis, hogy senki ne szekáljon olyan dolgokkal, amik neked most nem prioritás.

153. Yennefer (válaszként erre: 152. - Nincsnekem)
2017. jún. 28. 10:08

Ebben van valam, viszont ha támogatóbb lenne a párja, és nem végtelenül kritikus aki az élő fába is beleköt. Az összes önbecsülését a sárba tiporta egy még fejlődő személyiségnk (20-as évek elején alakul ki leginább)

ez egy vérszívó. mmint a pasi. volt iylen párom, hálistennek 2 és fél ésvután otthagytam.. rommá őrölt lelkileg

152. Nincsnekem (válaszként erre: 151. - Katika23)
2017. jún. 28. 09:44
Az a baj, hogy barmennyire is probalok partatlan lenni, en amit az eddigiek alapjan olvastam, hogy te mindig valamibe belekezdesz, jon 65 kifogas es abbahagyod. Kiveve a diplomat. De valahogy nekem ez jon le. Hogy a ferjed mindig csesztet, de te meg mindig mindent feladsz, abbahagysz, tologatsz. Nem akarlak megbantani, de te mit szolnal egy hasonlo kaliberu pasihoz? Ha lenne egy toketlen parod, aki mindig valamibe belekezdene es tartana 2 hetig a lelkesedese?
151. katika23 (válaszként erre: 150. - Syria)
2017. jún. 28. 09:18

Ez is erdekes kulonben ha megosztom vele peldaul hogy neki fogok fogyokurazni de kb egy het utan feladom mert kozbejon valami tuti ezzel szekalna. Multkor vettem egy futocipot olyan meggondolasbol hogy ereztem ki kell mozduljak a feszkobol igy hirtelen jo otletnek tuni nekifogok futni kozben meg egymagam vagyok a gondolataimmal kicsit kikapcsolodok stb, aztan megsem jott meg igazan meg a futhatnekom.....azota ezzel gunyol, minek kellett futocipo?? Disznek??

Amugy par eve amikor kisfiam 1,5 eves volt ravett hogy tegyem le a jogsit ok mondom neki fogok, elmeleti orakra jartam, kozben vezettem de mielott vizsgaztam volna kisfiam nagyon beteg lett es 2 hetig kinlodtam vele otthon a felirt gyogyszereket adtam de nem javult majd rosszul lett surgossegire vittem majd befektettek korhazba igy par hetem kiesett.....a tanarom meg elment azutan nyaralni akivel vezetni tanultam es hat mar megvolt a 2 honap kieses igy abbahgytam az iskolat akkor ugy ereztem nekem ehhez most nincs turelmem es energiam! Elhihetitek azota is ezt hallom. ok hogy tevedtem de akkor ott azt ereztem hogy nem tudom megcsinalni, miert kell minden tevedesemet es rossz tulajdonsagomat allandoan az orrom ala dorgolni??? Ki tokeletes? Persze o sem az de en nem szekalom allandoan.

150. syria (válaszként erre: 145. - Guruljka)
2017. jún. 28. 09:00
Könnyű így elhatározni, de hogyan lehet végrehajtani, ha biztatás helyett folyton belerúgnak lelkileg valamiért?
149. Yennefer (válaszként erre: 1. - Katika23)
2017. jún. 28. 08:17

Ez egy elég mérgező kapcsolatnak tűnik. Addig kell lépni amíg nem fásulsz bele. Abban a pillanatban, hogy nem érzed, hogy bántó ez az egész az azt jelenti, hogy meghaltál belül..


Élj! Mert megérdemled! És a gyereked is!

148. fincsi5 (válaszként erre: 147. - Katika23)
2017. jún. 28. 08:09
Ő ilyen, és általában igaza van, nagyon ért az élethez.:))
147. katika23 (válaszként erre: 146. - Guruljka)
2017. jún. 28. 07:23
Ez nagyon lelkesítő volt 😁 Köszönöm!
2017. jún. 28. 01:01

Aztán majd jönnek a sikerélmények... tudod, mert véletlenül még okos is vagy. :D


Hogy mi lesz a házasságotokkal? Majd kiforogja magát a dolog. Amin most dolgoznod kell, az saját magad vagy.

145. Guruljka (válaszként erre: 143. - Katika23)
2017. jún. 28. 00:59

Katika, elgondolkodtattál.

Nehéz megfogalmazni, amit mondani akarok. Ahogy jelenleg beszélsz magadról, az az áldozat hangja.


Ugyanakkor, ami úgy szinte a sorok közül kiderül, az az, hogy egy talpraesett teremtés vagy, aki azért nem kis dolgokat ért el. Oké, hogy a férjed lökdösött tanulni, de nyilván nem tanult és vizsgázott helyetted, ugye?

Kritizál? Igen. Ugyanakkor biztosít a számodra egy csomó lehetőséget, amennyire tőle telik.

Nem dicsér? ne dicsérjen. (Majd fog, vagy csak simán büszke lesz rád.)


Az a helyzet, hogy az istenért, nehogy áldozatot hozz! CSINÁLD MEG SAJÁT MAGADÉRT!!!


Fogyj le - azért, hogy jobban érezd magad és energikusabb legyél. A fiad egyre nagyobb lesz, tartanod kell vele a tempót!


Váltsd át a gondolkodásod! igen, van bennes hajlandóság arra, hogy "ülök egy sarokban, és sírdogálok, mert sajnálom magam"... de hát kiben nincs meg ez néha. De azért van nyakunk, hogy legyen, amivel felemeljük a fejünket és szembe menjünk bármivel.


Anya vagy! A fiad nem egy Siránkát akar, hanem egy vagány Anyut!

144. katika23 (válaszként erre: 142. - Krilion)
2017. jún. 27. 23:34
Valami hasonlo indittatasbol kezdtem el a forumot is mivel barat vagy rokon altalaban azt mondja amit hallani akarsz mivel nem akarnak megbantani. Viszont itt ti leirtatok amit oszinten gondoltok, bizony volt sok hasznos hozzaszolas ami elgondolkodtato.
2017. jún. 27. 23:31

Csak engem az gondolkoztat hogy ok tegyuk fel le fogok fogzni vajon attol megvaltozik a hozzaallasa??

Mert megint en hozok egy aldozatot es ugy erzem ugyanugy fog kritizalni csak massal. Nem erzem hogy ez a fo problema koztunk. Mivel 10 eve ez megy csak az elejen maskepp eltem meg ezt mivel a rozsaszin kodben usztam.

142. Krilion (válaszként erre: 132. - Massalhangzo)
2017. jún. 27. 23:28
Én egy szóval nem bíztattam. Viszot pont azt kapja otthon is, amit te csinálsz. Arroganciát, sértéseket, zéró elismerést. Sem azért, amit tett, sem azért, amit tesz...pl. munka után neki "jár" a házimunka a férjnek van szabad kapacitása, a feleségnek nincs. Pont azt mondtam, hogy valaki külső szemlélőnek kellene meghallgatni mindkettőt, és úgy tanácsot adni. Ez az én tanácsom. A személyes véleményem pedig az, hogy addig kellene elválni, amíg még kicsi a gyerek, és amíg még viszonylag fiataok, mert innen felépíteni egy elromlott házasságot nem hiszem, hogy lehet. Lehet, de az egyik fél örökké elégedetlen lesz. Illetve most jutott eszembe, hogy még azt tudnám tanácsolni, hogy kezdje már el ugyan a kedves feleség is kritizálni a férjet, kíváncsi lennék, hogy meddig bírná, és nem menne másik nőhöz, csak hogy helyre billenjen az önbizalma. Örülhet, hogy a felesége csak itt írogat. De persze ezt nem tanácsolnám komolyan mert nagyon hamar csúnya vége lehet.
141. 8a70657a11 (válaszként erre: 129. - Krilion)
2017. jún. 27. 23:21

Ezt valahogy én is így gondolom!


..ha egy házasság csak akkor működik, ha az asszony folyamatosan azon ketyeg, hogy apu csorgassa utána a nyálát, mert különben szarba se nézi, akkor ott már baj van. A 165 cm 65 kg hol tul suly? Mit csinálna a férje 100 kg lenne a felesége 45 kg nem lehet könnyű csak úgy le adni- Akkor az 5 kg? Az semmi. Tiszta zagyva

140. massalhangzo (válaszként erre: 134. - Katika23)
2017. jún. 27. 23:21

biztos sokszor o is kimutat elismerest, szeretetet, szerelmet, csak most te ilyen fazisban vagy, a rosszat latod tobbnek


a megcsalas olyan dolog, ami utan konnyen elromlik minden, akkor is, ha valaki meg akar bocsajtani. azon ne ragd magad, hogy tulreagalsz, barkivel elofordul, nem bun :D de magad fele akarjal megfelelni. nem hiszem, hogy sok hazassag lenne, amiben ne lennenek idonkent hullamvolgyek, vagy ne kivannak egymas a fenebe, aztan megint elvalaszthatatlanok


ami teged zavar, azt kerekperec mondd meg, hogy tobbet nem akarod hallani. de neked is el kellene dontened, hogy meddig mesz el. ugy ertem, ha annyira zavar a beszologatasa, akkor huznod kell egy hatart. hogy mit teszel, ha ezen nem valtoztat. es hogy valoban meg tudod-e tenni. (tanyert a fejehez vagni, osszepakolni a cuccat, hizni direkt meg 20 kilot, szabadon valasztott :D)

139. katika23 (válaszként erre: 135. - Binca7)
2017. jún. 27. 23:16

Miert vagy ennyire letorve, mi a boldogtalansagodnak az oka??

Amugy ahhoz hogy fogyjon az ember en ugy gondolom kemeny elhatarozas kell es kitartas. Ameddig nem erlelodik meg ez egy emberben es nem erzi hogy na igen kesz vagyok lassunk neki nehez csak azert mert valaki szekalja.

Par kilot leadni az mas igen kiiktatni ami hizlal es kicsit mozogni de itt a 10 kilo leadasahoz ennyi nem eleg.

138. massalhangzo (válaszként erre: 135. - Binca7)
2017. jún. 27. 23:15

azert 67 kiloval nem vagy kozel sem tehen :D sok no kifejezetten akkor dogos, ha van rajta egy kis plusz, sok pasi is ezt szereti


nem kell ugy gondolkodni, hogy holnapra 40 kilo akarok lenni vasaggyal. ha az ember kis dolgokon valtoztat, peldaul kajan, mozgason, az mar az elejen sikerelmenyt ad, tovabb viszi. csak nem rovid fogyokurakban kell gondolkodni, mert az tobbnyire ugyis visszajon, es csak az az eredmenye, hogy az ember sanyargatja magat egy darabig, aztan ugyanoda jut


azon merengj, miert vagy boldogtalan, es mi tenne boldogga. dolgozz azon, tegyel erte, maris nem fogsz kilokon agyalni :D

137. Nincsnekem (válaszként erre: 133. - Binca7)
2017. jún. 27. 23:11
Hat nemtom, ha a ferjem meghizna en sem orulnek neki. Nem azert, mert nem szeretem, hanem azert, mert en is adok magamra, adjon magara o is. Engem is borzasztoan zavarna es szerintem szova is tennem. Biztos en is nagyon szemet vagyok, de igy gondolom
136. katika23 (válaszként erre: 128. - Fincsi5)
2017. jún. 27. 23:10
A ferjem gyarban dolgozik itt. Auto alkatreszeket gyartanak, nem megterhelo ezt o mondja nem en.
135. binca7 (válaszként erre: 131. - Massalhangzo)
2017. jún. 27. 23:09
Én is 165vagyok,és 67 kg.De én vannak napok,amikor borzasztó tehénnek érzem magam.Utálom.Igazából le kéne fogynom,de olyan boldogtalan vagyok,hogy a világon semmi,nem motivál.:-(((
134. katika23 (válaszként erre: 125. - Massalhangzo)
2017. jún. 27. 23:08

Igen tenyleng tele a hocipom mert mint mindenkinek nekem is jol esne az elismerese hiszen nemcsak magamert teszem amit teszek hanem a csaladomert es erte.

Ezert is mondtam hogy nem teljesen fekete es feher az esetunk nem erzem azt sem hogy menthetetlen de sokszor azt erzem hogy nincs erom harcolni a kapcsolatunkert mert mikozben en egyfolytaban a 10 ev alatt azon vagyok hogy megfeleljek neki mert szeretem, o ugy mutatja ki a szeretetet hogy belemkot es kritizal.

Nehez mert bennem maradt a tuske a megcsalas utan nem tett az sem jot az onbizalmamnak es a lelkivilagomnak.

Sokszor gondolkodom a kettonk eleten van hogy ugy erzem en vagyok erzekeny es tulreagalok mindent, maskor meg meg vagyok gyozodve hogy nem ilyennek kellene lennie egy hazassagnak, vagyis en nem igy kepzeltem hogy arrol fog szolni hogy beleszakadok a megfelelesbe.

133. binca7
2017. jún. 27. 23:07
Sziasztok! Nagyon sok helyen,fontos,hogy egy nő jól nézzen ki,de ha sok év után,csak a külső a lényeg,ott gáz van.Viszont,egy nőnek sem szabadnak,belekényelmesedni,hogy elhízik.
132. massalhangzo (válaszként erre: 129. - Krilion)
2017. jún. 27. 23:07

a noci irta, hogy mikor kikoltoztek, ravetette magata vajas zsomlekre es egyebekre, es elszaladt vele a lo, attol hizott, nem en talaltam ki :D


de nyugodtan mondogasd neki, hogy o mindenben szuper, egyedul a ferj bassza el ezt a hazassagot. mi valtozik attol? jobb lesz neki holnaptol, valtozik valami? mindig csak akkor valtoznak a dolgok, ha az ember valtoztat. fejben, tettben. ha o a ferjevel akar maradni, akkor valahogy jobba kell tenni ezt a hazassagot. es ez mindkettejuk dolga. de a ferj itt nem ir :D es azon kivul, hogy cseszegeti, fogyjon le, en nem is olvastam rola olyan fenerossz, elitelendo dolgokat.

131. massalhangzo (válaszként erre: 126. - Katika23)
2017. jún. 27. 23:04

nem en akadtam fenn a tulsulyon, te irod mindig, hogy mennyire bant teged, hogy arra megjegyzeseket tesz a ferjed. en is 166 cm vagyok es 50 kilo, 65 kilosan kovernek ereznem magam. de ez en vagyok. es megcsak nem is vagy gebe. nemcsak a kilok szamitanak


mondjuk azt nem ertem, hogy egy par kilos fogyas az miert prioritas, mi koze van barmihez? ugy ertem, ha le akarsz fogyni par kilot, azzal miert kene varni, csak mert tanulsz? attol meg ugyanugy fozol, eszel, nem? nem koplalni kell, csak valtoztatni, elhagyni azt, ami nem jo neked kajakban

130. Nincsnekem (válaszként erre: 124. - 4213133598)
2017. jún. 27. 23:00
Az van, hogy ebbe a pasiba egyszer beleszeretett, es ez a pasi volt kedves is. Nem hiszem, sot! Kizartnak tartom, hogy a kezdetektol fogva csesztetne az asszonyt, biztos vagyok benne, hogy volt o nagyon ferfias es kimert, amikor pl a sulyaval elegedetlenkedett, de egy bizonyos ido utan az ember mar nem az. Persze ettol meg taho, de ne gondoljuk mar, hogy egyszercsak leult az asztalhoz, racsapott es raszolt, hogy fogyjal le mert dagadt vagy. Igy....
129. Krilion (válaszként erre: 120. - Massalhangzo)
2017. jún. 27. 23:00
...ha egy házasság csak akkor működik, ha az asszony folyamatosan azon ketyeg, hogy apu csorgassa utána a nyálát, mert különben szarba se nézi, akkor ott már baj van...illetve egyértelmű, hogy nemigen lesznek így boldogok, én házassági tanácsadót javasolnék, ott egy független kívülálló elmondhatná mindkettejüknek, hogy mi lehet a hiba, mert ahogy most te "mássalhangzó" folyamatosan a feleségben akarod megtalálni a hibát, ez eléggé egyoldalú. Itt tanácskérésről lenne szó, nem arról, hogy te szinte az örökké szekáló férj szerepébe lépve kioktasd, ráadásul elég sunyi arrogáns módon. Pl. "te folyamatosan zabáltál és híztál" csak, hogy ne menjünk messzire.
128. fincsi5 (válaszként erre: 125. - Massalhangzo)
2017. jún. 27. 22:59
Férj mit dolgozik, tudjuk?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook