Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szerintetek érdemes páraelszívót venni a konyhába? Ha igen milyet? Előre is köszi! fórum

Szerintetek érdemes páraelszívót venni a konyhába? Ha igen milyet? Előre is köszi! (tudásbázis kérdés)


19. berkiszil (válaszként erre: 18. - Berkiszil)
2020. jan. 16. 16:17

Valamiért nem kattintható link-ként rakta be. Bocsi, még új vagyok :)

[link]

2020. jan. 16. 16:11

Szerintem mindenképpen érdemes páraelszívót venni a konyhába. Megkönnyíti az életedet, nem lesz semmid kajaszagú, a falak és a kimosott ruháid nem szívják be a főzés utáni füstöt egyáltalán. Nálunk nagyon penészesedett a lakásunk. A szigetelés tökéletes, de valamiért mégis magas volt a páratartalom. Ez nem csak a konyhára, a fürdőszobára is vonatkozott. Csak oda mi szellőztető ventilátort vettünk ugyebár, nem páraelszívót. Viccesen is nézne ki a fürdő. A penész egészségtelen plusz olvastam, hogy a magas páratartalom az élősködők, atkák stb. szaporodásának a melegágya. Egészségügyileg ez kifejezetten káros. Nem értem eddig hogy penészedtek a falak, a sarkok mert rendszeresen szellőztettünk, a ruhákat sem a lakásban szárítottuk, hanem az udvaron. Na most ezek elég macerás és egyben kellemetlen dolgok télen... Amióta megvan az elszívó nincs pára, nincs büdös hagymaszag egy jó paraszt reggeli után sem. A miénkben brushless technika van, amitől alig van hangja a gépezetnek. De ez külső motoros páraelszívóval is megoldható. Olvastam, hogy írtátok páran hogy zsírfogó és porosodik. Nos, rendszeres tisztán tartással, és takarítással nem nehéz eltávolítani a szennyeződéseket. Nekem nagyban megkönnyítette az életemet, plusz ad egy hatalmas komfortérzetet főzés közben és után is.


Én a Multikomplextől vettem ( www.multikomplex.hu ) és nagyon meg vagyok vele elégedve. Ők be is szerelték nekem, nagyon profik voltak a srácok. Ajánlom egyébként mindenkinek!


Amit jó még tudni egyébként a páraelszívókról, szagelszívókró, hogy nagyon-nagyon sok kivitele van, rengeteg típus közül választhatsz. Szóval a sarokba mehet a sarok elszívó, de vannak nagyon design-os megoldások is. A Falmec márkájúaknál láttam szép megoldásokat. Minden a pénztárcán múlik egyébként.

2019. aug. 10. 16:42
Szerintem mindenképpen érdemes páraelszívót venni a konyhába. A lényeg az, hogy a konyha méretéhez, a kivezetési lehetőségekhez igazodva és a használat intenzitását és számba véve válaszd ki a megfelelőt. A blogomon írtam egy cikket, amiben a páraelszívó választás szempontjait tekintem át. Ha még aktuális, akkor ajánlom figyelmedbe: [link]
2014. máj. 27. 11:57
Nem... csatlakozom az előttem szólóhoz.... nem győzöm takarítani a portól és a zsírtól:)
2014. máj. 27. 11:35
Semmit nem ér. Legalábbis nálunk. Csak por és zsírfogó
2008. nov. 13. 01:32
Nekünk is van, de igy is minden évben átfestjük a konyha-falat..
2008. nov. 12. 22:03

Két alapvetően fontos dolgot kell figyelembe vennünk mielőtt páraelszívót vásárolunk: a kivezető cső hosszát és a konyha méreteit.


A konyha méreteinek ismeretében kiszámolható, hogy mekkora légszállítású páraelszívóra van szükségünk.

A következő képletet használjuk: a légszállító képesség legyen a konyha térfogatának 15-szöröse (óránként).


Például:


Egy 3 méter széles, 2 méter hosszú és 3 méter magas konyhához (18 m3) minimum 300-360 m3/h légszállítású páraelszívó szükséges.

A távolságot illetően a következő megállapítást tehetjük: minél nagyobb a távolság a páraelszívó és a kivezető nyílás között, annál nagyobb légszállító képességű készülékre van szükségünk.


Amennyiben nem lehetséges a levegő kivezetése akkor tanácsos szénszűrőket tenni a páraelszívóba és cserélni azokat 3-6 havonta, használattól függően.


Beépítés:


Kövesse az alábbi előírásokat a tökéletes működés érdekében:


· Lehetőleg kerülje el a kivezető cső meghajlítását különben a teljesítmény csökkenni a zajszint pedig nőni fog.


· A tökéletes teljesítmény érdekében tartson egy minimum távolságot a főzőlap és az elszívó között. Ez a távolság kerámialap esetén 60 cm, gáz főzőlap esetén pedig 70 cm legyen.


· Ne használjon 120 mm átmérőjűnél szűkebb csövet.


· Helyezzen visszacsapó szelepet a készülékbe.


· Tisztítsa rendszeresen a fémszűrőket

2008. nov. 12. 18:47

nekem volt szénkefés is abban cserélni kell mindig és baromi drága volt. aztán kivezettük inkább.


most kürtős van és jó minőségű - a nagyon sűrű felfogó rácsot szoktuk tisztítani - ingen sok szutyok van rajt a zsíros gőztől.

nekem bejött és esztétikus is.

páraelszívó - tehát azért szellőztetni kell főzés közben ha szagos ételt főz vki! :)

2008. nov. 6. 11:34
Inkább költsd a pénzt magadra és ne erölködj
2008. aug. 9. 14:51
én csak olyat tudnék tenni aminek nincs kivezetése mennyibe kerül a benne cserére szoruló betét irja ki valaki akinek ilyen van nincs kivezetés de van egy szekrény ahová rejthető az egész...biztos van itt olyan valaki aki ilyet használ előre is köszönöm
2008. máj. 26. 13:48
Köszönöm szépen mindenkinek a hozzászólást! Végül is veszünk mi is a konyhába, ugyanis felújítás előtt vagyunk, így egy kalap alatt meg lesz az is! Még egy kérdés, a beszereléséhez kell szakember, vagy elég ha a párom megcsinálja?
2008. máj. 26. 11:00
Én vagyok az ellenpélda, az előző két lakásunkban volt szagelszívó, és nem használtam egyáltalán. hangos volt és nem elég hatékony. Inkább kinyitottam az ablakot szükség esetén. A mostani lakásunkban nem is szereltünk fel, csak por-meg koszfogó.
2008. máj. 26. 10:35
Nekünk is Fagor van, 2 motoros, kihúzható világító. Mindenképp kihúzhatót érdemes, sokkal esztétikusabb, mint a hagyományos.
2008. máj. 26. 10:30
Egyetértek. 3 éve újítottuk fel a konyhát. Addig nem volt páraelszívó, és a konyhán nincs ajtó. (panel, nem férünk el!:)) Nekünk Fagor van, 2 motoros, közép árkategórájú, és ki van vezetve a szellőzőcsőbe. Szuper, nem mondom, hogy semmi szag nincs a lakásban mondjuk bundáskenyérsütés után, de hamar kiszellőzik.
2008. máj. 26. 10:22
Szerintem igen. Én panelben lakom. Úgy szereltettem be hogy ki van vezetve az utcára. Kifúrattam a falat egy speciális szerkezettel. A betonba gyémántvágóval vágtak egy kör alakú lyukat. Igy a szagelszívó a párát és a szagokat is kiviszi az utcára. Nincs kajaszag. Igazán jó dolog.
2008. máj. 26. 10:19
A szag elszívóval is ellátott páraelszívó a legjobb,persze nézd meg,hogy be lehet-e állítani időszakonkénti szag és pára elszívásra is.Ahol érdeklődhetsz és elmondanak róla minden jót és rosszat ott érdemes meg venni.
2008. máj. 26. 09:32
Szerintem mindenképpen - de olyat, ami a szagokat is képes beszívni, nemcsak a párát. Nekünk amerikai stílusú a konyhánk, de le lehet zárni a pult részt és van egy harmonikaajtó is, és még így is "illatos" kicsit a nappali, ha főzök - de elszívó nélkül erős ételszag terjengene az egész házban. Nekünk Bosch van, olyan közép-kategóriás lehet, persze vannak azok a komolyabb kürtősek is. (Nálunk egy vastagabb cső megy az elszívótól a padlástérbe.)
2008. máj. 26. 09:28

Szerintem igen, mert főleg télen nagyon jó, nincsen kaja szag a lakásban.

Az enyém olyan amelyik ki van vezetve a szabadba.

Szerintem ez attól függ, melyikre van lehetőséged.

2008. máj. 26. 09:20
Szerintetek érdemes páraelszívót venni a konyhába? Ha igen milyet? Előre is köszi!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook