Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ártalmas szerintetek a Nescafé és a Completa napi fogyasztása? fórum

Ártalmas szerintetek a Nescafé és a Completa napi fogyasztása? (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. márc. 25. 10:18
Miért lenne? :) Manapság már a levegő sem jó, miért mondanánk akkor le egy jó Nescaféról Complettával? :)
2011. jan. 23. 12:20
Évek óta nescafét iszom complettával,semmi problémám.
2011. jan. 23. 07:27

Kevesen ismerik az instant kávékészítési technológiákat, az egyik ilyen a fagyasztva szárítás. A fagyasztva szárított eljárással készített instant kávé ötvözi az íz megtartását, és a tökéletes oldódást. A technológia lényege, hogy a nyers kávébabot a kívánt stílusban megpörkölik, majd egy óriási kávéfőzőben igazi eszpresszó koncentrátumot főznek belőle. Folyamatos keverés és habosítás mellett az így kapott kávét -50 °C-on fagyasztják és közben vákuummal vonják ki a nedvességtartalmat belőle. Ezután táblákra vágják, és felőrlik. Ennek eredménye a fagyasztva szárított kávé, amely megőrizte az összes aromáját, viszont a kávé savanykás ízéért és gyomorégésért felelős csersav tartalmát, valamint egyéb kellemetlen összetevőit a megfelelő mértékben kivonták belőle. A fagyasztva szárítás előnyei a korábbi technológiákkal szemben, hogy megmarad az aroma az íz, a szín és az alapanyag biológiai természete, emellett a tökéletes oldhatóság jellemző rá. Összegezve tehát az instant kávé is igazi kávé, ráadásul még előnyei is lehetnek a babkávéhoz képest.

Az instant kávé azonnal oldódó, könnyen higiénikusan elkészíthető, aromában gazdag, 80-85 fokos víz elegendő az elkészítéséhez, és 1 kg termékből megfelelő minőség használata esetén akár nyolcszor annyi kávé nyerhető, mint a babkávéból ráadásul elkészítése gyors és tiszta nem marad utána kávézacc. Természetesen a babkávé mellett is szólnak érvek, például kívánt pörkölésű kávé darálásakor és lefőzésekor utánozhatatlan illat szabadul fel, nagyobb választékban kapható, pörkölési mód, kávéfajta, és minőség tekintetében, mindenki megtalálhatja a számára megfelelőt.

A számos pozitív tulajdonság mellett nem árt tisztában lenned a túlzásba vitt koffeinfogyasztás hátrányaival is:

– A túl sok kávéivás (napi 5-6 csészényi) szívritmuszavart, remegést, nyugtalanságot és álmatlanságot okozhat.

- A kávé fokozza a gyomorsavképződést, amelynek hasmenés lehet a következménye.

- A túlzott koffeinfogyasztásnak jelentős vízelvonó hatása is van, ezért ajánlott gondoskodni a megfelelő folyadékpótlásról.

– A rendszeres koffeinfogyasztás függőséget okozhat, amelynek következményeként olyan elvonási tünetek jelentkezhetnek, mint a fáradtságérzet, a fejfájás vagy az ingerlékenységgel, koncentrálási nehézséggel járó levertség, súlyosabb esetben pedig izomfájdalommal és hányással járó, vírusfertőzésre emlékeztető rosszullét.

34. fda58604ed (válaszként erre: 32. - 036bf4cfe4)
2009. jan. 1. 15:39
igaz, de korunk egyre nagyobb problémája, hogy akik beleássák magukat a saját szakterületükbe (becsülettel), azoknak az élet más területei idegenek. Kihaltak a polihisztorok.
2009. jan. 1. 15:37
a szemellenző az rosszabb szerintem
32. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 31. - Fda58604ed)
2009. jan. 1. 15:33
Van ennél rosszabb. Az a személy akinek papírja van egy szakmához és nem vagy gyengén ért hozzá.
2009. jan. 1. 15:22

szakbarbár:

Magasabb képzettségű személy, akit saját szakterületének kérdésein kívül más nem érdekel.

2009. jan. 1. 12:44

"Az ionizált víz hasznos elektronokban gazdag"


Hát ami ártalmas az ez. A végtelen emberi korlátoltság butaság, ami tudományos látszatot kelt. Van bőr annak az embernek a pofáján aki ilyen elmebeteg baromságot leír? Nem szárad el a keze? Mert az agya rég kiszáradt mert csak víz volt benne.Mert ha vannak hasznos elektronok, akkor vannak haszontalanok is ez az elemi logika.

Folytathatnám vannak jóindulatú atommagok meg sunyik is. Nagy az isten, de még nagyobb az ő állatkertje. És a legnagyobb állat benne az ember.

2009. jan. 1. 11:31
Ha mértékkel iszod és jólesik, miért lenne ártalmas? Ártalmas az, amit mértéktelenül eszel-iszol. Én már nem hiszek abban, hogy mit miért ne együnk ne igyunk. Naponta változik a tudomány álláspontja, amit ma nélkülözhetetlennek tartanak a szervezet számára, holnapra méreggé válik. Azt és annyit eszem és iszom, ami jól esik.
28. supin
2009. jan. 1. 11:12
Igen! Minden ártalmas..
27. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 26. - Katácskák)
2009. jan. 1. 10:32
Tehát a kávéra fogod amit nem az okozott? Az idegességről meg az alkoholizálásról is a kávé tehet?Csak most tartasz mértéket? Előbb miért nem? Én pld most szilveszterkor nem ittam egy korty alkoholt se mert én akkor iszom ha meg kívánom és most pont nem kívántam. Nekem nem kell mértéket tartani mert automatikus. nekem orvos javasolta jópár évtizede a kávét mert hajlamos volt a vérnyomásom alacsonyabban lenni.Azt meg nem értem mi az hogy nem kívánom és erőltetem. Mert gyógyszert nem kívánok egyedül, de szedni kell, de ételt és élvezeti cikket?
26. katácskák (válaszként erre: 13. - Kicsitücsök)
2009. jan. 1. 06:46

Az idegességgel,izgalommal, "szorongással lelkizéssel", nem evéssel, stb együtt kihozhat kellemetlen tüneteket= A KÁVÉ.

Én mértéktelenül ittam(ott volt elQttem,tehettem, mert vendéglátós voltam,) 12-14 órát dolgoztam + fentiek, simán infarktussá alakult.Nem ijesztgetni akartalak.:)

Tanulságot le kellett vonni: nyugi van.

Mindent mértékkel, most már..:)

Egyébként a szervezetem jelezte, hogy elég-nem kivántam, de erQltettem a kávét :(

25. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 24. - Missygirl.e)
2008. dec. 31. 19:26
A darált kávéból főzött mokka csersavat is tartalmaz ez valóban bántja a gyomor nyálkahártyáját ha sokat fogyasztanak belőle, és túl forrón. Mit tesz isten a Nescafékban csökkentve van a csersav tartalom.
2008. dec. 31. 18:58
Valahol olvastam, hogy a túlzott kávéfogyasztás (nem kimondottan Nescafé) árt a gyomor nyálkahártyájának, ugyanakkor megelőzi az alzheimer kor kialakulását. Ennek viszont csekély az esélye, mert ahhoz naponta legalább 10-12 kávét meg kell inni. Nekem egy is bőven elég!
23. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 21. - Fda58604ed)
2008. dec. 31. 18:45
Én a topiknyitó kérdésére válaszoltam a valóságot a Nescafék valódi kávék és ugyanúgy ártalmasak mint a főzött kávé.
22. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 18. - Fda58604ed)
2008. dec. 31. 18:43

"Miért szaga van, és nem illata"


Egyikről se írtam.

Vagyok olyan tökös legény hogy elmagyarázom neked hogy a babkávé amíg lefőzöd kémiai folyamatok során megy át ugyanis csak azok lezajlása után lesz mokka belőle. Én a pörköléssel kezdem ott pirolízis zajlik le, (hőbehatásra lezajló kémiai átalakulás)mivel a furfurilalkohol ami a kávéízt adja csak pirolízissel keletkezik a bab belsejében.(ezt lehet olajos foltok alakjában látni a jól pörkölt kávészemen.)Utána a kilúgozás is fizikai-kémiai művelet. A kémiai folyamatok emlegetésével nyitott ajtón rohantál be.

2008. dec. 31. 18:39

Te kötöttél belém, én válaszoltam.

Az én dolgom, hogy mit és milyen minőségűt eszem/iszom.

Az, hogy te mit falsz, nem érdekel, a papírod sem, mert látom, mindent beveszel.

További jó kávézást!

20. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 19. - Fda58604ed)
2008. dec. 31. 18:27
Én élelmiszervegyészetből vizsgáztam, tehát nem tűnök semminek. És nem hiszek mert tudom, ugyanis tudnom kell.A templomban kell hinni. Ha nem tudod mi a kivonat akkor baj mert egyetlen olyan élelmiszert nem eszel ami kivonatolva van.Akkor viszont reggel neked a tehénkéhez kell elfáradni tejecskéért pro nature csak nehogy megfeküdje a pocitokat a túl zsíros tejci. De a malomba is neked kell elszaladni nehogy olyan lisztet kapj amiben csomósodásgátló van. Még jól is jársz mert megkapod a lisztet a darát meg a korpát is egyszerre. De nem folytatom mert még úgy tűnhet rá akarlak beszélni bármire.
19. fda58604ed (válaszként erre: 17. - 036bf4cfe4)
2008. dec. 31. 17:36

Nagy szakértőnek tűnsz, de számoljunk kicsinykét.


Ha elhiszem, hogy pl. 100 gramnyi Nescafé gold (kb. 1300 Ft) ücsörög az üvegben, akkor vajon mekkora az a kávé mennyiség, amiből neked ezt a 100 grammot előállították?

Egy közepesen rossz minőségű kávéból 1 kg kerül kb. 2000 forintba. Hogyan lehet 1300 forintból (ebben már van bőven profit, csomagolás, munkabér, stb.) IGAZI kávét adni a vevőknek????


Te nem hallottál még a profitorientált óriáscégekről? (Nestlé) Esteleg azt hiszed, kedvesen simogatva a buksi fejedet, óvják az egészségedet? Esetleg azt hiszed, hogy nem térfogatnövelő anyagokat szürcsölsz nagy boldogan?


Ha valóban ezt gondolod, nagyon okos vagy, büszke lehetsz magadra!

18. fda58604ed (válaszként erre: 15. - 036bf4cfe4)
2008. dec. 31. 17:18

Miért szaga van, és nem illata?

Neked miért kell beleszólnod az én privát ízlésvilágomba?

Mellesleg ne magyarázd el nekem, hogy azok után a kémiai folyamatok után, amiken átmegy egy ilyen készítmény, tökéletesen tiszta kávé lesz az eredmény.

Ne álmodj ilyeneket!

Az, hogy az üvegre valami PR cég ráírja, hogy 100% valódi kávé, azt meg nem, hogy és egyéb finom mérgek, nem jelenti azt, hogy a reklám nem hazudik.

17. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 7. - Loch ness)
2008. dec. 30. 15:25

"A Nescafénál meg nem lehet tudni, miből van, akármilyen kemikáliát hozzátehetnek "


100%-os valódi kávé kivonat, rá van az üvegekre írva.

16. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 8. - Halacska87)
2008. dec. 30. 15:19
A szemeskávé erőssége a fajtától függ. A brazil kávé erős a bécsi típusú kávé enyhébb bársonyosabb.
15. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 14. - Fda58604ed)
2008. dec. 30. 15:16
Nem tudod hogy a Nescafé Valódi kávé kivonata? Miért állítasz olyat amiről fogalmad nincs? Rá van írva hogy miből van. Egy olyan anyag nincs benne ami a főzött kávéban ne lenne benn.
2008. dec. 30. 14:07

A neszkávétól én is rosszul leszek. Utálom a szagát (nekem az nem illat).

Tuti, hogy tömény méreg az egész.

Össze sem lehet hasonlítani az igazi kávéval.

Ha nincs igazi, akkor nem iszom kávét, mert ezt a fekete színű sarat nem bírnám meginni.

2008. okt. 21. 16:10
Sajnos ma voltam a Kardiologusnál és szivritmus zavart fedeztek fel :( !El tiltották tölem a Coca Colát,a Kávét,s az alkoholt az utobbit nem nagyon fogyasztottam hetente 1 alkalommal( max 2 pohár bort)
2008. okt. 1. 09:38
Szerintem nagyon is az
2008. szept. 30. 10:17
Remélem nem mert én napi 2-3at is megiszok. Azért nest mert lusta vagyok főzőcskézni kvt. Ricorét iszok az csökkentett koffeines, hatását nem éreztem más kvnak sem, csak úgy iszom megszokásból.
10. frutty
2008. szept. 30. 09:38

én,areggeli kávémat tejjel.

a késöbbit,amit iszom complettával iszom.

2008. szept. 30. 09:32
Nekem sem fáj tőle a gyomrom. De az még nem jelenti azt, hogy nem rongál bennem valamit. Lehet, hogy évek múlva lesz meg az eredménye. Azért is gondolkodom egy ideje, hogyan tudnék egészségesebben kávézni.
2008. szept. 30. 09:12
Én ismerek olyan szemét akinek a nescafétól hányingere gyomorfájása van!Én semmi ehez hasonlót nem tapasztaltam pedig több mint 2 éve igy kávézok!A szemeskávé valahogy túl erős!Nem izlik többször probáltam azt inni!Hiába keverem tejjel úgy sem!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook