Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Használhat 9 éves kislány intim mosakodógélt? fórum

Használhat 9 éves kislány intim mosakodógélt? (tudásbázis kérdés)


1 2
2013. júl. 16. 21:52

Antibiotikum okoz automatikusan gombát, főleg, hogy előtte a hüvely normál védekező képessége már sérült volt. A sárga folyás attól lehet.


Én sem bírom, egyből jön ki a gomba nálam, ha szedek antibiotikumot. Azonnal szoktam ilyenkor valami pre-probiotikumot szedni is, és alul is erősítem a hüvelyflórát lactobacillust tartalmazó készítménnyel, és még néha ez sem elég.


Sajnos ezeket a készítményeket nem használhatja, mármint hüvelykúpot, tablettát, de szájon át mindenképpen adjál neki laktívot, normaflore-t, valami hasonlót.

Jó lenne, ha megnézné a gyermeknőgyógyász, hogy tényleg gomba-e!?!? ha igen, akkor van rá szájon át szedhető gyógyszer. A gomba ugyan önmagában nem okoz a méhben, petevezetőkben gyulladást, ellenben más kórokozó számára nyitott utat enged felfelé:(.


Gondolom most nem mentek így úszni? egy kicsit felejteni kellene.


Amikor teljesen kigyógyult, és fog menni esetleg strandra, sajnos nincs más megoldás, mint valami védőkrémmel lekenni alul, ami akadályozza a bacik és gomba feljutását.

Jah, és amint kijön a vízből egyből zuhany, szárazra törölközés, bugyicsere, és lehetőleg melegvizes, termálstrandokat nagyívben kerülni.

54. megi04 (válaszként erre: 53. - Moncsisz)
2013. júl. 16. 19:10
Popsiját "jól" törli ki? Úgyértem,előlről hátra?Mert sajnos az is elég sok gondot okozhat,ha "rosszul" törli..
53. moncsisz (válaszként erre: 51. - C9f9b53798)
2013. júl. 16. 15:11

6 éves kislányomnak van épp ilyen gondja... két hete kezdődött, zöldes-sárga vizes folyással. Kamillás-himalaja sós ülőfürdőre a zöldes szín két nap alatt eltűnt, de maradt a sárga folyás, jópár bugyival/nap. 6 nap után elvittem gyereknőgyógyászhoz: kenetvétel, azonnali mikroszkópos vizsgálat: e.coli és streptococcus baktériumok,de nem nagy számban. Klacid antibiotikumot kapott 6 napig (+kamillás fürdő). Na, csak az utolsó antibio-s napon nem volt folyása és másnap.


1 hete hagyta abba az antibiotikumot és egyre jobban jön vissza a sárga hüvelyfolyás :-((( Gyereknőgyógyász javaslatára azóta is megy a kamillás fürdő (+cickafark+grapefruit mag csepp), de nem múlik a dolog. (Pedig napi több alsóneműváltás van, törölközők-bugyik kifőzése, csak zuhanyozás, nincs szappanhasználat odalent, stb...)


El sem hiszem, hogy 6 évesen már ilyen gondokkal küzdünk.

Az antibiotikumban lehet vmi, mert sajnos a lányom "füles" gyerek, ezért eddig már jó sok antibiotikum kúrán van túl.

Meghát az úszni tanulást is a folyás előtt 2 héttel kezdte, én is arra gyanakodtam, hogy ott kapott el vmit (bár kiskorától sokat járunk strandra, télen 1-1 élményfürdő is van, mégsem volt még ilyen).

Ha valaki tud esetleg jótanácsot vagy orvost e téren, szívesen veszem!!!

2013. júl. 6. 12:05

Akkor nagyon kell figyelni rájuk is.

Sőt mivel babauszás is van már. Sokáig mi se jártunt strandra. Tavaly előtt az üdülési csekkeket így sütöttük el. Elmentünk a közel wellnessbe. Ott láttam a felnőtt nagy vízbe vitték be a szülők, a pici babákat. Akkor biza az esély náluk ott volt hogy a piciknek valami gerbály legyen esetleg...

51. c9f9b53798 (válaszként erre: 50. - Töprengő)
2013. júl. 6. 10:08

Nekem kicsi lányom van, én minden nap figyelem, hogy odalent nem-e piros, duzzadt, főleg amíg pelusba kakált és már evett mindent voltak igazán csúnya bepirosodások...:( szerencsére nem lett folyás.


Strandon is egyből le az úszópelus, nehogy átfázzon, száraz legyen odalent. Én sajnos könnyen összeszedek bármit, de már felnőttként kezdődött, egy antibiotikum kúra után (nyáron) két héttel elmentem egy híres gyógyfürdős strandra. Sajnos egy év alatt jöttem rendbe: gennyes folyás:(, szinte semmi sem használt, mert mire a gyulladást kikezelték addig a hüvelyflóra épült le, nah én

azóta kínlódok.


De nem szabad semmibe venni. Kicsiknél tényleg annyira más még a hüvelyflóra, hogy elvileg erős a természetes védekező képessége, de ha legyengült az immunrendszer, akkor a bélflóraval együtt ez is sajnos gyöngül, és feljuthat nekik is oda bármi...


Nem a legideálisabb, hogy piszkálják szegényeket, de ha nem egyértelműek a tünetek, érdemes egy tenyésztés, főleg, ha vissza-visszatér.


A rokon pici lánynak a zöld folyás egyértelműen trichomonas volt, adtak rá szájon át szedhető gyógyszert, kívülről kenőcs, és utána nem járt soha strandra. Kihagyta. Valószínű leülhetett wc-re, közös törölközővel, fürdőzéssel is terjed:(.

50. töprengő (válaszként erre: 49. - C9f9b53798)
2013. júl. 6. 10:00

Köszönöm a választ.

Azt hiszem jó hogy kimaradt ez az életemből. 25 lesz a lányom... Attól még tájékozódásból illett volna tudnom. Ez van...

2013. júl. 6. 09:55

Jah, és mellette pro-prebiotikumos készítmények.


Elvileg a szűzhártya, és a hüvelyi ph miatt (hormonális változásokkal folyton változik a hüvelyi ph is), elvileg nem szabadna semmit összeszedniük, ellenben egy lefolyt betegség (láz, hasmenés, antibiotikum kúra) megváltoztathatja a kicsi lányoknak lent a védekező képességét, és sajnos összeszedhetnek bármit.

48. c9f9b53798 (válaszként erre: 47. - Töprengő)
2013. júl. 6. 09:50

Hát nem, mert barnás folyás strand után nem véletlenül van, hosszú távon ezekből alakul ki meddőség, összenövések, petefészekben, petevezetőkben, aztán mikor gyereket szeretne már késő, mert volt egy kezeletlen gyulladása.


Sajnos családban is volt egy egész kicsi lánynak strand után gennyes-zöld folyása:( - ezeket strandon, wc-n simán össze lehet szedni. Ilyenkor, ha nem megállapítható a kórokozó, akkor kell egy tenyésztés, vagy egy széles spektrumú kórokozót írtó szájon át szedhető gyógyszer, kívülről kenőcs.

47. töprengő (válaszként erre: 45. - C9f9b53798)
2013. júl. 6. 09:42
Biztos bennem a hiba, ez nem korai??
46. e32d76b828 (válaszként erre: 41. - Megi04)
2012. szept. 21. 09:48
kedves akkor a helledben termeszetes dolgot keresnek...felebb irjak a kamillafurdot...nem rossz!
45. c9f9b53798 (válaszként erre: 42. - Babyyy)
2012. szept. 21. 08:54
Igen, valószínű, hogy orvos vizeletet is elküld vizsgálatra, sőt vékony pálcikával akár hüvelyből is vesznek (már egész kis babáknál is) kenetet, szóval ahogy írtam már egy korábbi hozzászólásomban, mindenképpen gyermeknőgyógyászatra kellene elmenni.
44. zakajeo (válaszként erre: 14. - Zuzuka73)
2012. szept. 21. 06:29
engem anyukám anno kamilla gőzébe ültetett az is jó nagyon....igaz én rendszeresen felfáztam nagyon erős gyulladásaim voltak,.egy klasszikus mosófazékban forralta a vizet belerakta a kamillát és tett ár két fát kersztbe,manapság vannak már jobb eszközök pl wc szükitő,akármi,akkor az volt kéznél....ráültetett és belecsavart törölközőbe úgy trónoltam ott....hamar helyretett,anno azt is doki ajánlotta,jobb mint a sima fürdő...
43. 298b15dfdd (válaszként erre: 41. - Megi04)
2012. szept. 21. 05:35
Ráadásul az utóbbi időben már büdös is.Évtizedek óta használtam,de váltottam egy nevesebb babára:)
42. babyyy
2012. szept. 20. 23:12
Én semmiképp nem öblíteném betadine-nal. Nem csak a rossz, hanem a jó bacikat is elpusztítja...és akkor mivel állítjátok helyre? Majd tesztek fel hüvelyflóra helyreállító kúpot vagy mi? Nem is értem ezeket a dokikat, úgy elodázzák a dolgokat...tenyésztés nélkül amúgy se csinálnék semmit, ez csak kísérletezgetés. Tapasztalatból beszélek.
41. megi04 (válaszként erre: 40. - E32d76b828)
2012. szept. 20. 22:05
Az a baj,hogy EZ a baba szappan,már nem AZ a baba szappan,ami még 20 éve is volt! Szárít,irritálja a bőrt!:((
2012. szept. 20. 21:41
miert a Babaszappan hianycikk ott nalatok?
39. Kata75 (válaszként erre: 38. - Dinkaanyu)
2012. szept. 20. 21:19

Még újszülött korukban a védőnőnk ajánlotta hígítva, hogy könnyebben használható legyen. Nekünk és több ismerősünknek/hugoméknak is 1000% bevált:)

Így nem annyira darabos, hanem teljesen selymes lesz az állaga.

Van, hogy többször fel kell rázni, és csak másnapra lesz homogén, de szerintem ez már csak részlet kérdés.

38. Dinkaanyu (válaszként erre: 35. - Kata75)
2012. szept. 20. 12:25
Ezt a kézmosós trükköt megpróbálom én is, még csak töményen raktam eddig a kezemre.
2012. szept. 20. 11:57

Am a hüvely normál flórájának ph értéke 3,8-4,5 közt ingadozik

ez fogamzó képes felnőtt nőkre értendő..

36. erikpipi (válaszként erre: 11. - Zuzuka73)
2012. szept. 20. 11:50
A betedine egy nagyon jól bevált fertőtlenítőszer, ha rákeresel a google-n, szépen le van írva, mire alkalmazhatod.Elméletileg létezik hüvelyöblítője is, nem tudom, itthon kapható e.
35. Kata75 (válaszként erre: 32. - Dinkaanyu)
2012. szept. 20. 11:46

Így van.....7 éves ikreimnél (fiú/lány) kicsi koruk óta a gyógyszertári mosakodókrémet használjuk.

Akkor mindenhová, most már csak intim helyre.


Pumpás kézmosó kiürült flakonjába nyomom, majd felöntöm 2/3-ig forró vízzel, és jól összerázom.

Rövid időn belül teljesen selymes állagúvá válik.


Ettől függetlenül gyermek nőgyógyászhoz is elvinném a kislányt!

34. erikpipi (válaszként erre: 5. - Eab6abb0fa)
2012. szept. 20. 11:43
Betadint nyálkahártyára is használhatod....
33. Molyka
2012. szept. 20. 11:33
Hm. Húgom egyik barátnőjének azt mondta az orvos, hogy a kislányát mossa azzal... 3 éves a gyerek. Javasolták, hogy a kisfiamat is nyugodtan mossam azzal, amikor tisztítjuk a pöcőjét. Egy nagy francot!
32. Dinkaanyu (válaszként erre: 20. - Zuzuka73)
2012. szept. 20. 11:32
Mosakodó krém a legjobb.Rendbe rakja a ph-t, és mindentől mentes.Patikában recept nélkül kapható.Továbbá felfázásra, női bajokra kamillás üllőfürdő.
31. d6fd5940b1 (válaszként erre: 28. - Free)
2012. szept. 20. 11:31
főleg hogy a hüvely normál pH-ja nem 5.5 :)
2012. szept. 20. 11:09
Nem.
29. c9f9b53798 (válaszként erre: 20. - Zuzuka73)
2012. szept. 20. 11:06

Frezyderm Ph7


de én gyermeknőgyógyászatra vinném el sürgősen, és tuti fognak szélesspektrumú antibiotikumot írni (hólyag, petefészek... fertőzés, gyulladás esetére, mivel ennyire fiatal, így hüvelykúpot nem kaphat, de biztos, hogy van rá szájon át szedhető gyógyszer is, ne hagyd magad lerázni.

28. Free
2012. szept. 20. 11:02
Egyet értek "egypt"-tel. Feleslges kemikáliákkal terhelni egy 9 éves kislány szervezetét. Úgy gondolom, hogy a felnőtt nőknek is hasztalan. Hiába ph 5.5, mégiscsak vegyszer...
27. egypt (válaszként erre: 24. - D6fd5940b1)
2012. szept. 20. 11:00

Így van, felnőtt nőknek sem ajánlatos mindennap használni, nemhogy gyereknek. Én semmi mást nem csinálnék, mit amit az orvos tanácsolt, elvégre én nem vagyok orvos, feltételezem, ha neki ez a szakterülete, jobban ért hozzá nálam. A Heim Pálban vannak egyébként a legjobb szakemberek az országban, bármi gond van a gyerekkel, amihez a háziorvos nem ért, mi azonnal visszük oda, többet nem kísérletezgetünk az itteni orvosokkal.

Viszont azzal egyetértek, hogy esetleg egy gyereknőgyógyászt még érdemes lenne felkeresni.

2012. szept. 20. 10:44
én a fiaimnak intim géllel mosom a kikujukat,a nagyobbnak voltak olyan gondjai h mindig kiszáradt és berepedezett neki a bőr vérzett is a gyerekorvos betadin plust ajánlott jó is volt míg kentem aztán fürdésnél kipróbáltam ezt és azóta sosincs baj vele nem hiszem h a lányodnak baja lesz ha azzal mosakszik hisz ph semleges és hipoallergén elvileg. betadint biztos a fertőzért miatt mondták felnőtteknek van hüvelykúpban is szóval biztosan lehet használni.de gyermek nőgyógyász biztos tudja
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook