Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek akik felvisznek a hoxára egy kedvenc receptjüket, azok elötte ki is probálják, otthon elkészitik? fórum

Szerintetek akik felvisznek a hoxára egy kedvenc receptjüket, azok elötte ki is probálják, otthon elkészitik? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2008. okt. 26. 07:32
Én olyanokat tettem fel, amiket rendszeresen elkészítek. Persze nem saját találmányok, a recepteket én is olvastam valahol...
2008. okt. 26. 07:11

Pont szerzés miatt,csinálják sokan.

Engem az bosszant amikor szóról szóra egy másik oldalról másolnak be receptet.Nem tudom hogy az illető úr tud-e főzni,de szerintem ha sajtó hiba lenne benne azt is beleirná.Már több receptjével jártam igy,hogy szóról szóra át másolta,még annyi fáradtságot sem vett magának,hogy legalább kicsit más sorrendbe írja legalább az alapanyagokat.A másik pedig amikor még a zsiroskenyér meg fött tojás receptjét is felrakják.

2008. okt. 26. 00:40
Reméljük,hogy előtte kipróbálja,és csak azután ajánlja.
2008. okt. 25. 22:25
csakis olyat tennék fel,amit kipróbáltam.
2008. okt. 25. 16:43
nem mindenki, de ez szerintem nem baj
2008. okt. 25. 16:30
Már több receptet is feltettem, természetesen előtte azért én is megcsináltam mindegyiket.
36. Szamó
2008. okt. 25. 13:37

Én is tettem már fel 2 receptet, de persze előtte már többször is csináltam ilyen sütiket!


A pontozás, véleményezés tényleg jó ötlet!

2008. okt. 25. 13:32
igen, szerintem kipróbálja aki felteszi a receptet.
34. 7934d1ac97 (válaszként erre: 24. - Icus)
2008. júl. 27. 14:44
Ez jól hangzik, és jó lenne a fotókat is lehetne az ételről kirakni! :)
33. korcsolya (válaszként erre: 30. - J.K. Itza)
2008. júl. 27. 14:39
Ez a rakott keksz jól hangzik,én ki fogom próbálni.
2008. júl. 27. 14:00
Szerintem biztosan kipróbálják.Olyan receptet nem tud ajánlani senki amit nem kóstolt.
31. mongi
2008. júl. 27. 13:54

Remélem!!!Én is csak olyanokat rakok fel.

Nekem eddig mindegyik recept bevált innen!

2008. júl. 27. 12:35
Nem mindenki próbálja ki szerintem, mert nekem is volt olyan, hogy nem sikerült, viszont a rakott keksz fenomenális volt. Sajnos nem tudom, hogy kitől szedtem le, de fantasztikus volt az íze. Egy sor keksz, egy sor ujjnyi vastag porcukros tejföl, megint egy sor keksz, aztán minden kekszre egy karika banán, a tetejére gyümölcskocsonya. Pár óra a frigóban és mennyei az íze. Tejszínhabbal lefújva még jobb. Tortának sem utolsó a kinézete jénaiban készítve.
2008. júl. 19. 12:45

Én is csak bevált receptet írtam be,de jártam úgy hogy kinéztem valamit a Hoxáról és nem sikerült.

Ez a véleményezés tényleg jó volna.

28. 705b04a4b3 (válaszként erre: 24. - Icus)
2008. júl. 19. 11:24
ez a véleményezés jó volna már csak azért is mert arra is kíváncsi lennék mit szolnak az enyémhez :)
2008. júl. 19. 09:58
Én csak olyat töltöttem fel amit itthon meg is csináltam. És bevált, szeretjük. :)
2008. júl. 18. 19:09

Sziasztok!

Nagyon sokan nem jól tudnak recepteket, hiszen elkövetnek alapvető technológiai hibákat, amik egy olyan embernek aki tud főzni nagyon bántó.

Lehet, hogy a bántó nem jó szó, de rettenetes milyen sok hülyeség van a receptekben írva.

Én vendéglátós vagyok, cukrász szakács családból származom az életem a főzés sütés és sokszor megdöbbenek.

2008. júl. 18. 11:12
én még csak azt a kettőt raktam fel amik nálunk nagyon beváltak persze ez nem azt jelenti h másnál is :)))
24. Icus (válaszként erre: 23. - Icus)
2008. júl. 18. 11:11

Éppen ezért javasoltam én is Hoxáéknak, hogy lehessen komentárt fűzni a receptekhez és lehessen pontozni!! Igy egyértelmű lenne egy recept használhatósága:))

Azt mondta rajta vannak már az ügyön:))

23. Icus
2008. júl. 18. 11:07

Sajnos nem!!! Én az updates recepteknél tapasztaltam:( A csokis rost kekszet elékszítettem és már az első adag a kukában landolt.

Ketten is felvitték kicsit más megnevezéssel a receptet, irtam nekik privit, hogy nekik ez hogy sikerült? Válasz semmi. Aztán felvitte egy harmadik hoxa-tag is, ugyan azt szóról szóra:(( Amikor rákérdeztem, csak hiemlt hámolt. erre többen válaszoltak a topikban, hogy bizony kidobták ők is olyan rossz volt:(

Ez a recept eredetileg a neten keringő uodates-könyvből van. Onnan aztán többen is szépen bemásolják!:(

2008. júl. 18. 10:07
Igen,érdekes módon ahogy lemegy egy adás, utána nemsokára már fent van a recept.
2008. júl. 18. 07:24

szerintem sokan másolják a recepteket, mert van olyan hoxázó aki annyira nem tud helyesen írni, h. az már gáz, a receptjei viszont helyesírásilag hibátlanok...

Így viszont elárulja magát...

2008. júl. 18. 07:23

Én is raktam fel recepteket,de mind olyan amit itthon gyakran elkészitek,sőt vendégek is dicsérik.Ettől függetlenül izlések,és pofonok,mert azt amitől más esetleg mennybe megy,hogy milyen finom,én lehet,hogy a kutyákkal etetem meg,mert annyira nem izlik.De általában amikor az ember olvassa a receptet,már megtudja az összetevökböl,

hogy izleni fog-e neki.

2008. júl. 18. 06:45
vszinű,már többet kipróbáltam,általában finomak a receptek,ám relativ,hogy kinek mi a jó.....
18. Donyta
2008. júl. 18. 05:49
Én csak azokat teszem fel amelyik nekünk is bevált!
2008. júl. 18. 01:00
Én személy szerint amit felteszek, az olyan, amit ki is próbáltam és tetszett :)
16. cel
2008. júl. 17. 23:09

Nagyon sok receptet kipróbáltam már az itt olvasottak közül. Meg is szoktam írni a recept közzétevőjének, ha különösen sikeres volt a családom körében az elkészült étel. Személy szerint nem sok receptet tettem fel, nem is mind az én találmányom. Van ami anyukám saját kreációja, egy másikat pedig a barátnőm kísérletezett ki. De mind kettőt gyakorta készítem.

Aki rendelkezik akármilyen csekély konyhai gyakorlattal, már a recept olvasása közben ki tudja szűrni, hogy az étel az ő ízlés világának megfelel e vagy sem, vagy egyáltalán ehető e?

15. lufi
2008. júl. 17. 22:15
Imádok főzni és mindegy, hogy kipróbálták-e vagy sem. Ha nem majd én kipróbálom. Sok jó recept van fent és szinte mindent meg lehet találni.
2008. júl. 17. 22:04
Én cask az általam kreált recepteket teszem fel, nem másolok sehonnan. Azt máshol is meg lehetne találni. Én mivel nem vagyok a gasztronómia Beethovenje, kénytelen vagyok előtte el is készíteni.
13. win
2008. júl. 17. 16:15

Egyértelműen 'nem' a válasz!

Vannak sokan, akik innen-onnan kimásolnak egy receptet, és felteszik ide, mert jár érte a törzspont. De egyébként ezek többnyire eléggé nyilvánvalóak is... (néha sírni tudnék az ilyenektől...:((( )


Én ezt a hozzáállást mellesleg nem igazán díjazom. Ha esetleg valaki belekérdez (pl. "Hol szerzed be a kókusztejet?", "Mennyi is az a közepes láng nálad?" vagy valami hasonló), mit mond?

Én csak olyan receptet tettem fel eddig, amit csináltam/csinálok rendszeresen. Arról tudom, hogy elkészíthető, vállalható.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook