Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szerintetek ciki ha egy 30éves férfinak nincs semmije? fórum

Szerintetek ciki ha egy 30éves férfinak nincs semmije? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
263. mosolyka1111 (válaszként erre: 221. - Michelle.r)
2012. dec. 3. 10:29

Ez jó, igazad van sok mindenben.

Meg még az bírom (jó magyar szokás szerint), hogy lakjunk már 2-3-szor akkora házban (lakásban), mint amire szükségünk lenne valójában.

Ettől jól el is lehet szokni, mert a tesóm 5 éve él Angliában, voltam nála, picsányi kis lakás, de ott minden klasszul a helyén van. Amikor meg ő hazajön hozzánk, ájuldozik, hogy bakker, a dolgozószobádba befér a fél lakásom.

(Mi most már nem tehetünk semmit, de a 80-as években ez az építkezési mód hülye szokás volt, lehet, hogy már az újak nem ilyenek, mondjuk nincs hitelünk, de hogy 3-szor akkorában élünk, az tény, eladni sem tudnánk:( Most már másképp csinálnám.

262. mosolyka1111 (válaszként erre: 260. - Mazsinka)
2012. dec. 3. 10:14

Hát, én minden szavaddal egyetértek.

Sok ismerősöm van (a család ugyan nem nagy, de az ügyfélköröm igen, és hát mindenkinek van ismerőse is ugye), szóval látom azt is, aki hátszéllel bejut egy jó helyre és osztja az észt.

Más pedig ugyanazzal a végzettséggel szériamunkát végez valahol, ötöd annyi bérért.

Szóval igazad van, sok esetben nem is végzettség kérdése a dolog.

261. 4244093cd0 (válaszként erre: 260. - Mazsinka)
2012. dec. 3. 10:13

Nem értem ezen mi keserít el téged?


Az élet mindenki számára ad egy alapot ,és abból kell "gazdálkodni",kiindulni,nem abból amit másnak ad.

Vannak mázlisták igen,na és akkor mi van?:)))

A te életedet befolyásolná bármiben is ,ha pl mindenki onnan indulna ahonnan te?

2012. dec. 3. 10:08

Engem nagyon elkeserít, ami az én környezetemben folyik. Általában azok tudnak ilyen idős korukra házat, kocsit venni, normális egzisztenciával rendelkezni, akik protekció útján kerültek be egy-egy munkahelyre.


Itt már nem az iskolázottság a kérdés, hanem az elhelyezkedési lehetőségek. Lehet nekem kétszer annyi iskolám, mint a szomszédnak, ha neki jók a kapcsolatai, és akkor egyetem után rögtön kezdhet dolgozni a menő szakmájában.


A másik meg egyetemi diplomával boltban dolgozik elárusítóként, mert ez történik. Kérdem én, mennyit tesz félre egy elárusító, és mennyit az, aki megkapja a normális bérét, ami az iskolázottsága után jár?


Sajnos az életben sokan nem azon a helyen fészkelnek, ami valójában "kijárna" nekik. Sok tanulás, szorgalom után a nagy semmi közepén, kapcsolatok, jó családi háttér nélkül...De miért ez az oldala ne lenne igazságtalan az életnek?


Az igazságos például, hogy a jómódú szülők házat vesznek, kocsit a fiataloknak, míg más évekig, évtizedekig dolgozik értük? Aztán verik a mellüket, ejjj, de ügyesek vagyunk! Az sem igazságos.


Csak épp le kellene szállni a magas lóról, mivel nem olyan világban élünk, ahol az emberek csípik az ilyen: más ...a csalánt csapkodókat.


De majd mindjárt jön pár okostojás, aki elmagyarázza az ellenkezőjét.

2012. dec. 3. 09:54

Roppant beképzelt némely nő hozzászólása. De mondok én még valamit, annyira azért nem fogok hasra esni egy 30 éves nő előtt aki állítása szerint önerőből, egyedül teremtett egzisztenciát magának, házat, autót vett..Mert láttam egy riportot a tévében, amiben egyetemista lányok elmondták, hogy bizony hetente 200 ezret is megkeresnek az UTCASARKON!

És aki már ennyire arrogáns, hogy lenézi azt aki 30 évesen mondjuk még szülőkkel kénytelen élni, arról bármit el tudok képzelni:S

258. a0c1361e44 (válaszként erre: 257. - Kailynwyatt)
2012. dec. 3. 09:14

Igen, biztos nem egy kultúr körbe tartozunk, ugyanis nálunk nem szokás kihangsúlyozni, hogy te sehol nem vagy hozzám, és természetesen az sem szokás, hogy csak bizonyos fizetés felettiekkel barátkozzuk és persze azzal is tisztában vagyunk, hogy egyszer fent, egyszer lent és ha lent van az illető, akkor is a barátunknak, rokonunknak tartjuk továbbra is.


Gratulálok az erős gimihez és erős egyetemhez. Ilyen helyre csak nagyon különleges képességű emberek jutnak be, hát még utána a szuper különleges szakma, amiben dolgozol! Csak hápogni vagyok képes és gratulálni, hogy te mi mindent elértél a kemény kitartásoddal, tanulás közbeni munkával. Ilyenre is nagyon kevesen képesek.


Bízom benne, hogy te nem fogod megtapasztalni, amit manapság nagyon sokan. Elveszíteni a munkahelyet, ami miatt kilakoltatást kell átélniük, stb.


Remélem 10 év múlva nem fogsz itt nyafogni, hogy alig várod a családit és mi lesz ha jön a végrehajtó....

Remélem a te kultúr körödben is tisztában vannak az eberekkel azzal, hogy nem csak azért lehet minimálbéres valaki, mert lusta és tanulatlan, hanem azért is, mert egy munkanélküliség után esetleg kora miatt nem tudott elhelyezkedni a szakmájába, ami után tán tisztességes bér járna, valamint gyes után is nehéz elhelyezkedni és fiatalon is ha sikerül, akkor legtöbb esetben minimálbéren.



És bár én nem jártam szuper gimbe, a főiskola is egy egyszerű nép számára létrehozott iskola volt, és ugyan én sem minmálbért keresek, bár az én munkámat is kevesen űzzük, de ettől függetlenül tudom, hogy sokan milyen körülmények között élnek, illetve tisztában vagyok a gazdasági helyzettel és a munkanélküliséggel is.

Javaslom nézz körül a világban vagy csak kis hazádban és ne csak csapkodd saját vállad, hogy te mindent megteszel, bezzeg a többmillió honfitársad nem, amiért ott tartanak ahol...

257. kailynwyatt (válaszként erre: 254. - A0c1361e44)
2012. dec. 3. 08:25
Lehet, hogy egyszerűen az a baj, hogy mi más kultúrkör vagyunk. Nyilván sokan minimálbéren élnek vagy nincs munkájuk (mert elveszik tőlük a győriek), de én egy erős gimi után egy erős egyetemre jártam, ezért általában az barátaim/ismerőseim/környezetem 10 évvel később már nem ott tartanak, hogy minimálbérezzenek.
256. kailynwyatt (válaszként erre: 252. - A0c1361e44)
2012. dec. 3. 08:22
Biztos pirézek! Azok szokták ilyen szemét módon lenyúlni a melókat.
255. kailynwyatt (válaszként erre: 253. - A0c1361e44)
2012. dec. 3. 08:20
Még egyszer megpróbálom elmagyarázni: felnőtt emberekben egyetem alatt vagy után egyszerűen megnő a vágy az önállóéletre. Ez nem azt jelenti, hogy megutálják egymást a szüleikkel, csak egyszerűen felnőnek. Lehet, hogy meglepő, de én például egyáltalán nem szeretném, ha 30 évesen még velem élne a fiam, nem azért, mert gyűlölöm, nagyon is szerető anyuka vagyok, pont ezért remélem, hogy 30 évesen már sínen lesz az élete.
254. a0c1361e44 (válaszként erre: 237. - Megryan)
2012. dec. 3. 07:37

Igen, én is ezt modnom, amire többen itt, azt hiszem te is azt mondták, hogy ciki, ha nincs semmije.

Havi 100 ezer. Hol keres egy fiatal annyit, hogy ennyit fére tudjon tenni? Az idősebbek sem keresnek ennyit. A munkabér épp csak a megélhetésre elég. Ha a minimálbért nézzük, akkor még lakást sem tud bérelni, hiszen akkor le kell mondania az evésről.


Tehát, nem ciki ha valakinek nincs lakása 30 évesen, az sem ciki, ha szülőkkel lakik, mert ha komoly kapcsolata lesz, akkor már ketten könnyebben bérelnek ha úgy akarják, illetve vesznek ha telik rá.

253. a0c1361e44 (válaszként erre: 199. - Kailynwyatt)
2012. dec. 3. 04:43

Mosni nem mostak rám.

Nekem meg szülőként lesülne a bőr a képemről, ha a fiam albérletben élne azért, mert nekem úgy kényelmesebb.

252. a0c1361e44 (válaszként erre: 192. - Forgatos)
2012. dec. 3. 04:40
Ezzel sem értek egyet. Ők pedig a Győriektől veszik el a munkát.
2012. dec. 3. 01:07
Én a "valami" alatt azért nem csak pénzt, autót, lakást értek, hanem, hogy van normális szakmája, tanul(t), művelődik, igyekszik.
250. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 1. - D68b49c072)
2012. dec. 3. 01:05
Ha dolgozik, és törekszik rá, hogy legyen valamilye, akkor nem gáz. Ellenkező esetben igen.
249. Bcicus (válaszként erre: 248. - Acuko)
2012. dec. 2. 23:56
Az enyém nem olyan volt amit titokba kéne tartani. Kutyakozmetikus voltam.
248. acuko (válaszként erre: 247. - Bcicus)
2012. dec. 2. 23:54

Ismerek én is olyan szolgáltatást, amihez időpontot kell egyeztetni, sok szabadidő van mellette és nagyon sokat lehet vele keresni. Csak meglehetősen titokban kell tartani. Igy tényleg könnyű.

Viszont nem mindenki alkalmas erre a feladatra, és hát lássuk be, sokáig nem is lehet csinálni...

247. Bcicus (válaszként erre: 246. - 2c563972fe)
2012. dec. 2. 23:40
De akár rendes munkát is lehet csinálni én egy saját kis vállalkozást csináltam, szolgáltatást nyújtottma, így időpont egyeztetéssel dolgoztam, simán tudtam csinálni sula miatt.
246. 2c563972fe (válaszként erre: 243. - Bcicus)
2012. dec. 2. 23:17

Így van,tanulás mellett is lehet diákmunkát vállalni.Én annyira vágytam egy saját kis lakásra,hogy diplomásként nem szégyelltem munka után takarítást vállalni. A 30. szülinapom előtt pár nappal a kezemben volt a lakáskulcs :)Igaz,még 2 évet keményen dolgoztam,hogy a lepukkant kis lakásom felújítsam,berendezzem.

De senkinek nem ismerjük az életkörülményeit,amit a fórumindító leírt,abból nem tudjuk megítélni,hogy a párja hibája-e,hogy nincs semmije.

245. Bcicus (válaszként erre: 244. - Cippora)
2012. dec. 2. 23:06

Igen. Azóta van amit örököltünk sajnos, de a nagy részét mind magunk raktuk össze.

De most nem rólam van szó. Nem azt mondom, hogy ez kell az alap legyen, de azért 30 évesen már valamit tudjon felmutatni az embert, ha mást nem legalább valami megtakarítást.

244. Cippora (válaszként erre: 242. - Bcicus)
2012. dec. 2. 22:57
És azokat mind a saját munkáddal érted el,0 szülői (vagy más) segítséggel?
243. Bcicus (válaszként erre: 237. - Megryan)
2012. dec. 2. 22:56
Azért ezt nem kéne elfelejteni, hogy egyetem alatt is lehet dolgozni és pénzt keresni. Nehéz és fárasztó az tény, de ha valaki akar az megteheti.
242. Bcicus (válaszként erre: 233. - Spinneli)
2012. dec. 2. 22:56
Nem az. Nekem is van ugyan egy nagyon kicsi hitelem az egyik lakáson, de tényleg csak minimális a többin nincs.
241. Cippora
2012. dec. 2. 22:51

Nem ciki,de törekedjen rá,hogy legyen.Ez ugyanúgy vonatkozik a nőkre is.

Mert lehet a mai rendszer nem kedvez a fiataloknak,de nagyon sok 20-as,30-as "gyerek" van aki kicsit sem akar önállósodni.

240. kailynwyatt (válaszként erre: 237. - Megryan)
2012. dec. 2. 22:35
De nem erről szólt a fórum, érted, ha lenne mondjuk 3 millió forintja a bankban, akkor nem mondta volna, hogy nincs semmije.
239. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 237. - Megryan)
2012. dec. 2. 22:17
Itt a pont!
238. 1dc16653d6 (válaszként erre: 236. - Kailynwyatt)
2012. dec. 2. 22:13
Már későre jár, jobban alszol,ha nem zaklatod fel magad:)
237. megryan (válaszként erre: 230. - Bcicus)
2012. dec. 2. 22:13

Számoltál kicsit?

Ha valaki 20 éves kora óta dolgozik, akkor nincs felsőfokú végzettsége, így valszínű nem keres többszázezret.

kis lakás olcsón 6 millió ft. Akkor átlagosan évi 600.000-et félre kellett tenni ahhoz hogy 30 éves korára lakása lehessen, kb. havi 50.000 ft. Ennyit albérlet/kaja/ szórakozás/ egyéb mellett kevés ember tud 6 éven át félretenni.

Ha felsőfokút végez valaki, akkor csak 5-6-7 éve van 30 éves koráig, akkor havi 100.000 kéne félretenni.

Szóval szerintem önerőből (nem örökölve, szülői segítség nélkül) kevés ember dicsekedhet 30 éves korára lakással.

2012. dec. 2. 22:11
Basszus, így nem annyira érdekes már, hogy csak a normális emberek maradtak :-z Kénytelen leszek meginni 4 pálinkát, hátha akkor tovább tudok majd kötekedni.
235. spinneli (válaszként erre: 233. - Spinneli)
2012. dec. 2. 22:10
Nyilván kihagytam azokat, akik jól fektetik be a pénzüket, de nagyobb tőkével sem rendelkezik az átlag ember...esetleg nagyobb nyereményhez jut.
234. Pen80 (válaszként erre: 232. - Michelle.r)
2012. dec. 2. 22:08
Botrány. Szedd össze magad. :D
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook