Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szerintetek ez depresszió lenne? fórum

Szerintetek ez depresszió lenne? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
28. zebracsikó (válaszként erre: 27. - 7189044207)
2011. aug. 17. 21:13
ja, hogy a hitelt is az asszonyka fizeti, meg a mindent?? egyrészt jól kereshet, másrészt egy mazochista
2011. aug. 17. 21:11

Igen, mi is ezt mondjuk neki...

Csakhát közös lakás, közös hitel...

Nem olyan egyszerű a helyzet

26. zebracsikó (válaszként erre: 25. - 7189044207)
2011. aug. 17. 21:10
ha ez megy másfél éve és semmi sem történt és a pasi ezt normális állapotnak találja, hogy nem dolgozik, bámulja a semmmit, a feleség meg gürizik, akkor én az asszonyka helyében tipliznék, de sürgősen.
25. 7189044207 (válaszként erre: 24. - Zebracsikó)
2011. aug. 17. 21:08

Igen gyerek nincsen, asszonyka 33 éves...

(a férj 32)

24. zebracsikó (válaszként erre: 22. - 7189044207)
2011. aug. 17. 21:06
nem irigylem a feleséget, fiatal még ahhoz, hogy lehúzza a rolót, gyermektelenül (legalábbis gyerekről nem volt szó).
2011. aug. 17. 21:03
Ja igen és ez volt kb 1 éve...
2011. aug. 17. 21:03

Nagyon szépen köszönöm mindenki hozzászólását.

Amit eddig sikerült tennünk ezügyben, amikor történt ama szédüléses dolog, azonnal elvittük az ideggyógyász ismerősünkhöz, aki beutalta koponya CT-re.

Semmi elváltozást nem találtak, hálistennek.

Az orvos megsúgott sejtése az volt, szimulál...

21. Zamia
2011. aug. 17. 18:21
Biztosan van közöttetek, aki sokkal hozzáértőbb, mint én. De ha a háziorvossal megbeszélné előtte az aggodalmait és utána az orvos megvizsgálná a párját, biztosan tudna olyan diagnózist felállítani, ami lehetővé tenné, hogy egy 3 napos kivizsgálásra beutalja. Aztán az orvos tanácsát követve rá lehet beszélni, hogy legyen együttműködő a saját érdekében.
20. HnéViktória (válaszként erre: 18. - 328aadd89f)
2011. aug. 17. 17:59
Teljes mértékben egyetértek!
2011. aug. 17. 17:57
Hogy egy kicsit szemléltessem,egy család a segitségemet kérte,apuka gondozott pszihiátriai beteg,insulinos cukorbeteg sajna abbahagyta a gyógyszer szedését,a mániás depresszió minden tünetét hozta,tőrt zuzott,feleségét bántalmazta.Iszonyú állapotok uralkodtak náluk.Hívtam az ügyeletes orvost.Semmire nem mentem mert apuka nem akart menni sehova.Szokásos vizsgálatok,vércukra 2.8volt...és a beteglapra ráírta keresse fel a pszihologust mielőbb.Apuka összetépte,és vandálkodott még 2 hétig mignem annyira ki nem merült,hogy a mentő elvitte a sürgösségire,mert bekómált,onnan még aznap éjjel saját felellősségére távozott és igy tovább...Sajnos mire a kezelésre rászánta magát a család felbomlott és egyedül maradt!Neharagudjatok,hogy leírtam ezt a szélsőséges esetet,de igy áll jelenleg az Egészségügy helyzete.És azt már nem részlezetném,hogy a család milyen lelki sérüléseket szenvedett...
18. 328aadd89f (válaszként erre: 16. - HnéViktória)
2011. aug. 17. 17:52

Utaltál a szervi bajra. Én arra gyanakodom, hogy egy kivizsgálás során esetleg azt is találhatnak, mert írta a fórum indítója, hogy rosszulléttel kezdődött az egész dolog (szédüléssel, fáradtsággal).

Szerintem sem indokolt még a gondnokság alá helyezés. Jó lenne tudni, hogy mit tett meg eddig a férfi családja, mert egy kicsit úgy tűnik, hogy ráhagyták a dolgot. Szerintem kiindulásnak elég lenne, ha a házi orvos kimenne és vele beszélnék meg a továbbiakat. (Remélhetőleg lelkiismeretes és alapos az a körzeti orvos és nem mondaná azt, hogy ez a probléma nem az ő kompetenciája.)

2011. aug. 17. 17:48
Én azt gondolom,hogy azért egy háziorvos meg tudná győzni,ha emberséges...1 próbát megérne első körben.
16. HnéViktória (válaszként erre: 15. - Zamia)
2011. aug. 17. 17:46

Igen elsőre szerintem sem kell ilyen messzire elmenni,de amint a kérdező irja a fiatalember semmire sem hajlandó.

És az orvos a pszihiátriai beteget az ő belegyezése nélkül 2 okból utaltathatja be pszihiátriai kivizsgálásra 1 Ön és közveszélyes /ez nem áll fennt!/2 gondnokság alatt áll,de itt sem minden esetben/!Más esetben nem utalhatja be ha Ő!!!nem egyezik bele.És hidd el tudom miről beszélek.Természtesen ha netán más szervi baj van akkor igen elutalhatja,de ott is saját felellőséégre van lehetőség megtagadni a gyógykezelést.Én azért,hogy akit szeretek meggyógyuljon bármit megtennék,mert annál nincs rosszabb ha a szemünk elött épül le egy ember.

15. Zamia (válaszként erre: 14. - HnéViktória)
2011. aug. 17. 17:28
Úgy gondolom, ilyen messzire talán nem kellene menni. De gondolom azért annyit meg lehet beszélni az illetővel(még egy gyerekkel is), hogy látom nem érzed jól magad, rossz a közérzeted, gyere menjünk el orvoshoz, vagy kihívom megvizsgál... Az orvosnak pedig joga van akár azonnal is, beszállíttatni az illetékes helyre és már minden megy tovább...
2011. aug. 17. 15:18

Biztos mindenki hallott már a gondnokság alá helyzésről,nem mondom ,hogy itt ez a megoldás,mivel a klienssel nem beszéltem,igy nem tudom felmérni a tudatállapotát,de ez is egy lehetőség.

A gondnokság alá helyezés kérdése akkor merül fel, amikor egy nagykorú nem képes ügyeinek vitelét ellátni. A gondnokság alá helyezés az érintett személyi és vagyoni érdekeinek megóvása miatt fontos, az ő érdekeit szolgálja.Az eljárás megindítására jogosult a házastárs, egyenes ágbeli rokon illetve testvér. Ha azonban ők a gyámhivatal felhívását követő 60 napon belül nem indítják meg a pert, a gyámhivatal teszi meg.A szociális szakemberek vagy a háziorvos,ezt is el fogja mondani,ha ugy látják jónak.

2011. aug. 17. 15:11
Igen én is ugy gondolom halogatni tilos tovább.Szerintem is a háziorvos volna az első ha van kapcsolat a családdal,azonban ha nincs mindenképp,családsegitő központ.Mert ugyebár itt az alapprobléma az,hogy a beteg nem akar orvoshoz menni.És bizony akaratán kívűl nem is lehet elcibálni,de azért erre is van megoldás.Nagyon remélem megtalálják a megfelelő embert aki segít...
12. 328aadd89f (válaszként erre: 11. - HnéViktória)
2011. aug. 17. 15:05
Talán a házi orvost ki lehet hívni, ha van olyan kapcsolatban a családdal, nem? Ha nincs, akkor meg érdemes bemenni a családsegítőbe (ahogy Te is írtad) és a családgondozó is felveheti a kapcsolatot a házi orvossal. Elég sok idő eltelt már, nem szabadna tovább halogatni a problémamegoldást.
2011. aug. 17. 15:01
Szia!Biztos,hogy benne nem hirtelen kezdődött,volt előzménye,csak esetleg nem beszélt róla.Valószinű,hogy a depressziónál súlyosabb pszihés betegségről van szó,mely sürgős orvosi segítséget igényel.Sajnos a pszihésen beteg embereknek nincs betegség tudatuk ugy érzik nem kell nekik kezelés.Mielőbb keresd fel a háziorvost,vagy egy segítőközpontot ahol a szociális segítők útba igazítanak hogy kihez fordulhattok segitségért.A mai jogszabályok a kényszergyógykezelést ugyan nem teszik lehetővé,de biztos segitséggel találtok megfelelő megoldást.Sok sikert és kitartást,és nem várj mert ez az állapot rosszabbodhat.A gyógyszeres Kezelés szükséges.
10. 328aadd89f (válaszként erre: 1. - 7189044207)
2011. aug. 17. 14:01
Szerintem ez komolyabb pszichés zavar. Azt jó volna tudni, hogy mi volt a kiváltó ok (tudom, azt írtad, hogy derült égből villámcsapásként kezdődött, de talán mégsem).
9. 00a194caf9 (válaszként erre: 6. - Zamia)
2011. aug. 17. 13:58

És hogy viszel el egy felnőtt embert akaratán kívül bármerre is? :)

Tényleg érdekelne. Szerintem képtelenség!

8. 00a194caf9 (válaszként erre: 1. - 7189044207)
2011. aug. 17. 13:56
Ajajj ezt nem szabad tolerálni! Illetve, segítség kell azonnal, nem tolerálás. Komolyabb a baj, azt hiszem... :(
2011. aug. 17. 13:53
Szerintem ez depressziónál komoolyabb. Főleg a lelassulás miatt gondolom. Lehet pszihiáter fog kelleni.
2011. aug. 17. 13:00

Mindenképpen kérjen háziorvostól neurológushoz beutalót. Vagy keressen fel egy magánrendelést, mert ez nem normális viselkedés. Valaminek történnie kellett. Az eltelt idő már olyan hosszú, hogy ha eddig nem sikerült saját erejéből, vagy a párja segítségével, akkor szakembert kell felkeresni.Ilyenkor már az elbeszélgetés, a szembesítés, a ráébresztés nem hoz eredményt, mert szerintem ő maga is látja a bajt és ha tetőzzük ezt egy elégedetlen "rádöbbentéssel" akár végzetes is lehet a döntése.

Ha egyedül nem képes arra, hogy elmenjen orvoshoz, szervezzék meg az időpontot és vigyék el.

A neurológus megvizsgálja, lehet, hogy depresszió, de lehet más idegrendszeri probléma is a háttérben. (Pl. enyhe strok) Minden képpen orvos lássa!

2011. aug. 17. 12:44
nekem is depresszió-szaga van.
4. zebracsikó (válaszként erre: 1. - 7189044207)
2011. aug. 17. 12:44

Rengeteget kell vele beszélgetni arról, hogy hogyan látja a mostani életét, a napjait, és hogy ezt normálisnak tartja-e összehasonlítva a régi életével. Győzködni kell, hogy ez így nem mehet tovább, kifordult önmagából, szaksegítség kell neki. SZembesíteni, akár fényképekkel, akár történetekkel, emlékekkel. Megkérdezni, hogy elvárhatónak tartja-e ,hogy a felesége húzza az igát? Normálisnak tartja-e, hogy nincs köztük házastársi kapcsolat?


Persze , a pszichiáter sem fog mást állítani, mint depresszió, s felír majd neki rivotrilt. De legalább történik valami.

2011. aug. 17. 12:40
Mindenképpen kellene lássa orvos. Ti is próbáljátok meg rábeszélni, ha több helyről hallja, talán hallgat a jó szóra. Depresszióra tippelnék én is, de nem vagyok szakember...
2. zebracsikó (válaszként erre: 1. - 7189044207)
2011. aug. 17. 12:38

Ez nagyon annak tűnik, de lehet mögötte komolyabb pszichés zavar is- és szerintem van is- főleg a leragadás, egy lényegtelen dolgon kattogás miatt gondolom ezt.


Skizofrénia kezdődik.......

2011. aug. 17. 12:35

A történet egy 30-as párról szól, akik hosszú ideje együtt vannak. Közel 12 éve.

Mindketten dolgoztak, szépen éltek, mígnem egyszer, derült égből villámcsapás...

A férfi egyik nap furcsa dolgokat tapasztalt, megszédülgetett, lelassult.

Majd fáradtságra hivatkozva fél évig kimaradt a munkából, orvoshoz nem ment el, segítséget nem kért, gondolta a sok munka kifárasztotta, csak jót tehet a pihenés.

Azóta eltelt még egy év, dolgozni nem jár azóta sem. Egész napja fekvéssel telik, alszik, agyal. Elhanyagolja magát, nem lehet vele beszélgetni sem, az utcán már hónapok óta nem járt.

Ha mégis néha lehet vele beszélgetni, leragad dolgoknál, kiragad lényegtelen dolgokat a beszélgetésből és azon kattog. Nem tudom, hogy ez depresszió lehet-e vagy valamiféle szorongás, stressz okozta kimerülés. Olyannyira lelassult mindenben, hogy egy-egy tevékenységgel elmegy egy egész napja. Például egy nap egyetlen alkalommal eszik, de azt akár 4-5 óra hosszáig is, és közben rengeteg az üresjárat, csak ül és néz ki maga elé…

A párja próbálja tolerálni ezt, de azért nem lehet ezt a végtelenségig eltűrni, próbálta szakemberhez küldeni, semmire sem hajlandó...

Semmire nem alkalmas, pedig egy fiatal emberről van szó.

Mit tehetnénk érte, mi barátok, ismerősök, család?

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook