Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek ha egy gyerek beteg akkor mi a legideálisabb ital, amit adtok neki? fórum

Szerintetek ha egy gyerek beteg akkor mi a legideálisabb ital, amit adtok neki? (tudásbázis kérdés)


2012. aug. 29. 20:53
tea.
28. c8ec504c40 (válaszként erre: 25. - VESZÉLY FILOZÓFUSA)
2012. aug. 29. 19:20
Azért van aki nem bírja a zöld teát, pl. én, ha megiszok egy csészével, máris hasmenésem lesz tőle.
27. c8ec504c40 (válaszként erre: 2. - MoncsiMama)
2012. aug. 29. 19:19

Ez attól függ, hogy milyen betegsége van?


Ha a torka gyulladt be, akkor nincs jobb a mézes-citromos teánál.

Ha megfázott, szintén.

Ha viszont hasmenése van, akkor is lehet tea, de speciális, pl. köménymagos, ami nyugtatja a hasát.


Ja, most nézem, 2009-es a fórum. Na, most már elküldöm.

Az én lányom egyébként vizet iszik, mert a sok cukros tea valóban rontja a fogakat.

2009. okt. 8. 20:39
A tea tényleg enyhén vízhajtó (a fekete), de nincs azzal gond szerintem.
25. VESZÉLY FILOZÓFUSA (válaszként erre: 9. - 62cc0f78ae)
2009. okt. 8. 20:35

A zöld tea csodái


Ázsiában jóval alacsonyabb az érrendszeri és daganatos megbetegedések aránya, mint Európában vagy az USA-ban, annak ellenére hogy az ázsiaiaknál több dohánytermék fogy.


Az ellentmondás magyarázatának kulcsa a Yale Egyetem orvosi karának kutatói szerint a zöld teában rejlik. Az "ázsiai paradoxonra" még nincs egyértelmű megoldás, a kutatók azonban a nyugati kultúrákénál jóval magasabb tea¬fo¬gyasz¬tást tartják az első számú esélyesnek. Ennek megfelelően eddig a dr. Bauer Sumpio professzor által vezetett csapat több mint száz kísérleti és klinikai tanulmányt böngészett már át a zöld tea hatásairól. Az ázsiaiak naponta átlagban 1,2 liter zöld teát fogyasztanak el, melynek bizonyítottak az antioxidáns védelmi hatásai.


A teában található természetes enzim, az EGCG polifenol meggátolja az érelmeszesedés okozta elváltozásokban kulcsszerepet játszó LDL oxidációt, valamint csökkenti a trombocita (vérlemezke) felhalmozódást, szabályozza a lipideket, és elősegíti az izomsejtek terjedését, melyek mind az érrendszeri és szívbetegségek csökkenését eredményezik. Sumpio kutatásai során felfedezte, hogy az EGCG bizonyos daganatok kialakulását is képes meggátolni.


Maga a zöld tea javítja a bélműködést, az alkohol lebontását, a máj, vese és a gyomor működését, védi a bőrt és a szemet, valamint enyhíti az ízületi gyulladásokat. Ha mindez nem lenne elegendő, akkor érdemes egy pillantást vetni alkalmazásaira. A zöld teát több helyen használják az allergia, a cukorbetegség, a bakteriális és vírusos fertőzések, a szuvasodás kezelésére és megelőzésére, továbbá az idegi és a pszichológiai egészség karbantartására. Ennyi pozitívum mellett tehát nem csoda, hogy a szakértők ebben az egyszerű italban látják az egészségesebb ázsiai életmód egyik fő tényezőjét.


Sumpio következő lépésként a zöld tea hatásainak és tevékenységeinek sejtszinten történő tanulmányozását tervezi, összességében azonban az érrendszeri és rákos megbetegedések ellen a dohányzásról való leszokást ajánlja.

24. 318512f90e (válaszként erre: 22. - MoncsiMama)
2009. okt. 8. 20:24

várhatok 16 évet??? :DDD nagyon szép arcocskája van!

igaz, én már vén öregasszony leszek, de majd igyekszem fiatalos maradni:)))

2009. okt. 8. 20:24

Most mennem kell,mert felébredt a délutáni alvásából! Köszönöm szépen a válaszokat!MEgerősitettek!


Puszi

Moncsi

22. MoncsiMama (válaszként erre: 18. - 318512f90e)
2009. okt. 8. 20:22

Nem,szerencsére nem hányt még eddig.


Köszönöm szépen,aranyos vagy! Augusztusban múlt kettő!:)

21. MoncsiMama (válaszként erre: 19. - F-kszilvi)
2009. okt. 8. 20:22
"csak" fáj a feje,torka,szipog,be van dugulva az orra,lázas. Szerintem pici influenza!
20. MoncsiMama (válaszként erre: 15. - Ében11)
2009. okt. 8. 20:21

ezzel nincs gond. Magától jön és mondja,hogy szeretne teát inni.


Nem rég voltunk az apukájával náthásak és látta,hogy ilyenkor meleg tea van,szerintem azért mondta magától.

Egyébként ha kéri én is odaadom neki a tejet/kakaót.Reggelire is azt kért,függetlenül,hogy most kicsit beteg

2009. okt. 8. 20:21
Mi a baja a kisfiadnak Moncsimama?
2009. okt. 8. 20:20

de ugye nem hány?


nagyon szép a kisfiad, gratulálok:)) hány éves?

17. MoncsiMama (válaszként erre: 14. - 318512f90e)
2009. okt. 8. 20:19

Amerikában élünk és itt tea helyett a gyömbér kólára esküdnek.Főleg akkor ha hánysz is!


Köszönöm szépen,most kúra alatt van a kisfiam! eddig is az európai módszer szerint "gyógyitottuk"...

2009. okt. 8. 20:19

A teától nincs jobb.Egy meleg friss citromos tea.

Hársfatea is nagyon jó,nekem nagyapám mindig az főzött.

2009. okt. 8. 20:18

attól is függ mit inna a gyerek.

én ha beteg volt azt adtam neki amit kért.

volt hogy tejet volt hogy inkább teát(csipkebogyó,hársfavirág,édeskömény,bodzavirág) kért.de az enyém legtöbbször vizet iszik amúgy is.

ha beteg akkor sem kell nagyon nagyon sokat inni-az igaz hogy a túl sok folyadék is lehet megterhelő.csak igyon eleget.

14. 318512f90e (válaszként erre: 13. - MoncsiMama)
2009. okt. 8. 20:17

hát akkor semmi probléma! nem tudom ki mondta neked, hogy ne adj neki teát, de én nem hallgatnék rá!

gyógyulást kívánok!!!

13. MoncsiMama (válaszként erre: 12. - 318512f90e)
2009. okt. 8. 20:16
ha nem beteg vizet iszik,ilyenkor van csak tea!
2009. okt. 8. 20:13
ha beteg, egyértelmű, hogy tea. ha csak akkor adsz neki teát mikor beteg, nem fog kirohadni a foga. ha nem beteg szerintem a víz a legjobb.
11. borbelya (válaszként erre: 2. - MoncsiMama)
2009. okt. 8. 20:12
Náthára én a kisfiamnak csipkebogyó teát adok c vitaminnal. Vegyél csipkebogyó termést áztasd ki 4-5 órán keresztül hideg vízben! és tegyél bele mézet. tele van vitaminnal.
10. MoncsiMama (válaszként erre: 8. - Enikoke)
2009. okt. 8. 20:11

Szerintem teljesen igazad van! csak mindig van miért belém/belénk kötni.Azért gondoltam megkérdezem.Más hogyan látja ezt a dolgot!


Kezdek megnyugodni,hogy mégsem csináltam rosszul semmit sem!

2009. okt. 8. 20:10
Gyerekem nincs, de ha én beteg vagyok, teázok! Az a jó, ha sokat pisil az ember, kimossa a tea a mérget meg a bacikat:)
2009. okt. 8. 20:10
Nem tudom, lehet butaság, de hát felnőteknél is azért is fontos a sok folyadék ivása mert úgymondt kimossa a szervezetett. És bizony sokat pisil a felnőt ember is ha folyadékokat iszik. Azt nem hiszem hogy azért ne lenne jó a tea mert sokat pisil tőle.
7. hihi
2009. okt. 8. 20:08
Jó kis csipkebogyó tea,a leg jobb.tele van C vitaminnal.
6. hihi
2009. okt. 8. 20:08
Szerintem hibátlan:)
2009. okt. 8. 20:07
CSak akkor teázunk,ha betegek vagyunk /gyógytea,nem sok cukorral és inkább élő citrommal mint c.lével készitve.Esetleg mézzel cukor helyett/
4. hihi
2009. okt. 8. 20:07
Én is,jó kis mézes tea friss citrommal.persze a citrom csak akkor,ha nem forró már.
2009. okt. 8. 20:06
csak mert ma azt mondták nekem,hogy teát ne adjak neki,mert attól kirohad a foga,meg átmegy rajta,ezért sokat fog pisilni tőle és emiatt nem hatásos!
2009. okt. 8. 20:05

Szerintetek ha egy gyerek beteg akkor mi a legideálisabb ital,amit adtok neki?


Én a teára szavaznék!


Ti?

2009. okt. 8. 20:04
Válaszokat keresek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook