Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szerintetek jo az intim mosakodó? fórum

Szerintetek jo az intim mosakodó? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. márc. 10. 15:48
Én a magam részéről egyébként a mindennapi mosakodást nem szeretem intim mosakodóval csinálni, mert olyankor könnyen gombás leszek. Ezért heti egy alkalommal használom a Canesten gombásodás elleni intim mosakodót és néha egyéb intim mosakodót, legtöbbször pedig illatmentes antiallergén babafürdetőt vagy ekdémás bőrre való hidrofiles fürdetőkenőcsöt. Nekem ez vált be. A túlzott intim mosakodó használat nekem csak gondot okoz. De pl amíg régen szappannal mostam meg (kiskoromban), addig furi szaga volt, mire jött a következő mosakodás.
24. MelisUK (válaszként erre: 22. - Genlips)
2009. márc. 10. 15:44
Nekem sajna kicsit büdi lesz, ha intenzív a nemi életem. Viszont a kamillás víz tökéletesen bevált, amit az orvos ajánlott.
23. MelisUK (válaszként erre: 21. - Marjann)
2009. márc. 10. 15:42

Fertőzés esetén hiába használ az ember intim mosakodót, arra gyógyszeres kezelés kell.

Te mivel mosakodsz? Ha csak vízzel, akkor ez az, amiért nem panaszkodik a párod. A férfiaknak is csak vízzel szabad mosakodniuk - de nagyon alaposan. De a szappantól bizony más szaga lesz a nuninak.

22. genlips (válaszként erre: 19. - MelisUK)
2009. márc. 10. 15:41
nekem belül nincs öblítve, nem büdi... :( biztos egyénre válogatja
2009. márc. 10. 15:39

Tényleg, had kérdezzem meg attól, aki használ ilyesmit (mivel én nem, ezért nem tudhatom): mennyiben másabb, mintha nem használnál? Úgy értem, illatilag biztos nem számít (sosem panaszkodott a párom), panaszom nincs... akkor minek még egy vegyszer?

(Mondom, ha valakinek fertőzése van és erősíteni kell a védekezőrendszert odalenn is, az más tészta)

20. genlips (válaszként erre: 18. - Marjann)
2009. márc. 10. 15:39

a szeméremtestet lehetőleg ne mosd semmi olyannal, amiben ipari zsíroldó vagy kőolaj hulladék van (gyakorlatilag az összes tusfürdő és intim mosakodó)

a tusfürdő még rosszabb, mint a kistestvére

2009. márc. 10. 15:39

Kívülről minden nap lehet használni, mindenképp jó, mert savas a kémhatása. De nem szabad túl sokat használni, csak reggel és este, ennél gyakoribb mosakodáshoz csak vizet szabad használni. De nem mindegyik intim mosakodó jó, az llatosítottakat kerülni kell, minél kisebb az illata, annál jobb. Vagy aminek olyan szappanbuborék illata van, az az egyik legjobb. A Canesten pl adott ki olyat, ami intim mosakodó krém, ez a candida gomba megelőzésére való intim mosakodó.

Belülről heti egy alkalommal kell mosakodni, irrigálni. Egy nőgyógyász írta nekem ezt egy másik oldalon. Vagy kamillás vízzel kell irrigálni, vagy pedig tejsavas irrigáló folyadékkal, de heti egy alkalomnál nem szabad többször belül tisztálkodni.

Szappannal vagy tusfürdővel azért nem szabad megmosakodni intim területen, mert az lúgos, oda pedig savas kémhatás kell. Lúgos mosakodástól felborul a kémhatás, könnyebben jönnek a betegségek - mint a hólyaghurut, gomba, "felfázás". És a szappanos/tusfürdős mosakodástól büdi is lesz a "nuni". És ha belül nincs heti egy alkalommal kiöblítve, akkor is büdi lesz. Ha többször van öblítve, akkor meg túlzottan kiszárad és el lesznek ölve azok a jó bacik is, amik megvédenek a rossz baciktól.

2009. márc. 10. 15:37

Egy nőgyógyásztól hallottam, hogy kifejezetten árt, ha túl sok vegyi anyaggal mosakodnak a nők. Normál esetben (ha nincs semmiféle fertőzés, gomba), akkor bőven elég ha a külső részeket tusfürdővel megmossuk, hiszen a hüvelybe normál higiénia mellett nem kerülhet "rossz" dolog. Persze már, ha valami probléma van. Ha ragaszkodsz a lemosóhoz, akkor se vidd túlzásba!

Én sosem használtam ilyesmit és soha nem volt nőgyógyászati gondom. Persze lehet, hogy mázlim volt:)

2009. márc. 10. 15:35

egyáltalán minek intim mosakodót használni? Ez is csak a kozmetika ipar egy fogása, hogy néhány éve kitalálta az intim mosakodók fogalmát, hogy újabb terméket lehessen vásárolni. A Sodium Laureth Sulfate-nak van a legdurvább nyálkahártya károsító hatása! Öreganyáinknak nem volt intim mosakodójuk!

Aki nagyon ragaszkodik valamilyen mosakodóhoz, kecsketej szappan... (nem "kecsketejes" x %-ban...)

2009. márc. 10. 15:31

Szerintem szuper,én mindennap használom!

Én a niveát szeretem a legjobban,de nekem a dove is megfelelt!

2009. márc. 10. 15:25
Részemről maradok az AVON-énál nekem bevált.
2009. márc. 10. 15:12
Én pl a Nivea intimot sem nagyon ajánlanám:S
2009. márc. 10. 15:12
sztem is a Lactacid a legjobb:)
2009. márc. 10. 15:11

Szió!

Mindenképpen hasznos.Tejsavat tartalmaz,amit a hüvelyben élő laktobacilusok termelnek,ez teszi ellenállóvá a hüvely falát és környékét a fertőzésekkel szemben.Előfordulhat,hogy valami oknál fogva felborul az egyensúly(antibiotikumos kezelés,túl sok szénhidrát fogyasztás,terhesség)és a gombák előtérbe kerülnek,a tesavtermelő baktériumok csökkenek.Ilyenkor külső segítség kell.Erre jó az intim mosakodó,vagy irigáló.Lehet,folyamatosan is használni.Nem lesz semm probléma belőle.

11. lexi018 (válaszként erre: 7. - HLivia)
2009. márc. 10. 15:11
igen,nekem is sok mindenben segített már.Egy egy kisebb fertőzésre jó lehet.
10. manduli (válaszként erre: 8. - 1e8f358d6a)
2009. márc. 10. 15:10
igen én is így gondolom!!
2009. márc. 10. 15:10
Köszi szépen mindenkinek
8. 1e8f358d6a (válaszként erre: 6. - Manduli)
2009. márc. 10. 15:09
de nem ám. Én is sok fajtát kipróbáltam, a Lactacid a legjobb, a Dove-tól pl. mindenkit óvok. :)
2009. márc. 10. 15:08
én mindennap azt használom.Előtte állandóan nőgyógyászati gondjaim voltak, amióta zt használom azóta nincs ilyen jellegű problémám
2009. márc. 10. 15:08
Nekem is bevált! De rájöttem nem mindegy melyik márkát használom!
2009. márc. 10. 15:06
Azt hittem igen,sok nődoki szerint is igen,a bőr és nemibeteg gondozóban speciel hidegrázást kaptak a hallatán......fene tudja.....mióta nem használom rendszeresen eltüntek a nőgyógyis nyügjeim amik nem akartak mulni mikor nagyonsterilkedtem....nem rendszeresen szerintem jó,időnként kell,de mindennaposra nekem nem vált be.
2009. márc. 10. 15:04
Jobb mint a tusfürdő.
2009. márc. 10. 15:04
szerintem igen,mert egy megfelelő védőréteget képez,és higiénikus is.Én a Lactacidot használom,de nem szabad minden nap használni,mert felboríthatja az egyensúlyt!
2009. márc. 10. 15:03
szerintem igen, mert egyáltalán nem mindegy egy nőnek, mivel mossa magát odalent. :)
2009. márc. 10. 15:02
Szerintetek jo az intim mosakodó?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook