Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Jöhetnek még locsolkodók vagy jobb ha meg sem próbálják? fórum

Jöhetnek még locsolkodók vagy jobb ha meg sem próbálják? (beszélgetős fórum)


1 2
31. 0adc8842b1 (válaszként erre: 25. - Agi_15)
2019. ápr. 13. 08:21
Nagyon tetszik, a hozzáállásod.
30. 0adc8842b1 (válaszként erre: 18. - Timycat)
2019. ápr. 13. 08:19
Azért egy élmény olvasni ahogy részt vettél a hagyományokban. Falun még azért vannak hasonló akciók és amennyire utálják sokan, azért van hangulata is a locsolkodásnak. Akik már nagyon új korban születtek, vagy nagy városban, fővárosban nevelkedtek sok mindenből kimaradnak. Viszont rengeteg gusztustalan, mocsok "bulinegyed", meg drog, vette át a szórakozást.
2019. ápr. 12. 21:07

Jobb, ha meg sem probaljak.


Szerencsere itt nem annyira szokas. Gyerekkoromban utaltam, Kelet-Mo: jottek a reszegebbnel reszegebb rokonok.....

28. AppIe (válaszként erre: 26. - Mezei Virág)
2019. ápr. 12. 20:02

Nalunk locsolkodas nem igen volt, csak jelkepes lott egymas fejere, viszont tojast festeni imadtam, es mindig ujabb meg ujab technika.

Egy evben (fogalmam sincs hany eves lehettem), a viaszos, ecetes maradt a legemlekezetesebb. Vegul a tobbedik probalkozasnal elaludtam, es reggel osszerogyott az egesz viasz "csipke" XD Perzse akkor tok elkeseredett voltam.


Hat, most a husvet az melo meg melo gondolom, mert a csaladosok szabadsagolnak. (Errol nem is kerdeznek, mert tudjak.)

Ha van munkaszuneti nap, hurra.

2019. ápr. 12. 19:27
egyértelműen nem :)
26. Mezei Virág (válaszként erre: 25. - Agi_15)
2019. ápr. 12. 19:18

" magamért amúgy én se csinálnám,"


Addig még sok víz lefolyik a Dunán! ;)

A mi gyerekeink kicsinek sem szerették a locsolkodást. Se a lány, se a fiú.

25. agi_15
2019. ápr. 12. 18:58

Amíg nem költöztünk el a családtól, rokonságtól 300 km-re, addig volt húsvéti vendégvárás, tojásfestés, locsolók. Én nagyon szerettem, mert rég látott ismerősökkel lehetett találkozni.

Sajnos ahol most élünk, ott eleinte nem volt kit várni, hogy jöjjön, Budapesten ez amúgy is kb ciki... magamért amúgy én se csinálnám, de amint lesz gyerekünk, ki fogom hirdetni a baráti körben, hogy várjuk/megyünk locsolkodni (nyilván majd a gyerek nemétől függően).

24. 4f5e1b17e5 (válaszként erre: 2. - Amaunet)
2019. ápr. 12. 18:22
Ráadásul mindegyiket otthagyja.😃
23. syria
2019. ápr. 12. 18:15
Hozzám nagyon régóta nem jöhetnek.
22. AppIe (válaszként erre: 16. - Plavalaguna)
2019. ápr. 12. 18:15

En szerettem, amig csaladdal osszeules volt, es sonka pukkadasig.

Utana meg hagyomany lett par barattal, hogy mivel a vendeglatos ferjem ugyis dolgozott, atjottek kajalni, vagy minimum egy sutizos delutanra ( en szerettem mindig masoknak fozni, sutni) es mindig a nyulas felsomben viritottam.

Amikor elvaltam, megszakadt a hagyomany, csak a nyulas ruha maradt, mert az uj pasim elvittem a szuleimhez bemutatni.

2019. ápr. 12. 17:44
Mi kizárólag családi ünnepként tartjuk, locsolkodás mentesen.
20. Lávli
2019. ápr. 12. 17:35

A férjem mindig meglocsol, hogy ne hervadjak el :D

Még a versikét is elmondja, el is várom :D


Más locsolóknak nem nyitunk ajtót.

Régen a gangos házban a cigányasszonyok küldték a gyerekeket, 5 percenként szólt a csengő. "Menj, locsold meg a nénit!" :DDD Előtte-utána köszönni se volt szabad nekik. :D

19. Mezei Virág (válaszként erre: 18. - Timycat)
2019. ápr. 12. 17:28

Nem is kell megfosztani, úgyis előbb-utóbb magától el fog tűnni. Ráadásul, ha valaki szereti, hadd legyen! :D

Minden szokás addig él, amíg gyakorolják.

Gondolom, városokban kevésbé már.

Lesz helyette más.;)

18. timycat (válaszként erre: 13. - Mezei Virág)
2019. ápr. 12. 17:23

Elhiheted én sem a pacsuliért vagyok oda.


Emlékszem amikor lányom (11éves) korabeli gyerek voltam a lányok azon versengtek kihez jött több locsoló. Amíg a lányom várja a locsolókat nyilván nem fogom megfosztani ettől az élménytől csak mert nekem kényelmesebb és olcsóbb lenne elzárkózni vagy lelépni itthonról.


De anno mikor nagyobb gyerek voltam, sőt gimisként vagy pláne fiatal felnőttként ez nekünk buli volt, jöttek a haverok csordában locsolni, iszogattunk, elnevetgéltünk. Megvolt a szokásos útvonal, a korábban meglocsolt lányok csatlakoztak a fiú csordához és mikor továbbtanulni szétszéledt mindenki akkor ez kvázi az éves osztálytalálkozónk volt. Szép emlék.


Mi azok a lányok voltunk, akiknek még májusfát is állítottak (volt olyan lány akinek a háza előtt emiatt bunyó is volt) és még ki is táncoltuk őket. Remélem ilyenekből a lányom sem marad ki, de hogy én nem fogom tőle megfosztani az tuti. Ezek jó emlékek. Pláne így felnőtt fejjel baráti körben meg egy-egy újabb "emlékszel mikor..." kezdetű vicces sztori.

17. Mezei Virág (válaszként erre: 16. - Plavalaguna)
2019. ápr. 12. 17:22

Ez egy elkorcsosult magyar szokás. Eredetileg vízzel locsoltak, az legalább nem volt büdös.

Mindig is utáltam.

2019. ápr. 12. 17:17

Nalunk egy ket barattam ilyenkor fixen talalkozunk. Locsolast nem varunk. En nem bannam ha kikopna ez a szokas. Mindig is kellemetlennek ereztem. Nyakonontes bunkosag szerintem nem vicces, parfumbol meg hiaba akar szuper illat akkor is ha mar harmat osszekevernek rajtad csak budos leszel.

Ez a jopofat vagni es turni csak mert no vagy ez szerintem eleg barbar szokas de a rossz ertelemben

2019. ápr. 12. 17:10
banom = bajom akart lenni, nincs bajom ezzel.
14. Guruljka (válaszként erre: 11. - Timycat)
2019. ápr. 12. 17:10
Így családi szokásként nekem sincs banom ezzel, de azt csak elképedve néztem, hogy húsvét hétfőn itt micsoda jövés-menés volt, még mikor ideköltöztünk. Mivel nálunk rokonság nem volt, jöttek az ismerősök (inni).
13. Mezei Virág (válaszként erre: 11. - Timycat)
2019. ápr. 12. 17:04

Mi mindig kirándulni mentünk.

Nálunk senki sem szereti a pacsulit.

2019. ápr. 12. 16:31
Nekünk a Húsvét nem ünnep, soha nem locsolkodtam, senkit nem engedtünk be. Mi csak azért "tartjuk meg", hogy a tesómékkal összeülünk enni😁
2019. ápr. 12. 16:24

Mi várjuk a locsolókat, "lányos ház" vagyunk így jönnek az iskolatársak, a baráti kör fiúgyerekei, a család fiúgyerekei és a gyerekekhez tartozó apukák, fiútesók, nagybátyám és nagypapám. Nagypapám lassan 80 éve jár locsolni ezt a szokást már nem engedi el, de nagybátyám is rendületlenül jár pedig ő 4x-es és fiúgyereke sincs. Valahogy mi így lettünk szocializálva.


Ki mivel jön, én vizet, szódát jobban szeretem, de azért akad még kölni bőven.


A felnőttek ételt, italt kapnak, a gyerekek ezen túl kinder tojás és pénzt, iskolatársnak kevesebb, barátnak több, rokonnak még több.


Nekem ezzel nincs bajom.

2019. ápr. 12. 16:06

Mondjuk azt nem értem, miért nem a dec.24 lett munkaszüneti nap, és miért a nagypéntek?

Már sokunknak semmit sem jelent, hiába is próbálkoznak...:(

9. Guruljka (válaszként erre: 1. - 0adc8842b1)
2019. ápr. 12. 15:49

Régen sem általában a nőneműeket locsolták meg. Csakis az eladó lányokat, illetve csúfságból a vénlányokat is.

[link]


Ennek okán a családon belüli locsolkodás valójában nem volt szokás.

8. Mezei Virág (válaszként erre: 1. - 0adc8842b1)
2019. ápr. 12. 15:34

Szerencsére egyre inkább kimegy a divatból a locsolkodás.

Nálunk a családban régóta senki sem locsolkodik.

Munkaszüneti nap, éppen jó családi találkozónak!

2019. ápr. 12. 15:30
csak a fiam. Idegennek ki sem nyitjuk a kaput.
2019. ápr. 12. 13:43
Csak az unokáim jönnek,és csokit kapnak.
5. simple (válaszként erre: 1. - 0adc8842b1)
2019. ápr. 12. 13:42
Semennyire nem várom őket, és szerintem nem is divat, de ha divat lenne sem érdekelne. Családon belül sem csináljuk, semmivel soha. Rokon nem jön, senkit nem engedek be.
4. andi6020 (válaszként erre: 1. - 0adc8842b1)
2019. ápr. 12. 13:38

semennyire

nem érdekel, hogy divat e, nálunk nem az

igen

kölnivel

nem jön senki, ha mégis, 2 puszit kap

2019. ápr. 12. 13:35

Nagyon szeretem az ünnepeket, kivéve a húsvétot!

Nem festek tojást, nem sütök, nem készülök, nem engedek be senkit, nem érdekel az egész!

Utálom!

2. Amaunet (válaszként erre: 1. - 0adc8842b1)
2019. ápr. 12. 13:30
Te valami kérdezőbiztos vagy?😎
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook