Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szerintetek meddig lehet elviselni, ha egy férj nem tud elfogadni olyannak amilyen vagy és mindig meg akar változtatni? fórum

Szerintetek meddig lehet elviselni, ha egy férj nem tud elfogadni olyannak amilyen vagy és mindig meg akar változtatni? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
67. massalhangzo (válaszként erre: 63. - Katika23)
2017. jún. 27. 21:27

de szerintem ezeket tulspilazod. ha szerinte olyan a furdodressz, hogy az venasszonyokhoz illik, az az o velemenye, izlese. biztos te is mondanad ezt nehany ruhadarabra


en nem vagyok amellett sosem, hogy egy no egy pasi kedveert valtoztasson a kulson, de nyilvan minden no szeretne tetszeni a parjanak (is), es forditva is. ha a parod figyel a kulsejere, es jo pasi, akkor nyilvan zavarja, hogy az a csini csajszi, akit elvett, mar nem figyel oda. miert nem? ugy ertem, szamodra nem fontos? mert hat fiatalok vagytok. ha a parod egy sorhasu, lusta dogocske, az mas, akkor vissza kell vagni :D


nem mindenkinek szamit annyira a kulso. nekem sosem szolt meg be egy parom sem, de igazabol nem is adtam ra okot, mert magam miatt figyeltem oda. es ez nem azt jelenti, hogy az szamit, ha valaki sovany, normal, kover, hanem hogy onmagahoz kepest milyen, mennyit valtozik, mennyit figyel vagy nem figyel

66. 4213133598 (válaszként erre: 60. - Massalhangzo)
2017. jún. 27. 21:25

A 30 kiló a terhesség alatt jött fel rá. Írta, hogy a fia még nem volt 1 éves, amikorra visszanyerte a szülés előtti súlyát, de a férje akkor is piszkálta. Most valóban újra van rajta szerinte 10 kg plusz, de a 160 valamennyi centijéhez képest 65 kilót nem mondanék borzasztónak. Írta, hogy amúgy meg igényes magára.

Egyébként pedig egyáltalán nem mindegy, hogy milyen stílusban hívja fel a férj a felesége figyelmét a túlsúlyra.

65. Nincsnekem (válaszként erre: 47. - Massalhangzo)
2017. jún. 27. 21:24

En veled ertek egyet. Sajnos, vagy nem.


Forum indito: Volt valakinek egy olyan kerdese, hogy a sok negativ mellett tudsz-e esetleg jo dolgokat is felsorni. Azon kivul, hogy jo apa.

Nagyon sok no esik at szules utani depresszion, amibol vagy kijon, vagy nem. Probalj egy pszichologust felkeresni, akar Mo-n, nagyon sokan vallalnak mar pacienseket Skype-on pl. O majd olyan dolgokra fog teged ravezetni, amibol megertheted, hogy mi a helyzet veled/veletek. Azt gondolom, hogy te a kapcsolat elejetol fogva ebben a szituban vagy, es hiaba gyerek, a nok, akik tenyleg lepni akarnak altalaban lepnek. A megcsalasra meg nemigen tudok mit mondani, persze, hogy a ferjed probal terelgetni, ha te egy olyan szemelyiseg vagy, akit kell.

64. massalhangzo (válaszként erre: 61. - Missjuti)
2017. jún. 27. 21:23

ezt irtad:


A férfi eljátszotta először a kedves,jóravaló,gáláns úriembert,elhúzta a mézes madzagot..mikor elhitt mindent a lány és belement a gyermekvállalásba,közös életbe,fordult a kocka és jött a fekete leves!A megaláztatások sora,lelki terror,gunyolódás.


kesobb meg hogy jaj hat meg nincs minden veszve kabe :D

63. katika23 (válaszként erre: 47. - Massalhangzo)
2017. jún. 27. 21:23

Persze mikor megszeretett minden mas volt, azota rengeteg minden valtozott korulmenyek is es mi is!

Nem szidom a ferjem de hogyan is irhatnam le maskepp amilyen es ahogy viselkedik??

A helyzet az hogy regota vannak foleg a fiam szuletese utan melypontok, eleinte rovid ideig ritkan, majd egyre surubben, mostmar kevesebb az egyutt toltott jo nap, tobb a feszultseg mert egyre nehezebben viselem a beszolasait, csak egy mait meseljem el az egyik bevasarlo kozpontban nezegettem egy egybe furdodresszet mire o egybol ravagta nehogy megvegyem mert olyat csak a venasszonyok viselnek, mondtam h nem mert divat es legalabb a hasi reszt kicsit osszeszedi, a valasz inkabb fogynal le.......persze nem vettem meg a furdodresszt de a siras kerulgetett egesz nap. Ilyen beszolasai vannak naponta!

62. massalhangzo (válaszként erre: 59. - MZsanett)
2017. jún. 27. 21:22

mert nyilvan nem akar valni, es mert szereti meg. es ez teljesen termeszetes. ha valaki eppen ki van akadva, ezerszer rosszabbul festi le a helyzetet, mint amilyen :D ezert irtam, nem nagyon van ertelme szidni egy ferjet vagy feleseget. exeket lehet :D


igy kivulrol nem is igazan tudni, hogy ezt rendbe lehet-e hozni, hiszen biztos egyikuknek sincs olyan sok tapasztalata kapcsolatokrol, hazassagokrol, es olyan konnyen el lehet tavolodni, elrontani azt, ami szep lehetne

61. missjuti (válaszként erre: 52. - Massalhangzo)
2017. jún. 27. 21:22
Te részeg vagy?
60. massalhangzo (válaszként erre: 56. - MZsanett)
2017. jún. 27. 21:20

szerintem pont ezekben nincs semmi rossz, hogy tanuljon valaki, vagy fogyjon le, ha van rajta 30 kilo huszonevesen. persze minden tulsulyosnak ez banto, de gondolom o is jobban erezte magat mind kulsore, mind egeszsegben, mozgasban, miutan lefogyott. nem tudom, ez miert olyan kenyes tema, foleg ket ember kozott, akik szeretik egymast, es kozel allnak egymashoz


en is tuti szolnek a ferjemnek, ha hizna sokat, hogy oda kene figyelni. es nem azert, mert nem tetszene mar :D de az egeszseg miatt fontos

59. MZsanett (válaszként erre: 57. - Massalhangzo)
2017. jún. 27. 21:19
Szerintem valahol még mindig megpróbálja védeni. Nekem ez jön le.
58. massalhangzo (válaszként erre: 57. - Massalhangzo)
2017. jún. 27. 21:17
kiloval nem egy vonzo jelenseg, de inkabb azert nem, mert megszunik kicsit nonek lenni, ferfikent fordulni a ferjehez. belefarad, bepunnyad, jon valaki, aki meg a ferfit latja benne
57. massalhangzo (válaszként erre: 54. - MZsanett)
2017. jún. 27. 21:17

nem biztos, hogy tulidealizalja, szerintem nem ez a problema, es o is tisztan latja ilyen szempontbol


gyakran elofordul, hogy gyerekaldas utan lepnek felre a pasik (gondolom, hogy igy volt, de lehet, hogy nem), amikor az asszony ugye +30

56. MZsanett (válaszként erre: 49. - Massalhangzo)
2017. jún. 27. 21:16

Nem, viszont nyugodtan kiírhatja magából. Mivel nincs kivel megbeszélnie, ezért ez segíthet. Nem esik mindenki át a ló túloldalára. Bár ilyenkor elég nehéz tárgyilagosan szemlélni a dolgokat, amikor az embert ennyi sérelem érte.


Persze, érdekes lehet a férj verziója is, de az számomra semmiféleképp nem pozitív, ha valaki meg akarja változtatni a másikat. Hogy fogyjon le, hogy tanuljon...Ráadásul még csak nem is elhízott, max van rajta egy pici fölösleg, nem értem, ezért miért kell állandóan belegázolni a lelkébe, ezt nagy szemétségnek tartom.

55. syria (válaszként erre: 1. - Katika23)
2017. jún. 27. 21:15

"meddig lehet elviselni ha egy ferj nem tud elfogadni olyannak amilyen vagy es mindig meg akar valtoztatni?"

Véleményem: semeddig.


Nem illetek össze: ő jövő-menő, te inkább otthon szeretsz feltöltődni.

Megfosztott az önbizalmadtól, pedig bizonyítottál a diplomaszerzéssel. Ha meg még csúfol is ahelyett, hogy érdemben segítene...

54. MZsanett (válaszként erre: 39. - Katika23)
2017. jún. 27. 21:13
Talpig becsületes ember az, aki megcsal? Szerintem még mindig túlidealizálod. Ha végre lehullana az a francos rózsaszín szemüveg, akkor érdekes dolgokra jöhetnél rá vele kapcsolatban. Tényleg ideje felébredni.
53. massalhangzo (válaszként erre: 51. - Katika23)
2017. jún. 27. 21:12

ha fiatalon kerultetek ossze, termeszetes, hogy valtoztok mindketten, es meglehet, egeszen mas iranyba


csak tudod, az egy dolog, hogy magadban elfilozofalgatsz es elvarod, hogy o is tegyen, de beszeltetek errol ugy, mint ket barat, ket tars? elvarasok, szemrehanyasok nelkul. mert sokan csak magukban gyujtik a serelmeket, es elfelejtik azt, hogy ha nem beszeled meg a masikkal, az honnan tudja, hogy teged legbelul mi mar?

52. massalhangzo (válaszként erre: 48. - Missjuti)
2017. jún. 27. 21:10

ja, irod ezt azok utan, amiket en irtam. de a sajat velemenyed az volt, hogy egy szemet alak, aki atbaszta az elejetol fogva, elhuzva a mezesmadzagot, most meg terrorizalja :D


szepiteni mindig lehet utolag, csak en mar az elejetol nem beszeltem melle, ez a kulonbseg


ha te irnad a parodrol, hogy soha nem jo neki semmi, amit csinalsz, ahogy kinezel, gunyol, kritizal, kicipelt kulfoldre, ott kellett hagynod miatta a munkadat, megcsalt stb., senki nem azt irna, hogy hat ez van, csinald tovabb. es marha keveseknek jutna eszebe ezek szerint megkerdezni, hogy ha ennyire rossz ember es rosszul banik veled, miert vagy vele?

51. katika23 (válaszként erre: 40. - Massalhangzo)
2017. jún. 27. 21:09
Igazat adok nagyjabol de ha szeressuk egymast akkor a kapcsolat csak ugy tud mukodni ha mindket fel alakul a masik elvarasai utan es neha engedunk is a masik utan! En mindig elfogadtam olyannak amilyen es pont ugy szerettem ahogy van, en meg azt erzem hogy mindig csak en vagyok az aki enged es alakul.....es nem szabad elfelejteni azt sem hogy az emberek valtoznak mi sem kulonboztunk epp ennyire de ahogy telnek az evek egyre jobban mas uton haladunk!
50. Ikebana3 (válaszként erre: 1. - Katika23)
2017. jún. 27. 21:08

Én elválnék ettől az embertől, bár házasság párti vagyok, de ez így nem élet! Menekülj!

Tegyél meg mindent, hogy csinos legyél, de önmagadért és nem azért mert ő így akarja. Legyél önmagad ismét! Bátran! Szorítok neked! :)

49. massalhangzo (válaszként erre: 45. - MZsanett)
2017. jún. 27. 21:07

mert az biztos segit neki, ha korusban kantaljatok, milyen szemet a ferje, valjon el es keressen mast, mikozben o ezt nem akarja


tenyleg szidni kell valakit, akivel egyutt el az ember, es egyutt is akar meg elni, akarmilyen okbol? az segit barmin is, es nem minositi a feleseget?

48. missjuti (válaszként erre: 41. - Massalhangzo)
2017. jún. 27. 21:05
Ugy látom,nem vagy képben! :) Még érik a dolog...vagyis el lehet filozófálni ,gondolkodni,bölcselkedni,véleményeket elolvasni,aztán majd ezen információk birtokában cselekedni belátás szerint!Ezért van a fórum,hogy eszméket cseréljünk egymással!
47. massalhangzo (válaszként erre: 44. - Katika23)
2017. jún. 27. 21:05

nem is igy kepzeltelek el :D de ez szinte minden nonel igy van, aki gyerek mellett dolgozik, hogy tobbet vallal, farasztobb minden. de latod, akkor megerheted, hogy o milyen masnak lat, mint akkor, amikor megszeretett


szidas helyett azon gondolkodj el szerintem, hogy van-e esely arra, hogy ezt a hazassagot jobb tegyetek, van-e koztetek annyi szeretet, figyelem, megertes, hogy megbeszeljetek ezeket a dolgokat


mert bevonhatod ot is a hazimunka, gyereknevelesbe, csinalhatjatok egyutt a dolgokat, mindkettotoknek marad energiaja masra is. de ha nincs meg koztetek az, ami egy jo hazassaghoz kell, az a szeretet, megertes, odafigyeles, akkor csak egyre inkabb keserubb leszel, o pedig elegedetlenebb


gondolod, hogy tenyleg olyan sotet a helyzet, mint amilyennek most lefested, erzed, vagy inkabb csak azert, mert igazan nem beszeltetek errol. es ezen nem azt ertem, hogy megmondtad, teged ez vagy az bant. hanem hogy mit lehetne tenni, hogy mindkettotoknek jobb legyen


azt irtad, jo apa, akkor nyilvan o is vallalja a reszet a gyerek mellett peldaul

2017. jún. 27. 21:03

Összességében így látom a dolgot: Katika nem azzal a céllal nyitotta a topikot, hogy mi itt kórusban szidjuk a férjét.

Én megértem, ha valaki itt szeretné megosztani a gondját, ha élőben nincs kivel megbeszélni, kibeszélni magából azt, ami nyomasztja.

A házasság két ember döntése. Nem kell a topiknyitót kérdőre vonni, hogy miért ment hozzá a férjéhez. A férj éppúgy tudta, hogy kit vesz el.

Viszont Katika elmondásából az derül ki, hogy már a kapcsolat kezdetén voltak gondok.

Semmi önálló döntése nem lehetett, a férje évekig diktált neki, ráerőltette az akaratát. Katika írta a legelején, hogy nem igazán ambiciózus. A kedves férjuram ezt nem tudta? Dehogynem! Ezen az alapon akkor én is megkérdezhetem, miért vette el.

Az egyetlen pozitívum, amit látok a férj viselkedésében, az, hogy tanulásra sarkallta a feleségét. Csakhogy lehet ezt úgy is tenni, hogy ösztönzésnek érezze a feleség, ne pedig elvárásnak. Aztán ott van az állandó gúnyolódás. Hát a férj nyilván valami alfahím, azok minden negatív tulajdonságával.

Az meg, hogy valakin van néhány plusz kiló, hát istenem! Attól még nem lehet akkora durung a férj, hogy azt mondja a feleségének, hogy utálja a kövér nőket. Bántó. Akarattal bántó.

Katika, én nem hiszem, hogy nem veszi észre, hogy mennyire bánt. A szeretet nem ilyen. Szeretetből nem vágom a fejéhez a szerettemnek, hogy kövér vagy, utálom a kövér nőket. Tényleg nagyon szerethet, ha meg is csalt.

45. MZsanett (válaszként erre: 14. - Massalhangzo)
2017. jún. 27. 21:02

Szerintem arra gondolt, hogy szakmája van. Az érettségit régen úgy hívták, hogy diploma.


Neked az inspiráló, ha folyamatosan rugdalnak? Súlyos fogalomzavarban szenvedsz. Csapj fel egy szótárat, vagy olvasgass.

44. katika23 (válaszként erre: 37. - Massalhangzo)
2017. jún. 27. 21:01
Nem ugy kell elkepzelni hogy en egy elhanyagolt kover, lusta vagyok aki munka utan fekszik a kanape tetejen, viszont en sokkal farasztobb munkat vegzek mint o teljesen lesziv a munkam. Azelott a korhazban 12 ora utan tobb energiam volt mint most 6-8 ora tempos takaritas utan. Itthon tudniillik tobb teendo van miutan lett gyerek. Azelott persze minden szabadidonket egyutt toltottuk es en is tele voltam energiaval es eletkedvvel. A gyerek megszuletese utan semmi segitsegem nem volt mar ami a nagyikat illeti. Pesze most onallobb a fiam konnyebb vele de csak mas egy gyerekkel az elet!
43. MZsanett (válaszként erre: 9. - Katika23)
2017. jún. 27. 21:00
Hétvégente láthatná.
42. MZsanett (válaszként erre: 1. - Katika23)
2017. jún. 27. 20:58
Mondd neki, hogy hordjon ki ő is egy gyereket, szoptassa, szakítson rá 0-24 órát és utána legyen nagy a szája. Kész vagyok az ilyen emberektől. Eleve egy férfi hogy mondhat olyat egy nőnek, hogy fogyjon le. Amikor nekem ilyet mondott az exem, azonnal faképnél hagytam, nem is értem, te miért hagyod.
41. massalhangzo (válaszként erre: 39. - Katika23)
2017. jún. 27. 20:54

most is martirkodsz, hogy felaldozod magad a gyerek miatt, csak azert nem valsz. szerinted az kinek lesz jo? a gyerekednek biztos nem, sem neked, sem a ferjednek


ha azt irnad, hogy meg szereted, nem akarsz valni, jobba akarod tenni a hazassagodat, azt is megertenem


nem a problema, szitu leirasa a gond, hanem eleve csak rosszat irtal a ferjedrol. senki nem mondana azt, hogy maradj vele. nyilvan nem akarsz valni, akkor meg felesleges ez. ne szidjuk mar azt, akivel tovabbra is egyutt akarsz elni, nem? :D

40. massalhangzo (válaszként erre: 26. - Katika23)
2017. jún. 27. 20:52

masmilyen tipusok vagytok. en is megbolondulnek olyan par mellett, aki ugy elne, ahogy te szeretnel. es probalnam osztonozni, kirangatni a punnyadasbol


ezert nem fair, hogy te szidod, ketlem, hogy diplomaval, programokkal, fogyassal barmi rosszat akart volna neked. de ha ennyire masok vagytok, te bantasnak veszed az o eletstilusat, elvarasait magaval, a tarsaval szemben, o pedig azt erzi, hogy mennyire be vagy punnyadva minden teren, akkor az mindkettotoket frusztralni fog folyamatosan


neked kell eldontened, hogy akarsz-e vele maradni, es akkor viszont a hozzaallasotokat kell kozeliteni egymashoz, hogy boldogabb hazassag lehessen, vagy normalisan, oszinten megbeszelni mindent vadaskodas nelkul es elvalni

39. katika23 (válaszként erre: 36. - Massalhangzo)
2017. jún. 27. 20:51

Mar bocsi nem arra valo a forum hogy az ember bizonyos temakban kerjen tanacsokat, vagy szimplan csak beszelgessen idegen emberekkel??

Nem martirkodom csak mondd megis maskepp hogyan meseljem el a szituaciomat??? Eleg osszetett a dolog nem csak fekete es feher!

Igenis a ferjem egy talpig becsuletes, rendes ember, jo apa es barmire kepes a csaladert de tolem ugy erzem tul sokat var el!!! Belefaradtam es felebredtem hogy mi lett belolem az evek alatt!! nem szeretem amive tett! csakis a fiam miatt vagyok hadilabon kulonben azonnal beadnam a valast.

38. missjuti (válaszként erre: 36. - Massalhangzo)
2017. jún. 27. 20:50
Dehogy szidja!Csak leirta a tényeket!Névtelenül tette,tehát nincs közhirré téve a tiszteletlen férj neve!
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook