Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szerintetek jo az intim mosakodó? fórum

Szerintetek jo az intim mosakodó? (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. aug. 31. 15:38
Lányok! A Dove intim mosakodógéljét soha ne próbáljátok ki! Olyan allergiám lett tőle..
54. virus2008 (válaszként erre: 50. - MelisUK)
2011. aug. 23. 16:05

Azt használtam én is régen,de már nem kapható.

Már csak ez all about-os tescos van.Vagy csak én nem jártam olyan tecsóba ahol még van :)

53. virus2008 (válaszként erre: 42. - Tunderke87)
2011. aug. 23. 16:02
Hát szerintem nem attól van.
2011. aug. 23. 15:56

All about body (aloes)tök jó.Belülre meg hetente-kéthetente dolhays zuhi.

Szappant,tusit kerülni kell,nagy ívben.


Azért jó az intim mosakodó gél,mert fent tudja tartani a női hüvely ph-ját,ami savas.Korral változhat!Emellett gyulladáscsökkentő is van benne pl allantoin.Mivel a szappan elég lúgos megfordítja ennek a hatását,rögtön telepszik bele minden baktérium, gomba.Ezért van bennük tejsav citromsav stb.Úgyhogy a víz sem állja meg feltétlenül a helyét...Furcsállom,hogy a dokik ilyet állítanak....


Hát tiszta víz szerintem nem elég :)

mert akkor mentos cukorkával kell o.álozni.

2011. aug. 23. 15:36
Szerintem igen.
50. MelisUK (válaszként erre: 42. - Tunderke87)
2010. nov. 27. 12:19
Amíg Lactacyd-ot használtam, addig nekem is viszonylag gyakran volt hüvelygombám. Érdekes módon a Tesco-s kamillás intim mosakodó használata mellett semmi gondom nincs, tökéletesen meg vagyok vele elégedve. Használtam rengeteg féle dolgot már, jelenleg ezt találom a legjobbnak.
2010. nov. 26. 20:55
Rég szappant használtam, mindig bajom volt, utána 6 éve, kb. intimmosó, semmi gondom nincs. Avonost használok, illatosat.
2010. nov. 26. 18:11
Én is lactacydot használok. Mindennap. Egyszer úgy jártam hogy elfogyott és tusfürdővel helyettesítettem. Rosszul tettem. Gombás fertőzésem lett. Azóta nagyon figyelek hogy mindig legyen otthon "raktáron". :)
47. 4f8ae69d1b (válaszként erre: 43. - Trixi50)
2010. nov. 23. 22:08
Szia!Ez gyerek mosakodókenőcs..Ezt lehet használni intim-mosakodásra is?
2010. nov. 23. 16:57

Én használok minden nap, és volt, hogy elfogyott, és érdekes érzés volt, hogy tusfürdővel helyettesítettem

viszkettem tőle

nekem is van 1-2 olyan betegségem ami azóta nem jött vissza biza, amióta használom az intim mosakodót

45. 0d717b184a (válaszként erre: 42. - Tunderke87)
2010. nov. 23. 16:55
attól nem
2010. nov. 23. 16:40
baba szappan,körömvirágszappan
2010. nov. 23. 16:31

A gyógyszertárban azt mondták felejtsem el!

Baba szappan, vagy a gyógyszertárban kapható (ha feírja a körzeti féláron) mosdó kenőcs.

Neve:Unguentum hydrophilicum nonionicum.100gr.lehet 300gr-ot felíratni havonta

2010. aug. 5. 21:47
intim mosakodó géltől lehet hüvelygombát kapni? 2hete vettem lactacydot, majdnem minden nap használtam és most kijött a hüvelygomba :S nem tudom,hogy ettől van e?! :(
41. anyuca66 (válaszként erre: 35. - Flyer32)
2010. júl. 13. 08:15

Az enyém is haonlón vélekedik.

Ezek a lemosók nem jöttek be, a hagyományos mosószappant használom.. dobozos kék felirattal azt hiszem..

2010. júl. 11. 16:57
Nekem az AVON-tol bevált intim mosakodo de nem minden nap.
2010. júl. 11. 16:55

Én már nagyon régóta használok intim mosakodókat..mielőtt kifogyna a flakon,már szerzem be az újat.A rengeteg féle termék közül,nekem a lactacyd vált be..és a saforelle..ez utóbbi jóval drágább..de nagyon megéri..

bár én is úgy gondolkozom,hogy régesrég,mikor még nem voltak ilyen olyan mosakodók is, elvoltak a nők..mégis nekem ez fontos..és szerintem megvéd ilyen olyan betegségektől is!

Jó egészséget Mindenkinek!

38. zsuzsi 18 (válaszként erre: 16. - Ancsa84)
2010. júl. 11. 16:43
milyxen intim mosakodót használsz légyszíves ird már le köszönöm
2010. júl. 11. 15:51

Én Lactacid-ot használok néha. Nem minden nap.

Általában sima tusfürdő.

2010. júl. 11. 11:51
Nem használok semmilyen intim mosakodót,lehet,hogy maradi vagyok,de anyáink idejében sem volt semmilyen kegyszer és nem is volt ennyiféle gombás fertőzés,egyszerűen kiölik a hüvely flóráját.
2010. júl. 10. 20:35

Sziasztok!


Én sok félét próbáltam már, de a legjobb a sima irrigálás (kamilla vagy tejsav heti 1x). Az intim mosakodók közül a nívea volt az, amelyiktől tiszta piros és száraz lett a bőröm. És nagyon fájt is. Szörnyen néztem ki!! A nőgyogyim mondta, hogy szerencsére nincs fertőzésem, de amit használok, azt azonnal dobjam ki! Most dove-ot vettem, de már az első használat után jobb érzés volt. Egyébként csak sima vizet használok, mert gond nincs, minek a "vegyi támadás" saját magam ellen? A kedvesem szerint, pedig a víztől sem lett ápolatlanabb vagy büdibb semmim. Azokat nem értem, akik megveszik az illatosított irrigálót. Bent ki szagolja? :D (Illatosított tampon?!Már láttam ilyet!)

2009. márc. 10. 16:10
Én mindennap használok intim lemosót, de jóideje nincs semmi nőgyógyászati problémám.
33. Marjann (válaszként erre: 31. - MelisUK)
2009. márc. 10. 16:08

Igen, ez érdekes dolog. Én azt is el tudom képzelni, hogy aki egyszer elkezdi (rendszeresen) használni, annak az elhagyás után nehezen áll helyre a flóra magától és könnyen kap ilyen-olyan betegségeket.

Ezért gondolom úgy, hogy én pl csak azért nem fogok elkezdeni semmilyen lemosót, irrigátort, mert azt mondják, vagy az a divat. Ha nincs semmiféle panaszom (szag, folyás, bármi), akkor valószínűleg jó az eddigi módszerem. De elismerem, ez nyilván egyénfüggő.


(valaki említette a hólyaghurutot... á, az emléktől borsódzik a hátam....)

32. MelisUK (válaszként erre: 30. - 9ea67a7a1c)
2009. márc. 10. 16:08

Szeritnem ha a férfiaknak is vízzel kell mosakodni, akkor a nőknek is elégnek kell lennie. Bár a mi húgyvezetékünk jóval rövidebb, mint a férfiaknak, ezért "fázunk fel", vagyis lesz hólyaghurutunk gyakrabban, szóval lehet, hogy jobb a tisztálkodó szer, de tényleg nem lehet dönteni.

Régen mondta nekem egy lány, hogy csak vízzel tisztálkodik intim területen és hogy tökéletes.

31. MelisUK (válaszként erre: 29. - Marjann)
2009. márc. 10. 16:05

Igen, gondoltam, hogy vízzel mosakodsz.

Az az igazság, hogy már végképp nem lehet tudni, hogy hogy is kéne mosakodni. Én utánanéztem, a google-ben kerestem rá, hogy intim higiénia nőknél és intim higiénia férfiaknál. A férfiaknál kifejezetten hangsúlyozzák, hogy csakis és kizárólag vízzel, de a nőknél nem ezt írják, hanem az intim mosakodót. Nem értem, hogy miért, én is hallottam sokaktól, hogy a sima víz a legjobb.

De pl ahogy rákérdeztem a nőgyógyásztól, ő is az intim mosakodót ajánlotta, belülre meg a kamillás vizet heti egyszer, vagy a tejsavas irrigálást. Hogy most tényleg mi a jó, azt végképp nem lehet tudni...

30. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 28. - MelisUK)
2009. márc. 10. 16:03
Bevallom mióta visszatérő nőgyógyis bajaim voltak és végre eltüntek csak tiszta meleg vizet a mindennapokban,és szerintem nem vagyok büdi:)
29. Marjann (válaszként erre: 23. - MelisUK)
2009. márc. 10. 16:00
Vízzel. Persze, hogy nem kenem "belül" tusfürdővel :) Na, majd rá is kérdezek este, biztos hülyének fog nézni.. de eddig nem úgy tűnt, hogy bármi is zavarná "odalenn"...
28. MelisUK (válaszként erre: 27. - 9ea67a7a1c)
2009. márc. 10. 15:57

Nekem is ez a véleményem, az intim mosakodót nem használom minden nap, mert akkor jön a candida és a hólyaghurut. De gondolom mindenkinek más.

És te mit használsz a mosakodáshoz?

27. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 26. - MelisUK)
2009. márc. 10. 15:52
Én pl azt tapasztaltam hogy minden intim kencefice nélkül nagyságrenddel jobb mint a rendszeres használata....
26. MelisUK (válaszként erre: 25. - MelisUK)
2009. márc. 10. 15:50

Így tisztálkodva kívülről, plusz heti egyszer kamillás vízzel kiöblítve belül tökéletesen bevált. Így nincsenek szagok és fertőzések.

De gondolom mindenkinek ki kell tapasztalni, hogy neki mi a jó.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook